Setari Cookie-uri

Ce sa fie oare.

De la: Alexandra04, la data 2012-03-21 15:05:16Da,da!Trebuie!Dar nu mi-a mai intarziat niciodata 17 zile. Si trecand atatea zile daca eram gravida ar fii iesit pozitiv ,nu?


da mai mult ca sigur!!!!! iti poate intarzia ciclu si pa fond da stres!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 21 Martie 2012 15:08
Inca 14 zile si se apropie sa-mi vina a 2 a oara si ...nu imi vine sa cred cat poate intarzia!De la stres imi vine sa vars...Doamneeeeeeeee
Alexandra04
Postat pe 21 Martie 2012 20:23
De la: Alexandra04, la data 2012-03-21 20:23:03Inca 14 zile si se apropie sa-mi vina a 2 a oara si ...nu imi vine sa cred cat poate intarzia!De la stres imi vine sa vars...Doamneeeeeeeee



Draga mea,mergi la medic si fa-ti un control ginecologic!!Nu are rost sa fii impacientata la asemenea maniera!!
MissRainbow
Postat pe 21 Martie 2012 20:34
De la: MissRainbow, la data 2012-03-21 20:34:13
De la: Alexandra04, la data 2012-03-21 20:23:03Inca 14 zile si se apropie sa-mi vina a 2 a oara si ...nu imi vine sa cred cat poate intarzia!De la stres imi vine sa vars...Doamneeeeeeeee



Draga mea,mergi la medic si fa-ti un control ginecologic!!Nu are rost sa fii impacientata la asemenea maniera!!

Cel mai corect...un ginecolog iti poate raspunde la intrebarile tale
Syilvyiutza
Postat pe 21 Martie 2012 20:37
De la: Alexandra04, la data 2012-03-21 20:23:03Inca 14 zile si se apropie sa-mi vina a 2 a oara si ...nu imi vine sa cred cat poate intarzia!De la stres imi vine sa vars...Doamneeeeeeeee


De la dereglari hormonale iti poate intarzia o luna sau chiar mai mult. Un consult la ginecolog si niste analize la endocrinolog, te-ar mai linisti.

Spuneai ca testul de sarcina ti-a iesit negativ, asta e bine, de regula nu prea da gres un asemenea test.
franziska_eu
Postat pe 22 Martie 2012 08:25
Bun!Maine o sa ajung la doctor...
Alexandra04
Postat pe 26 Martie 2012 00:17
Am fost la doctorul de familie pentru trimitere ,si dabia maine imi da trimiterea,deci maine ajung si la spital,probabil si acolo ma programeaza... nasc pana ajung la doctor
Alexandra04
Postat pe 26 Martie 2012 15:44
De la: zanaceabunasnebuna, la data 2012-03-26 16:16:04
De la: Alexandra04, la data 2012-03-26 15:44:34Am fost la doctorul de familie pentru trimitere ,si dabia maine imi da trimiterea,deci maine ajung si la spital,probabil si acolo ma programeaza... nasc pana ajung la doctor
nastere usoara

venim cu flori
kudika_3939
Postat pe 26 Martie 2012 19:23
Pai ar fi cazul sa veniti cu flori :)))) ca nu o sa aiba cine sa vina.Ma gandeam sa ma duc la o manastire dasta in varful unui munte cu fete gravidute si e frumos acolo,soooo va astept!
Alexandra04
Postat pe 26 Martie 2012 19:47
De la: Alexandra04, la data 2012-03-26 15:44:34Am fost la doctorul de familie pentru trimitere ,si dabia maine imi da trimiterea,deci maine ajung si la spital,probabil si acolo ma programeaza... nasc pana ajung la doctor


Sa te programeze la ce anume?
MissRainbow
Postat pe 26 Martie 2012 20:13
Pentru consult...daca la doctorita de familie m-a programat pt o trimitere...
Alexandra04
Postat pe 26 Martie 2012 21:02
o trimitere unde?
kudika505375
Postat pe 26 Martie 2012 21:06
De la: kudika505375, la data 2012-03-26 21:06:00o trimitere unde?
La ginecologie sa vada daca ...a fi sau a nu fi
criszoe
Postat pe 26 Martie 2012 21:24
De la: Alexandra04, la data 2012-03-26 15:44:34Am fost la doctorul de familie pentru trimitere ,si dabia maine imi da trimiterea,deci maine ajung si la spital,probabil si acolo ma programeaza... nasc pana ajung la doctor
Iti tin pumni sa fie cum vrei tu
Succes !
criszoe
Postat pe 26 Martie 2012 21:26
De la: Alexandra04, la data 2012-03-26 19:42:37 stii mami,esti facut din...resturi.
m-ai facut sa rad este suficient unul si bun si '' fost ajunge '' pt bebe
criszoe
Postat pe 26 Martie 2012 21:28
De la: zanaceabunasnebuna, la data 2012-03-26 16:15:23
De la: Alexandra04, la data 2012-03-21 14:58:21Nici nu mi-a venit dar am facut testul de sarcina barza acum 20 de minute si a iesit negativ . Sper sa fie asa
te bucuri degeaba pentru ca testul barza este defect mereu da rezultat anapoda


penibil esti.
eu_33
Postat pe 26 Martie 2012 21:45
De la: Alexandra04, la data 2012-03-26 19:47:16Pai ar fi cazul sa veniti cu flori :)))) ca nu o sa aiba cine sa vina.Ma gandeam sa ma duc la o manastire dasta in varful unui munte cu fete gravidute si e frumos acolo,soooo va astept!

un copil este un motiv de bucurie ,asa ca fii fercitita chear daca vine intr-un moment ne-potrivit
si ca sa te inveselesc putin it-i mai aduc citeva flori:)
kudika_3939
Postat pe 26 Martie 2012 23:20
De la: kudika_3939, la data 2012-03-26 23:20:47
De la: Alexandra04, la data 2012-03-26 19:47:16Pai ar fi cazul sa veniti cu flori :)))) ca nu o sa aiba cine sa vina.Ma gandeam sa ma duc la o manastire dasta in varful unui munte cu fete gravidute si e frumos acolo,soooo va astept!

un copil este un motiv de bucurie ,asa ca fii fercitita chear daca vine intr-un moment ne-potrivit
si ca sa te inveselesc putin iti mai aduc citeva flori:)
kudika_3939
Postat pe 26 Martie 2012 23:23
Deci am fost,a zis ca am un chist ovarian de 6 cm si deaia nu imi vine CM.Mi-a facut si ecografie endovaginala...cica nu exista sarcina...dar poate vedea ala la 2 saptamani,3 de conceptie sarcina?sunt paranoica
Alexandra04
Postat pe 27 Martie 2012 16:55
De la: Alexandra04, la data 2012-03-27 16:55:53Deci am fost,a zis ca am un chist ovarian de 6 cm si deaia nu imi vine CM.Mi-a facut si ecografie endovaginala...cica nu exista sarcina...dar poate vedea ala la 2 saptamani,3 de conceptie sarcina?sunt paranoica



Nu cumva vorbim de ecografie transvaginala?Existenta chistului ovarian ,poate aduce si astfel de dereglari in desfasurarea menstrei!!Tu deja ai antecedente in aceasta directie,deci nu trebuie sa intri in panica!!!Este adevarat faptul ca o sarcina este identificabila ,cel mai bine, dupa o perioada de sase saptamani de evolutie a sarcinei,dar cu un ecograf performant.,se pot depista acele transformari ale uterului ,in momentul in care exista o sarcina!!Ai incredere in medicul care te-a investigat!!Nu esti paranoica,esti,doar speriata!Draga mea,exista tratament pentru chisturile ovariene,tot medicul trebuie sa ti-l prescrie,,ulterior,daca nu se inregistreaza diminuarea dimensiunilor chistului,se poate recurge la metoda chirurgicala,moderna de acum si uzuala,numita laparoscopie sau prin metoda clasica,dar sper sa nu ajungi la asa ceva!!
MissRainbow
Postat pe 27 Martie 2012 17:07
De la: MissRainbow, la data 2012-03-27 17:07:26
De la: Alexandra04, la data 2012-03-27 16:55:53Deci am fost,a zis ca am un chist ovarian de 6 cm si deaia nu imi vine CM.Mi-a facut si ecografie endovaginala...cica nu exista sarcina...dar poate vedea ala la 2 saptamani,3 de conceptie sarcina?sunt paranoica



Nu cumva vorbim de ecografie transvaginala?Existenta chistului ovarian ,poate aduce si astfel de dereglari in desfasurarea menstrei!!Tu deja ai antecedente in aceasta directie,deci nu trebuie sa intri in panica!!!Este adevarat faptul ca o sarcina este identificabila ,cel mai bine, dupa o perioada de sase saptamani de evolutie a sarcinei,dar cu un ecograf performant.,se pot depista acele transformari ale uterului ,in momentul in care exista o sarcina!!Ai incredere in medicul care te-a investigat!!Nu esti paranoica,esti,doar speriata!Draga mea,exista tratament pentru chisturile ovariene,tot medicul trebuie sa ti-l prescrie,,ulterior,daca nu se inregistreaza diminuarea dimensiunilor chistului,se poate recurge la metoda chirurgicala,moderna de acum si uzuala,numita laparoscopie sau prin metoda clasica,dar sper sa nu ajungi la asa ceva!!


Pai cand am avut chistul ovarian de 10 cm am luat tratament cu anticonceptionale si s-a retras de tot ,s-a spart la un ciclu ...si acum mi-a dat alt tratament.Si pt venirea cm si pt chist. In fine...nu stiu de ce ecografie e vorba,dar stiu ca mi-a bagat ceva lung ....si dureros sau ma rog,inconfortabil,de l-am simtit pana-n gat. Inca sunt speriata...am plans cand mi-a facut toate astea,de emotii...nu ma puteam abtine,ca poate sunt gravida. x_x inca nu mi-am revenit.
Alexandra04
Postat pe 27 Martie 2012 17:21
De la: Alexandra04, la data 2012-03-27 17:21:18
De la: MissRainbow, la data 2012-03-27 17:07:26
De la: Alexandra04, la data 2012-03-27 16:55:53Deci am fost,a zis ca am un chist ovarian de 6 cm si deaia nu imi vine CM.Mi-a facut si ecografie endovaginala...cica nu exista sarcina...dar poate vedea ala la 2 saptamani,3 de conceptie sarcina?sunt paranoica



Nu cumva vorbim de ecografie transvaginala?Existenta chistului ovarian ,poate aduce si astfel de dereglari in desfasurarea menstrei!!Tu deja ai antecedente in aceasta directie,deci nu trebuie sa intri in panica!!!Este adevarat faptul ca o sarcina este identificabila ,cel mai bine, dupa o perioada de sase saptamani de evolutie a sarcinei,dar cu un ecograf performant.,se pot depista acele transformari ale uterului ,in momentul in care exista o sarcina!!Ai incredere in medicul care te-a investigat!!Nu esti paranoica,esti,doar speriata!Draga mea,exista tratament pentru chisturile ovariene,tot medicul trebuie sa ti-l prescrie,,ulterior,daca nu se inregistreaza diminuarea dimensiunilor chistului,se poate recurge la metoda chirurgicala,moderna de acum si uzuala,numita laparoscopie sau prin metoda clasica,dar sper sa nu ajungi la asa ceva!!


Pai cand am avut chistul ovarian de 10 cm am luat tratament cu anticonceptionale si s-a retras de tot ,s-a spart la un ciclu ...si acum mi-a dat alt tratament.Si pt venirea cm si pt chist. In fine...nu stiu de ce ecografie e vorba,dar stiu ca mi-a bagat ceva lung ....si dureros sau ma rog,inconfortabil,de l-am simtit pana-n gat. Inca sunt speriata...am plans cand mi-a facut toate astea,de emotii...nu ma puteam abtine,ca poate sunt gravida. x_x inca nu mi-am revenit.


Da,vorbim de ecografie transvaginala!!!Pentru tratarea chisurilor,da,se prescriu anticonceptionale,dar fiind vorba si de dereglarea menstrei,ti s-a prescris un alt medicament cu dubla actiune!!Urmeaza-l cu toata increderea,probabil,va trebui sa mergi la control dupa o perioada de timp,pe care,mai mult ca sigur,ti-a spus-o medicul ginecolog!!Acelele mici dureri pe care le-ai avut ,au fost normale pentru ca investigatia respectiva se face pana in cavitatea uterina,exista un disconfort,dar asta este,trebuia ca medicul sa vada foarte bine in interior,pentru a se edifica asupra problemei tale!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Martie 2012 17:27
De la: Alexandra04, la data 2012-03-27 16:55:53Deci am fost,a zis ca am un chist ovarian de 6 cm si deaia nu imi vine CM.Mi-a facut si ecografie endovaginala...cica nu exista sarcina...dar poate vedea ala la 2 saptamani,3 de conceptie sarcina?sunt paranoica


Nu esti gravida, te asigur de asta. Si eu am trecut prin ceea ce ai trecut tu si in urma controlului cu ecograful s-a stabilit ca nu eram gravida, din pacate.

Spuneai ca te-a durut cand ti-a introdus medicul acel instrument pentru ecografie. Nu a pus deloc gel? In mod normal, ar trebui sa se poarte delicat cu pacienta cand acesteia i se face o ecografie de genul acesta, iar gelul nu ar trebui sa lipseasca de pe instumentul cu ajutorul caruia se realizeaza ecografia.

Parerea mea e ca ar trebui sa schimbi medicul ginecolog, daca spui ca nu s-a purtat cu delicatete cu tine si cu corpul tau.

Te pup si iti doresc multa sanatate.

Si ai incredere, nu esti gravida!
eu_33
Postat pe 28 Martie 2012 10:32
De la: franziska_ich, la data 2012-03-28 10:32:50
De la: Alexandra04, la data 2012-03-27 16:55:53Deci am fost,a zis ca am un chist ovarian de 6 cm si deaia nu imi vine CM.Mi-a facut si ecografie endovaginala...cica nu exista sarcina...dar poate vedea ala la 2 saptamani,3 de conceptie sarcina?sunt paranoica


Nu esti gravida, te asigur de asta. Si eu am trecut prin ceea ce ai trecut tu si in urma controlului cu ecograful s-a stabilit ca nu eram gravida, din pacate.

Spuneai ca te-a durut cand ti-a introdus medicul acel instrument pentru ecografie. Nu a pus deloc gel? In mod normal, ar trebui sa se poarte delicat cu pacienta cand acesteia i se face o ecografie de genul acesta, iar gelul nu ar trebui sa lipseasca de pe instumentul cu ajutorul caruia se realizeaza ecografia.

Parerea mea e ca ar trebui sa schimbi medicul ginecolog, daca spui ca nu s-a purtat cu delicatete cu tine si cu corpul tau.

Te pup si iti doresc multa sanatate.

Si ai incredere, nu esti gravida!


Sper,multumesc pentru incurajare! Ba da,a pus gel ...dar era asa incomod si parca se lipise inauntru acolo unde a fost introdus si cand la tras inapoi s-a dezlipit asa si nu mi-a placut deloc ce am simtit! Numai cand ma gandesc simt niste junghiuri sub burta! Dar nu inteleg de ce inca ma dor sanii daca nu mi-a venit,inseamna ca tot incearca sa-mi vina si nu reuseste?Inca nu mi-am luat tratamentul ,am Duphaston pentru venirea menstruatiei si mama zice ca ea nu imi da asta ca te acoperi de par peste tot ...eu am fost fara ea la doctor...ca nu puteam sa-i zic de ce vreau si asa am dat de chist si i-am zis ca deasta am mers.

Multa sanatateeeee!
Alexandra04
Postat pe 28 Martie 2012 14:39
Daca medicul ti-a recomandat anticonceptionale, ar trebui sa le iei. Din cate stiam, au si anticonceptionalele efectele lor adverse, insa nu am auzit pana acum ca pilozitatea excesiva sa fie unul dintre aceste efecte nedorite. Eventual poti discuta din nou cu medicul ginecolog in privinta acelor efecte secundare ale pastilutelor.

Spui ca te dor sanii, cand ai fost la control ginecologic nu ti-au fost examinati si sanii? In mod normal, medicul ginecolog la fiecare control trebuie sa-ti examineze si sanii, pentru a se asigura ca nu au aparut modificari in structura acestora. Durerile de san pot avea multiple cauze, unele dintre ele ar fi: urmeaza sa-ti vina ciclul, esti insarcinata sau, in unele cazuri, poate fi vorba de o tumoare la san. In cazul tau, banuiesc ca acea cauza a durerii este faptul ca ar trebui sa-ti vina ciclul menstrual.

Daca ai dereglari hormonale, chiar trebuie sa iei acele pastilute. Stai linistita, nu-ti va creste par pe unde nu-ti doresti. :)

Multa sanatate si tie, caci e mai buna decat orice! :)
eu_33
Postat pe 29 Martie 2012 10:31
Nu mi-a examniat sanii.Doamne...am inceput tratamentul dar acum am realizat alta problema,nu aveam timp de ea ca aveam altceva pe cap,dar cam de o luna ma mananca tot corpul ,ma pisca...fara sa am bubite sau ceva...nu mai pot !!!
Alexandra04
Postat pe 31 Martie 2012 22:55
De la: Alexandra04, la data 2012-03-17 20:29:07Doamne,daca sunt gravida nu stiu ce fac:-| Sanii umflati doar ii am pt ca trebuie sa imi vina,sper...doar nu am lapte ,ca au trecut doar 2 sapt de la actul sexual.
draguta inainte de ciclu si dupa ciclu cateva zile....nu ai de ce sa ramai gravida..nu sunt fertile zilele alea...si nu ai cum sa ramai gravida dak nu isi da drumul in vagin.... nu ramai gravida doar dak te penetreaza de doua ori fara prezervativ
krizantema
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:11
Familie tinara dorim sa "adoptam direct" ,mame care nu isi doresc copii va rog sa ne contactati nu aruncati copii la gunoi,nu faceti avort pentru ca sunt persoane care nu pot sa faca un copil.

contact

gasparpavel_ildiko@yahoo.com
ildiko27
Postat pe 9 Iunie 2012 19:49
De la: ildiko27, la data 2012-06-09 19:49:23Familie tinara dorim sa "adoptam direct" ,mame care nu isi doresc copii va rog sa ne contactati nu aruncati copii la gunoi,nu faceti avort pentru ca sunt persoane care nu pot sa faca un copil.

contact

gasparpavel_ildiko@yahoo.com

mai incearca poate se poate~!~
kudika_6668
Postat pe 9 Iunie 2012 20:10
De la: ildiko27, la data 2012-06-09 19:49:23Familie tinara dorim sa "adoptam direct" ,mame care nu isi doresc copii va rog sa ne contactati nu aruncati copii la gunoi,nu faceti avort pentru ca sunt persoane care nu pot sa faca un copil.

contact

gasparpavel_ildiko@yahoo.com
ce usor vorbesti sau ma rog scrii dupa caz
criszoe
Postat pe 9 Iunie 2012 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROLUTON DEPOT 500MG/2ML-INLOCUIESTE GRAVIBINONUL 2 De la: alinacristina 4 Iunie 2010 15:10
Buna ziua 2 De la: x_brunetzyk 12 Iulie 2010 08:55
fiv 2 De la: healthy000120 14 Ianuarie 2011 10:12
adoptarea 10 De la: gabriela2008 11 Iunie 2010 13:38
imi doresc un copil 6 De la: kudika226898 8 Septembrie 2010 16:34