Setari Cookie-uri

Ajutati-ma!

O sa imi impun sa-l uit....nu vreau sa ajung sa fac vre-o nebunie,nu vreau sa-l facsa sufere,nu vreau sa-i stric casnicia!
Lumina_Ta
Postat pe 4 Februarie 2012 22:02
De la: Lumina_Ta, la data 2012-02-04 22:02:33O sa imi impun sa-l uit....nu vreau sa ajung sa fac vre-o nebunie,nu vreau sa-l facsa sufere,nu vreau sa-i stric casnicia!

Desii poate e greu..... incearca sa-ti asculti mai mult ratiunea, si mai putin inima....
Bya_by_
Postat pe 4 Februarie 2012 22:06
De la: Lumina_Ta, la data 2012-02-04 22:02:33O sa imi impun sa-l uit....nu vreau sa ajung sa fac vre-o nebunie,nu vreau sa-l facsa sufere,nu vreau sa-i stric casnicia!

Cam la ce nebunie te-ai gandit?
vulpitza33
Postat pe 4 Februarie 2012 22:07
Nu m-am gandit,ziceam asa k tre` sa renunt inainte sa fac vre-o nebunie!Nu se stie niciodata....
Lumina_Ta
Postat pe 4 Februarie 2012 22:09
Asa ii place ei,sa le scoata si sa le bage-n gura(vorbele urate)
Broscaru
Postat pe 4 Februarie 2012 22:33
M*** Kudika... de ce nu mi se posteaza comentariul cand incerc sa te citez???????
Zed_Sly
Postat pe 4 Februarie 2012 22:40
Are tratament preferential pe kudik.
Broscaru
Postat pe 4 Februarie 2012 22:43
De la: Broscaru, la data 2012-02-04 22:43:58Are tratament preferential pe kudik.

upsss...
Zed_Sly
Postat pe 4 Februarie 2012 22:47
Eu daca as fi in locul tau l-as intreba daca ma apreciaza sau are vreun sentiment deosebit fata de mine ....
kudika_nikole
Postat pe 5 Februarie 2012 01:36
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-05 01:36:14Eu daca as fi in locul tau l-as intreba daca ma apreciaza sau are vreun sentiment deosebit fata de mine ....


Si daca zice ca are?
ilumax_76
Postat pe 5 Februarie 2012 06:53
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-05 01:36:14Eu daca as fi in locul tau l-as intreba daca ma apreciaza sau are vreun sentiment deosebit fata de mine ....


Sunt trei motive pentru care nu as indemna-o pe fata cu pricina sa faca ceea ce o sfatuiesti tu:

1. ea e minora, el e major

2. ea e eleva, el ii este profesor

3. el este insurat.
franziska_eu
Postat pe 5 Februarie 2012 09:26
Sunt majora!
Lumina_Ta
Postat pe 5 Februarie 2012 12:23
De cati profesori nu m-am amorezat si eu!! In fiecare an imi schimbam preferintele... Serios vorbind, o sa-ti treaca... Asa e in adolescenta, te indragostesti de zece ori pe minut si la fel de repede iti trece. Totul e sa nu faci vreo prostie si pe urma sa ai de tras toata viata. Se poate ca domnul respectiv sa se simta atras de tine... Nu stiu insa daca e ceva care sa te flateze. O sa vezi tu mai tarziu cam cum sta treaba cu barbatii Cum se uita dupa tine, se poate sa se mai uite dupa nu stiu cate. Toti se dau sfintisori dar nu vrei sa stii ce le trece prin cap. Tu trebuie sa fii cu capul pe umeri si sa te tii de carte, ca barbatii maturi in general, daca se incurca cu fete mult mai tinere, o fac doar ca sa se distreze o noapte-doua.
Micaell
Postat pe 5 Februarie 2012 13:09
De la: Lumina_Ta, la data 2012-02-04 21:07:12Nu m-as culca cu el,ce nu intelegeti?Vroiam sa aflu parerea voastra,ca sa incercsa-l evit,sa nu sufere nici el,nici nevasta lui,daca e ceva,sa sufar eu....pentru ca eu m-am lasat dusa de val!



Tine-ti hormonii in frau si lasa-l in pace.Vezi-ti de viitorul tau si uita-l.
O sa-ti treaca mai repede decat crezi.
Thais13
Postat pe 5 Februarie 2012 13:47
De la: franziska_eu, la data 2012-02-05 09:26:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-05 01:36:14Eu daca as fi in locul tau l-as intreba daca ma apreciaza sau are vreun sentiment deosebit fata de mine ....


Sunt trei motive pentru care nu as indemna-o pe fata cu pricina sa faca ceea ce o sfatuiesti tu:

1. ea e minora, el e major

2. ea e eleva, el ii este profesor

3. el este insurat.


Nu ar gresi cu nimik daca ar intreba ...asa ar afle daca el chiar simte ceva pentru ea sau doar isi face ea iluzii. Si eu am trecut prin astfel de situati cand eram in liceu - in a 9 m-am indragostit de profu de romana care-mi iera si diriginte....si am patit la fel ca si fata aceasta - l-am intrebat daca simte ceva pt mine si mi-a zis ca este profesor si prefera sa pastram relatia profesor- elev. Nu este nimik gresit sa intrebe...daca se va lua de ea ii va zice ea pur si simplu domnul profesor scuzatima dar in ultimul timp gandesc numai nebunii...si i-as zambi - astfel s-ar scoate....ia-s zice ca-l apreciez foarte mult si ca este un profesor foarte bun...si cu asta s-ar incheia totul si fata ar fi lamurita. Daca nu intrebi niciodata nu te vei convinge de un lucru ...conversatia este cea mai importanta indiferent de varsta...doar ca trebuie sa fi atent la ceea ce vorbesti si la modul in care te adresezi...
kudika_nikole
Postat pe 5 Februarie 2012 16:37


Nu ar gresi cu nimik daca ar intreba ...asa ar afle daca el chiar simte ceva pentru ea sau doar isi face ea iluzii. Si eu am trecut prin astfel de situati cand eram in liceu - in a 9 m-am indragostit de profu de romana care-mi iera si diriginte....si am patit la fel ca si fata aceasta - l-am intrebat daca simte ceva pt mine si mi-a zis ca este profesor si prefera sa pastram relatia profesor- elev. Nu este nimik gresit sa intrebe...daca se va lua de ea ii va zice ea pur si simplu domnul profesor scuzatima dar in ultimul timp gandesc numai nebunii...si i-as zambi - astfel s-ar scoate....ia-s zice ca-l apreciez foarte mult si ca este un profesor foarte bun...si cu asta s-ar incheia totul si fata ar fi lamurita. Daca nu intrebi niciodata nu te vei convinge de un lucru ...conversatia este cea mai importanta indiferent de varsta...doar ca trebuie sa fi atent la ceea ce vorbesti si la modul in care te adresezi...[/quote]

Ce sa intrebe? Domnul profesor e insurat, ce treaba are ea cu el? Ce poate sa simta in afara de o simpla atractie fizica, lucru care nu e deloc surprinzator in cazul unui barbat cu multi ani de casnicie in spate?!!
Micaell
Postat pe 6 Februarie 2012 11:32
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-05 16:37:43
De la: franziska_eu, la data 2012-02-05 09:26:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-05 01:36:14Eu daca as fi in locul tau l-as intreba daca ma apreciaza sau are vreun sentiment deosebit fata de mine ....


Sunt trei motive pentru care nu as indemna-o pe fata cu pricina sa faca ceea ce o sfatuiesti tu:

1. ea e minora, el e major

2. ea e eleva, el ii este profesor

3. el este insurat.


Nu ar gresi cu nimik daca ar intreba ...asa ar afle daca el chiar simte ceva pentru ea sau doar isi face ea iluzii. Si eu am trecut prin astfel de situati cand eram in liceu - in a 9 m-am indragostit de profu de romana care-mi iera si diriginte....si am patit la fel ca si fata aceasta - l-am intrebat daca simte ceva pt mine si mi-a zis ca este profesor si prefera sa pastram relatia profesor- elev. Nu este nimik gresit sa intrebe...daca se va lua de ea ii va zice ea pur si simplu domnul profesor scuzatima dar in ultimul timp gandesc numai nebunii...si i-as zambi - astfel s-ar scoate....ia-s zice ca-l apreciez foarte mult si ca este un profesor foarte bun...si cu asta s-ar incheia totul si fata ar fi lamurita. Daca nu intrebi niciodata nu te vei convinge de un lucru ...conversatia este cea mai importanta indiferent de varsta...doar ca trebuie sa fi atent la ceea ce vorbesti si la modul in care te adresezi...


cu asta chiar m-ai convins ca esti pr oasta! acum inteleg de ce n-ai pic de habar in ceea ce priveste limba romana!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Februarie 2012 11:36
Ce sa intrebe si ce sa afle ? Asa ceva NU SE POATE si cu asta BASTA ! Poti admira un profesor, dar doar din punct de vedere profesional !
luchianramona
Postat pe 6 Februarie 2012 12:24
De la: Lumina_Ta, la data 2012-02-04 20:03:25Buna!am nevoie de ajutoru` vostru!poate ca v-ati intalnit foarte des cu intrebari de acest gen,dar chiar am nevoie de rasp voastre sincere fara misto-uri!Vreau sa aflu daca prof. meu de romana ma iubeste.De fiecare data cand ma intalnesc cu el se uita in ochii mei si dupa mine,de fiecare data cand m-a suparat sau enervat mi-a cerut iertare si m-a intrebat daca mai sunt suparata pe el,cu mine se poarat diferit,chiar daca se afla intr-un grup de profesori si discuta si se intampla ca eu sa trec pe langa ei,el isi indreapta privirea catre mine si se uita fix in ochii mei,se intampla ca la ore sa se uite la mine cateva minute in sir fara ca sa scoata vreun cuvant,o data m-am intalnit cu el pe strada si era cu sotia dansului,si cu toate acestea el se uita fix la mine,si oriunde ne-am intalnii ne privivim neincetat,si alte multe chestii pe care nu mi-le mai aduc eu aminte si care sunt greu de povestit pentru ca daca le-as povestii nju cred ca ar intelege nimeni,deoarece aici este vorba despre sentimentele pe care le simtim amandoi cand ne intalnim. Va rog ajutati-ma!credeti ca simte ceva pentru mine,sau e o iluzie de-a mea?Va multumesc si va pup:*:*:*:*:*:*:*:*:*(a si inca o precizare:eu am 18 ani si el are 34,e insurat si preda la clasa unde eu invat)!


din toti barbatii din lumea asta taman pe profu de romana ti-o casunat????? vezi-ti fata de bac si nu te mai tine de prostii!!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 6 Februarie 2012 18:33
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-05 16:37:43
De la: franziska_eu, la data 2012-02-05 09:26:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-05 01:36:14Eu daca as fi in locul tau l-as intreba daca ma apreciaza sau are vreun sentiment deosebit fata de mine ....


Sunt trei motive pentru care nu as indemna-o pe fata cu pricina sa faca ceea ce o sfatuiesti tu:

1. ea e minora, el e major

2. ea e eleva, el ii este profesor

3. el este insurat.


Nu ar gresi cu nimik daca ar intreba ...asa ar afle daca el chiar simte ceva pentru ea sau doar isi face ea iluzii. Si eu am trecut prin astfel de situati cand eram in liceu - in a 9 m-am indragostit de profu de romana care-mi iera si diriginte....si am patit la fel ca si fata aceasta - l-am intrebat daca simte ceva pt mine si mi-a zis ca este profesor si prefera sa pastram relatia profesor- elev. Nu este nimik gresit sa intrebe...daca se va lua de ea ii va zice ea pur si simplu domnul profesor scuzatima dar in ultimul timp gandesc numai nebunii...si i-as zambi - astfel s-ar scoate....ia-s zice ca-l apreciez foarte mult si ca este un profesor foarte bun...si cu asta s-ar incheia totul si fata ar fi lamurita. Daca nu intrebi niciodata nu te vei convinge de un lucru ...conversatia este cea mai importanta indiferent de varsta...doar ca trebuie sa fi atent la ceea ce vorbesti si la modul in care te adresezi...



Draga mea, nu orice efuziune sentimentala trebuie pusa in practica.Daca vrei sa ai verticalitate in viata nu mai indemna lumea sa fie curioasa in orice fantezie si sa intre in amanunte acolo unde este foarte clar ca nu ar trebui sa fie permis.Stii vorba aia ? Curiozitatea a omorat pisica.
Thais13
Postat pe 9 Februarie 2012 08:02
Te contrazici singura...eu cred ca tu ai facut o pasiune pt profesorul respectiv..crezi ca se uita la tine,ca te soarbe din priviri....si alte lucruri..daca zici ca esti o fata rationala nu ai intreba ''oare simte ceva pt mine??''...Ce rost are daca simte sau nu??oricum nu esti decat o alta fata/femeie care-i cade la asternut..oare crezi ca el si-ar distruge casnicia pt tine??te vede poate ca pe o ispita..ca pe o prada usoara...stiu ca este greu sa-ti tii in frau sentimentele dar trebuie sa renunti la aceasta nebuneasca idee...esti tanara,ai toata viata inainte..vei avea multe iubiri..despartiri..eu ma rog sa gasesti un baiat sa ramai cu el,sa te casatoresti...dar viata nu e intotdeauna asa cum vrem noi...dar nu face prostia sa pici...eu iti doresc mult succes,sa fii tare si sa treci cu brio peste bac..si nu uita ca fiecare fata a avut cate o pasiune pt un profesor...
roscatika23
Postat pe 14 Martie 2012 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
destin sau iubire imposibila??? 20 De la: black_velevt 20 August 2010 19:41
ds 24 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 19:22
Cum as putea sa scap 71 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:43
il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna 152 De la: capsunik_luv 12 Decembrie 2009 00:00
Posibil obsesie 15 De la: Calandrinon 30 Noiembrie 2009 21:32