Setari Cookie-uri

va salut dragi prieteni

vreau sa va intreb ceva,si va rog din suflet sa nu ocoliti subiectul meu.de vreo 4 luni,inainte ce e drept de sarbatori,m-am despartit ff urit de iubita mea cu care am stat 4 ani aproape.in aceasta perioada au fost certuri,despartiri,impacari,etc..na..ca in orice relatie...mi-a dat pe 3 martie un sms de la multi ani de ziua mea,si de atunci vb la tlf....pina atunci nu am mai vb de cind ne-am despatit,deloc.eu acum am inceput sa imi fac iluzii....o iubesc ,am realizat k am gresit grav si vreau sa indrept lucrurile.am incercat sa avem o discutie ,mi-a zis k ea are o rel de 2 luni,dar .....nu stie ce simte,ce vrea in legatura cu mine...nici nu ma lasa si nici nu imi spune k si ea vrea sa ne impacam...ma tine mereu in stres,sa imi fac ginduri,idei vise iar cu ea...eu ii tot cer de 2 saptamini sa se decida o data si sa incheiem cu aceasta poveste o data pt totdeauna.imi spune mereu k nu stie ce simte...nici nu vrea sa ne despartim definitiv , nici sa ne impacam ,si evita mereu sa imi vorbeasca de al ei prieten....de ce oare??dak ii e bine cu el,de ce nu imi spune k sa ne vedem fiecare de viata lui??imi tot spune k sa nu o presez,sa nu o grabesc,se simte hartuita de mine...o iubesc mai mult k pe viata mea in mom asta....dar nu mai am putere sa astept si sa stau in umbra...si sa sufar..va rog mult....cui ii este familial subiectul dati-mi un sfat...ce sa fac??cum sa fac??ma grabesc eu??trebuie sa ii dau mai mult timp sa se gindeasca??cum sa fac??va multumesc din suflet celor care ma veti ajuta sa deslusesc acest mister care de o luna ma termina...cine vrea sa discutam mai mult va las un id de mess....her_massy@yahoo.com...si poate ma sfatuiti acolo mai multe...va multumesc anticipat...
Marius_Hertan_1
Postat pe 25 Martie 2012 18:31
De la: Marius_Hertan_1, la data 2012-03-25 18:31:20vreau sa va intreb ceva,si va rog din suflet sa nu ocoliti subiectul meu.de vreo 4 luni,inainte ce e drept de sarbatori,m-am despartit ff urit de iubita mea cu care am stat 4 ani aproape.in aceasta perioada au fost certuri,despartiri,impacari,etc..na..ca in orice relatie...mi-a dat pe 3 martie un sms de la multi ani de ziua mea,si de atunci vb la tlf....pina atunci nu am mai vb de cind ne-am despatit,deloc.eu acum am inceput sa imi fac iluzii....o iubesc ,am realizat k am gresit grav si vreau sa indrept lucrurile.am incercat sa avem o discutie ,mi-a zis k ea are o rel de 2 luni,dar .....nu stie ce simte,ce vrea in legatura cu mine...nici nu ma lasa si nici nu imi spune k si ea vrea sa ne impacam...ma tine mereu in stres,sa imi fac ginduri,idei vise iar cu ea...eu ii tot cer de 2 saptamini sa se decida o data si sa incheiem cu aceasta poveste o data pt totdeauna.imi spune mereu k nu stie ce simte...nici nu vrea sa ne despartim definitiv , nici sa ne impacam ,si evita mereu sa imi vorbeasca de al ei prieten....de ce oare??dak ii e bine cu el,de ce nu imi spune k sa ne vedem fiecare de viata lui??imi tot spune k sa nu o presez,sa nu o grabesc,se simte hartuita de mine...o iubesc mai mult k pe viata mea in mom asta....dar nu mai am putere sa astept si sa stau in umbra...si sa sufar..va rog mult....cui ii este familial subiectul dati-mi un sfat...ce sa fac??cum sa fac??ma grabesc eu??trebuie sa ii dau mai mult timp sa se gindeasca??cum sa fac??va multumesc din suflet celor care ma veti ajuta sa deslusesc acest mister care de o luna ma termina...cine vrea sa discutam mai mult va las un id de mess....her_massy@yahoo.com...si poate ma sfatuiti acolo mai multe...va multumesc anticipat...



In primul rand,nu mai folosi acel "k" in exprimarea scrisa!!In al doilea rand,las-o in pace!Scurt.
Daca ai gresit fata de fosta iubita,de ce vii acum cu regrete banale,care nu fac decat sa iti dea un aer tamp!!Tinere,dragi barbati,inainte de a "lovi" o femeie,,ganditi-va mai mult la ceea ce vreti sa faceti si la posibilele urmari ale actiunilor voastre!!Nu toate femeile sunt dispuse sa stea la cheremul mitocaniei si proastei educatii!Tinere,cauta sa-ti revizuiesti comportamentul,vezi unde ai gresit si cat de mult ai gresit si incearca sa nu mai ai recidive in acest sens!!In ceea ce o priveste pe fosta iubita,,daca are alt prieten,,cum iti permiti sa mai intervii in relatia ei deranjand-o???????
MissRainbow
Postat pe 25 Martie 2012 18:39
De la: Marius_Hertan_1, la data 2012-03-25 18:31:20vreau sa va intreb ceva,si va rog din suflet sa nu ocoliti subiectul meu.de vreo 4 luni,inainte ce e drept de sarbatori,m-am despartit ff urit de iubita mea cu care am stat 4 ani aproape.in aceasta perioada au fost certuri,despartiri,impacari,etc..na..ca in orice relatie...mi-a dat pe 3 martie un sms de la multi ani de ziua mea,si de atunci vb la tlf....pina atunci nu am mai vb de cind ne-am despatit,deloc.eu acum am inceput sa imi fac iluzii....o iubesc ,am realizat k am gresit grav si vreau sa indrept lucrurile.am incercat sa avem o discutie ,mi-a zis k ea are o rel de 2 luni,dar .....nu stie ce simte,ce vrea in legatura cu mine...nici nu ma lasa si nici nu imi spune k si ea vrea sa ne impacam...ma tine mereu in stres,sa imi fac ginduri,idei vise iar cu ea...eu ii tot cer de 2 saptamini sa se decida o data si sa incheiem cu aceasta poveste o data pt totdeauna.imi spune mereu k nu stie ce simte...nici nu vrea sa ne despartim definitiv , nici sa ne impacam ,si evita mereu sa imi vorbeasca de al ei prieten....de ce oare??dak ii e bine cu el,de ce nu imi spune k sa ne vedem fiecare de viata lui??imi tot spune k sa nu o presez,sa nu o grabesc,se simte hartuita de mine...o iubesc mai mult k pe viata mea in mom asta....dar nu mai am putere sa astept si sa stau in umbra...si sa sufar..va rog mult....cui ii este familial subiectul dati-mi un sfat...ce sa fac??cum sa fac??ma grabesc eu??trebuie sa ii dau mai mult timp sa se gindeasca??cum sa fac??va multumesc din suflet celor care ma veti ajuta sa deslusesc acest mister care de o luna ma termina...cine vrea sa discutam mai mult va las un id de mess....her_massy@yahoo.com...si poate ma sfatuiti acolo mai multe...va multumesc anticipat...


fata asta sta in stand-by atat cu tine cat si cu actualul iubit pana tatoneaza terenul cu noul barbat din viata ei, adica vrea sa se lamureasca daca se merita sa investeasca sentimente in relatia actuala. daca ea va considera ca nu se merita, se va reintoarce la tine, deci esti mantaua de vreme rea a fetei. doar de tine depinde daca o vei primi inapoi in caz ca vrea sa se reintoarca la tine.
eu_33
Postat pe 26 Martie 2012 11:01
Deci se poate si invers...
Intr-un fel ma bucur sa aud ca si barbatilor li se intampla asa ceva...
De obicei femeile sunt cele care sunt foarte implicate sentimental si sufera enorm si pentru o perioada lunga de timp din cauza despartirii de un barbat dupa o relatie de lunga durata. Asta in cazul in care barbatul a fost cel care a parasit-o.
Nu stiu cum a fost la voi...
Care dintre voi a facut pasul cu despartirea? Tu sau ea?
Daca a fost ea, atunci sansele sa se intoarca la tine sunt relativ mici. Dar nu este imposibil. Daca te porti extrem de frumos, nu o bati la cap, nu insisti, nu ii trimiti mesaje in miezul noptii in care ii spui ca nu poti trai fara ea, atunci sunt sanse sa se gandeasca la momentele frumoase petrecute cu tine si sa vrea sa fie din nou aproape de tine.
Foarte important e sa fii tare pe pozitie, calm si foarte bine dispus. Sa faci glume, sa vorbesti frumos, sa ii spui chestii frumoase din trecutul vostru...de exemplu stii ca ii place ceva in mod special, abordeaz-o cu asta asa foarte vag sau profita de faptul ca tu o cunosti foarte bine dupa tot acest timp si actioneaza ca atare...
Daca insa te-ai despartit tu de ea, atunci lucrurile se schimba. E posibil sa ii fie foarte teama sa se mai impace cu tine pentru a nu fi parasita din nou...pe scurt - ai munca grea de facut...mai ales daca este un alt nou implicat, care, avand in vedere ca sunt la inceputul relatiei, este numai miere...
Asa ca va trebui sa o recuceresti la propriu!
Bafta si tine-ne la curent cu ce s-a intimplat cu voi...
kudika143575
Postat pe 29 Martie 2012 20:26
Nu o mai presa,laso pe ea sa decida lasa timpul sa hotarasca,k nu rezolvi nimic daca stai pe capul ei schimbati comportamentul si fi mai vesel si mai sociabil. Si eu am trecut prin asa ceva si stiu cum este.
nicukk_32
Postat pe 8 Aprilie 2012 17:55
De la: Marius_Hertan_1, la data 2012-03-25 18:31:20vreau sa va intreb ceva,si va rog din suflet sa nu ocoliti subiectul meu.de vreo 4 luni,inainte ce e drept de sarbatori,m-am despartit ff urit de iubita mea cu care am stat 4 ani aproape.in aceasta perioada au fost certuri,despartiri,impacari,etc..na..ca in orice relatie...mi-a dat pe 3 martie un sms de la multi ani de ziua mea,si de atunci vb la tlf....pina atunci nu am mai vb de cind ne-am despatit,deloc.eu acum am inceput sa imi fac iluzii....o iubesc ,am realizat k am gresit grav si vreau sa indrept lucrurile.am incercat sa avem o discutie ,mi-a zis k ea are o rel de 2 luni,dar .....nu stie ce simte,ce vrea in legatura cu mine...nici nu ma lasa si nici nu imi spune k si ea vrea sa ne impacam...ma tine mereu in stres,sa imi fac ginduri,idei vise iar cu ea...eu ii tot cer de 2 saptamini sa se decida o data si sa incheiem cu aceasta poveste o data pt totdeauna.imi spune mereu k nu stie ce simte...nici nu vrea sa ne despartim definitiv , nici sa ne impacam ,si evita mereu sa imi vorbeasca de al ei prieten....de ce oare??dak ii e bine cu el,de ce nu imi spune k sa ne vedem fiecare de viata lui??imi tot spune k sa nu o presez,sa nu o grabesc,se simte hartuita de mine...o iubesc mai mult k pe viata mea in mom asta....dar nu mai am putere sa astept si sa stau in umbra...si sa sufar..va rog mult....cui ii este familial subiectul dati-mi un sfat...ce sa fac??cum sa fac??ma grabesc eu??trebuie sa ii dau mai mult timp sa se gindeasca??cum sa fac??va multumesc din suflet celor care ma veti ajuta sa deslusesc acest mister care de o luna ma termina...cine vrea sa discutam mai mult va las un id de mess....her_massy@yahoo.com...si poate ma sfatuiti acolo mai multe...va multumesc anticipat...





mda....te-a luat cam tare lumea pe aici....eu nu am nimic cu barbatii....oricui i se poate intampla...toti suntem oameni...sfatul meu este sa nu o mai presezi....dar poti sa-i aduci din cand in cand aminte de vremurile voastre bune....sau sa-i faci un compliment care sti ca-i va placea,sa o inviti la restaurantul ei favorit,in locuri unde va duceati voi....sa glumesti si sa razi cu ea....eu sincer nu cred ca tine la celalalt...dupa 2 luni?hai sa fim seriosi...si din mom ce ti-a dat mesaj dupa atata timp e clar ca se gandeste iar la tine..... deci curaj...poate vrea doar sa vada cat esti dispus sa o astepti.... rabdare si o sa fie bine...succes...sa ne tii la curent....
nykky
Postat pe 15 Aprilie 2012 12:59
Pe mine m ar deranja teribil un Gigel care " s-a trezit " dupa despartire ca a gresit si ca el de fapt era indragostit .
Inseamna ca individul nu stie pe ce lume traieste si e posibil sa o dea in bara din nou, pe timpul si nervii mei.
Si de ce mi as pierde timpul cu acelasi Gigel pe care l cunosc deja cand pot sa intalnesc un tip nou si sa am alte intamplari si sa aud alte chestii noi, nu aceleasi lucruri discutate in ultimii 3 ani de n ori.

Ce motivatie as avea sa reiau legatura cu acel Gigel??cum ma convinge ca e o idee buna? Cu promisiuni si regrete ? Slabe sanse . Trebuie ceva concret si durabil .

Deci:!ca in marketing
Ori vii cu ceva nou varianta ta imbunatita, sa aduci un " produs nou pe piata existenta" ori cauti alt cumparator pt pachetul existent ...
kudika052198
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa scap de fostul? 63 De la: monika885 16 Iulie 2012 16:47
vreau un sfat! 6 De la: kudika195501 17 Ianuarie 2011 18:33
durerea despartirii 27 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 11:53
am nevoie de pareri in cazuldespartirii mele 48 De la: 27 Noiembrie 2014 16:36
gata 34 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 07:53