Setari Cookie-uri

Ce se intampla cu mine???

Buna.. sunt noua aici si mi`am facut cont doar pt faptul ca nu am gasit niciun raspuns in alta parte. M`am gandit si sper ca cineva dintre voi sa`mi dea un sfat. Lucrurile stau in felul urmator : Sunt impreuna cu iubitul meu de 3 ani, il iubesc, nu ma indoiesc de acest lucru pentru ca il simt. Avem un prieten comun, cel mai bun prieten al nostru care este cu noi tot timpul, ne-a fost alaturi la bine si la rau, dar simt ca incep sa tin la acest prieten al nostru mai mult decat la un prieten bun. Am inceput sa ma gandesc la el ca si cum am fi impreuna, sunt foarte fericita cand este el prin preajma. Cand dorm il visez pe el, visez ca ma despart de iubitul meu si sunt cu el. Sau visez ca sunt impreuna cu iubitul meu si il insel cu el. Mi-a mai placut de acest prieten, cand relatia mea cu iubitul era pe la inceput, atunci incepusem sa fac aluzii incat iubitul meu se prinsese. Ne-am certat si bineinteles am negat totul. Dar atunci era altfel, doar imi placea, il simpatizam pentru ca imi placea felul lui de a fi. Acum parca simt mai mult decat o simpatie, incep sa tin la el. El este un prieten foarte bun, mereu l-am ajutat cum si cu ce am putut si el de asemenea, dar imi doresc ca aceste ganduri sa inceteze. Relatia mea cu iubitul este la fel, nu sa racit, il iubesc asa cum l-am iubit mereu, dar gandurile mele zboara prea departe. Oare ce se intampla in mintea mea? In inima mea? Tot timpul cand este plecat imi fac griji pentru el, ma gandesc daca este bine, daca i s-a intamplat ceva, daca a patit ceva. Sper sa ma poate ajuta cineva, cu un sfat, cu orice. Va rog numai nu vreau sa fiu criticata cum ca as fi cine stiu eu ce pentru ca mi s`a intamplat ceva ce i se putea intampla oricui. Multumesc frumos celor ce imi raspund
peggy184
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:39
e nasoala situatia ,,,,sincer,,,cati ania ai???
caci la o varsta destul de frageda ,,,iti zboara mintea si iti joaca feste ,,,,
daca esti trecuta de 25 e mai bine ca atunci nu mai ai aceasta problema ,,,,te casatoresti cu iubitul tau si pe prieten il ti de amant
sarutama
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:37
sau o puneti de un menage a trois!!
geo_x
Postat pe 22 Septembrie 2009 12:43
De la: geo_x, la data 2009-09-22 12:43:48sau o puneti de un menage a trois!!


korekt
si asa isi da seama care e mai bun
sarutama
Postat pe 22 Septembrie 2009 13:01
Dar 'prietenu' " ce simte pentru tine?Ti-a dat de inteles cum ca te-ar place altfel decat ca pe o amica?
El nu are o iubita? Tu te-ai cam indragostit de el ...
Din pacate este prietenul vostru comun si ar trebui sa incerci sa respecti asta .
Daca si el simte ceva pentru tine ,spune-i iubitului ce se intampla ,va despartiti si ramai cu 'prietenul" .Iti dai seama ca este aproape imposibil sa-i pastrezi pe amandoi....si nu vorbesc numai de latura morala

ella_c
Postat pe 22 Septembrie 2009 13:18
nu stiu ce sa spun.. nu ar parea ca "se da la mn" . el nu are o prietena si nici nu prea da semn cum ca ar vrea vreuna. nu stiu ce este cu mintea mea, pentru ca totusi il iubesc pe iubitul meu si am ca sa spun asa unele momente cand pe A(prietenul nostru) il simt doar ca pe un amic, am momente cand ma uit la el si abia ma abtin sa nu ma duc sa il strang in brate... acum 2 luni a fost ziua mea de nastere, am implinit 17 ani apropo si cand mi`a spus "la multi ani" ma strans in brate.. si restul au facut acelasi lucru, dar cand m`a luat el simteam ca nu mai vreau sa ii dau drumul.. apoi pe parcurs m`am asezat in fatza lui k si cum vroiam sa ma ea in brate.. a ezitat dar m`a luat putin.. astea au fost singurele momente mai apropiate dintre noi doi.. in rest suntem ca doi prieteni foarte buni.. oricum nu cred ca el ar fi cu mine daca m`as desparti de iubitul meu pentru ca ei doi sunt prieteni foarte buni, chiar cei mai buni prieteni pot sa zic si se cunosc dinainte sa ii cunosc eu pe amandoi. chiar si asa nu cred ca as putea sta fara iubitul meu.. pentru ca simt k il iubesc si nu m`am gandit niciodata sa ma despart de el .. cred k este doar o faza a adolescentei, dar as vrea sa treaca pentru ca simt ca nu mai rezist asa :(
peggy184
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:52
chiar ma intrebam cati ani ai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
geo_x
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:01
Ai 17 ani si ai "iubit" de 3 ani???
Daca nu ai incurcat cifra.... as spune ca restul nici nu mai conteaza. Poti sta asa, poti renunta la unul si il lua pe celalalt, poti trece la un al treilea..... Who cares? Ai doar 17 ani!!!! Jesus!!!
rashela
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:07
De la: peggy184, la data 2009-09-22 10:39:58Buna.. sunt noua aici si mi`am facut cont doar pt faptul ca nu am gasit niciun raspuns in alta parte. M`am gandit si sper ca cineva dintre voi sa`mi dea un sfat. Lucrurile stau in felul urmator : Sunt impreuna cu iubitul meu de 3 ani, il iubesc, nu ma indoiesc de acest lucru pentru ca il simt. Avem un prieten comun, cel mai bun prieten al nostru care este cu noi tot timpul, ne-a fost alaturi la bine si la rau, dar simt ca incep sa tin la acest prieten al nostru mai mult decat la un prieten bun. Am inceput sa ma gandesc la el ca si cum am fi impreuna, sunt foarte fericita cand este el prin preajma. Cand dorm il visez pe el, visez ca ma despart de iubitul meu si sunt cu el. Sau visez ca sunt impreuna cu iubitul meu si il insel cu el. Mi-a mai placut de acest prieten, cand relatia mea cu iubitul era pe la inceput, atunci incepusem sa fac aluzii incat iubitul meu se prinsese. Ne-am certat si bineinteles am negat totul. Dar atunci era altfel, doar imi placea, il simpatizam pentru ca imi placea felul lui de a fi. Acum parca simt mai mult decat o simpatie, incep sa tin la el. El este un prieten foarte bun, mereu l-am ajutat cum si cu ce am putut si el de asemenea, dar imi doresc ca aceste ganduri sa inceteze. Relatia mea cu iubitul este la fel, nu sa racit, il iubesc asa cum l-am iubit mereu, dar gandurile mele zboara prea departe. Oare ce se intampla in mintea mea? In inima mea? Tot timpul cand este plecat imi fac griji pentru el, ma gandesc daca este bine, daca i s-a intamplat ceva, daca a patit ceva. Sper sa ma poate ajuta cineva, cu un sfat, cu orice. Va rog numai nu vreau sa fiu criticata cum ca as fi cine stiu eu ce pentru ca mi s`a intamplat ceva ce i se putea intampla oricui. Multumesc frumos celor ce imi raspund







Ramai cu el

"El" este iubitul tau. Adica, una dintre variantele pe care le ai la dispozitie este sa ignori orice tentatie de a fugi in bratele celuilalt si sa-ti continui viata si relatia. Daca ti se pare ca te poate ajuta sa nu-l mai vezi poti face in asa fel incat sa-l eviti de fiecare data. Totul tine insa de determinarea ta si de vointa cu care iti impui sa nu renunti la relatia pe care o ai in prezent - asta, desigur, daca actualul iubit inseamna cu adevarat ceva pentu tine si relatia voastra nu este tocmai una pasagera.

Fugi cu celalalt

Adica, te lasi purtata de pasiune si-ti urmezi instinctul care te indruma intr-o aventura nebuna alaturi de noua cucerire. Daca te gandesti sa faci acest pas, trenuie sa stii, de la inceput, ca nu va mai exista nicio sansa sa te intorci la cel pe care-l parasesti; si asta din cauza orgoliului masculin, care nu le permite barbatilor sa accepte o asemenea umilinta. In acelasi timp, trebuie sa ai in vedere si faptul ca nu ai nici un fel de garantie ca noua relatie (daca iti doresti o relatie) chiar va functiona.

"Incerci marea cu degetul"

Daca esti o fire mai libertina si ai un simt al aventurii foarte ascutit, cu siguranta te va incanta sa te lasi curtata si de prietenul iubitului tau, fara ca acest lucru sa influenteze in vreun fel (cel putin pentru inceput) mersul relatiei voastre. Totul in speranta ca, la un moment dat, te vei decide cu care din ei ramai. Desigur aceasta situatie nu este tocmai lipsita de riscuri si pana la urma cineva sigur va suferi: fie ca te decizi sa parasesti pe unul dintre ei, pentru celalalt, fie ca tu vei fi cea parasita (de amandoi).

Lasi totul si pleci

Poate cea mai simpla optiune este sa fugi, fara sa te mai uiti inapoi; si astfel scapi de orice responsabilitate pe care nu ai vrea sa ti-o asumi. Ii lasi pe amandoi in urma, fara sa-ti pese de reactia lor si te gandesti numai la tine si la ce vei face tu in continuare.

Cu siguranta insa aceasta optiune nu ar fi deloc inspirata in cazul in care relatia ta actuala este destul de serioasa.
Aphrodite
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:16
Raman socata cand vad ce elaborat si "pe puncte" raspuns se poate da unei copile... care la 14 ani descopera "marea iubire", iar la 17 ani. isi pune problema daca nu ar fi cazul sa experimenteze cu un amic comun...

Mai e nevoie sa intreb ce sfat ai fi dat fiicei tale.. la o asemenea problema existentiala???
rashela
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:33
cred ca uitat sa treaca si punctu' 5:
Scriu in virtutea inertiei ca habar n-am ce scriu.
geo_x
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:46
nu stiu ce este atat de ciudat ca la varsta mea sa am o am o relatie de 3 ani :| si apoi nu am spus nimic de "experimentat" eu vreau doar sa imi revin.. cred k am mentionat faptul k il iubesc pe iubitul meu si cred k din moment ce spun acest lucru se ajunge la concluzia ca nu vreau sa il insel, si mai ales sa ma despart de el. ceea ce vreau eu de fapt sa aflu este ce as putea face ca sa nu mai am aceste ganduri. de asta am numit subiectul in felul acesta.. totusi nu inteleg ce este asa de mirat? da chiar pot spune k mi`am descoperit marea iubire de la 14 ani.. nu am fost o copiliþã proasta ce s`a "combinat" cu un baiat mai mare cu 2 ani ca ea ca sa impresioneze sau sa ma laud ca vezi doamne eu am "gagiu" .. il iubesc si asta e singurul motiv.. am deschis acest subiect in speranta k poate voi gasi un raspuns, ca sa imi dau seama ce se intampla cu mine.. nu mi`am dorit si nu am crezut k voi fi criticata despre cati ani am sau de cand este relatia mea .. asta a fost dar am simtit nevoia sa o spun
peggy184
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:11
Si eu sunt de parere ca ra trebui sa ramai cu iubitul tau, macar o perioada, sa vezi cum mai decurg lucurile.... La varsta ta, se poate sa iti cam joace minte feste.....insa depinde de la o persoana la alta....Eu spre exemplu la 17 ani l-am cunoscut pe iubitul meu iar dupa 3 ani si jumatate ne-am castorit!!! Suntem impreuna si acum, bineinteles.... parerea mea este sa nu ii spui nimic iubitului... nu inca; si mai analizeaza putin situatia... stiu ca nu este usor, insa trebuie sa faci totul in asa fel incat iubitul tau sa nu isi dea seama... daca insa trece timpul iar gandurile tale persista,sau mai mult, o sa fi sigura de sentimentele tale fata de celalalt, atunci cel mai bine este sa ii spui adevarul iubitului tau!! Sinceritatea conteaza foarte mult intr-o relatie!! Succes!
Lacra___
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:44
De la: peggy184, la data 2009-09-22 23:11:37nu stiu ce este atat de ciudat ca la varsta mea sa am o am o relatie de 3 ani :| si apoi nu am spus nimic de "experimentat" eu vreau doar sa imi revin.. cred k am mentionat faptul k il iubesc pe iubitul meu si cred k din moment ce spun acest lucru se ajunge la concluzia ca nu vreau sa il insel, si mai ales sa ma despart de el. ceea ce vreau eu de fapt sa aflu este ce as putea face ca sa nu mai am aceste ganduri. de asta am numit subiectul in felul acesta.. totusi nu inteleg ce este asa de mirat? da chiar pot spune k mi`am descoperit marea iubire de la 14 ani.. nu am fost o copiliþã proasta ce s`a "combinat" cu un baiat mai mare cu 2 ani ca ea ca sa impresioneze sau sa ma laud ca vezi doamne eu am "gagiu" .. il iubesc si asta e singurul motiv.. am deschis acest subiect in speranta k poate voi gasi un raspuns, ca sa imi dau seama ce se intampla cu mine.. nu mi`am dorit si nu am crezut k voi fi criticata despre cati ani am sau de cand este relatia mea .. asta a fost dar am simtit nevoia sa o spun


Draga mea, de un singur lucru te pot asigura... Cand vei iubi cu adevarat.. asemenea intrebari nu o sa-ti treaca prin cap. Asemenea ganduri. "ce ti-as face, de te-as prinde".. le vei avea doar pentru iubitul tau. Numai atunci cand vei iubi cu adevarat...
Despre asta e vorba... In rest. e viata ta.
rashela
Postat pe 23 Septembrie 2009 01:17

Draga mea,

din cate inteleg eu, din tot ceea ce spui, este: NU STII CE ITI DORESTI. Referitor la iubitul tau actual... nu-l iubesti... se pare ca esti sau nu esti atrasa atat de el cat si de cel mai bun prieten al sau... de ce am eu impresia ca esti genul de persoana care sufera de "LIPSA DE ATENTIE".... !!!!
keep_shining
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:21
De la: peggy184, la data 2009-09-22 21:52:05 am implinit 17 ani ..(


Acum inteleg cum ai putut sa te indragostesti de prietenul vostru comun...Probabil ca te vei indragosti si de altii .Prieteni sau nu... Esti inca micuta .Si asta se intampla prentru ca nu ai ajuns la o oarecare maturitate si pentru ca doar crezi ca-l iubesti pe cel cu care esti...

ella_c
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:13
eh, tentatia fructului oprit, dorinta de a incerca si altceva... de a experimenta... se intampla la varsta asta; la fel cum se intampla ca totul sa ti se para o tragedie.

eu as zice sa reevaluezi relatia cu prietenul tau, de la 14 la 17 ani, un tanar se schimba foarte mult (vb la general) si poate acum ai alte dorinte si nevoi. Chiar nu e o tragedie, este doar un fapt al vietii.


PS: felicitari ca nu scrii in limbaj de mess
kitty_krieger
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:16
din moment ce spui ca iti iubesti iubitul,treci la faza urmatoare...iti folosesti toate mijloacele pe care le ai,sa inlaturi toate gandurile catre altcineva,si faci in asa fel incat sa nu iti mai intalnesti asa des "ispita"..insemnand prietenul vostru comun.

multa bafta
issa12
Postat pe 24 Septembrie 2009 00:43
in primul rand va multumesc celor ce mi`au daruit sfaturi si nu critice .. voi face in asa fel incat sa nu il mai vad .. macar o perioada, dupa cum am mai spus suntem prieteni foarte buni vorbim si pe messenger mai tot timpul.. intre timp voi mai asculta, poate mai are cineva ceva de spus.. dar cred ca imi revin pentru ca am mentionat faptul ca am momente cand il vad in felul asta si cand il vad ca pe un prieten .. acum mai mult il simt doar ca un prieten oricum e va mai ascult
peggy184
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:13
inteleg situatia....si eu la varsta aia aveam iubit de 3 ani, inca suntem impreuna, insa iti spun din experienta ca la o varsta atat de frageda nu se merita sa iti bati prea mult capul cu asa ceva. totusi gandeste-te bine daca iti iubesti iubitul si daca esti fericita alaturi de el si daca da incearca sa petreceti mai mult timp doar voi doi. e normal sa-ti zboare gandul si la altul si mai ales la cineva cu care iti petreci atat de mult timp....deci mai rarut cu prietenul cel mai bun....
Hellen1
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:54
buna tuturor din nou! am apelat si la un psiholog ca sa inteleg mai bine ce se intampla cu mine .. mi s`a spus in felul urmator : "uneori ne indragostim pur si simplu. Dragostea nu are reguli. Poate ca fiecare dintre cei doi iti ofera ceva. Poate ca acest amic are ceva ce prietenul tau nu are. Alegerea este a ta. Poti sa incerci sa obtii de la prietenul tau calitatile care iti plac la acest amic sau pur si simplu poti face o alta alegere. Cine stie…" am incercat sa ma gandesc ce are el in plus fata de prietenul meu .. m`am gandit .. si m`am gandit .. si iar m`am gandit pur si simplu nu pot da seama ce ma atrage la el .. nu prea ma mai vad cu el si atunci cand ne vedem incerc sa avem o conversatie cat mai scurta si obiectiva .. oricum, voi ce parere aveti despre ce a spus psihologul?
peggy184
Postat pe 25 Septembrie 2009 20:54
eu cred ca nu are rost sa iti lasi prietenul cu care esti de 3 ani pentru amicul vostru. iti dai seama k amicul vostru nu ar vrea sa aiba nimik cu tine pentru ca ar strica o relatie de prietenie de ani buni.

incearca sa nu mai vorbesti cu el pe mess asa mult...si gandeste-te ca numai pe iubitul tau il iubesti si ca e singurul baiat care te face fericita si poate reusesti sa treci peste. asta e adolescenta...te baga in chestii din care nu te poti scoate singura

dark_princes
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:20
De la: peggy184, la data 2009-09-25 20:54:42buna tuturor din nou! am apelat si la un psiholog ca sa inteleg mai bine ce se intampla cu mine .. mi s`a spus in felul urmator : "uneori ne indragostim pur si simplu. Dragostea nu are reguli. Poate ca fiecare dintre cei doi iti ofera ceva. Poate ca acest amic are ceva ce prietenul tau nu are. Alegerea este a ta. Poti sa incerci sa obtii de la prietenul tau calitatile care iti plac la acest amic sau pur si simplu poti face o alta alegere. Cine stie…" am incercat sa ma gandesc ce are el in plus fata de prietenul meu .. m`am gandit .. si m`am gandit .. si iar m`am gandit pur si simplu nu pot da seama ce ma atrage la el .. nu prea ma mai vad cu el si atunci cand ne vedem incerc sa avem o conversatie cat mai scurta si obiectiva .. oricum, voi ce parere aveti despre ce a spus psihologul?


pai da... sunt de acord..pentru ca unul are ceva ce nu are celalalt... dar tu esti cu prietenul tau pentru ca iti ofera tot ce iti doresti si pentru ca nu mai ai nevoie de nimic... e asa sau gresesc?
dark_princes
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:23
asa este dark princes .. ai mare dreptate .. prietenul meu este cel care ma face sa fiu fericita.. iti multumesc pt raspuns
peggy184
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:03
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-09-23 21:16:31eh, tentatia fructului oprit, dorinta de a incerca si altceva... de a experimenta... se intampla la varsta asta; la fel cum se intampla ca totul sa ti se para o tragedie.

eu as zice sa reevaluezi relatia cu prietenul tau, de la 14 la 17 ani, un tanar se schimba foarte mult (vb la general) si poate acum ai alte dorinte si nevoi. Chiar nu e o tragedie, este doar un fapt al vietii.


PS: felicitari ca nu scrii in limbaj de mess


În cazul tãu este tentaþia ºaormei oprite.Dar sunt liniºtit,ºtiu cã stãpâneºti tehnicile bulimiei cât sã-þi mai încapã posteriorul pe scaun ca sã ne bucuri pe noi cu încã un sfat.
MIS0GIN
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:05
De la: MIS0GIN, la data 2009-09-29 15:05:47
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-09-23 21:16:31eh, tentatia fructului oprit, dorinta de a incerca si altceva... de a experimenta... se intampla la varsta asta; la fel cum se intampla ca totul sa ti se para o tragedie.

eu as zice sa reevaluezi relatia cu prietenul tau, de la 14 la 17 ani, un tanar se schimba foarte mult (vb la general) si poate acum ai alte dorinte si nevoi. Chiar nu e o tragedie, este doar un fapt al vietii.


PS: felicitari ca nu scrii in limbaj de mess


În cazul tãu este tentaþia ºaormei oprite.Dar sunt liniºtit,ºtiu cã stãpâneºti tehnicile bulimiei cât sã-þi mai încapã posteriorul pe scaun ca sã ne bucuri pe noi cu încã un sfat.


aproape ca am ras
dar sa stii ca tot mica o ai si ma tem ca asta nu trece
kitty_krieger
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:06
la 17 ani????? Poti sa te distrezi un pic... puneti-o cu amandoi si pe urma da-le papucii amandorura.... ca de iubit...asa mult nu il mai iubesti tu pe iubitul tau daca te atrage altul... asa ca go for it!
Ai toata viata inainte sa-ti pui intrebari "existentiale"
adelheida
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:18
ma duc sa sterg prafu' ....
Diavolyta_
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:20
De la: geo_x, la data 2009-09-22 12:43:48sau o puneti de un menage a trois!!


imi plac gusturile tale. le si pui in practica?
ciosu
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:47
De la: peggy184, la data 2009-09-22 23:11:37nu stiu ce este atat de ciudat ca la varsta mea sa am o am o relatie de 3 ani :| si apoi nu am spus nimic de "experimentat" eu vreau doar sa imi revin.. cred k am mentionat faptul k il iubesc pe iubitul meu si cred k din moment ce spun acest lucru se ajunge la concluzia ca nu vreau sa il insel, si mai ales sa ma despart de el. ceea ce vreau eu de fapt sa aflu este ce as putea face ca sa nu mai am aceste ganduri. de asta am numit subiectul in felul acesta.. totusi nu inteleg ce este asa de mirat? da chiar pot spune k mi`am descoperit marea iubire de la 14 ani.. nu am fost o copiliþã proasta ce s`a "combinat" cu un baiat mai mare cu 2 ani ca ea ca sa impresioneze sau sa ma laud ca vezi doamne eu am "gagiu" .. il iubesc si asta e singurul motiv.. am deschis acest subiect in speranta k poate voi gasi un raspuns, ca sa imi dau seama ce se intampla cu mine.. nu mi`am dorit si nu am crezut k voi fi criticata despre cati ani am sau de cand este relatia mea .. asta a fost dar am simtit nevoia sa o spun


referitor la cei ce te-au criticat, oameni rautaciosi sunt peste tot, dar incearca sa-i ignori.

revenind la problema ta: ai scris ca ai 17 ani, esti la varsta la care personalitatea ta nu este foarte bine definita, nu stii inca ce ai vrea de la o relatie sau de la un tip, toate acestea le vei afla traind tot felul de experiente, alaturi de persoane diferite.

parerea mea este sa-i spui amicului tau ca-l placi foarte mult, ca esti poate chiar indragostita de el, si in functie de reactia lui, de ceea ce-ti spune, poti decide ce va fi pe mai departe.

iti doresc mult succes! dar nu rata sansa de a-ti fi incercat norocul la amicul tau. poate cine stie, veti avea o relatie. :)

merita incercat. :)
franziska_eu
Postat pe 9 Octombrie 2009 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comportament ciudat 41 De la: evelyne15 25 Octombrie 2010 22:23
Soacra... 24 De la: raymon_a 13 Iulie 2015 17:33
Vreau sa fiu rea...cum? 34 De la: kudika226325 26 Septembrie 2011 22:29
putin ajutor 5 De la: Meblondy 1 Septembrie 2008 20:56
...Nu putem da vina numai pe ei... 1 De la: anita_maria 9 Mai 2011 11:11