Setari Cookie-uri

buna :)

in urma cu 5 luni am inceput o relatie cu o fata, lucram in germania si acolo ne-am imprietenit am devenit mai mult decat amici si uite asa am pus bazele unei relatii, d cv timam vazut k s-a racit relatia si am intrebat-o ce este si a zis k nimic ... recent mi-a dazvaluit adevarul si k vrea s se impace cu fostu , ink ma mai iubeste si eu o iubesc enorm si nu pot renunta usor l ea pt k am pus mult suflet ptr ea acu nu stiu c s fac:-?? si ea ink ma mai dar fostu i-a cam sucit mintile... noi ne-am facut vise impreuna si nah vedeti cum e ... maine ma duc pana la ea s vad dak se mai poate face cv dak nu asta poate nu ne este scris s fim impreuna
nu stiu dc scriu astea , nu ma cunoaste nimeni , nu cunosc p nimeni da mai simt mai usurat dak mai spun cuiva prin c trec
de vreo 2 sapt nu mai pot dormi noaptea nu mai am pofta d mancare, in 2 sapt am slabit 5 kg, sunt l pamant, eu o vreau inapoi in viata mea dar ea e in dubiu dar trege mai mult s fie cu el nu cu mn , cu toate k el si-a batut joc d ea uite k tot l el trege , nu stiu c s fac sunt cu moralul l pamant, am 24 d ani dar uite k prima dragoste l varsta asta a aparut , am mai avut prietene dar niciuna nu a fost cum e ea si nu vreau s o pierd simt k ea e tot c imi trebuie
voi ce ati face? ms :)
ili88
Postat pe 16 Februarie 2012 23:57
De la: kudika508719, la data 2012-02-16 23:57:30in urma cu 5 luni am inceput o relatie cu o fata, lucram in germania si acolo ne-am imprietenit am devenit mai mult decat amici si uite asa am pus bazele unei relatii, d cv timam vazut k s-a racit relatia si am intrebat-o ce este si a zis k nimic ... recent mi-a dazvaluit adevarul si k vrea s se impace cu fostu , ink ma mai iubeste si eu o iubesc enorm si nu pot renunta usor l ea pt k am pus mult suflet ptr ea acu nu stiu c s fac:-?? si ea ink ma mai dar fostu i-a cam sucit mintile... noi ne-am facut vise impreuna si nah vedeti cum e ... maine ma duc pana la ea s vad dak se mai poate face cv dak nu asta poate nu ne este scris s fim impreuna
nu stiu dc scriu astea , nu ma cunoaste nimeni , nu cunosc p nimeni da mai simt mai usurat dak mai spun cuiva prin c trec
de vreo 2 sapt nu mai pot dormi noaptea nu mai am pofta d mancare, in 2 sapt am slabit 5 kg, sunt l pamant, eu o vreau inapoi in viata mea dar ea e in dubiu dar trege mai mult s fie cu el nu cu mn , cu toate k el si-a batut joc d ea uite k tot l el trege , nu stiu c s fac sunt cu moralul l pamant, am 24 d ani dar uite k prima dragoste l varsta asta a aparut , am mai avut prietene dar niciuna nu a fost cum e ea si nu vreau s o pierd simt k ea e tot c imi trebuie
voi ce ati face? ms :)



Tinere,,,,offfff,mari probleme aveti cu utilizarea consoanei "k"!!!!Nu stii ca ce este prea mult ,strica la un moment dat??????

Traiesti o deziluzie,,ei si???????Impaca-te cu ideea si mergi mai departe,,unde nu exista dragoste de ambele parti,,totul este sortit esecului!!Ai slabit?,,,iti recomand orice gama de Vitamine sau poti lua produsul "Peritol",este indicat in tratarea inapetentei si te si linisteste prin crearea starii de somnolenta,ceea ce te va ajuta enorm in aceasta perioada!!
Deziluziile provocate atat de femei cat si de barbati,sunt in plin adesfasurare,,,si una in plus nu mai conteaza!!Deci,,NEXT!!!!
MissRainbow
Postat pe 17 Februarie 2012 07:50
Pai in modul cum te exprimi, crede fata ca esti un zgarcit. Parerea mea este ca aceea care trebuie sa cada la pamant ( fara sa-i dai tu branci) este ea. Tot ce ti se intampla tie in mod normal trebuie sa i se intample ei.Ori pe ea o doare in basca sau in oja cu care se da pe degetele de la pantofi. Daca esti un tip cu adevarat destept, in loc sa te duci la ea ca milogul si sa ii pupi poarta si ulucile de la gard, fa un gest eroic. Nu te mai duce. Las-o in pace. Ii place ei sa se simta bine langa unul care ii face cucuie si ea sta apoi la oglinda si le numara sa vada daca a intrat in cartea recordurilor, care-i treaba ta? Iar daca vezi ca vine la tine, poti sa ii spui cu modestie, ca tu neavand calitatile aceluia fizice, chimice si dinamice ( le-am sarit pe cele psihochinezice sa nu te incurci) ai ales sa te sacrifici pentru fericirea ei si o lasi sa-si faca mendrele ( adica sa se tavaleasca cu sentiment, sau sentimental ) cu hodorogul acela care o trateaza cum trateaza turnul Eifel o furnica. Tine minte: Cu cat ai sa plangi mai tare, cu atat o sa faca lumea confuzie intre tine si fata si va trebui sa aleaga in aceasta dilema filozofica cine este barbatul si cine este muierea. Iar uneori alegerea va fi cu surprize. Dar in definitiv, alegerea este a ta. In definitiv si noi trebuie sa mai cumparam pantofi noi cand cei vechi s-au uzat.
kudika023770
Postat pe 17 Februarie 2012 08:08
De la: kudika023770, la data 2012-02-17 08:08:35

"Tot ce ti se intampla tie in mod normal trebuie sa i se intample ei."


Cum adica????? Nu sunt de acord cu aceasta afirmatie,,,nu pot fi de acord cu suferinta in iubire!!!De ce trebuie sa fie unul (a) abandonat in mod incorect??????De ce trebuie sa existe durere? Nu am sa inteleg niciodata motivul pentru care trebuie sa fii nefericit atunci cand iubesti!!!
MissRainbow
Postat pe 17 Februarie 2012 08:21
De la: kudika508719, la data 2012-02-16 23:57:30in urma cu 5 luni am inceput o relatie cu o fata, lucram in germania si acolo ne-am imprietenit am devenit mai mult decat amici si uite asa am pus bazele unei relatii, d cv timam vazut k s-a racit relatia si am intrebat-o ce este si a zis k nimic ... recent mi-a dazvaluit adevarul si k vrea s se impace cu fostu , ink ma mai iubeste si eu o iubesc enorm si nu pot renunta usor l ea pt k am pus mult suflet ptr ea acu nu stiu c s fac:-?? si ea ink ma mai dar fostu i-a cam sucit mintile... noi ne-am facut vise impreuna si nah vedeti cum e ... maine ma duc pana la ea s vad dak se mai poate face cv dak nu asta poate nu ne este scris s fim impreuna
nu stiu dc scriu astea , nu ma cunoaste nimeni , nu cunosc p nimeni da mai simt mai usurat dak mai spun cuiva prin c trec
de vreo 2 sapt nu mai pot dormi noaptea nu mai am pofta d mancare, in 2 sapt am slabit 5 kg, sunt l pamant, eu o vreau inapoi in viata mea dar ea e in dubiu dar trege mai mult s fie cu el nu cu mn , cu toate k el si-a batut joc d ea uite k tot l el trege , nu stiu c s fac sunt cu moralul l pamant, am 24 d ani dar uite k prima dragoste l varsta asta a aparut , am mai avut prietene dar niciuna nu a fost cum e ea si nu vreau s o pierd simt k ea e tot c imi trebuie
voi ce ati face? ms :)



ºtii cum este prietena ta ??? "te iubesc, dar mã duc cu celãlalt !!!" .... cum îþi sunã ???
contessyna
Postat pe 17 Februarie 2012 08:23
dupa ce am citit ce ai scris clar ea nu te iubeste, tine la tine ca la un om cu a carui prezenta s-a obisnuit si cred ca nici tu nu o iubesti, esti doar un copil speriat ca te parasesti prietena, o vrei in viata ta desi stii bine ca nu te iubeste, ai grija sa nu devii obsedat de ea
faptul ca ti-o doresti in viata ta fara sa-ti pese daca ea te iubeste sau nu...nu mai e iubire
yumy
Postat pe 17 Februarie 2012 08:40
5 luni... apa de ploaie. Daca s-au racit asa de repede relatiile, inseamna ca o doare in papuci de tine. Un lucru pe care nu l-am inteles... Tu mai esti acum in Germania sau te-ai intors in Ro? Daca te-ai intors, e clar ca tipa te-a cam dat uitarii... Relatiile la distanta nu tin. Get over it!
Micaell
Postat pe 17 Februarie 2012 08:53
De la: kudika023770, la data 2012-02-17 08:08:35Pai in modul cum te exprimi, crede fata ca esti un zgarcit. Parerea mea este ca aceea care trebuie sa cada la pamant ( fara sa-i dai tu branci) este ea. Tot ce ti se intampla tie in mod normal trebuie sa i se intample ei.Ori pe ea o doare in basca sau in oja cu care se da pe degetele de la pantofi. Daca esti un tip cu adevarat destept, in loc sa te duci la ea ca milogul si sa ii pupi poarta si ulucile de la gard, fa un gest eroic. Nu te mai duce. Las-o in pace. Ii place ei sa se simta bine langa unul care ii face cucuie si ea sta apoi la oglinda si le numara sa vada daca a intrat in cartea recordurilor, care-i treaba ta? Iar daca vezi ca vine la tine, poti sa ii spui cu modestie, ca tu neavand calitatile aceluia fizice, chimice si dinamice ( le-am sarit pe cele psihochinezice sa nu te incurci) ai ales sa te sacrifici pentru fericirea ei si o lasi sa-si faca mendrele ( adica sa se tavaleasca cu sentiment, sau sentimental ) cu hodorogul acela care o trateaza cum trateaza turnul Eifel o furnica. Tine minte: Cu cat ai sa plangi mai tare, cu atat o sa faca lumea confuzie intre tine si fata si va trebui sa aleaga in aceasta dilema filozofica cine este barbatul si cine este muierea. Iar uneori alegerea va fi cu surprize. Dar in definitiv, alegerea este a ta. In definitiv si noi trebuie sa mai cumparam pantofi noi cand cei vechi s-au uzat.


bestiala postarea! mi-a placut chestia cu cucuiele!!
kiss_my_ass
Postat pe 17 Februarie 2012 09:03
am uitat ghilimelele!!

deci a se citi"cu cucuiele"!
kiss_my_ass
Postat pe 17 Februarie 2012 09:04
Draga Miss. Decat sa planga el, mai bine sa fie nefericita soacra-sa. Este o lege a compensatiei: Cand unul tipa, celalalt joaca capra ( sau alt joc de societate ) cu chiuituri.
kudika023770
Postat pe 17 Februarie 2012 09:14
De la: kudika023770, la data 2012-02-17 09:14:07Draga Miss. Decat sa planga el, mai bine sa fie nefericita soacra-sa. Este o lege a compensatiei: Cand unul tipa, celalalt joaca capra ( sau alt joc de societate ) cu chiuituri.

Batuta...merge ?
serpico_
Postat pe 17 Februarie 2012 09:26
De la: kudika508719, la data 2012-02-16 23:57:30in urma cu 5 luni am inceput o relatie cu o fata, lucram in germania si acolo ne-am imprietenit am devenit mai mult decat amici si uite asa am pus bazele unei relatii, d cv timam vazut k s-a racit relatia si am intrebat-o ce este si a zis k nimic ... recent mi-a dazvaluit adevarul si k vrea s se impace cu fostu , ink ma mai iubeste si eu o iubesc enorm si nu pot renunta usor l ea pt k am pus mult suflet ptr ea acu nu stiu c s fac:-?? si ea ink ma mai dar fostu i-a cam sucit mintile... noi ne-am facut vise impreuna si nah vedeti cum e ... maine ma duc pana la ea s vad dak se mai poate face cv dak nu asta poate nu ne este scris s fim impreuna
nu stiu dc scriu astea , nu ma cunoaste nimeni , nu cunosc p nimeni da mai simt mai usurat dak mai spun cuiva prin c trec
de vreo 2 sapt nu mai pot dormi noaptea nu mai am pofta d mancare, in 2 sapt am slabit 5 kg, sunt l pamant, eu o vreau inapoi in viata mea dar ea e in dubiu dar trege mai mult s fie cu el nu cu mn , cu toate k el si-a batut joc d ea uite k tot l el trege , nu stiu c s fac sunt cu moralul l pamant, am 24 d ani dar uite k prima dragoste l varsta asta a aparut , am mai avut prietene dar niciuna nu a fost cum e ea si nu vreau s o pierd simt k ea e tot c imi trebuie
voi ce ati face? ms :)


Stiu, suferintele din dragoste sunt groaznice, dar trebuie sa ai puterea de a merge mai departe. Relatia alaturi de o persoana vesnic nehotarata e un chin, pentru ca te poate lasa oricand balta, ca apoi sa se reintoarca la tine, pentru ca te poate insela oricand, ca mai apoi sa revina spasita langa tine.

Nu se merita sa te chinuiesti si sa suferi pentru o astfel de persoana, de aceea iti spun ca trebuie sa ai puterea de a renunta la ea si de a merge mai departe pe cararea vietii tale pana cand vei gasi un om care sa te iubeasca doar pe tine si sa-si doreasca din tot sufletul sa fie doar cu tine.

Sunt convinsa ca-ti vei gasi si tu candva perechea!

Nu-ti pierde speranta!
franziska_eu
Postat pe 17 Februarie 2012 10:42
tu vrei sa fi cu cineva care nu te iubeste?! cred ca mai bine singur!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Februarie 2012 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma iubeste pe mine sau banii mei? 18 De la: steffy91 2 Decembrie 2011 15:58
Increderea in sine! 17 De la: brunita 20 Ianuarie 2014 12:57
intrebare intrebatoare .. 138 De la: ilumax_76 9 August 2011 19:50
Un sfat, O parere, O opinie ceva... Se paote? 34 De la: Barbie30_ 4 Decembrie 2010 11:01
ce sa fac????? 15 De la: Eva32 12 Mai 2011 02:58