Setari Cookie-uri

imi este cu adevarat prietena?

De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-20 10:34:41
De la: franziska_eu, la data 2012-03-20 10:18:47
De la: denis_3d25, la data 2012-03-20 02:33:31
In caz ca nu vei intelege ce ti-am scris mai sus, fapt car nu m-ar mira deloc, iti mai atasez si acest mesaj formulat putin mai altfel , dar cu acelasi inteles :


Despre lacomia ta, de a lua tu forile ( materialul, banii ) si despre ignorantza ta fatza de iubire ( care-ti defineste caracterul ) , vreau sa-ti spun, ca m-asi simtii foarte onorat , daca genul tau de femei m-ati ignora complet.




Esti doar dus!


ah, cum plezneste bunatatea din mesajul tau.
in fiecare virgula, in fiecare litera , stau laolata bunatatea si condescendenta ta!




Iti complimentez cu multa admiratie aceasta recunoastere

denis_3d25
Postat pe 21 Martie 2012 17:37
De la: denis_3d25, la data 2012-03-21 17:37:23
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-20 10:34:41
De la: franziska_eu, la data 2012-03-20 10:18:47
De la: denis_3d25, la data 2012-03-20 02:33:31
In caz ca nu vei intelege ce ti-am scris mai sus, fapt car nu m-ar mira deloc, iti mai atasez si acest mesaj formulat putin mai altfel , dar cu acelasi inteles :


Despre lacomia ta, de a lua tu forile ( materialul, banii ) si despre ignorantza ta fatza de iubire ( care-ti defineste caracterul ) , vreau sa-ti spun, ca m-asi simtii foarte onorat , daca genul tau de femei m-ati ignora complet.




Esti doar dus!


ah, cum plezneste bunatatea din mesajul tau.
in fiecare virgula, in fiecare litera , stau laolata bunatatea si condescendenta ta!




Iti complimentez cu multa admiratie aceasta recunoastere



Asa, si ce mai ai de spus la adresa mea sau a altora care nu suntem de acord cu tine, caci am remarcat ca daca omul incearca sa discute cu tine civilizat, te apuci si ridiculizezi acea persoana, si acea parere, de parca ai fi tu detinatorul adevarului absolut si ai avea habar despre natura umana.

Ai habar o laie. Nici macar nu esti sigur pe ce lume traiesti, sunt convinsa de asta. Dovada in acest sens stau toate postarile tale misogine, aberante sau ridiculizante si vulgare
franziska_eu
Postat pe 22 Martie 2012 11:40

Esti doar dus! [/quote]

ah, cum plezneste bunatatea din mesajul tau.
in fiecare virgula, in fiecare litera , stau laolata bunatatea si condescendenta ta![/quote]



Iti complimentez cu multa admiratie aceasta recunoastere

[/quote]

Asa, si ce mai ai de spus la adresa mea sau a altora care nu suntem de acord cu tine, caci am remarcat ca daca omul incearca sa discute cu tine civilizat, te apuci si ridiculizezi acea persoana, si acea parere, de parca ai fi tu detinatorul adevarului absolut si ai avea habar despre natura umana.

Ai habar o laie. Nici macar nu esti sigur pe ce lume traiesti, sunt convinsa de asta. Dovada in acest sens stau toate postarile tale misogine, aberante sau ridiculizante si vulgare [/quote]





Am spus tot ce era de spus la adresa ta. Trebuie doar sa citesti cu atentie si rabdare. Recomandabil, ar fi sa citesti cu iubire ... dar iubirea si franziska ? Nu, nu se potrivesc impreuna.

Iubirea, poate exista doar in dimensiunea paralela egoului tau. Si , cata vreme tu, te confunzi cu egoul prin care te exprimi, cata vreme nu-ti poti recunoaste identitatea Dumnezeiasca, evident ca nici valorile Dumnezeiesti precum iubirea sau adevarul, nu le poti recunoaste.

Cuvinte precum "misogin", "jignire", "intelectual" si altele pe care n-am sa le enumar, pot fi exprimate doar de un anumit gen de femei ca tine. Nici o "femeie" curata, nu are in vocabularul ei, cuvantul "misogin" ! Acest cuvant , iti apare in vocabular, doar din urma unei experientze rusinoase, facuta fara iubire !
Sau altfel spus, doar din tradarea iubirii, se naste ideea despre "misogin" ! Misogin insemnand, toate persoanele, care au ramas in fidelitatea iubirii si pot sa vada cu usurintza infidelitatea c-velor !!!


Despre "jignire" ? Doar astea usuratice se simt jignite, atunci cand li se pune adevarul in fatza ! Eu nu m-am plans niciodata de faptul ca ma jignesti, nici macar cand te-ai bucurat ca mi-a murit sotia ! Isus Hristos, nu s-a plins de jignire, nici macar cand era rastignit pe cruce ! Printre ultimele lui cuvinte, a fost expresia: Iarta-i Tata, ca astia habar nu au ce fac !

Doar cu-vele si dracu, se pling de "jignire" ; nimeni altcineva ! Preotii se plangeau ca au fost jigniti de cuvintele lui Hristos, si au cerut guvernului, sa-l condamne la omoarte !

Tu franziska, te simti jignita si daca-ti trimit o expresie de iubire ! Si cand spun tu, in acest mesaj, ma refer la avatarul tau !
Cand vei inceta sa te mai confunzi cu avatarul, (cu trupul) in care locuiesti temporar, si-ti vei recunoaste identitatea nemuritoare, atunci am sa-ti vorbesc de pe alta frecventza, cu alta admiratie si cu inchinare.

De fapt, eu iti vorbesc si acum din iubire. Toata nentelegerea ta insa, se datoreaza carcasei in care te-ai inchis. Pacatele tale, te-au facut sa te ascunzi tot mai adinc in pamant, in frica, in cautarea de protectie !
Daca ti-ai recunoaste Eul, ai intelege ca nu esti avatarul tau, ai intelege ca nu esti in primejdie, ai intelege ca nu-i nevoie sa protejezi un trup muritor... in orice moment, iti poti pierde trupul, nimeni nu stie cund moare, dar stim cu totii ca trupurile sint muritoare si ca o viatza pe pamant, de aprox. 80 de ani, este ca o fractiune de secunda, in comparatie cu vesnicia Eului ...

Cand iti vei regasi Eul, vei intelege ca toata "viatza" asta pe pamant, este doar un joc, "de cateva secunde" !
Chiar si de-ti vor face statuie dupa avatarul tau, fie ea si durabila in cartile de istorie... la cine crezi ca-i pasa ???
Dar daca ramai in iubire, celor din iubire, le va pasa vesnic de tine...






denis_3d25
Postat pe 22 Martie 2012 20:55
Topicul era despre o fata care se indoieste ca o alta fata i-ar fi cu adevarat prietena, denis! Acest topic nu este despre cat de destept, frumos si devreme acasa esti tu, denis, si cat de nesimtiti si rai sunt altii!

Se pare ca nu intelegi, denis, ca lumea nu se invarte in jurul tau.
franziska_eu
Postat pe 23 Martie 2012 15:07
De la: franziska_eu, la data 2012-03-23 15:07:35Topicul era despre o fata care se indoieste ca o alta fata i-ar fi cu adevarat prietena, denis! Acest topic nu este despre cat de destept, frumos si devreme acasa esti tu, denis, si cat de nesimtiti si rai sunt altii!

Se pare ca nu intelegi, denis, ca lumea nu se invarte in jurul tau.






Pana acum, ai invatzat destul de multe de la mine, felicitari !

"Topicul", daca-ti aduci aminte, si-a primit raspuns de la mine. Un raspuns peste care tu, ai intervenit cu atitudine conflictuala !

Topicul, si-a primit raspuns, la intrebarea lui, iar tu, ti-ai primit raspuns la mesajul acesta:

" Asa, si ce mai ai de spus la adresa mea sau a altora care nu suntem de acord cu tine... "
Ti-am raspuns oficial, mesajului tau oficial.

Iar " despre cat de destept, frumos si devreme acasa ", precum si despre faptul ca " lumea se invarte in jurul meu "... ti-ai face un mare bine, daca ai recunoaste ceea ce spui... si l-ai arunca pe "NU" din bratze.


Daca cineva doreste sa mai comenteze ceva pe tema acestui topic, e liber sa o faca... dar, avand in vedere , ca autoarea topicului, si -a primit raspunsurile corespunzatoare si nu mai are nevoie si de alte pareri, ci este interesata, doar de spectacolul contradictiei dintre avatar si Sine, pentru aceasta, ea, se uita la tine si la mine.


Avatarul ii spune la Sine:
-Taci mai si lasa-ma pe mine sa am ultimul cuvant !!!
Iar Sinele-i raspunse Avatarului:
- Bine, te las...




denis_3d25
Postat pe 23 Martie 2012 17:13
De la: denis_3d25, la data 2012-03-23 17:13:21
De la: franziska_eu, la data 2012-03-23 15:07:35Topicul era despre o fata care se indoieste ca o alta fata i-ar fi cu adevarat prietena, denis! Acest topic nu este despre cat de destept, frumos si devreme acasa esti tu, denis, si cat de nesimtiti si rai sunt altii!

Se pare ca nu intelegi, denis, ca lumea nu se invarte in jurul tau.






Pana acum, ai invatzat destul de multe de la mine, felicitari !

"Topicul", daca-ti aduci aminte, si-a primit raspuns de la mine. Un raspuns peste care tu, ai intervenit cu atitudine conflictuala !

Topicul, si-a primit raspuns, la intrebarea lui, iar tu, ti-ai primit raspuns la mesajul acesta:

" Asa, si ce mai ai de spus la adresa mea sau a altora care nu suntem de acord cu tine... "
Ti-am raspuns oficial, mesajului tau oficial.

Iar " despre cat de destept, frumos si devreme acasa ", precum si despre faptul ca " lumea se invarte in jurul meu "... ti-ai face un mare bine, daca ai recunoaste ceea ce spui... si l-ai arunca pe "NU" din bratze.


Daca cineva doreste sa mai comenteze ceva pe tema acestui topic, e liber sa o faca... dar, avand in vedere , ca autoarea topicului, si -a primit raspunsurile corespunzatoare si nu mai are nevoie si de alte pareri, ci este interesata, doar de spectacolul contradictiei dintre avatar si Sine, pentru aceasta, ea, se uita la tine si la mine.


Avatarul ii spune la Sine:
-Taci mai si lasa-ma pe mine sa am ultimul cuvant !!!
Iar Sinele-i raspunse Avatarului:
- Bine, te las...






Te-as ruga sa nu te mai abati de la subiect aberand la adresa mea sau a altora. Mersi.
franziska_eu
Postat pe 24 Martie 2012 08:50
De la: franziska_eu, la data 2012-03-24 08:50:15
De la: denis_3d25, la data 2012-03-23 17:13:21
De la: franziska_eu, la data 2012-03-23 15:07:35Topicul era despre o fata care se indoieste ca o alta fata i-ar fi cu adevarat prietena, denis! Acest topic nu este despre cat de destept, frumos si devreme acasa esti tu, denis, si cat de nesimtiti si rai sunt altii!

Se pare ca nu intelegi, denis, ca lumea nu se invarte in jurul tau.






Pana acum, ai invatzat destul de multe de la mine, felicitari !

"Topicul", daca-ti aduci aminte, si-a primit raspuns de la mine. Un raspuns peste care tu, ai intervenit cu atitudine conflictuala !

Topicul, si-a primit raspuns, la intrebarea lui, iar tu, ti-ai primit raspuns la mesajul acesta:

" Asa, si ce mai ai de spus la adresa mea sau a altora care nu suntem de acord cu tine... "
Ti-am raspuns oficial, mesajului tau oficial.

Iar " despre cat de destept, frumos si devreme acasa ", precum si despre faptul ca " lumea se invarte in jurul meu "... ti-ai face un mare bine, daca ai recunoaste ceea ce spui... si l-ai arunca pe "NU" din bratze.


Daca cineva doreste sa mai comenteze ceva pe tema acestui topic, e liber sa o faca... dar, avand in vedere , ca autoarea topicului, si -a primit raspunsurile corespunzatoare si nu mai are nevoie si de alte pareri, ci este interesata, doar de spectacolul contradictiei dintre avatar si Sine, pentru aceasta, ea, se uita la tine si la mine.


Avatarul ii spune la Sine:
-Taci mai si lasa-ma pe mine sa am ultimul cuvant !!!
Iar Sinele-i raspunse Avatarului:
- Bine, te las...






Te-as ruga sa nu te mai abati de la subiect aberand la adresa mea sau a altora. Mersi.





" Ladies First "



denis_3d25
Postat pe 24 Martie 2012 15:07
scapa de prietena ta cat mai repede!sunt patita!
kudika135370
Postat pe 24 Martie 2012 21:51
parerea mea este ca o prietena adevarata ar trebui sa se bucure de fericirea ta si sa te in curajeze in relatia cu iubitul tau...ea nu iti este prietena.....trebuie sa te feresti in a i mai spune cand te intalnesti cu iubitul tau sau alte intamplari....in ceea ce il priveste pe prietenul tau pot spune ca el, ori a incercat sa ti demonstreze cine este prietena ta, ori ei doi se vad si tu esti un ghimpe pentru ei adica nu stiu cum sa ti spuna ca ar prefera sa se dezica de tine...ai grija...nici macar prietena cea mai buna nu trebuie sa stie toate intimitatila relatiei tale pentru ca vine un moment ca va exploata "toate detaliile"despre el si chiar despre tine...bafta
catalina69
Postat pe 25 Martie 2012 22:35
Prietenia,o floare rara!Ciulini,peste tot!Ia aminte,nu mai crede in basme,s-au dus vremurile acelea in care sinceritatea era sfanta.Crede-ma!Iti spun din propriile mele trairi,nu mai am nici 20,nici 30 de ani.Am ajuns la 42,si chiar stiu ce spun.Acum esti foarte tanara,crezi ca toata lumea iti este prietena.Mi-as dori sa fii inconjurata numai de oameni adevarati,care te merita.Succes!Fii tare!Te pup!:
kudika_3323
Postat pe 26 Martie 2012 02:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatiile sexuale dupa casatorie 43 De la: kudika226801 9 Iulie 2010 16:28
Barbatul ideal casatoria perfecta????? 6 De la: georgyanna2000 29 Iulie 2009 01:12
Sunt toate soacrele la fel?.. Or fi.. Dar de ce sa le suportam?? 13 De la: LADY_BUGS 18 Iunie 2010 09:43
Cata influenta au mamele baietilor asupra unei relatii? 357 De la: kudika386372 6 Noiembrie 2011 17:03
De ce se teme femeia la 30 de ani? 123 De la: denis_roxana 23 Mai 2011 17:23