Setari Cookie-uri

Dureri menstruale foarte mari.

Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat?
Miss_Terry
Postat pe 28 Aprilie 2012 16:10
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat?



Produsele "No-Spa 40mg","Algocalmin fiole" si "Nurofen Forte"!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Aprilie 2012 16:14
De la: MissRainbow, la data 2012-04-28 16:14:59
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat?



Produsele "No-Spa 40mg","Algocalmin fiole" si "Nurofen Forte"!!!
sauuuuuuuu...energie pozitiva,ceai cu tei si caramida calda langa burta atunci cand sezi la orizontala,altfel nu ai ce face de cat sa suporti.
Rabdare si sanatate iti doresc!
criszoe
Postat pe 28 Aprilie 2012 16:25
la mine functioneaza dor nurofenul forte
chiar si 2 pastile daca nu cedeaza durerea
maria-ioana
Postat pe 28 Aprilie 2012 22:38
Mersi frumos:D. Eram ingrijorata pentru ca luna viitoare o sa mi se nimereasca menstruatia exact cand am un eveniment destul de important, pe care nu pot sa il ratez, asa ca macar durerile sa-mi cedeze cu ceva. O sa incerc cu o eventuala comb inatie Nurofen - no-spa. Multumesc!:D. Va pup.
Miss_Terry
Postat pe 29 Aprilie 2012 12:35
sa-ti fie bine
nimic sa nu-ti umbreasca evenimentul important
maria-ioana
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:19
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-29 12:35:11Mersi frumos:D. Eram ingrijorata pentru ca luna viitoare o sa mi se nimereasca menstruatia exact cand am un eveniment destul de important, pe care nu pot sa il ratez, asa ca macar durerile sa-mi cedeze cu ceva. O sa incerc cu o eventuala comb inatie Nurofen - no-spa. Multumesc!:D. Va pup.



Cu placere!!!Petrecere reusita!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:22
luati Piafen !
fatavesela
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:28
ieftin si la indemana!
fatavesela
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:29
De la: fatavesela, la data 2012-04-29 15:28:09luati Piafen !



Piafen-ul este un antispastic si analgezic destul de puternic prin actiunea celor trei substant continute,dar se administreaza rar in cazul dismenoreelor,datorita reactiilor adverse si contraindicatiilor,preferandu-se produsele din gama "AINS",mai precis ,a antiinflamatoarelor!La care se adauga metodele "babesti",deja cunoscute de multe femei!!
MissRainbow
Postat pe 29 Aprilie 2012 15:41
l-am folosit la recomandarea medicului si durerea premenstruala mi-a trecut ca prin farmec intr-o jumatate de ora, 40 minute de la administrare.MIE NU MI-A DAUNAT CU ABSOLUT NIMIC...NICI REACTII ADVERSE NU AU FOST SI NU FAC DIN ASTA O OBISNUINTA CI IL UTILIZEZ DOAR LA NEVOIE!
fatavesela
Postat pe 2 Mai 2012 20:31
De la: fatavesela, la data 2012-05-02 20:31:58l-am folosit la recomandarea medicului si durerea premenstruala mi-a trecut ca prin farmec intr-o jumatate de ora, 40 minute de la administrare.MIE NU MI-A DAUNAT CU ABSOLUT NIMIC...NICI REACTII ADVERSE NU AU FOST SI NU FAC DIN ASTA O OBISNUINTA CI IL UTILIZEZ DOAR LA NEVOIE!



In regula ,este decizia-ti personala!!!
MissRainbow
Postat pe 2 Mai 2012 20:34
panadol
sau ai putea sa-ti pui o sticluta cu apa calda pe abdomen.....sau sa-ti faci un dus cu apa calduta....si incearca sa te hidratezi mai mult in perioada asta...
kudika_6393
Postat pe 2 Mai 2012 20:34
Dusul cu apa calduta opreste menstruatia, nu intrati in cada!
fatavesela
Postat pe 3 Mai 2012 09:11
De la: fatavesela, la data 2012-05-03 09:11:19Dusul cu apa calduta opreste menstruatia, nu intrati in cada!



Te contrazic,apa fierbinte accelereaza debitul menstrei!!In perioada ciclului menstrual se recomanda dusurile cu apa calda si nicidecum baile complete,tocmai in scopul evitarii declansarii hemoragiilor sangvine!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 09:33
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat?

Ai avut vreodata curiozitatea de a stii care sunt cauzele durerilor tale menstruale? Mie mi se par a fi exagerate, deci...numai un medic iti poate fi de folos, tot el iti poate recomanda si medicamentatia corecta!
rondina
Postat pe 3 Mai 2012 09:57
De la: rondina, la data 2012-05-03 09:57:30
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat?

Ai avut vreodata curiozitatea de a stii care sunt cauzele durerilor tale menstruale? Mie mi se par a fi exagerate, deci...numai un medic iti poate fi de folos, tot el iti poate recomanda si medicamentatia corecta!




Da,poate fi o problema legata de ovare!!Pentru edificare ,doamna noastra poate face o ecografie transvaginala sau daca nu are aceasta posibilitate,poate face o ecografie a abdomenului inferior,,in general,ovarele polichistice pot genera tulburari de acest gen!!Depinde de alegerile personale,referitoare la starea de sanatate si de posibilitatile financiare avute!!
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 10:03
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat? [/quote


Inceraca Gemoderivat din mladite de zmeur de la Hofigal asociat cu cel de coacaz. Sunt niste monodoze care se iau cu circa 15 min inainte de masa in cativa ml de apa. Tii produsul 2 -3 minute in gura apoi il inghiti. Eu l-am facut si pot sa-ti spun ca ma simt super ok plus ca vine ceas( fara dureri de burta, cap, neregularitate) Am scapat si de cateva chisturi ovariene. Nu am luat decat de doua ori pe zi - dimineata si seara,timp de doua luni, pranzul il cam sar din cauza programului.
Sanatate multa!
Nonaflowermay
Postat pe 3 Mai 2012 20:13
...sunt bune, am folosit si eu!...si chiar ar trebui sa mi le mai cumpar!...ai idee cat mai costa?
fatavesela
Postat pe 4 Mai 2012 15:21
De la: Nonaflowermay, la data 2012-05-03 20:13:15
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat? [/quote


Inceraca Gemoderivat din mladite de zmeur de la Hofigal asociat cu cel de coacaz. Sunt niste monodoze care se iau cu circa 15 min inainte de masa in cativa ml de apa. Tii produsul 2 -3 minute in gura apoi il inghiti. Eu l-am facut si pot sa-ti spun ca ma simt super ok plus ca vine ceas( fara dureri de burta, cap, neregularitate) Am scapat si de cateva chisturi ovariene. Nu am luat decat de doua ori pe zi - dimineata si seara,timp de doua luni, pranzul il cam sar din cauza programului.
Sanatate multa!

nonaflower ,gemoderivat de mladite zmeur folosesc si eu ,e chiar foarte bun
Piscolinoo
Postat pe 4 Mai 2012 15:24
incercati GEMODERIVAT DIN MLADITE DE ZMEUR de la firma HOFIGAL!
fatavesela
Postat pe 4 Mai 2012 15:26
De la: Nonaflowermay, la data 2012-05-03 20:13:15
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat? [/quote


Inceraca Gemoderivat din mladite de zmeur de la Hofigal asociat cu cel de coacaz. Sunt niste monodoze care se iau cu circa 15 min inainte de masa in cativa ml de apa. Tii produsul 2 -3 minute in gura apoi il inghiti. Eu l-am facut si pot sa-ti spun ca ma simt super ok plus ca vine ceas( fara dureri de burta, cap, neregularitate) Am scapat si de cateva chisturi ovariene. Nu am luat decat de doua ori pe zi - dimineata si seara,timp de doua luni, pranzul il cam sar din cauza programului.
Sanatate multa!
multumesc, ca mi-ai reamintit de acest medicament...si eu m-am simtit bine cu el!
fatavesela
Postat pe 4 Mai 2012 15:29
De la: fatavesela, la data 2012-05-04 15:21:00...sunt bune, am folosit si eu!...si chiar ar trebui sa mi le mai cumpar!...ai idee cat mai costa?


Maxim 15 ron cutia. Depinde acum de adaosul comercial practicat de farmacia naturista. Vezi farmaciile ce au afisat " Pret producator - Hofigal"
Sanatate!
Nonaflowermay
Postat pe 4 Mai 2012 18:45
...si tie iti dorim sanatate multa!...eu, de ex. am dureri fff. mari de cap cand sunt la menstruatie!...un fel de migrena!....simt ca mi se scurge sangele prin cap!
fatavesela
Postat pe 5 Mai 2012 11:28
De la: Miss_Terry, la data 2012-04-28 16:10:35Fetelor, ce luati de obicei pentru durerile menstruale mari? Ca ametesc deja de la ele, nu pot face nimic astea 3 zile, parca ma taie cineva cu cutitul. La voi ce medicament a functionat?



Doar algocalmin .Restul de calmante nu functioneaza sau statul in pat cat e ziua de lunga.Ultima varianta nu prea functioneaza pentru ca trebuie sa merg la munca , nu m-ar intelege nimeni ca trebuie sa stau nemiscata 3 zile in pat.Ma tarasc cu Algocalminul dupa mine si asta de mai bine de 20 de ani in care orice am incercat nu a mers.Culmea este ca genital si endocrin sunt bine merci .Deci rabdare si pastile , ca alta solutie nu prea esxista.
Thais13
Postat pe 5 Mai 2012 15:33
Va recomand un tratament homeopat.La mine dupa ani de zile in care luam calmante(ibruprofen si scbutil) acum numai am nimic.
delia_mary
Postat pe 6 Mai 2012 07:31
apuca-te de anticonceptionale....eram ca tine.nu ma dadeam jos din pat de durere...acum e mult mult mai bine...mergi la medic
simona_savin
Postat pe 6 Mai 2012 07:47
flamexim pastile sau praf din astea 2 cu asta imi trece mie
kudika517780
Postat pe 6 Mai 2012 09:00
buna si eu am dureri ff mari la menstruatie. incearca menstrofit tinctura este f bun
kudika_5533
Postat pe 6 Mai 2012 09:47
tin sa mai mentionez ca pana nu m-am apucat sa iau anticonceptionale in fiecare luna eram varza nici nu ma puteam da jos din pat. totusi durerile astea nu sunt normale eu am mers la medic si mi-a spus ca am ovare polichistice si e posibil sa ai si tu la fel
kudika_5533
Postat pe 6 Mai 2012 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreu sa-mi gasesc surioara 3 De la: kudika504203 31 Martie 2012 13:54
mama surogat 4 De la: Barbie30 7 Iulie 2010 12:44
Gelozie sau inselat ??? 7 De la: cocancl 12 Aprilie 2013 08:13
manastirea ghighiu 1 De la: gea_healthy 16 August 2010 10:51
barbatii varsator- defecte-calitati 6 De la: kudika401806 21 Mai 2011 19:33