Setari Cookie-uri

Cum scap de celulita?

Masaj anticelulitic este foarte bun daca este facut cu o crema buna si de cineva cu experienta. Daca vrei sa vezi rezultate mai repede poti incerca aparatul Cellu M6
Iri_Ma
Postat pe 2 Aprilie 2013 13:49
Sincera sa fiu, numai prin exercitii si creme hidratante poti SA DIMINUEZI considerabil celulita. Si printr-un regim de viata sanatos si o hidratare corecta ci suficienta.
Ca de scapat nu cred ca se poate scapa total. Da, poti sa o diminuezi ca sa nu mai arate urat printr-un pantalon stramt de satin sau printr-o fusta mulata.
RalucaRalu
Postat pe 9 August 2013 13:31
Am citit mult despre aceasta celulita si cea mai avantajoasa, sanatoasa metoda mi s-a parut vaccum-ul ... asa ca mi-am achizitionat acum cateva saptamani de pe un site cateva ventuze din silicon speciale pentru masajul anticelulitic si un ulei balsamic anticelulitic si de atunci imi fac masaj o data la 2 zile + gimnastica + 2L de apa zilnic si nu mananc dupa orele 18.00 - 19.00 maxim . Deja pot spune ca se vad si ceva rezultate dar am si ceva negrituri (care trec) ... Aceste ventuze pot fi folosite cu succes si in timpul dusului cu gel de duj .
ICEGIRL
Postat pe 18 August 2013 16:23
cafea cu ulei de masline si mult masaj!!!!
Marina_Daniliuc_1
Postat pe 9 Octombrie 2013 18:29
Un gel mi-am luat si eu si sunt multumita. Nu, sa nu credeti ca mi-a disparut celulita si am ramas cu piele de bebelus, insa rezultatele sunt vizibile si multumitoare. Se numeste No Fat & Cellulite gel de la firma Amix si a costat undeva la 60 de lei tubul cu 200 ml.
JustMeD
Postat pe 21 Octombrie 2013 11:35
buna. Eu am auzit de un aparat Velashape care te scapa de celulita, adica o prietena a inceput tratamentul si ea e multumita cu, dar a facut doar 2 sedinte. e cineva acre imi poate impartasi mai multe?
mirunette
Postat pe 4 Decembrie 2013 12:45
Cred cã tratamentul eficient anti-celulitã include toate etapele : sport, dietã echilibratã, consum minim de 2 l lichide zilnic, creme anti-celulitice și masaj anti-celulitic. Ca și creme - cele mai eficiente pe care le-am încercat sunt Payot și Nuxe.
kudika_946948
Postat pe 27 Decembrie 2013 16:18
Masaj regulat la salon si crema eficienta. Crema impotriva celulitei si vergeturilor este foarte buna. Am incercat-o si a dat rezultate relativ repede. Dar trebuie miscare in paralel
kudika_29639
Postat pe 2 Ianuarie 2014 18:43
Pastile pentru celulita - http://track.cellinea.ro/product/Cellinea/?uid=2484&sid=651&pid=122&bid=advandec
kudika_950065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:23
buna fetele,eu am gasit o crema buna pt celulita defapt sunt impachetari pe baza de namol de alge de la guam si chiar au dat rezultate la mine
kudika_929280
Postat pe 16 Iulie 2014 12:22
Eu am folosit foarte multe creme anticelulita, am incercat sa fac masaje, dar o singura persoana m-a ajutat intradevar, un baiat foarte vesel pe care l-am gasit pe facebook, acum se pare ca e la Constanta, Virgil Pruteanu. Masajul lui chiar a fost un ajutor binevenit, iar uleiurile pe care le foloseste sunt fenomenale. Din cate am vazut se plimba foarte mult prin tara, ar trebui sa incercati si voi, la mine a avut efect bun.
kudika_971529
Postat pe 24 Iulie 2014 16:28
buna fetelor,de mezoterapie corporala ce ziceti?gasiti clinica si medicul potrivit,iar mezoterapia va scapa de celulita.succes!
kudika_980681
Postat pe 23 Februarie 2015 17:25
Buna fetelor!
As vrea sa va recomand cu cea mai mare caldura clinica SHANTI BEAUTY CLINIC pentru a scapa de celulita si aspectul de coaja de portocala de la nivelul coapselor, bratelor si al abdomenului!
Eu toata adolescenta m-am confruntat cu probleme de greutate, si ulterior dupa ce am reusit sa slabesc considerabil printr-o dieta echilibrata si mult sport, aspectul de coaja de portocala s-a accentuat.
In ciuda eforturilor depuse, din pacate celulita nu poate fi eliminata prin dieta si sport. Astfel ca m-am decis sa apelez la o clinica de infrumusetare.
Am fost la Shanti Beauty Clinic, am vorbit cu domnul doctor El Shanti Abdel, si dansul mi-a recomadat MESOTERAPIA PENTRU CELULITA , iar rezultatele au fost uluitoare chiar dupa prima sedinta, reusind sa pierd 3 cm din circumferinta soldurilor.
Ce ma incantat cel mai mult este faptul ca aceasta procedura consta in injectarea uneri mixturi de substante homeopate, vitamine si aminoacizi care pur si simplu topesc celulita.
Este extrem de eficienta, incercati, eu sunt extrem de multumita de rezultate! www.beautyclinic.ro
Elena_Elena_11
Postat pe 30 Martie 2016 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Autobronzante 6 De la: Suzyca19 5 Februarie 2010 19:58
lentile de contact, operatie si tatuaj la ochi 2 De la: geo_resuscitat 14 Noiembrie 2010 19:11
cum scap de cearcane? 21 De la: kudika_1015607 12 Septembrie 2016 11:11
sutienul potrivit 29 De la: healthy006174 6 Septembrie 2009 08:21
Fetelor a incercat cineva Photoderm Autobronzant Bioderma? 3 De la: kudika_8469 9 August 2012 15:48