Setari Cookie-uri

Are alta sau nu?

Buna,ma numesk Rodika.Am si eu o problema sunt putin confuza,nu inteleg eu ce se petrece,as vrea sa ma ajutati cu sfaturi.Sunt casatorita de doi ani am o fetita de 5 luni si relatia nostra cu sotul mai mult este bazata pe deprindere acum.La inceput era altfel,mereu ma saruta,mai mult ma dorea,acum insa ma saruta doar cind pleaca,iar acasa cind stam impreuna practic deloc.Acum am 2 saptamini am venit la parintii mei impreuna cu el din cauza ca acasa noi facem focul cu lemne si am venit la parintii mei ca sa ne fie mai usor,ei au incalzire autonoma.El insa mi-a spus peste 4 zile state cu mine la parinti ca pleaca inapoi sa aduca de lemn acasa ca cind ma va lua sa avem de foc sa nu ne ia si sa nu aiba de aprins focul.Eu nu i-am interzis sa nu se duca,a zis ca vrea binele meu si la copil ca sa stam la caldut ,la bine.El insa acolo a a adus intr-o zi lemn si restul zilelor cind si vorbim ba este cu un prieten,ba il duce pe cineva intr-un loc oarecare cu masina noastra.Mereu vorbim la telefon,ne spunem noapte buna cind ne culcam,stiu de el dar am impresia ca are pe altcineva sau nu e asa ca eu sunt foarte geloasa.Merci mult la toti!
Rodika91
Postat pe 5 Martie 2012 17:05
De la: Rodika91, la data 2012-03-05 17:05:14Buna,ma numesk Rodika.Am si eu o problema sunt putin confuza,nu inteleg eu ce se petrece,as vrea sa ma ajutati cu sfaturi.Sunt casatorita de doi ani am o fetita de 5 luni si relatia nostra cu sotul mai mult este bazata pe deprindere acum.La inceput era altfel,mereu ma saruta,mai mult ma dorea,acum insa ma saruta doar cind pleaca,iar acasa cind stam impreuna practic deloc.Acum am 2 saptamini am venit la parintii mei impreuna cu el din cauza ca acasa noi facem focul cu lemne si am venit la parintii mei ca sa ne fie mai usor,ei au incalzire autonoma.El insa mi-a spus peste 4 zile state cu mine la parinti ca pleaca inapoi sa aduca de lemn acasa ca cind ma va lua sa avem de foc sa nu ne ia si sa nu aiba de aprins focul.Eu nu i-am interzis sa nu se duca,a zis ca vrea binele meu si la copil ca sa stam la caldut ,la bine.El insa acolo a a adus intr-o zi lemn si restul zilelor cind si vorbim ba este cu un prieten,ba il duce pe cineva intr-un loc oarecare cu masina noastra.Mereu vorbim la telefon,ne spunem noapte buna cind ne culcam,stiu de el dar am impresia ca are pe altcineva sau nu e asa ca eu sunt foarte geloasa.Merci mult la toti!



sincer probabil ca are
veronimus
Postat pe 5 Martie 2012 17:08
De la: Rodika91, la data 2012-03-05 17:05:14Buna,ma numesk Rodika.Am si eu o problema sunt putin confuza,nu inteleg eu ce se petrece,as vrea sa ma ajutati cu sfaturi.Sunt casatorita de doi ani am o fetita de 5 luni si relatia nostra cu sotul mai mult este bazata pe deprindere acum.La inceput era altfel,mereu ma saruta,mai mult ma dorea,acum insa ma saruta doar cind pleaca,iar acasa cind stam impreuna practic deloc.Acum am 2 saptamini am venit la parintii mei impreuna cu el din cauza ca acasa noi facem focul cu lemne si am venit la parintii mei ca sa ne fie mai usor,ei au incalzire autonoma.El insa mi-a spus peste 4 zile state cu mine la parinti ca pleaca inapoi sa aduca de lemn acasa ca cind ma va lua sa avem de foc sa nu ne ia si sa nu aiba de aprins focul.Eu nu i-am interzis sa nu se duca,a zis ca vrea binele meu si la copil ca sa stam la caldut ,la bine.El insa acolo a a adus intr-o zi lemn si restul zilelor cind si vorbim ba este cu un prieten,ba il duce pe cineva intr-un loc oarecare cu masina noastra.Mereu vorbim la telefon,ne spunem noapte buna cind ne culcam,stiu de el dar am impresia ca are pe altcineva sau nu e asa ca eu sunt foarte geloasa.Merci mult la toti!



Draga mea,parerea mea,locul tau este alaturi de sot!!!Daca as fi fost in locul tau,plecam impreuna acasa,cu tot cu copilas!!Nu esti singura femeie aflata intr-o astfel de conjunctura,deci,,ca sa nu mai motive de ingrijorare,ia-ti puiul si intoarce-te la domiciliul vostru!!Nu este greu sa spui,seara de seara,iubitei sau sotiei un simplu "Noapte buna"!!!Scuza cu asigurarea lemnelor pentru incalzit locuinta,este de-adreptul puerila!!Repet,locul tau este langa sot,nu unul intr-o parte si celalalt,in alta parte,,copilul l-ati conceput impreuna!
MissRainbow
Postat pe 5 Martie 2012 17:13
De la: Rodika91, la data 2012-03-05 17:05:14Buna,ma numesk Rodika.Am si eu o problema sunt putin confuza,nu inteleg eu ce se petrece,as vrea sa ma ajutati cu sfaturi.Sunt casatorita de doi ani am o fetita de 5 luni si relatia nostra cu sotul mai mult este bazata pe deprindere acum.La inceput era altfel,mereu ma saruta,mai mult ma dorea,acum insa ma saruta doar cind pleaca,iar acasa cind stam impreuna practic deloc.Acum am 2 saptamini am venit la parintii mei impreuna cu el din cauza ca acasa noi facem focul cu lemne si am venit la parintii mei ca sa ne fie mai usor,ei au incalzire autonoma.El insa mi-a spus peste 4 zile state cu mine la parinti ca pleaca inapoi sa aduca de lemn acasa ca cind ma va lua sa avem de foc sa nu ne ia si sa nu aiba de aprins focul.Eu nu i-am interzis sa nu se duca,a zis ca vrea binele meu si la copil ca sa stam la caldut ,la bine.El insa acolo a a adus intr-o zi lemn si restul zilelor cind si vorbim ba este cu un prieten,ba il duce pe cineva intr-un loc oarecare cu masina noastra.Mereu vorbim la telefon,ne spunem noapte buna cind ne culcam,stiu de el dar am impresia ca are pe altcineva sau nu e asa ca eu sunt foarte geloasa.Merci mult la toti!


Tare cred ca nu se simte bine locuind sub acelasi acoperis impreuna cu parintii tai. Nu cred ca te inseala, cat sunt de parere ca nu se simte in largul lui locuind cu parintii tai. Incearca si tu sa-l intelegi si sa nu-l gelozesti fara motiv.

Mai spuneai ca-ti lipsesc pupicii lui cand sunteti impreuna in casa voastra, dar cine te opreste sa te alinti pe langa el si sa-l pupi si imbratisezi tu prima? Ofera, daca vrei sa primesti.

Succes!
franziska_eu
Postat pe 6 Martie 2012 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre nunta... 11 De la: kudika_1019018 5 Octombrie 2016 15:22
Cum ºtii cã el este Alesul? 16 De la: valita76 14 Mai 2009 16:38
un sfat va rog mult astept raspuns 41 De la: kudika190979 13 August 2010 16:03
ideei de cadou pt.nasii!! 3 De la: ghelase_any 19 Iulie 2012 13:04
barbatii de peste 25 dea ni...ce inca stau in casa mamei?!?!?!?! 95 De la: kudika095554 23 Decembrie 2009 10:27