Setari Cookie-uri

Pe locul doi...

Am admirat un barbat....mi se parea ca nimic nu i se compara, eram in primul rand prieteni, aveam discutii lungi despre tot ce misca in lumea asta...politica, relatii, prietenie, iubire, casnicie. Imi amintesc ca eram fascinata de el, nu ma atragea fizic, dar ma simteam foarte bine in compania lui, poate mai bine decat mi-ar fi fost permis. Era casatorit si...am ajuns sa-i fiu amanta, simteam ca il iubesc atat de mult si ca lucrul asta ar justifica o asemenea alegere. Nici nu puteam sa-mi imaginez viata mea langa altcineva, preferam sa stau lipita de telefon, sa astept un semn de la el...semn care venea intotdeauna; au fost si momente in care imi doream sa nu ma caute pentru ca stiam ca nu-i pot rezista. As vrea sa transmit sotiilor ca amantele nu sunt lipsite de sentimente, ca durerea e poate mai mare pentru ca nu se bucura de respectul pe care ele il au din partea sotului, atunci cand sunt mintite, le sunt protejate sentimentele, sa nu fie ranite de existenta celeilalte, sa nu sufere dar mai ales sa nu plece....pt ca ele sunt centrul universului lor...iar de iubit, le iubeste pe ele. Nu m-as fi gandit niciodata ca voi ajunge amanta, eram chiar un copil nevinovat, nu am facut niciodata rau nimanui si nici nu mi-as fi dorit sa fac vreodata...In 3 ani cat a durat relatia noastra nu l-am sunat eu pe el niciodata, nu i-am trimis mesaje, nu l-am cautat chiar daca avea tupeul sa-mi si reproseze asta dar...ma gandeam la sotie...ma gandeam cum ar fi sa fiu eu in locul ei, ce durere as simti...Numai Dumnezeu stie ce greu mi-a fost sa inteleg, nu eram mai frumoasa decat ea, nu sunt o dezinhibata, iar sex fac in stilul eternului clasic, nu era o pasiune si atractie fizica deosebita, dar era o conexiune sufleteasca care ma facea sa am nevoie de el. Caldura sufleteasca care imi invada toata fiinta cand ma tinea strans in brate si ma mangaia pe par, ma facea sa--mi doresc ca timpul sa se opreasca in loc, desi nu a existat secunda in care sa nu ma gandesc si la Ea...Nu puteam dormi noptile si am inceput sa beau votca, eu care nu bausem in viata mea nici o picatura de alcool, incepusem sa beau zilnic; ma apasa o durere greu de descris si din cauza faptului ca ma gandeam cum sa-l parasesc. Nu puteam sa mai continui asa, nu voiam sa-si lase familia pt mine, i-am spus-o si lui ..ca prefer sa mor eu de durere, oricum nu se poate compara cu durerea sotiei. Eu stiu sa traiesc fara prezenta lui, ea poate nu...Eu pot sa-l iubesc mai departe chiar daca nu e cu mine si sa ma consolez cu gandul ca oricum nu era al meu iar eu l-am acceptat asa, deci merit durerea pe care o simt. Nu vreau sa ma judece nimeni, dar sotiile nu trebuie sa-si imagineze ca amantele sunt femei fatale carora sa nu le poti rezista, ca intodeauna urmaresc interese materiale si ca nu se pot indragosrti sincer de un barbat trecut de 30 cu burtica... Am suflet, m-a durut si pe mine relatia noastra, nu am facut rau cu intentie si i-am daruit iubirea mea fara sa-i cer nimic. Bineanteles ca m-am despartit de el, l-am parasit pentru ca incepusem sa ma distrug si pentru ca imi doresc un copil, un copil pe care nu l-as face niciodata cu un barbat insurat oricat de mult l-as iubi. El nu m-ar fi lasat pe mine si nu din cauza iubirii pe care o simtea...sau cel putin asa cred eu...ci pentru ca eram genul de amanta discreta care nu i-ar fi deranjat niciodata sotia...
kudika_2257
Postat pe 18 Februarie 2012 16:42
De la: kudika_2257, la data 2012-02-18 16:42:46 Am admirat un barbat....mi se parea ca nimic nu i se compara, eram in primul rand prieteni, aveam discutii lungi despre tot ce misca in lumea asta...politica, relatii, prietenie, iubire, casnicie. Imi amintesc ca eram fascinata de el, nu ma atragea fizic, dar ma simteam foarte bine in compania lui, poate mai bine decat mi-ar fi fost permis. Era casatorit si...am ajuns sa-i fiu amanta, simteam ca il iubesc atat de mult si ca lucrul asta ar justifica o asemenea alegere. Nici nu puteam sa-mi imaginez viata mea langa altcineva, preferam sa stau lipita de telefon, sa astept un semn de la el...semn care venea intotdeauna; au fost si momente in care imi doream sa nu ma caute pentru ca stiam ca nu-i pot rezista. As vrea sa transmit sotiilor ca amantele nu sunt lipsite de sentimente, ca durerea e poate mai mare pentru ca nu se bucura de respectul pe care ele il au din partea sotului, atunci cand sunt mintite, le sunt protejate sentimentele, sa nu fie ranite de existenta celeilalte, sa nu sufere dar mai ales sa nu plece....pt ca ele sunt centrul universului lor...iar de iubit, le iubeste pe ele. Nu m-as fi gandit niciodata ca voi ajunge amanta, eram chiar un copil nevinovat, nu am facut niciodata rau nimanui si nici nu mi-as fi dorit sa fac vreodata...In 3 ani cat a durat relatia noastra nu l-am sunat eu pe el niciodata, nu i-am trimis mesaje, nu l-am cautat chiar daca avea tupeul sa-mi si reproseze asta dar...ma gandeam la sotie...ma gandeam cum ar fi sa fiu eu in locul ei, ce durere as simti...Numai Dumnezeu stie ce greu mi-a fost sa inteleg, nu eram mai frumoasa decat ea, nu sunt o dezinhibata, iar sex fac in stilul eternului clasic, nu era o pasiune si atractie fizica deosebita, dar era o conexiune sufleteasca care ma facea sa am nevoie de el. Caldura sufleteasca care imi invada toata fiinta cand ma tinea strans in brate si ma mangaia pe par, ma facea sa--mi doresc ca timpul sa se opreasca in loc, desi nu a existat secunda in care sa nu ma gandesc si la Ea...Nu puteam dormi noptile si am inceput sa beau votca, eu care nu bausem in viata mea nici o picatura de alcool, incepusem sa beau zilnic; ma apasa o durere greu de descris si din cauza faptului ca ma gandeam cum sa-l parasesc. Nu puteam sa mai continui asa, nu voiam sa-si lase familia pt mine, i-am spus-o si lui ..ca prefer sa mor eu de durere, oricum nu se poate compara cu durerea sotiei. Eu stiu sa traiesc fara prezenta lui, ea poate nu...Eu pot sa-l iubesc mai departe chiar daca nu e cu mine si sa ma consolez cu gandul ca oricum nu era al meu iar eu l-am acceptat asa, deci merit durerea pe care o simt. Nu vreau sa ma judece nimeni, dar sotiile nu trebuie sa-si imagineze ca amantele sunt femei fatale carora sa nu le poti rezista, ca intodeauna urmaresc interese materiale si ca nu se pot indragosrti sincer de un barbat trecut de 30 cu burtica... Am suflet, m-a durut si pe mine relatia noastra, nu am facut rau cu intentie si i-am daruit iubirea mea fara sa-i cer nimic. Bineanteles ca m-am despartit de el, l-am parasit pentru ca incepusem sa ma distrug si pentru ca imi doresc un copil, un copil pe care nu l-as face niciodata cu un barbat insurat oricat de mult l-as iubi. El nu m-ar fi lasat pe mine si nu din cauza iubirii pe care o simtea...sau cel putin asa cred eu...ci pentru ca eram genul de amanta discreta care nu i-ar fi deranjat niciodata sotia...



Am inteles TOT,nu te judec,,,iti spun doar ca ai luat decizia cea mai inteleapta!!Restul,,,trece prin sita mintii si opreste doar clipele in care te simteai tu insati,,daca acestea au existat vreodata!!Asta este!!
MissRainbow
Postat pe 18 Februarie 2012 16:49
Ok !! Daca ai pus punct relatiei, foarte bine !! Acum.... nu te mai gandi decat la tine si la un viitor iubit, de data asta doar al tau. Nu inteleg de ce te mai gandesti la ce a fost, cum a fost. Planuiesti viitorul si invata din greseala facuta. Succes !
GHEISA_
Postat pe 18 Februarie 2012 16:51
e dureros pt sotiile inselate, e dureros si pt tine. as vrea sa nu fiu pusa vroadada in niciuna din aceste doua ipostaze
maria-ioana
Postat pe 18 Februarie 2012 16:53
Doamne, mare e gradina Ta !

Totusi uite draga, eu sunt un baiat dragut, virgin, 28 de ani, necasatorit, fara obligatii si caut o prietena.Nu te-ar interesa sa ne cunoastem ?
Tu cati ani ?
Baiat_virgin
Postat pe 18 Februarie 2012 16:55
De la: Baiat_virgin, la data 2012-02-18 16:55:58Doamne, mare e gradina Ta !

Totusi uite draga, eu sunt un baiat dragut, virgin, 28 de ani, necasatorit, fara obligatii si caut o prietena.Nu te-ar interesa sa ne cunoastem ?
Tu cati ani ?

tot 28 de ani, ai?
nu ai mai crescut, deloc?
maria-ioana
Postat pe 18 Februarie 2012 16:59
De la: caisa, la data 2012-02-18 16:59:45
De la: Baiat_virgin, la data 2012-02-18 16:55:58Doamne, mare e gradina Ta !

Totusi uite draga, eu sunt un baiat dragut, virgin, 28 de ani, necasatorit, fara obligatii si caut o prietena.Nu te-ar interesa sa ne cunoastem ?
Tu cati ani ?

tot 28 de ani, ai?
nu ai mai crescut, deloc?


Ba da, anul asta implinesc 29 de ani !


Baiat_virgin
Postat pe 18 Februarie 2012 17:01
De la: Baiat_virgin, la data 2012-02-18 16:55:58Doamne, mare e gradina Ta !

Totusi uite draga, eu sunt un baiat dragut, virgin, 28 de ani, necasatorit, fara obligatii si caut o prietena.Nu te-ar interesa sa ne cunoastem ?
Tu cati ani ?

ba oportunistule!
jean_luc_picard
Postat pe 18 Februarie 2012 17:01
De la: jean_luc_picard, la data 2012-02-18 17:01:57
De la: Baiat_virgin, la data 2012-02-18 16:55:58Doamne, mare e gradina Ta !

Totusi uite draga, eu sunt un baiat dragut, virgin, 28 de ani, necasatorit, fara obligatii si caut o prietena.Nu te-ar interesa sa ne cunoastem ?
Tu cati ani ?

ba oportunistule!


Pai nu vezi ce distrusa e tipa, eu incerc sa o ajut, poate isi gaseste intr-adevar dragostea vietii ei !
Baiat_virgin
Postat pe 18 Februarie 2012 17:03
felicitari, si la multi ani!
maria-ioana
Postat pe 18 Februarie 2012 17:04
Foarte bine ai facut, ca ai renuntat la relatia aceea. Stai linistita ca mai are balta peste! Ce naiba va pune sa va amorezati de barbati insurati, cand sunt atatia tipi singuri!? Il iubesti... Ei si...? Mai sunt nu stiu cati barbati ca fostul.... Poate si mai buni ca el... Eu dac-as fi in locul tau n-as plange ca m-am despartit de amant; as plange ca mi-am irosit atatia ani din viata cu o relatie imposibila, in loc sa fiu cu o persoana care sa ma iubeasca numai pe mine.
Micaell
Postat pe 19 Februarie 2012 13:43
Apreciez foarte mult ce mi-ai scris aici si iti multumesc frumos....
kudika_2257
Postat pe 19 Februarie 2012 13:50
De la: kudika511032, la data 2012-02-22 21:48:59 Nu-mi vine sa cred nici acum cand scriu pe acest site PESTE CE DAR DIVIN AM DAT.


Zavoranco, tu esti?
MissDarine
Postat pe 23 Februarie 2012 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor voi ce ati face? 120 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:35
am nevoie de un sfat 13 De la: kudika022144 7 Iunie 2009 09:03
o iubire imposibila 44 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:52
Ce doare mai tare: minciuna sau infidelitatea ??? 63 De la: kudika_20431 8 Noiembrie 2012 13:11
Infidelitate 9 De la: kudika_973001 12 Iulie 2015 16:01