Setari Cookie-uri

credeti ca gresesc?

De la: monreve3031, la data 2012-02-19 08:52:31
De la: franziska_eu, la data 2012-02-19 08:46:38
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:19:14
De la: contachinte, la data 2012-02-13 14:10:46
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:06:08
De la: contachinte, la data 2012-02-13 14:02:09
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:00:41
De la: franziska_eu, la data 2012-02-13 12:14:01
De la: kudika1993, la data 2012-02-12 23:32:17
De la: kudika112608, la data 2012-02-12 17:52:35Sunt casatorita si mama in acelasi timp,insa nu sunt fericita.Copilul meu de 3 ani este totul pt mine.In relatia mea cu sotul care o am de 3 ani lipsesc unele lucruri,dar cele mai dureroase sunt relatiile sexuale care nu ma satisfac si caracterele diferite.Am avut in numeroase randuri discutii de acest gen care,am sperat eu,sa duca la o rezolvare,dar in zadar.Nu de f mult timp am cunoscut un barbat cu care am colaborat si inca o fac profesional dar care ma atrage si sentimentele lui sunt aceleasi.Dilema mea este ca nu sunt o pers.infidela si nu cred ca voi fi niciodata insa ceva clar imi lipseste,si nu stiu cum sa procedez.initial m-am gindit la o aventura de o noapte,insa nu stiu daca voi fi capabila de asa ceva ,si nu stiu ce va urma apoi.Poate ca sentimentul de regret va fi mai dureros decit lipsa unui act sexual.COPILUL meu este totul si niciodata nu voi fi capabila sa-l ranesc doar pt a ma simti eu bine.Va rog nu ma criticati pt ca nu am gresit cu nimic insa astept sfaturi si pareri.Multumesc anticipat.


Eu in locul tau as divorta de sot atita timp cit nu corespunde nevoilor mele!Toata viata vei trai frustrata si se va revarsa implicit asupra copilului!Pe de alta parte toata viata te vei gindi sa il inseli chiar daca nu o vei face!O relatie cu un colaborator nu prea este indicata deoarece mediul profesional nu este recomandat sa fie amestecat cu cel personal.Nu este corect sa inseli si poti vorbi deschis cu sotul tau despre aceasta problema a insatisfactiei!Poate omul are probleme care pot fi tratate (daca vrea sa se trateze)daca nu la revedere ca mai ai o viata inainte si nu poti trai in amaraciune!Copilul nu are nici o legatura cu situatia ta si decit sa traiasca intr-un mediu tensionat cu o mama ostila(vei zice ca el nu simte dar nu este adevarat)mai bine traieste cu o mama implinita !

Fetelor carora nu le ies calculele cu virsta copilului le sfatuiesc sa se gindeasca ca putea fi conceput inainte de casatorie ca doar nu suntem pe vremea lui strabunica sa asteptam noaptea nuntii! Si pe de alta parte am cunoscut destule personaje carora li sa schimbat viazta sexuala in rau in urma casatoriei din diverse motive asa ca nu putem sa judecam noi ce seintimpla in patul lor!


Imi place cum gandesti! :)


Probabil este virsta care ma ajuta! Oricum multumesc de aprecieri!
nu mai ma vizita,,da intradevar varsta te ajuta sa gandesti prost


Eram curioasa cine are chef de cearta cu mine pur si simplu fara motiv !Imi cer scuze ca asta va deranjat!
pai unde m am certat cu tn,,ti am zis doar ca parerea mea este ca gandesti prost bravo pentru umilinta


Faptul ca nu ma cert si nu injur inseamna ca sunt umila ? Prefer sa nu dau curs provocarilor si sa raspund cu bunatate,docilitate si chiar nu inteleg de ce nu agreati lucrul asta! Va ureaza o zi placuta o "umilita"!


Doamna, acest contachinte e pus doar pe hartza si jignit, nu-i dati atentie unui individ care n-are ce face decat sa comenteze total aiurea la adresa altora, desi acest contachinte este o persoana de o "calitate" morala indoielnica.



UITE CINE VORBESTE DE MORALA INDOIELNICA. FRANZISCAI=JEANMAMELUCPICKARD=SERPICO=TOATA COLECTIA DE FETI FATATI DE MAMAITA

NU DISCUT CU OAMENII TAVERNELOR- VALABIL PT FRANZI & LIOTA

CE FACI TU FATA FATATA ?... (Trandafirasi)
serpico_
Postat pe 19 Februarie 2012 08:54
De la: monreve3031, la data 2012-02-19 08:52:31
De la: franziska_eu, la data 2012-02-19 08:46:38
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:19:14
De la: contachinte, la data 2012-02-13 14:10:46
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:06:08
De la: contachinte, la data 2012-02-13 14:02:09
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:00:41
De la: franziska_eu, la data 2012-02-13 12:14:01
De la: kudika1993, la data 2012-02-12 23:32:17
De la: kudika112608, la data 2012-02-12 17:52:35Sunt casatorita si mama in acelasi timp,insa nu sunt fericita.Copilul meu de 3 ani este totul pt mine.In relatia mea cu sotul care o am de 3 ani lipsesc unele lucruri,dar cele mai dureroase sunt relatiile sexuale care nu ma satisfac si caracterele diferite.Am avut in numeroase randuri discutii de acest gen care,am sperat eu,sa duca la o rezolvare,dar in zadar.Nu de f mult timp am cunoscut un barbat cu care am colaborat si inca o fac profesional dar care ma atrage si sentimentele lui sunt aceleasi.Dilema mea este ca nu sunt o pers.infidela si nu cred ca voi fi niciodata insa ceva clar imi lipseste,si nu stiu cum sa procedez.initial m-am gindit la o aventura de o noapte,insa nu stiu daca voi fi capabila de asa ceva ,si nu stiu ce va urma apoi.Poate ca sentimentul de regret va fi mai dureros decit lipsa unui act sexual.COPILUL meu este totul si niciodata nu voi fi capabila sa-l ranesc doar pt a ma simti eu bine.Va rog nu ma criticati pt ca nu am gresit cu nimic insa astept sfaturi si pareri.Multumesc anticipat.


Eu in locul tau as divorta de sot atita timp cit nu corespunde nevoilor mele!Toata viata vei trai frustrata si se va revarsa implicit asupra copilului!Pe de alta parte toata viata te vei gindi sa il inseli chiar daca nu o vei face!O relatie cu un colaborator nu prea este indicata deoarece mediul profesional nu este recomandat sa fie amestecat cu cel personal.Nu este corect sa inseli si poti vorbi deschis cu sotul tau despre aceasta problema a insatisfactiei!Poate omul are probleme care pot fi tratate (daca vrea sa se trateze)daca nu la revedere ca mai ai o viata inainte si nu poti trai in amaraciune!Copilul nu are nici o legatura cu situatia ta si decit sa traiasca intr-un mediu tensionat cu o mama ostila(vei zice ca el nu simte dar nu este adevarat)mai bine traieste cu o mama implinita !

Fetelor carora nu le ies calculele cu virsta copilului le sfatuiesc sa se gindeasca ca putea fi conceput inainte de casatorie ca doar nu suntem pe vremea lui strabunica sa asteptam noaptea nuntii! Si pe de alta parte am cunoscut destule personaje carora li sa schimbat viazta sexuala in rau in urma casatoriei din diverse motive asa ca nu putem sa judecam noi ce seintimpla in patul lor!


Imi place cum gandesti! :)


Probabil este virsta care ma ajuta! Oricum multumesc de aprecieri!
nu mai ma vizita,,da intradevar varsta te ajuta sa gandesti prost


Eram curioasa cine are chef de cearta cu mine pur si simplu fara motiv !Imi cer scuze ca asta va deranjat!
pai unde m am certat cu tn,,ti am zis doar ca parerea mea este ca gandesti prost bravo pentru umilinta


Faptul ca nu ma cert si nu injur inseamna ca sunt umila ? Prefer sa nu dau curs provocarilor si sa raspund cu bunatate,docilitate si chiar nu inteleg de ce nu agreati lucrul asta! Va ureaza o zi placuta o "umilita"!


Doamna, acest contachinte e pus doar pe hartza si jignit, nu-i dati atentie unui individ care n-are ce face decat sa comenteze total aiurea la adresa altora, desi acest contachinte este o persoana de o "calitate" morala indoielnica.



UITE CINE VORBESTE DE MORALA INDOIELNICA. FRANZISCAI=JEANMAMELUCPICKARD=SERPICO=TOATA COLECTIA DE FETI FATATI DE MAMAITA

NU DISCUT CU OAMENII TAVERNELOR- VALABIL PT FRANZI & LIOTA


Tu esti poama cavernelor, monreve cu dreamer!

Sa ma anunti cand ai cei 6 ani de acasa!
franziska_eu
Postat pe 19 Februarie 2012 08:57
Nu gresesti ca iti indrepti privirea in alta parte ,atata timp cat nu faci nimic rau,nu gresesti ca vrei sa fii satisfacuta pe plan sexua ptr ca toti ne dorim asta l,insa eu as avea o sugestie.Jucati-va mai mult timp in pat,poate nu acordati prea mult timp preludiului.Daca tu esti mai indrazneata si mai deschisa, ajuta-l pe sotul tau si invata-l ce trebuie sa faca ptr a te satisface.Daca nici tu nu stii,exploreazate si spune-i si lui.Daca omul nu stie ca ce face nu face bine,poate de aceea nici nu se osteneste prea mult .Redescoperiti-va in pat.SUCCES!
ajna_ra
Postat pe 19 Februarie 2012 09:43
De la: ajna_ra, la data 2012-02-19 09:43:06Nu gresesti ca iti indrepti privirea in alta parte ,atata timp cat nu faci nimic rau,nu gresesti ca vrei sa fii satisfacuta pe plan sexua ptr ca toti ne dorim asta l,insa eu as avea o sugestie.Jucati-va mai mult timp in pat,poate nu acordati prea mult timp preludiului.Daca tu esti mai indrazneata si mai deschisa, ajuta-l pe sotul tau si invata-l ce trebuie sa faca ptr a te satisface.Daca nici tu nu stii,exploreazate si spune-i si lui.Daca omul nu stie ca ce face nu face bine,poate de aceea nici nu se osteneste prea mult .Redescoperiti-va in pat.SUCCES!


Doamna care a initiat acest topic ne-a povestit la o alta tema, ca problema sotului ei e ejacularea precoce, iar el da vina pe sotia sa pentru acest lucru spunand ca "este ea prea frumoasa". Din cate am inteles tot din acel mesaj, el nici nu vrea sa se duca la medic, pentru a gasi o solutie la problema lui din intimitate impreuna cu medicul urolog.
franziska_eu
Postat pe 19 Februarie 2012 09:50
De la: kudika418793, la data 2012-02-18 17:44:59eu...em trecut prin ce treci tu acum.povestea e asemanatoare dar noi nu avem copii.suntem caractere diferite: el bland ,eu dracoasa.sotul meu este un om foarte bun cu mine,muncitor si fidel dar nu este un amant grozav..viata nu mi se parea ca-n romane unde el stia intotdeauna ce ii trebuie unei femei....iar eu sunt o persoana fidela(sau cel putin asa imi placea sa cred despre mine)..si a aparut la un moment dat o cumpana in viata noastra. el era un barbat frumos,fermecator si foarte atent ...cred un amant grozav daca as fi mers pana la capat. dar nu am putut..vezi tu,poate,da ,mi-as fi dorit asa mult sa-mi impart fanteziile cu un tip lipsit de inhibitii,care spune exact ce gandeste,care face ce gandeste,care ma innebunea doar cu o simpla privire....dar EL,sotul meu nu merita asta.DACA ar fi aflat L-AS FI UCIS.eu sunt totul pt el si nu am putut sa-l fac sa sufere doar pt o fantezie de-a mea. am preferat sa-mi canalizez toata frustrarea in munca.. tu ai un copil...exista un gol acolo care nu va fi umplut niciodata asa ca te inteleg perfect .


De ce nu discuti cu sotul despre asta? Nu cred ca rezolvi ceva daca te inchizi in tine... Vorbeste cu el si spune-i ce-ti place si cum iti place. Daca tine la tine, va face tot ce poate ca sa te satisfaca. Mi-e greu sa cred ca ti-ar zice sa-l lasi in pace sau ca ar ramane indiferent la dorintele tale. Saracul, probabil ca n-o fi avut prea multe relatii si de-asta nu este un amant prea grozav. Cat despre tipul sarmant de care-ai pomenit, sa stii ca viata m-a invatat ca barbatii astia "sclipiciosi" iti aduc multe probleme si batai de cap, asa ca n-ai de ce sa regreti. Bucura-te ca ai scapat de el si ca n-ai cedat tentatiei, ca ai fi suferit pe urma ca naiba. Barbatii astia cuceritori sunt in general instabili, umbla dupa cai verzi pe pereti (dive pline de bani, cu viloaie si blanuri) si nu-s de incredere. Sotul tau (asa cum e el, amarat si praf in pat) e de o mie de ori mai bun decat un individ pe care-l doare-n pix de tine, fiindca se mai tin inca nspe femei dupa el. iti spun asta din experienta... E mai bun un barbat (poate nu asa sclipicios) dar care se uita la tine ca la o comoara, decat nu stiu ce fat-frumos care-si lustruieste pantoful cu tine.
Micaell
Postat pe 19 Februarie 2012 13:32
Divort
Elyaa
Postat pe 19 Februarie 2012 15:04
Draga Alice.parerea mea este ca,in ceea ce priveste sexul,nu cantitatea conteaza ci calitatea.nu trebuie sa dureze cu orele pana te apuca durerile de cap.dar pasuinea nu o poti cere de la un barbat care pur si simplu nu este pasional.este un pic stangaci ...discutam fara inhibitii(cel putin eu vorbesc) dar cand e vorba de practica.....uita totul. sa mai si aplicam ce citesc in romanele de dragoste? HA. oi fi eu romantica incurabila dar ma descurajez cand vad ca nu am cu cine."comunica".ai auzit de Moartea pasiunii? este sotul meu in persoana. dar toate astea sunt intrecute de faptul ca altul ca el n-am intalnit.gatim impreuna,ma ajuta la gospodarie,imi indeplineste orice moft.si ceea ce este cel mai important este faptul ca ma iubeste enorm.sunt cea mai importanta fiinta din viata lui.si de aceea renunt la orice alt gand pacatos si gasesc motivatie sa-i fiu fidela.
kudika418793
Postat pe 19 Februarie 2012 15:36
iti multumesc in primul rand pt mesaj.ai foarte mare dreptate.cel sclipicios era, cel putin in cazul meu,un barbat caruia ii placeau fmeile frumoase si care era obisnuit sa le cucereasca pe toate.suntem legati inca pe plan profesional dar ma bucur ca nu i-am cedat.iar sotul meu este un barbat frumos,aranjat,multe femei il gasesc atragator pt eu ma ocup de look-ul lui.e adevarat,cand ne-am casatorit,acum 9 ani,eram amandoi virgini,deci fara experienta.dar fiecare cu caracterul lui...

oricum eu sunt o luptatoare asa ca nu ma dau batuta.
kudika418793
Postat pe 19 Februarie 2012 15:57
De la: kudika418793, la data 2012-02-19 15:57:19iti multumesc in primul rand pt mesaj.ai foarte mare dreptate.cel sclipicios era, cel putin in cazul meu,un barbat caruia ii placeau fmeile frumoase si care era obisnuit sa le cucereasca pe toate.suntem legati inca pe plan profesional dar ma bucur ca nu i-am cedat.iar sotul meu este un barbat frumos,aranjat,multe femei il gasesc atragator pt eu ma ocup de look-ul lui.e adevarat,cand ne-am casatorit,acum 9 ani,eram amandoi virgini,deci fara experienta.dar fiecare cu caracterul lui...

oricum eu sunt o luptatoare asa ca nu ma dau batuta.


Stii ce se-ntampla... Nu exista barbati perfecti... La prima vedere par asa, dar pe urma descoperi ca au fel si fel de defecte. Daca e frumos, e neserios; daca e fidel, nu-i asa atragator sau e cam pampalau. Sotul tau se intampla sa nu fie o fire prea senzuala... Si oricum, dupa 9 ani de casnicie sigur ca a intervenit rutina si lucrurile nu mai sunt la fel...
Micaell
Postat pe 19 Februarie 2012 17:44
ma nedumeresc doua lucruri:
-cum te poti marita cu un barbat care nu iti place la pat? adik dk nu iti place de ce naiba sa il mai iei de barbat? ca sa nu fii singura???? adik...ok ok te mariti virgina dar crezi ca se merita sa fii nesatisfacuta toata viata ta??
-ce rost au avut discutiile cu sotul tau? ce sa faca el dk nu te atrage sexual? saracu...nush cu ce a gresit cand te-a nimerit:D

solutie finala
ori taci si induri de dragul unui copil facut cu un barbat pe care nu il iubesti
ori bagi divort si iti iei unu sa te f...pana iti ies ochii din cap...nu de alta dar ai de recuperat scumpo la cap asta

ORICUM nu iti insela sotu
kudika021451
Postat pe 19 Februarie 2012 20:46
De la: kudika112608, la data 2012-02-12 17:52:35Sunt casatorita si mama in acelasi timp,insa nu sunt fericita.Copilul meu de 3 ani este totul pt mine.In relatia mea cu sotul care o am de 3 ani lipsesc unele lucruri,dar cele mai dureroase sunt relatiile sexuale care nu ma satisfac si caracterele diferite.Am avut in numeroase randuri discutii de acest gen care,am sperat eu,sa duca la o rezolvare,dar in zadar.Nu de f mult timp am cunoscut un barbat cu care am colaborat si inca o fac profesional dar care ma atrage si sentimentele lui sunt aceleasi.Dilema mea este ca nu sunt o pers.infidela si nu cred ca voi fi niciodata insa ceva clar imi lipseste,si nu stiu cum sa procedez.initial m-am gindit la o aventura de o noapte,insa nu stiu daca voi fi capabila de asa ceva ,si nu stiu ce va urma apoi.Poate ca sentimentul de regret va fi mai dureros decit lipsa unui act sexual.COPILUL meu este totul si niciodata nu voi fi capabila sa-l ranesc doar pt a ma simti eu bine.Va rog nu ma criticati pt ca nu am gresit cu nimic insa astept sfaturi si pareri.Multumesc anticipat.



Parerea mea e sa ai rabdare cu sotul tau,poate trece prin momente mai grele si nu face fata a ceea ce-ti doresti.A te arunca in bratele unui nou iubit,ajungi la consecinte pe constiinta ta.Eu tare presimt ca ai facut deja pasul asta,pt ca ai cunoscut un om care tea iubit in alt mod fata de cum te satisface sotul tau.Te simti egoista,vrei cei mai bun pt tine...dar gandestete ca ai o familie deja intemeiata.
In afara ca sotul tau care nu te satisface indeajuns de bine,mai ai si alte probleme?
Am citit pe forum destule probleme in familii,dar toate au o rezolvare daca poti trece cu vederea unor lipsuri din partea celuilalt si atunci poti discuta cu sotul tau,pt ca ma gandesc ca exista o comunicare intre voi,si vei putea sa schimbi ceva acolo cea ce lipseste.
Deci eu chiar nu vad pt ce ai incerca ceva nou care cred eu ca ai si probat.
Titlul pe care lai pus topicului tau,este deja concludent.
Nu numai ca gresesti,eu sant ferm convinsa ca ai si gresit.Doar tu poti repara ce-ti lipseste la sotul tau!
Ca sfarsit,inchei si iti spun iubeste mult si cu toata fiinta pe cel de langa tine cu care iti imparti si binele si raul,greutatile si bucuriile!!!
Stiu ca urmaresti in fiecare zi si astepti cu nerabdare sa citesti ce parereri s-au mai scris si de aceea te rog dane un msj si spunene ce ai mai hotarat!
Titanika
Postat pe 20 Februarie 2012 11:48
nu stiu daca dupa ce te culci cu celalalt barbat vei mai putea trai cu constiinta impacata
si in al doilea rand: chiar merita umilit in asa hal sotul tau?
kudika191288
Postat pe 20 Februarie 2012 18:06
da,da ,da,cred ca gresesti si nu e cazul sa dezvolt prea mult, pt ca e lesne de inteles ca e total gresit ce intentionezi sa faci.discuta cu sotul tau deschis si direct exact ce iti lipseste in viata sexulala,vino si tu cu idei noi in ce priveste intimitatea voastra.si spunea cineva foarte bine despre preludiu,ar trebui sa ai dati mai multa importanta preludiului...macar incearca inainte sa spui ca nu esti fericita nici implinita sexual.solutia nu este sa iti inseli sotul ca apoi sa regreti pt ca vei regreta daca tu iti mai iubesti sotul.
iftimie
Postat pe 21 Februarie 2012 11:21
cat de rautacios sunteti unii,nu poate omu sa spuna ce il doare ca se si gasesc unii sa o judece!!!dar am si eu o intrebare sunteti in masura sa judecati? La incepu toate relatiile sunt frumoase,dar poate acel barbat candva o facea sa se simta bn iar acum nu,dar poate el are deja pe altcineva la asta nu va ganditi nici unu¨?nu haideti sa ii judecam pe altii dar pe noi sa nu ne vedem.Iar tu scumpa mea fa ce e mai bine pt tine.copilul tau va fi fericit atata timp cat si tu esti,in schimb tu sa ramai cu sotu tau cu timpu veti ajunge la cearta si multe altele si atunci va suferi si copilu tau.Bafta!!
bebebyta
Postat pe 21 Februarie 2012 15:16
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-12 18:10:28Acuma te intreb eu ceva: cum de nu ti-ai dat seama ca nu santeti compatibili la pat inainte sa va casaatoriti ??? Tu daca stiai ca nu poti fi femeie serioasa nu trebuia sa te mariti...parerea mea. Acuma nu vreau eu sa-ti dau cu pietre in cap dar sotul tau bietul nu oare sa aiba nici o vina in toata treaba aceasta. Adunate si revinoti cu picioarele pe pamant si nu te mai gandi la tampeni...auzi acolo sa-si insele sotul...din ce in ce mai mult tind sa cred ca femeile cares tinute pe palme de barbati si respectate, din lipsa de ocupatie gandesc numai nebunii...femeie fa ceea ce crezi tu ca este bine pentru ca ai libertatea sa gandesti insa sa nu uiti un singur lucru : trebuie sa ai constiinta impacata si intr-o zi vei da seama de faptele tale la judecata...
Ai perfecta dreptate aici, trebuia sa isi dea seama de asta inainte de casatorie.
kudika010565
Postat pe 21 Februarie 2012 21:55
dar de unde stim ca el nu are nici o vina?a intrebat-o cnv cum e sotul ei in casa?????????
bebebyta
Postat pe 22 Februarie 2012 08:56
Exista in Romania A.M.S.R. site amsr.ro. Dr. CALOMFIRESCU - cabinet uroandromed.ro a infiintat A.M.S.R. si preda asa ceva.
healthy005533
Postat pe 23 Februarie 2012 20:34
De la: Ame_li, la data 2012-02-12 18:41:28
De la: ilumax_76, la data 2012-02-12 18:38:41
De la: steffy91, la data 2012-02-12 18:23:50
De la: ilumax_76, la data 2012-02-12 18:18:04Inca ceva: de cat timp esti impreuna cu sotul tau?

3 ani


Aha. Si copilul cat are?


Sherlock scrie pe tine




denis_3d25
Postat pe 24 Februarie 2012 13:40
De la: contachinte, la data 2012-02-13 12:18:43
De la: franziska_eu, la data 2012-02-13 12:14:01
De la: kudika1993, la data 2012-02-12 23:32:17
De la: kudika112608, la data 2012-02-12 17:52:35Sunt casatorita si mama in acelasi timp,insa nu sunt fericita.Copilul meu de 3 ani este totul pt mine.In relatia mea cu sotul care o am de 3 ani lipsesc unele lucruri,dar cele mai dureroase sunt relatiile sexuale care nu ma satisfac si caracterele diferite.Am avut in numeroase randuri discutii de acest gen care,am sperat eu,sa duca la o rezolvare,dar in zadar.Nu de f mult timp am cunoscut un barbat cu care am colaborat si inca o fac profesional dar care ma atrage si sentimentele lui sunt aceleasi.Dilema mea este ca nu sunt o pers.infidela si nu cred ca voi fi niciodata insa ceva clar imi lipseste,si nu stiu cum sa procedez.initial m-am gindit la o aventura de o noapte,insa nu stiu daca voi fi capabila de asa ceva ,si nu stiu ce va urma apoi.Poate ca sentimentul de regret va fi mai dureros decit lipsa unui act sexual.COPILUL meu este totul si niciodata nu voi fi capabila sa-l ranesc doar pt a ma simti eu bine.Va rog nu ma criticati pt ca nu am gresit cu nimic insa astept sfaturi si pareri.Multumesc anticipat.


Eu in locul tau as divorta de sot atita timp cit nu corespunde nevoilor mele!Toata viata vei trai frustrata si se va revarsa implicit asupra copilului!Pe de alta parte toata viata te vei gindi sa il inseli chiar daca nu o vei face!O relatie cu un colaborator nu prea este indicata deoarece mediul profesional nu este recomandat sa fie amestecat cu cel personal.Nu este corect sa inseli si poti vorbi deschis cu sotul tau despre aceasta problema a insatisfactiei!Poate omul are probleme care pot fi tratate (daca vrea sa se trateze)daca nu la revedere ca mai ai o viata inainte si nu poti trai in amaraciune!Copilul nu are nici o legatura cu situatia ta si decit sa traiasca intr-un mediu tensionat cu o mama ostila(vei zice ca el nu simte dar nu este adevarat)mai bine traieste cu o mama implinita !

Fetelor carora nu le ies calculele cu virsta copilului le sfatuiesc sa se gindeasca ca putea fi conceput inainte de casatorie ca doar nu suntem pe vremea lui strabunica sa asteptam noaptea nuntii! Si pe de alta parte am cunoscut destule personaje carora li sa schimbat viazta sexuala in rau in urma casatoriei din diverse motive asa ca nu putem sa judecam noi ce seintimpla in patul lor!


Imi place cum gandesti! :)
mie nu mi place cum gandesti tu








denis_3d25
Postat pe 24 Februarie 2012 14:41
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:19:14
De la: contachinte, la data 2012-02-13 14:10:46
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:06:08
De la: contachinte, la data 2012-02-13 14:02:09
De la: kudika1993, la data 2012-02-13 14:00:41
De la: franziska_eu, la data 2012-02-13 12:14:01
De la: kudika1993, la data 2012-02-12 23:32:17
De la: kudika112608, la data 2012-02-12 17:52:35Sunt casatorita si mama in acelasi timp,insa nu sunt fericita.Copilul meu de 3 ani este totul pt mine.In relatia mea cu sotul care o am de 3 ani lipsesc unele lucruri,dar cele mai dureroase sunt relatiile sexuale care nu ma satisfac si caracterele diferite.Am avut in numeroase randuri discutii de acest gen care,am sperat eu,sa duca la o rezolvare,dar in zadar.Nu de f mult timp am cunoscut un barbat cu care am colaborat si inca o fac profesional dar care ma atrage si sentimentele lui sunt aceleasi.Dilema mea este ca nu sunt o pers.infidela si nu cred ca voi fi niciodata insa ceva clar imi lipseste,si nu stiu cum sa procedez.initial m-am gindit la o aventura de o noapte,insa nu stiu daca voi fi capabila de asa ceva ,si nu stiu ce va urma apoi.Poate ca sentimentul de regret va fi mai dureros decit lipsa unui act sexual.COPILUL meu este totul si niciodata nu voi fi capabila sa-l ranesc doar pt a ma simti eu bine.Va rog nu ma criticati pt ca nu am gresit cu nimic insa astept sfaturi si pareri.Multumesc anticipat.


Eu in locul tau as divorta de sot atita timp cit nu corespunde nevoilor mele!Toata viata vei trai frustrata si se va revarsa implicit asupra copilului!Pe de alta parte toata viata te vei gindi sa il inseli chiar daca nu o vei face!O relatie cu un colaborator nu prea este indicata deoarece mediul profesional nu este recomandat sa fie amestecat cu cel personal.Nu este corect sa inseli si poti vorbi deschis cu sotul tau despre aceasta problema a insatisfactiei!Poate omul are probleme care pot fi tratate (daca vrea sa se trateze)daca nu la revedere ca mai ai o viata inainte si nu poti trai in amaraciune!Copilul nu are nici o legatura cu situatia ta si decit sa traiasca intr-un mediu tensionat cu o mama ostila(vei zice ca el nu simte dar nu este adevarat)mai bine traieste cu o mama implinita !

Fetelor carora nu le ies calculele cu virsta copilului le sfatuiesc sa se gindeasca ca putea fi conceput inainte de casatorie ca doar nu suntem pe vremea lui strabunica sa asteptam noaptea nuntii! Si pe de alta parte am cunoscut destule personaje carora li sa schimbat viazta sexuala in rau in urma casatoriei din diverse motive asa ca nu putem sa judecam noi ce seintimpla in patul lor!


Imi place cum gandesti! :)


Probabil este virsta care ma ajuta! Oricum multumesc de aprecieri!
nu mai ma vizita,,da intradevar varsta te ajuta sa gandesti prost


Eram curioasa cine are chef de cearta cu mine pur si simplu fara motiv !Imi cer scuze ca asta va deranjat!
pai unde m am certat cu tn,,ti am zis doar ca parerea mea este ca gandesti prost bravo pentru umilinta


Faptul ca nu ma cert si nu injur inseamna ca sunt umila ? Prefer sa nu dau curs provocarilor si sa raspund cu bunatate,docilitate si chiar nu inteleg de ce nu agreati lucrul asta! Va ureaza o zi placuta o "umilita"!





O umilita de cine ???
O umilita de cine ???
O umilita de cine ???

Jignita de cine ???
Jignita de cine ???
Jignita de cine ???

Cel care-ti constata accidentul , nu este dusmanul tau, ci constintza ta.
Alcolul ce l-ai baut cand erai la volan, acela te-a umilit, te-a jignit, ranit , distrus... noi , cei de pe margine, doar privim spectacolul tau, si spunem : ce prosie , ce decizie gresita este, sa bei in timp ce conduci.

Problemele tale nu sint in exterior... in exterior sint doar rezultatele unor proiecte pe care le verifici.
Acum, ai descoperit ca asa nu functioneaza.

Ia-ti ochii condamnarii de pe cei care vin cu sabie de foc sa te ajute si intreapta-ti si tu sabia, spre diavolul ce-ti mangaie pacatele.

Jignirea, ti-ai facuto singura, cand te-ai grabit sa te scarpini intre craci, cu prima putere ce ti-a iesit in cale, fara sa analizezi ce-ti bagi in gaura.

Mai intai, trebuia sa lucrezi la recunoasterea de sine, apoi sa recunosti pe cel pe care vrei sa-l bagi in tine.
Si apoi sa te gandesti bine, daca vrei sa construiesti o relatie .
Stiu ca nu e deloc usor, stiu ce mostenire de pacate grele te apasa din partea mamei tale... dar tocmai de aceea...

STOP !!!

Lasa naibii scarpinatul intre craci, nu mai consuma alcol la volan !!! Asta vreau sa-ti clarifici !
Nu pentru mine, nici pentru altul , ca mie sau altuia-i este tot una ce faci tu cu trupul si viatza ta.
Dar daca vrei ajutor... macar invatza sa recunosti ingerii care vin sa te ajute si demonii care-ti vin mascati in piele de asazisi prieteni si-ti mangaie pacatele, ca sa te arunce si mai jos decat ce ai cazut deja !

Intoarcete-n Biserica, spovedeste-ti pacatele si vezi ca acel ceva ce-l numesti tu maicata, iti este cel mai mare dusman aici pe pamant, dupa propriile-ti decizii.

E mult de lucrat la tine... nu mai pierde timpul aiurea cu mangaierile clitorisului , ci punete la rugaciuni si spala-ti nevoile aberante ... cauta adevarul si iubirea, cauta-ti sinele... laso dracului de gaura, ca poti sa-ti bagi si castraveti in ea.

Eu nu cred ca sotul tau are problemele de care te plangi tu... dar la tine , se vede clar ca te minti singura, si incerci sa ne minti si pe noi.

Daca tu ai radia sinceritate si iubire in casa, l-ai molipsii si pe sotul tau si ati traii vesnic, momentul pentru care ati decis sa va casatoriti.
Casatoria este ceva ce construiesti... nu este ceva ce trebuie sa consumi si apoi fugi sa consumi din alta parte !

Bazele morale, trebuiau clarificate, inainte de casatorie... dar acum, in epoca vitezei, va taiati mai intai venele si apoi va decideti ca vreti sa traiti.

Nu e prea tarziu, leaga-ti un garou la mana si fugi la spital.
Bea apa sfintita ca sa pui la loc singele pierdut.

succes
denis_3d25
Postat pe 24 Februarie 2012 15:43
De la: kudika010565, la data 2012-02-21 21:55:04
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-12 18:10:28Acuma te intreb eu ceva: cum de nu ti-ai dat seama ca nu santeti compatibili la pat inainte sa va casaatoriti ??? Tu daca stiai ca nu poti fi femeie serioasa nu trebuia sa te mariti...parerea mea. Acuma nu vreau eu sa-ti dau cu pietre in cap dar sotul tau bietul nu oare sa aiba nici o vina in toata treaba aceasta. Adunate si revinoti cu picioarele pe pamant si nu te mai gandi la tampeni...auzi acolo sa-si insele sotul...din ce in ce mai mult tind sa cred ca femeile cares tinute pe palme de barbati si respectate, din lipsa de ocupatie gandesc numai nebunii...femeie fa ceea ce crezi tu ca este bine pentru ca ai libertatea sa gandesti insa sa nu uiti un singur lucru : trebuie sa ai constiinta impacata si intr-o zi vei da seama de faptele tale la judecata...
Ai perfecta dreptate aici, trebuia sa isi dea seama de asta inainte de casatorie.






denis_3d25
Postat pe 24 Februarie 2012 16:01
De la: jean_luc_picard, la data 2012-02-18 17:58:53
De la: kudika418793, la data 2012-02-18 17:44:59eu...em trecut prin ce treci tu acum.povestea e asemanatoare dar noi nu avem copii.suntem caractere diferite: el bland ,eu dracoasa.sotul meu este un om foarte bun cu mine,muncitor si fidel dar nu este un amant grozav..viata nu mi se parea ca-n romane unde el stia intotdeauna ce ii trebuie unei femei....iar eu sunt o persoana fidela(sau cel putin asa imi placea sa cred despre mine)..si a aparut la un moment dat o cumpana in viata noastra. el era un barbat frumos,fermecator si foarte atent ...cred un amant grozav daca as fi mers pana la capat. dar nu am putut..vezi tu,poate,da ,mi-as fi dorit asa mult sa-mi impart fanteziile cu un tip lipsit de inhibitii,care spune exact ce gandeste,care face ce gandeste,care ma innebunea doar cu o simpla privire....dar EL,sotul meu nu merita asta.DACA ar fi aflat L-AS FI UCIS.eu sunt totul pt el si nu am putut sa-l fac sa sufere doar pt o fantezie de-a mea. am preferat sa-mi canalizez toata frustrarea in munca.. tu ai un copil...exista un gol acolo care nu va fi umplut niciodata asa ca te inteleg perfect .


dar amantul,amantul avea nevasta? sau era profesionist?! asa va fraiersc astia cu atentii si vorbe mestesugite de va dau cu cracii in sus ! Pune mana si chivernisesteti sotul sa fie frumos si apetisant si sa-ti placa si tie si altora chiar daca atunci va fi tentat sa se dea si el la altele







denis_3d25
Postat pe 24 Februarie 2012 16:09
Nu te uita prea mult in jur. Mergi, iubeste, ibeste-te cu .....colegul sau cu orcine. Copilul nu va fi afectat in nici un fel, dimpotriva. Nimeni si nici cind, nu iti va compensa sau recompensa, viata trecuta si pierduta, asteptind, ce?
Kostea
Postat pe 25 Februarie 2012 15:35
De la: Kostea, la data 2012-02-25 15:35:52 Nu te uita prea mult in jur. Mergi, iubeste, ibeste-te cu .....colegul sau cu orcine. Copilul nu va fi afectat in nici un fel, dimpotriva. Nimeni si nici cind, nu iti va compensa sau recompensa, viata trecuta si pierduta, asteptind, ce?



Asteptam sa-ti expui si tu punctul de vedere, ca sa ne oglindim prin tine si sa ne intelegem radacina nonsensurilor si perpetuarea suferintzelor.
denis_3d25
Postat pe 26 Februarie 2012 02:56
dk se omoara din cauza ca m'am despartit de ea , ce mi se poate intampla?
radu_george_20
Postat pe 26 Februarie 2012 03:03
Draga, poate vrea si ea sa simta cum este sa ai orgasm cu altcineva!
kudika467548
Postat pe 26 Februarie 2012 06:32
nu te-as sfatui sa faci asta, sunt atatea modalitati de a te satisface si singura.poate nici tu un faci tot ce trebuie sa-l atragi.s-au cauta tu o pozitie care sa simti ceva..
kudika490128
Postat pe 26 Februarie 2012 07:30
da sar putea
kudika490128
Postat pe 26 Februarie 2012 07:31
Atentie!
Google castiga miliarde de dolari anual din reclama fara sa imparta nimic cu noi. Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare WAZZUB va oferi 50% din profituri utilizatorilor!!! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja. Cei interesati pot accesa linkul-invitatie de mai jos pentru inscriere: //signup.wazzub.info/?lrRef=d1f8F
kudika502087
Postat pe 26 Februarie 2012 10:03
Divorteaza si cauta dragostea adevarata. Nu trebuie sa-ti sacrifici viata .
kudika511941
Postat pe 26 Februarie 2012 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat!!!! va rooooooooog!!!!!! 44 De la: valy90 15 Octombrie 2010 16:04
Incotro s-o apuc sa ce sa fac?! 29 De la: sadora 27 August 2009 23:53
poti iubi doi barbati de odata? 90 De la: pickard 26 Noiembrie 2010 19:48
Buna!!! 4 De la: kudika_nikole 28 Noiembrie 2011 13:10
Credeti in fidelitate? 254 De la: blue07scorpion 6 Iulie 2009 14:33