Setari Cookie-uri

Sfat?

Trec printr-o perioada urata.Prietenul meu si eu ne-am despartit(mai mult pt ca el a vrut),si se muta dupa o relatie de 3 ani,iar toata suferinta aceasta,m-a prins intr-o perioada foarte aglomerata...sesiunea!Eu sunt studenta la medicina si am nevoie de maxima concentrare,pt a putea acoperi intr-un timp scurt cantiatea mare de materie.Din pacate,nu ma pot concentra.Un examen l-am picat(prima mea restanta)...pt ca pur si simplu nu am putut sa invat,iar la urmatorul am hotarat sa nu ma prezint.I-am zis tatalui meu decizia luata,iar el a reactionat foarte urat,amenintandu-ma ca nu imi va trimite bani,sau ca nu mai am ce cauta acasa in vacanta...si sa ma descurc.Pe langa asta ,alte cuvinte urate si jigniri.Pana acum am avut parte numai de rezultate bune si de nici un esec si dupa parerea mea,orice om poate trece printr-un impas la un moment dat.Asa ca ,m-am hotarat sa nu ma prezint la examen si sa-i zic tatalui ca am fost ,dar nu m-am descurcat.Ma simt destul de deprimata si oricat de mult as incerca,am nevoie o perioada scurta de odihna...Oare am luat decizia corecta?
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 03:13
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 03:13:00Trec printr-o perioada urata.Prietenul meu si eu ne-am despartit(mai mult pt ca el a vrut),si se muta dupa o relatie de 3 ani,iar toata suferinta aceasta,m-a prins intr-o perioada foarte aglomerata...sesiunea!Eu sunt studenta la medicina si am nevoie de maxima concentrare,pt a putea acoperi intr-un timp scurt cantiatea mare de materie.Din pacate,nu ma pot concentra.Un examen l-am picat(prima mea restanta)...pt ca pur si simplu nu am putut sa invat,iar la urmatorul am hotarat sa nu ma prezint.I-am zis tatalui meu decizia luata,iar el a reactionat foarte urat,amenintandu-ma ca nu imi va trimite bani,sau ca nu mai am ce cauta acasa in vacanta...si sa ma descurc.Pe langa asta ,alte cuvinte urate si jigniri.Pana acum am avut parte numai de rezultate bune si de nici un esec si dupa parerea mea,orice om poate trece printr-un impas la un moment dat.Asa ca ,m-am hotarat sa nu ma prezint la examen si sa-i zic tatalui ca am fost ,dar nu m-am descurcat.Ma simt destul de deprimata si oricat de mult as incerca,am nevoie o perioada scurta de odihna...Oare am luat decizia corecta?

vrei sa spui ai luat decizia incorecta...sa te inchizi in tine doar pt neintelegerile dintre voi este cea mai proasta alegere...cat despre scoala..nu renunta la ea pt el...nu se merita...daca voi nu va intelegeti si nu va respectati reciproc asta e...urmati-va fiecare drumul pe care il alege in viata...revino-ti si ia-o de la inceput..nu esti nici prima dar nici ultima...nimeni nu a murit din dragoste iar tu nu faci exceptia succes!
steffy91
Postat pe 8 Februarie 2012 03:30
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 03:13:00Trec printr-o perioada urata.Prietenul meu si eu ne-am despartit(mai mult pt ca el a vrut),si se muta dupa o relatie de 3 ani,iar toata suferinta aceasta,m-a prins intr-o perioada foarte aglomerata...sesiunea!Eu sunt studenta la medicina si am nevoie de maxima concentrare,pt a putea acoperi intr-un timp scurt cantiatea mare de materie.Din pacate,nu ma pot concentra.Un examen l-am picat(prima mea restanta)...pt ca pur si simplu nu am putut sa invat,iar la urmatorul am hotarat sa nu ma prezint.I-am zis tatalui meu decizia luata,iar el a reactionat foarte urat,amenintandu-ma ca nu imi va trimite bani,sau ca nu mai am ce cauta acasa in vacanta...si sa ma descurc.Pe langa asta ,alte cuvinte urate si jigniri.Pana acum am avut parte numai de rezultate bune si de nici un esec si dupa parerea mea,orice om poate trece printr-un impas la un moment dat.Asa ca ,m-am hotarat sa nu ma prezint la examen si sa-i zic tatalui ca am fost ,dar nu m-am descurcat.Ma simt destul de deprimata si oricat de mult as incerca,am nevoie o perioada scurta de odihna...Oare am luat decizia corecta?

vrei sa spui ai luat decizia incorecta...sa te inchizi in tine doar pt neintelegerile dintre voi este cea mai proasta alegere...cat despre scoala..nu renunta la ea pt el...nu se merita...daca voi nu va intelegeti si nu va respectati reciproc asta e...urmati-va fiecare drumul pe care il alege in viata...revino-ti si ia-o de la inceput..nu esti nici prima dar nici ultima...nimeni nu a murit din dragoste iar tu nu faci exceptia succes!
steffy91
Postat pe 8 Februarie 2012 03:31
Nu ma gandeam sa renunt la scoala...doar sa las pt la vara inca un examen ,pe langa cel picat!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 03:51
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 03:51:49Nu ma gandeam sa renunt la scoala...doar sa las pt la vara inca un examen ,pe langa cel picat!

"a renunta"=a lasa-o mai in urma...
dar de ce sa il lasi pt la vara? ocupa-te de scoala si lasa prostiile astea cu suferinte si vaicareli....exista o vorba...: niciun baiat nu merita sa plangi pt el...iar cel ce te iubeste cu adevarat nu te afce niciodata sa plangi
steffy91
Postat pe 8 Februarie 2012 04:02
Pt ca din pacate,orice as face,nu am cum sa termin materia!Si stiu care va fi deznodamantul!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 07:53
Da...las vaicarelile si tot....si ma apuc sa invat pt urm 2 examene.Dar cu acesta,nu mai am ce face,din pacate!Mersi:*
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 07:56
bafta si speram sa revii sa ne informezi ca ai luat note bune
yumy
Postat pe 8 Februarie 2012 08:10
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 03:13:00Trec printr-o perioada urata.Prietenul meu si eu ne-am despartit(mai mult pt ca el a vrut),si se muta dupa o relatie de 3 ani,iar toata suferinta aceasta,m-a prins intr-o perioada foarte aglomerata...sesiunea!Eu sunt studenta la medicina si am nevoie de maxima concentrare,pt a putea acoperi intr-un timp scurt cantiatea mare de materie.Din pacate,nu ma pot concentra.Un examen l-am picat(prima mea restanta)...pt ca pur si simplu nu am putut sa invat,iar la urmatorul am hotarat sa nu ma prezint.I-am zis tatalui meu decizia luata,iar el a reactionat foarte urat,amenintandu-ma ca nu imi va trimite bani,sau ca nu mai am ce cauta acasa in vacanta...si sa ma descurc.Pe langa asta ,alte cuvinte urate si jigniri.Pana acum am avut parte numai de rezultate bune si de nici un esec si dupa parerea mea,orice om poate trece printr-un impas la un moment dat.Asa ca ,m-am hotarat sa nu ma prezint la examen si sa-i zic tatalui ca am fost ,dar nu m-am descurcat.Ma simt destul de deprimata si oricat de mult as incerca,am nevoie o perioada scurta de odihna...Oare am luat decizia corecta?



Poftiiiiiiiiiim?Ce decizie ai luaaaaaaaatttt???? Vrei sa-ti minti parintii care te sustin in efortul de a realiza ceva pentru tine,din punct de vedere profesional???????Cel mai ordinar gest ,ti-o spun cu toata credinta!!!!Draga mea,vin si te intreb ;;Pentru ce si pentru cine vrei sa decazi in asemenea hal??Pentru un barbat????????????? Pentru un nimeni,care nu a stiut sa te respecte si sa te iubeasca ?????????Mare greseala faci!!!In primul rand,reculege-te,ridica-te din dezamagirea creata de plecarea iubitului tau,,nu merita efortul ,nici de a te gandi cum se numea!!!Draga mea,respecta-te,respecta-ti parintii care te-au adus pe lume,crescut si care iti asigura suportul financiar ,necesar terminarii Facultatii de Medicina!!!Nu se poate sa-i dezamagesti in asa maniera,remonteaza-te si pune-te pe studiu,,,nu se poate sa renunti asa usor la o pasiune,pentru un barbat!!!Noi,femeile,suferim in viata,asta este,,,dar de aici pana la a renunta sa ne facem viata sperata,dorita,visata,este cale lunga!!!Nu se poate asa ceva,,,ii inteleg pe parintii tai si nu imi trebuie mult ca sa simt si eu durerea lor,,sunt mama si la fel as reactiona atunci daca as vedea ca fiica mea m-a dezamagit in asteptari!!Lasa aiurelile,treci de acest esec si invata,invata,invata,,,este singura cale de a te deosebi de "nimic-ul "care s-a perindat prin viata ta!!!Cum poti spera ca minciuna te va apropia de parinti,,dimpotriva,,mintindu-i,,le distrugi increderea avuta in tine!!!Treci la invatat,alterneaza orele de studiu, cu ore de odihna si vezi-ti de facultate!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 08:12
Pai asta am de gand sa fac!Dar stiu ca intr-o zi nu pot sa reusesc imposibilul pt examenul urmator...si ma gandeam sa invat pentru cele care vor urma!Si nu vreau sa ma duc acolo,pt un deznodamant pe care il stiu deja...Nu m-am gandit sa renunt la facultate...doar am avut o scurta perioada proasta!M-a deprimat si examenul picat de dinainte,unde notele nu au fost f corecte!Si ma gandeam sa nu le zic la ai mei ca ma duc,doar sa nu ii enervez.In vara ma voi duce si voi lua nota mare...pt ca nu e o materie imposibila,doar ca nu mai am timp!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 08:18
De la: Le_petit_perce_neige, la data 2012-02-08 08:10:48bafta si speram sa revii sa ne informezi ca ai luat note bune

Mersi frumos...deci nu ar fi capat de lume daca nu le-as zice alor mei?
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 08:20
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 08:18:51Pai asta am de gand sa fac!Dar stiu ca intr-o zi nu pot sa reusesc imposibilul pt examenul urmator...si ma gandeam sa invat pentru cele care vor urma!Si nu vreau sa ma duc acolo,pt un deznodamant pe care il stiu deja...Nu m-am gandit sa renunt la facultate...doar am avut o scurta perioada proasta!M-a deprimat si examenul picat de dinainte,unde notele nu au fost f corecte!Si ma gandeam sa nu le zic la ai mei ca ma duc,doar sa nu ii enervez.In vara ma voi duce si voi lua nota mare...pt ca nu e o materie imposibila,doar ca nu mai am timp!

da asa este nu poti invata intr-o zi dar sintetizeaza in2 ore tot ceea ce consider esential pentru materie, sau crezi ca ar putea sa iti cada la examen, trebuie sa inveti pentru o nota minima :), pana la urma este decizia ta daca vrei sa-l dai ca restanta, important este sa iei examenele
yumy
Postat pe 8 Februarie 2012 08:22
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 08:20:43
De la: Le_petit_perce_neige, la data 2012-02-08 08:10:48bafta si speram sa revii sa ne informezi ca ai luat note bune

Mersi frumos...deci nu ar fi capat de lume daca nu le-as zice alor mei?

sincer trebuie sa te astepti de la o reactie mai urata din partea lor, toti parintii vor ca ale lor odrasle sa fie cele mai bune, e logic sa fie dezamagiti, important este sa stii cum sa le spui, sa te astepti la reactia lor si sa inveti mai departe, trebuie sa le arati ca esti constienta si nu ai luat o decizie la intamplare
yumy
Postat pe 8 Februarie 2012 08:24
E o materie importanta.Jumatate din ea am invatat bine in timpul anului.Si mi se rupe sufletul sa imi bat joc acum de cealalta jumatate.Stiu ca pe vara pot s-o pun f bine la punct!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 08:26
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 08:18:51Pai asta am de gand sa fac!Dar stiu ca intr-o zi nu pot sa reusesc imposibilul pt examenul urmator...si ma gandeam sa invat pentru cele care vor urma!Si nu vreau sa ma duc acolo,pt un deznodamant pe care il stiu deja...Nu m-am gandit sa renunt la facultate...doar am avut o scurta perioada proasta!M-a deprimat si examenul picat de dinainte,unde notele nu au fost f corecte!Si ma gandeam sa nu le zic la ai mei ca ma duc,doar sa nu ii enervez.In vara ma voi duce si voi lua nota mare...pt ca nu e o materie imposibila,doar ca nu mai am timp!



Dimpotriva,iti recomand sa fii sincera cu parintii tai,,nu-i minti,este cel mai josnic lucru,,,incearca sa fii corecta,,,asta este,,aproape toti cei care am fost studenti,am avut restante,este un fapt consumat,,important este sa te mobilizezi pentru examenele viitoare si sa tii cont de restantele pe care le vei sustine in sesiunea de vara!!!Daca te-ai fi pregatit foarte bine,,,nu ai fi suferit acum!!!Draga mea,tu urmezi o facultate foarte grea,cu multa materie de studiat,,care necesita sacrificiu si mobilizare continua,,,nu este usor sa lucrezi cu corpul uman,,nu te lasa pe tanjeala,,este pacat sa stai atarnata de restante,cand poti iesi victorioasa din sesiunile de examene!!!Ia acest abandon de examen ,ca pe o palma pe care ti-o dai singura peste fata,,,asta este,,nu se mai poate ingrasa porcul in ajun,,,invata din greseli si pregateste-te serios pentru celelalte examene,,,si nu-ti minti parintii!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 08:28
Am incercat sa le zic ieri...dar nici nu au vrut sa ma asculte.Doar au tipat si mi-au zis fel si fel de lucruri ,care si ele m-au intristat.Tind sa cred ca e cel mai bine cum m-am gandit eu.Nu ii stresez nici pe ei...si o sa-i fac fericiti la vara....si o sa fiu si eu multumita!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 08:29
De la: MissRainbow, la data 2012-02-08 08:28:30
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 08:18:51Pai asta am de gand sa fac!Dar stiu ca intr-o zi nu pot sa reusesc imposibilul pt examenul urmator...si ma gandeam sa invat pentru cele care vor urma!Si nu vreau sa ma duc acolo,pt un deznodamant pe care il stiu deja...Nu m-am gandit sa renunt la facultate...doar am avut o scurta perioada proasta!M-a deprimat si examenul picat de dinainte,unde notele nu au fost f corecte!Si ma gandeam sa nu le zic la ai mei ca ma duc,doar sa nu ii enervez.In vara ma voi duce si voi lua nota mare...pt ca nu e o materie imposibila,doar ca nu mai am timp!



Dimpotriva,iti recomand sa fii sincera cu parintii tai,,nu-i minti,este cel mai josnic lucru,,,incearca sa fii corecta,,,asta este,,aproape toti cei care am fost studenti,am avut restante,este un fapt consumat,,important este sa te mobilizezi pentru examenele viitoare si sa tii cont de restantele pe care le vei sustine in sesiunea de vara!!!Daca te-ai fi pregatit foarte bine,,,nu ai fi suferit acum!!!Draga mea,tu urmezi o facultate foarte grea,cu multa materie de studiat,,care necesita sacrificiu si mobilizare continua,,,nu este usor sa lucrezi cu corpul uman,,nu te lasa pe tanjeala,,este pacat sa stai atarnata de restante,cand poti iesi victorioasa din sesiunile de examene!!!Ia acest abandon de examen ,ca pe o palma pe care ti-o dai singura peste fata,,,asta este,,nu se mai poate ingrasa porcul in ajun,,,invata din greseli si pregateste-te serios pentru celelalte examene,,,si nu-ti minti parintii!!!

Nu se poate nu...dar ei nu inteleg asta.Eu nu ma multumesc cu un 5,mai ales ca stiu ca am muncit pt materia asta.Si stiu ca e mai mult aici la facultate,dar pana acum am avut rezultate foarte bune...doar acum am avut un mic blocaj,peste care o sa trec!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 08:32
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 08:29:22Am incercat sa le zic ieri...dar nici nu au vrut sa ma asculte.Doar au tipat si mi-au zis fel si fel de lucruri ,care si ele m-au intristat.Tind sa cred ca e cel mai bine cum m-am gandit eu.Nu ii stresez nici pe ei...si o sa-i fac fericiti la vara....si o sa fiu si eu multumita!



Te-ai pus,macar pentru o clipa,in locul parintilor tai????????Incerci sa le intelegi furia legitima?????????O sa fii si tu parinte si ai sa simti pe propria pile durerea!!!Incearca sa le tolerezi limbajul,acum total nepotrivit,folosit si ia totul ca pe o intamplare nefericita!!Ce mai poti face acum?Nu poti recupara materia neinvatata,,,o lasi restanta si pregateste-te pentru celelalte examene!!Parintilor tai,o sa le treaca supararea,caci nu degeaba sunt parinti iubitori,,,dar acorda-le timpul necesar pentru a trece dincolo de dezamagire!Draga mea,nu da cu piciorul unei sanse unice in viata ta,,,Medicina nu este floare la ureche,,,daca tot vrei sa urmezi cursurile acestei facultati,,,fa-o asa cum scrie la carte,nu anapoda!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 08:39
Prima regula de a lua un examen este sa te prezinti.Nu ai de unde sa stii ce-o sa-ti pice,poate tu inveti un singur curs si chiar ala o sa-ti cada.
Broscaru
Postat pe 8 Februarie 2012 08:48
Nu inteleg dc v-am dat impresia ca o fac anapoda...Din 14 examene ,pana acum 8 am luat cu note peste 8!Mai am 4 de dat!Doar pentru ca trec printr-un impas,nu inseamna ca vreau sa ma las de facultate...si doar pentru ca nu am putut sa ma concentrez cum trebuie si nu am putut invata...nu inseamna ca asa va fi mereu.Vreau sa ma concentrez asupra urmatoarelor examene.Eu am incercat sa le explic alor mei acest lucru...Dc sa ma duc?Sa imi fac rau?Dc sa le zic...sa se certe,iar cu mine...sa-mi zica fel si fel de lucruri...si sa nu acorde deloc credit cuvintelor mele?
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 08:52
Din pacate iti dau 6 subiecte si au grija sa te treaca prin toata materia!:)
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 08:53
Eu te sfatuiesc sa treci cu vederea peste rautatile parintilor si sa te mobilizezi pe invatat in forta!Si eu reactionez destul de violent cand stiu ce eforturi fac pentru copii si ei ma dezamagesc!Noi ,parintii suferim enorm pentru esecurile voastre!Revenind la prietenul tau ,nu merita lacrimi !Ce a fost sa dus si nu o sa mai fie!Priveste in viitor si lasa in urma trecutul!Focalizeaza-ti energia pe studii si lasa baietii pentru mai tirziu dupa ce iti atingi scopurile!Aduna-te:imagineaza-ti ca daca ai fi fost chirurg nu ti-ai fi permis sa operezi cu mina tremurinda doar pentru un esec in amor!Toti muncim,invatam si luam decizii indiferent de situatia sentimentala!Nimic nu trebuie sa te darime si fi egoista in asa fel incit sa te iubesti pe tine ,sa nu suferi ca numai tu contezi!
kudika1993
Postat pe 8 Februarie 2012 09:23
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 08:52:56Nu inteleg dc v-am dat impresia ca o fac anapoda...Din 14 examene ,pana acum 8 am luat cu note peste 8!Mai am 4 de dat!Doar pentru ca trec printr-un impas,nu inseamna ca vreau sa ma las de facultate...si doar pentru ca nu am putut sa ma concentrez cum trebuie si nu am putut invata...nu inseamna ca asa va fi mereu.Vreau sa ma concentrez asupra urmatoarelor examene.Eu am incercat sa le explic alor mei acest lucru...Dc sa ma duc?Sa imi fac rau?Dc sa le zic...sa se certe,iar cu mine...sa-mi zica fel si fel de lucruri...si sa nu acorde deloc credit cuvintelor mele?



Draga mea,tu ai luat decizia de a nu te prezenta la examen pentru ca nu te-ai pregatit suficient,,da?????Atunci,,,procedeaza drept consecinta,,,nu te prezinti si cu asta basta!!In fata parintilor nu are rost sa te prezinti cu minciuni si spune-le adevarul,,suporta toata critica adusa,caci au dreptate inmiit si pregateste-te pentru celelalte probe!!Simplu!!!Vrei sa-ti spun ceva?????Nota "8" la Facultatea de Medicina,pentru cei care vor sa fie medici buni,este nota satisfacatoare,crede--ma ,,stiu ce spun!!!Nota "8" acum,inseamna un medic cu pregatire medie in profesie!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 09:32
Am zis note peste 8....unele de 8,9 sau 10!Niciodata sub!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 09:37
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 09:37:04Am zis note peste 8....unele de 8,9 sau 10!Niciodata sub![/quote

Felicitari,mergi mai departe,nu cobora stacheta!!Un medic foarte bun ,are in spate o studentie ajunsa la excelenta!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 09:42
Eu cred ca ,notele nu reflecta intotdeauna realitatea.Vad cu ochii mei.Am colegi,f inteligenti,care stiu f multe,care studiaza din fel si fel de carti din pasiune...si la examene nu iau tocmai nota f mare ,din cauza ca se pierd in alte carti si nu studiaza din cartea data de ei.Si am colegi ,care invata f mecanic...si i-au mereu note mari...dar cand vine vorba de stiut ceva...vai s-amar....asa ca nu cred ca nota arata cat de bun este un medic...
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 09:49
iau* scuzati-mi greseala
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 09:50
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 09:49:52Eu cred ca ,notele nu reflecta intotdeauna realitatea.Vad cu ochii mei.Am colegi,f inteligenti,care stiu f multe,care studiaza din fel si fel de carti din pasiune...si la examene nu iau tocmai nota f mare ,din cauza ca se pierd in alte carti si nu studiaza din cartea data de ei.Si am colegi ,care invata f mecanic...si i-au mereu note mari...dar cand vine vorba de stiut ceva...vai s-amar....asa ca nu cred ca nota arata cat de bun este un medic...



Sper ca nu vrei sa te incadrezi in cea de a doua categorie de studenti!!Conteaza foarte mult motivatia personala ,in a urma cursurile acestei Universitati!!!Tu ce si cat cunosti materie,ce anume doresti,idealul tau este acela de a ajunge un medic competent sau o faci mecanic,din anumite considerente!!!Sa-ti spun ceva!!!Am urmat cursurile unei facultati tehnice,,,dorinta personala fiind cu totul alta,,am sa regret acest lucru toata viata mea!!!Deci,daca iti urmezi idealul ,,este perfect!!Si daca este asa,fa-o cu mandrie si cinste!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 10:07
Imi pare foarte rau.:(Eu am ales medicina,mai mult sub presiunea parintilor...dar nu imi pare rau.Oricum,stiu ca nu e bine,nu ma simt bine ca voi face asta...dar o sa-i mint in legatura cu examenul...o sa le zic ca am fost dar nu m-am descurcat.Daca ma duc acolo...ma deprim si pierd o zi de invatat,daca vb cu ai mei....ma deprim la fel,ii enervez si pe ei ...si pierd o zi de invatat!
Wynona
Postat pe 8 Februarie 2012 10:12
De la: Roxa19, la data 2012-02-08 10:12:13Imi pare foarte rau.:(Eu am ales medicina,mai mult sub presiunea parintilor...dar nu imi pare rau.Oricum,stiu ca nu e bine,nu ma simt bine ca voi face asta...dar o sa-i mint in legatura cu examenul...o sa le zic ca am fost dar nu m-am descurcat.Daca ma duc acolo...ma deprim si pierd o zi de invatat,daca vb cu ai mei....ma deprim la fel,ii enervez si pe ei ...si pierd o zi de invatat!



In decizia aceasta a intervenit liberul arbitru,,nu am ce sa-ti mai spun decat ca, orice vei face in aceasta viata,din punct de vedere personal,social,profesional,sa faci ,nu bazandu-te pe minciuna,ci pe adevar,corectitudine!!Si nu uita;;Vointa unei femei puternice ,nu va fi infranta nicicand!!Ia-o ca pe o deviza personala!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Februarie 2012 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa mergem mai departe 23 De la: greierash 1 Octombrie 2009 20:36
Ciudat ! Anomalii psihice sau...normalitate ? 43 De la: freakyyy 7 Iunie 2010 01:14
ARIADNA 153 De la: 3 Iunie 2012 11:06
El vrea, eu...nu prea:| 22 De la: SunGirl 10 Iunie 2009 19:08
mai are rost sa continuam? 32 De la: kudika_15024 26 August 2012 23:00