Setari Cookie-uri

despartire

salut!
Tocmai m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie aproape de 9 luni
el era si musulman si negru
acum vreo luna eram in trecere prin parc si l-am vazut cu gasca lui de negri insa el mergea mai in spate cu o fata, m-am oprit f putin, nu l-am intrebat nimic despre ea, apoi el simtindu-se aiurea a tinut sa ne vedem mai pe seara; atunci nemultumita l-am intrebat ce e cu fata aceea; mi-a spus ca nu are de ce sa-mi da explicatii si ca ea era doar o prietena a amicilor lui; nu prea am crezut dar fie...; peste vreo 2 sapt. il suna o tipa(ulterior m-am informat si am aflat ca era chiar ea); zilele trecute insa, ma plimbam prin parc iar el se plimba singur cu ea, m-am prefacut ca nu i-am vaz. cand au trecut p langa mine si am mers putin dupa ei si am vazut ca se tin de mana, i-am ajuns din urma si i-am spus lui doar ca nu mai sunt prietena lui, apoi am plecat; a fost f ofticat pt. ce i-am spus de fata cu ea si tot el ma face nerusinata, ca nu are d c sa-mi dea explicatii si ca nu era prietena lui. asta a fost tot si ne-am desprtit f urat; se tineu de mana! cum si-a permis sa ma faca nerusinata? nu este normal ca era ceva mai mult intre ei? cu cateva zile inainte spunea ca nu are o alta relatie; era nemultumit ca nu pot iesi prea des cu el seara, ca ii lipsesc si se simte singur desi ne vedeam cam de 3-4 ori p sapt. ; probabil se ascunde in spatele acestui motiv sa poata iesi si cu o alta fata; poate ca am contribuit si eu la degradarea relatiei insa stia si cica intelegea motivele obiective pt care uneori nu puteam iesi; cu o zi inainte ii propusesem sa ma insoteasca undeva dar nu avea chef, in schimb urmatoarea zi a iesit cu ea, cu atat mai mult m-am ofticat cand i-am vazut
nu i-am adresat niciun cuvant jignitor
kudika510412
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:07
Era suficiet a fi deschis un singur topic nu doua
kudika_nikole
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:09
De la: kudika510412, la data 2012-04-18 17:07:15salut!
Tocmai m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie aproape de 9 luni
el era si musulman si negru
acum vreo luna eram in trecere prin parc si l-am vazut cu gasca lui de negri insa el mergea mai in spate cu o fata, m-am oprit f putin, nu l-am intrebat nimic despre ea, apoi el simtindu-se aiurea a tinut sa ne vedem mai pe seara; atunci nemultumita l-am intrebat ce e cu fata aceea; mi-a spus ca nu are de ce sa-mi da explicatii si ca ea era doar o prietena a amicilor lui; nu prea am crezut dar fie...; peste vreo 2 sapt. il suna o tipa(ulterior m-am informat si am aflat ca era chiar ea); zilele trecute insa, ma plimbam prin parc iar el se plimba singur cu ea, m-am prefacut ca nu i-am vaz. cand au trecut p langa mine si am mers putin dupa ei si am vazut ca se tin de mana, i-am ajuns din urma si i-am spus lui doar ca nu mai sunt prietena lui, apoi am plecat; a fost f ofticat pt. ce i-am spus de fata cu ea si tot el ma face nerusinata, ca nu are d c sa-mi dea explicatii si ca nu era prietena lui. asta a fost tot si ne-am desprtit f urat; se tineu de mana! cum si-a permis sa ma faca nerusinata? nu este normal ca era ceva mai mult intre ei? cu cateva zile inainte spunea ca nu are o alta relatie; era nemultumit ca nu pot iesi prea des cu el seara, ca ii lipsesc si se simte singur desi ne vedeam cam de 3-4 ori p sapt. ; probabil se ascunde in spatele acestui motiv sa poata iesi si cu o alta fata; poate ca am contribuit si eu la degradarea relatiei insa stia si cica intelegea motivele obiective pt care uneori nu puteam iesi; cu o zi inainte ii propusesem sa ma insoteasca undeva dar nu avea chef, in schimb urmatoarea zi a iesit cu ea, cu atat mai mult m-am ofticat cand i-am vazut
nu i-am adresat niciun cuvant jignitor



Nu trebuie sa adresezi cuvinte jignitoare barbatilor,fie ei ,chiar negri si musulmani,ci este indeajuns sa iei atitudine corespunzatoare!!Draga mea,ramai pe un singur topic,in caz contrar o sa generezi un baleiaj pe forum,si nu este corect,scade acuitatea vizualizarii subiectelor de forum!!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:13
initial postasem pe un topic gresit, apoi am postat p acesta, sorry
kudika510412
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:36
Ce aveti toate cu strainii, nu stiu! Mai era una care vroia sa plece nu stiu pe unde in Dubai. Credeti ca sunt mai buni ca romanii nostri? Te asigur ca este exact pe dos. Iubitul tau e musulman, probabil ca are un alt tip de educatie... La ei se poarta casatoriile cu mai multe femei... Cred ca un barbat de pe plaiurile mioritice ar fi mai potrivit pentru tine.
Micaell
Postat pe 20 Aprilie 2012 10:33


Bucurate ca ai scapat din relatia respectiva doar cu atit !

Dar daca vei continua sa-l cauti pe dracu cu lumanarea, suferintele tale nu vor inceta.

Cauta lumina fericirii in tine, nu in afara... afara, nu exista nimic, care sa te poata bucura. Tot ce te bucura in exterior, este un ecou, al creeatiei tale din interior...

Daca iti produci suferinta in tine, produci suferintza si in exteriorul tau.

Intoarcete la tine, nu-ti mai confunda sinele cu formele si creeatiile tale.

denis_3d25
Postat pe 21 Aprilie 2012 03:04
Zi mersi ca n ai fost batuta de el sau prietenii lui , ca musulmani subt f orgoliosi si nu suporta sa nu aiba dreptate . Asa sunt crescuti, rasfatati si mereu li se da dreptate, deci n ai nici o sansa sa-l schimbi sau sa recunoasca ca a gresit .
Si multi devin violenti , am auzit ca vin la usa, fac scandal, tipa sa auda vecinii, urmariri pe strada, speriat parintii, etc cand sunt refuzati sau ai ei impresia ca au fost nedreptatiti cu ceva.
Asa nu l mai cauta si nu mai raspunde indiferent ce zice, Evita -l si uita-l , ca sa nu ai probleme mai tarziu.
kudika052198
Postat pe 22 Aprilie 2012 05:29
De la: kudika510412, la data 2012-04-18 17:36:21initial postasem pe un topic gresit, apoi am postat p acesta, sorry



Draga mea:esti tanara si ai viata inainte,de ce trebuie sa privesti in urma ?Baieti gasesti pe toate aleile
Titanika
Postat pe 22 Aprilie 2012 23:42
De la: kudika510412, la data 2012-04-18 17:07:15salut!
Tocmai m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie aproape de 9 luni
el era si musulman si negru
acum vreo luna eram in trecere prin parc si l-am vazut cu gasca lui de negri insa el mergea mai in spate cu o fata, m-am oprit f putin, nu l-am intrebat nimic despre ea, apoi el simtindu-se aiurea a tinut sa ne vedem mai pe seara; atunci nemultumita l-am intrebat ce e cu fata aceea; mi-a spus ca nu are de ce sa-mi da explicatii si ca ea era doar o prietena a amicilor lui; nu prea am crezut dar fie...; peste vreo 2 sapt. il suna o tipa(ulterior m-am informat si am aflat ca era chiar ea); zilele trecute insa, ma plimbam prin parc iar el se plimba singur cu ea, m-am prefacut ca nu i-am vaz. cand au trecut p langa mine si am mers putin dupa ei si am vazut ca se tin de mana, i-am ajuns din urma si i-am spus lui doar ca nu mai sunt prietena lui, apoi am plecat; a fost f ofticat pt. ce i-am spus de fata cu ea si tot el ma face nerusinata, ca nu are d c sa-mi dea explicatii si ca nu era prietena lui. asta a fost tot si ne-am desprtit f urat; se tineu de mana! cum si-a permis sa ma faca nerusinata? nu este normal ca era ceva mai mult intre ei? cu cateva zile inainte spunea ca nu are o alta relatie; era nemultumit ca nu pot iesi prea des cu el seara, ca ii lipsesc si se simte singur desi ne vedeam cam de 3-4 ori p sapt. ; probabil se ascunde in spatele acestui motiv sa poata iesi si cu o alta fata; poate ca am contribuit si eu la degradarea relatiei insa stia si cica intelegea motivele obiective pt care uneori nu puteam iesi; cu o zi inainte ii propusesem sa ma insoteasca undeva dar nu avea chef, in schimb urmatoarea zi a iesit cu ea, cu atat mai mult m-am ofticat cand i-am vazut
nu i-am adresat niciun cuvant jignitor


Nu ai fost nicidecum nerusinata pentru ca l-ai intrebat cine era acea fata. Nerusinat este el ca a indraznit, ziua in amiaza mare, sa se plimbe de mana cu o alta femeie, dar si pentru ca ti-a fost infidel, dupa cat se pare.

Si atata timp cat doi oameni se afla intr-o relatie, au tot dreptul sa stie ce se petrece cu celalalt, cu cine isi consuma timpul, ce activitati au cu amicii sau cu prietenele etc. Sa-i povestesti deschis iubitului sau iubitei despre ceea ce ti se intampla atunci cand el sau ea nu este de fata mi se pare perfect normal si reprezinta, in ochii mei, o dovada de incredere, care-mi arata ca nu aveti nimic de ascuns unul fata de celalalt.

Parerea mea: ai procedat foarte bine fata de fostul iubit si ma bucur ca ai realizat ca nu e pentru tine si, ca atare, te-ai despartit de el. Bravo!
kokeshi
Postat pe 11 Mai 2012 12:26
De la: kudika052198, la data 2012-04-22 05:29:04Zi mersi ca n ai fost batuta de el sau prietenii lui , ca musulmani subt f orgoliosi si nu suporta sa nu aiba dreptate . Asa sunt crescuti, rasfatati si mereu li se da dreptate, deci n ai nici o sansa sa-l schimbi sau sa recunoasca ca a gresit .
Si multi devin violenti , am auzit ca vin la usa, fac scandal, tipa sa auda vecinii, urmariri pe strada, speriat parintii, etc cand sunt refuzati sau ai ei impresia ca au fost nedreptatiti cu ceva.
Asa nu l mai cauta si nu mai raspunde indiferent ce zice, Evita -l si uita-l , ca sa nu ai probleme mai tarziu.


Nu doar unii musulmani se comporta asa, ci mai sunt si unele minoritati etnice conlocuitoare, care au ramas cu mentalitatea undeva prin Evul Mediu, in ceea ce priveste rolul femeii si al barbatului in societate si in familie.
kokeshi
Postat pe 11 Mai 2012 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri relatie serioasa 42 De la: Rashta 4 Martie 2014 00:35
Micile rautati in cuplu - da sau nu? 3 De la: razz 12 Martie 2009 19:20
romantism si pasiune intr-o relatie sau perversitate?! 157 De la: mkdisk 19 Martie 2009 14:56
Ce sa fac???? 23 De la: kudika125148 28 Decembrie 2011 14:17
Când femeile pot face primul pas? 46 De la: bee_bee 19 Septembrie 2009 21:38