Setari Cookie-uri

ce sa fac?

Salut! am intrat de multe ori pe forumul de pe kudika si m-a impresionat placut. Acum as vrea sa va spun mica mea poveste si sa ascult cateva pareri.
L-am cunoscut pe actualul meu prieten acum 2 ani si jumatate. Dupa vreo 2 luni cat eram just friends am hotarat sa incercam mai mult. Primele 8 luni au fost de vis, o relatie perfecta, comunicare foarte buna, ne iubeam la fel de mult unul pe altul, si recunosc ca el a fost primul pentru mine si poate si asta m-a facut sa pun mai mult suflet. Dupa astea 8 luni au inceput sa apara problemele. Am fost la o petrecere care nu s-a terminat foarte bine, el s-a sarutat cu o tipa, mi-a bagat niste scuze cum ca ar fi fost foarte beat etc, eu mai moale l-am iertat. De atunci totul s-a schimbat. Am inceput sa avem probleme de incredere, el vroia cate o pauza, eu i-o ofeream de fiecare data si se intorcea mereu la mine. Asa a fost cam 1 an. Dupa 1 an m-am trezit ca el vrea o despartire motivata doar prin simplul fapt ca eu il mint (nu stia cu ce, dar era sigur ca eu il mint cu ceva, fara a-mi lasa loc de explicatii sau de o discutie serioasa care sa rezolve incertitudinile). Nu mi-a picat prea bine aceasta despartire, dar usor am reusit sa trec peste (in ciuda catorva intrevederi gen friends with benefits). Am stat despartiti aproape 7 luni, in timpul asta el a avut cateva probleme si mereu l-am ajutat cat am putut de mult, fara sa primesc nimic in schimb. La petrecerea de revelion iar ne-am intalnit. Eu eram cu cineva, el la fel. Dupa seara de revelion m-a sunat sa imi zica ca nu suporta sa ma vada cu altcineva si daca as vrea sa ne impacam, am acceptat. Un timp totul a fost bine si frumos, dar acum iar da semne de plictiseala si se poarta urat cu mine. Mi-e frica sa nu ma trezesc iar cu o despartire aruncata in fata. Sa incerc sa salvez relatia? Sau sa las totul balta? Pe de-o parte stiu ca nu merita sa fac nimic pentru el, dar faptul ca mereu s-a intors la mine trebuie sa conteze. Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde :)
teogdg18
Postat pe 8 Februarie 2012 15:20
De la: teogdg18, la data 2012-02-08 15:20:16

"

.... Sa incerc sa salvez relatia? Sau sa las totul balta? "

1.Nu!
2.Da!

Totul este rezultatul acelui sarut ,cu acea domnisoara,din seara respectiva!Odata prins gustul,,,nu mai conteaza ritmicitatea tradarilor!!
Draga mea,fii mai stapana pe tine,nu mai fi carpa lui de sters pe jos!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 15:29
De la: teogdg18, la data 2012-02-08 15:20:16Salut! am intrat de multe ori pe forumul de pe kudika si m-a impresionat placut. Acum as vrea sa va spun mica mea poveste si sa ascult cateva pareri.
L-am cunoscut pe actualul meu prieten acum 2 ani si jumatate. Dupa vreo 2 luni cat eram just friends am hotarat sa incercam mai mult. Primele 8 luni au fost de vis, o relatie perfecta, comunicare foarte buna, ne iubeam la fel de mult unul pe altul, si recunosc ca el a fost primul pentru mine si poate si asta m-a facut sa pun mai mult suflet. Dupa astea 8 luni au inceput sa apara problemele. Am fost la o petrecere care nu s-a terminat foarte bine, el s-a sarutat cu o tipa, mi-a bagat niste scuze cum ca ar fi fost foarte beat etc, eu mai moale l-am iertat. De atunci totul s-a schimbat. Am inceput sa avem probleme de incredere, el vroia cate o pauza, eu i-o ofeream de fiecare data si se intorcea mereu la mine. Asa a fost cam 1 an. Dupa 1 an m-am trezit ca el vrea o despartire motivata doar prin simplul fapt ca eu il mint (nu stia cu ce, dar era sigur ca eu il mint cu ceva, fara a-mi lasa loc de explicatii sau de o discutie serioasa care sa rezolve incertitudinile). Nu mi-a picat prea bine aceasta despartire, dar usor am reusit sa trec peste (in ciuda catorva intrevederi gen friends with benefits). Am stat despartiti aproape 7 luni, in timpul asta el a avut cateva probleme si mereu l-am ajutat cat am putut de mult, fara sa primesc nimic in schimb. La petrecerea de revelion iar ne-am intalnit. Eu eram cu cineva, el la fel. Dupa seara de revelion m-a sunat sa imi zica ca nu suporta sa ma vada cu altcineva si daca as vrea sa ne impacam, am acceptat. Un timp totul a fost bine si frumos, dar acum iar da semne de plictiseala si se poarta urat cu mine. Mi-e frica sa nu ma trezesc iar cu o despartire aruncata in fata. Sa incerc sa salvez relatia? Sau sa las totul balta? Pe de-o parte stiu ca nu merita sa fac nimic pentru el, dar faptul ca mereu s-a intors la mine trebuie sa conteze. Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde :)


Tu esti prea buna, prea finuta, prea toleranta, prea generoasa pentru el. El este un nesimtit care profita de iubirea ce i-o porti si de faptul ca esti atat de iertatoare si toleranta. Inainte de a te gandi la el, incearca sa te gandesti si la tine si intreaba-te daca merita sa-ti irosesti cei mai frumosi ani din viata, asteptand ca el sa te observe, sa te iubeasca si sa te aprecieze la justa ta valoare.

Esti un om mult prea deosebit pentru un individ atat de marunt si egoist cum e el. El stie ca esti o comoara de om, de asta nici nu vrea sa te vada cu altul, dar nu vrea sa renunte nici la partidele de sex cu alte femei. Ti se pare ok sa-i permiti unui astfel de individ sa-ti incurce viata cu egoismul si nehotararea sa? Daca da, atunci tu vei trage ponoasele, nu el, el va fi in permanenta cu sacii in curata, deoarece tu esti cea pierde in relatia cu el.

Gandeste-te bine daca sa merita sa traiesti alaturi de un astfel de om.
franziska_eu
Postat pe 9 Februarie 2012 07:34
Faptul ca mereu sa intors la tine nu conteaza deloc...conteaza motivul pentru care sa intors si simplul motiv este faptul ca a vrut sa te bage in pat ( parerea mea). Atunci cand iubesti pe cineva nu mai ai ochi pentru alta sau altul...deschide-ti ochii bine si realizeaza ca barbatul acesta nu te iubeste...sa fiu in locul tau nu mi-as mai irosi timpul si mi-as cauta unul mai valabil....
kudika_nikole
Postat pe 9 Februarie 2012 10:50
S-a intors mereu la tine pt ca stie ca o sa-l ierti de fiecare data si are mereu o carpa gata sa se stearga la c*ur cu ea.Asta-i parerea mea,daca tu vrei sa fii in continuare ce-ai fost si pana acum(una in care isi decarca el cartusul ) n-ai decat,e treaba ta dar lui nu-i pasa de tine,asta-i sigur.
Broscaru
Postat pe 9 Februarie 2012 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau banii? 77 De la: r_girl 14 Mai 2009 11:40
femeia berbec 9 De la: Barbie30 16 Octombrie 2010 17:29
Relatie serioasa 28 De la: Eva32 2 Iulie 2011 03:23
De ce mincinosii au mai multe sanse ca cei sinceri ?! Asta sa fie lumea in care traim? 103 De la: 1 Martie 2015 14:01
Legalizarea prostituției 2 De la: ocgiogi 10 Noiembrie 2009 20:56