Setari Cookie-uri

Nu stiu cum sa reactionez!!!!!

Am avut o relatie cu un baiat de la mn din cartier,relatie cu multe despartiri si imapacari toate din vina lui(adik acum vroia sa fim impreuna cand mi se pare k relatia a luat-o p drumul cel bun imi dadea papuci si se combina cu cunostinta de-a mea care e printre altele si cea mai mare dusmanca a mea).De fiecare l-am iertat si am lasat pentru el pana si demnitate am acceptat sa fiu jignita si l-am lasat sa faca din mn ce-a vrut.Ultima cearta pe care am avut-o ma lasat oribilata i-a dat nr meu actualei iubite,a facut publice discutiile noastre de pe mess si sms-urile etc.Familia mea s-a revoltat iar prieteni comuni sunt socati in general eram o persoana sigura pe mn care n se lasa umilita si eram foarte rationala cand iubeam,dar acum desi e vinovat de tot raul astept sa se intoarca la mn si n stiu cum sa fac sa nu cada in conflict cu oameni din anturajul meu(pentru ca s-ar supara pe mn).Cum sa fac sa-l uit daca pe celalta parte il iubesc cum n-am iubit pe nimeni desi sunt constienta ca el ma tinut numai de plictiseala(chiar dak intre noi au fost si momente foarte frumoase!)????
kudika_7784
Postat pe 18 Mai 2012 15:58
Ce-aveti toate ca va indragostiti de tipi de-astia care nu va respecta si va bat de va merg fulgii?? Mi-e greu sa-nteleg ce vedeti la ei. Probabil ca par mai macho... Cu cat se poarta mai urat, cu atat e mai atragator. Mai era una pe-acilea care murea de dorul un individ ce-o batuse si o folosea pe post de pres. Si ea tot ii trimitea mesaje si suspina dupa el, de parca ar fi fost ultimul barbat de pe pamant.
Micaell
Postat pe 18 Mai 2012 17:43
Asai mai nou cu indragosteala asta din cartiere.Iar baietii buni plang la coltu blocului!
Titanika
Postat pe 18 Mai 2012 17:49
De la: kudika_7784, la data 2012-05-18 15:58:43Am avut o relatie cu un baiat de la mn din cartier,relatie cu multe despartiri si imapacari toate din vina lui(adik acum vroia sa fim impreuna cand mi se pare k relatia a luat-o p drumul cel bun imi dadea papuci si se combina cu cunostinta de-a mea care e printre altele si cea mai mare dusmanca a mea).De fiecare l-am iertat si am lasat pentru el pana si demnitate am acceptat sa fiu jignita si l-am lasat sa faca din mn ce-a vrut.Ultima cearta pe care am avut-o ma lasat oribilata i-a dat nr meu actualei iubite,a facut publice discutiile noastre de pe mess si sms-urile etc.Familia mea s-a revoltat iar prieteni comuni sunt socati in general eram o persoana sigura pe mn care n se lasa umilita si eram foarte rationala cand iubeam,dar acum desi e vinovat de tot raul astept sa se intoarca la mn si n stiu cum sa fac sa nu cada in conflict cu oameni din anturajul meu(pentru ca s-ar supara pe mn).Cum sa fac sa-l uit daca pe celalta parte il iubesc cum n-am iubit pe nimeni desi sunt constienta ca el ma tinut numai de plictiseala(chiar dak intre noi au fost si momente foarte frumoase!)????



Este clar,,,tinerelor din ziua de astazi,le place violenta fizica si cea verbala,altfel nu imi pot explica comportamentele lor,,pe de o parte ,pline de naivitate, si pe de alta parte,,abundente in inconstienta juvenila!!!Este inca un caz pierdut,printre celelalte subiecte cu aceeasi tema idilico-tragi-comica!!!Diletantismul functioneaza precum un ceasornic elvetian!!

Draga mea,,,nu-ti cunosc varsta,dar pot afirma ca ,inocenta ta,prost canalizata,refuleaza ,in momentele tale de viata,cand ar trebui sa fii ,asa cum te declari,sigura pe tine!!Iata ca nu esti astfel si vei avea numai de suferit!!!Oare au disparut toti baietii civilizati si au ramas relicvele epocilor violente,"imbalsamate" cu acelasi formol invechit?????Ce Dumnezeu,,,ce se intampla cu voi,,va lasati jignite,lovite,bruscate,violentate psihic,,cu familii care sunt impasibile la ceea ce vi se intampla,toata nebuloasa in care traiesti te va marca si numai tu vei trage ponoasele!!Renunta la acest tanar impulsiv si nemanierat!!!Ori esti iubita,ori minimalizata ca fiinta umana,,alege,,,cauta-ti un reper in viata si urmareste sa-i semeni intru totul!!
MissRainbow
Postat pe 18 Mai 2012 17:57
De la: MissRainbow, la data 2012-05-18 17:57:22
De la: kudika_7784, la data 2012-05-18 15:58:43Am avut o relatie cu un baiat de la mn din cartier,relatie cu multe despartiri si imapacari toate din vina lui(adik acum vroia sa fim impreuna cand mi se pare k relatia a luat-o p drumul cel bun imi dadea papuci si se combina cu cunostinta de-a mea care e printre altele si cea mai mare dusmanca a mea).De fiecare l-am iertat si am lasat pentru el pana si demnitate am acceptat sa fiu jignita si l-am lasat sa faca din mn ce-a vrut.Ultima cearta pe care am avut-o ma lasat oribilata i-a dat nr meu actualei iubite,a facut publice discutiile noastre de pe mess si sms-urile etc.Familia mea s-a revoltat iar prieteni comuni sunt socati in general eram o persoana sigura pe mn care n se lasa umilita si eram foarte rationala cand iubeam,dar acum desi e vinovat de tot raul astept sa se intoarca la mn si n stiu cum sa fac sa nu cada in conflict cu oameni din anturajul meu(pentru ca s-ar supara pe mn).Cum sa fac sa-l uit daca pe celalta parte il iubesc cum n-am iubit pe nimeni desi sunt constienta ca el ma tinut numai de plictiseala(chiar dak intre noi au fost si momente foarte frumoase!)????



Este clar,,,tinerelor din ziua de astazi,le place violenta fizica si cea verbala,altfel nu imi pot explica comportamentele lor,,pe de o parte ,pline de naivitate, si pe de alta parte,,abundente in inconstienta juvenila!!!Este inca un caz pierdut,printre celelalte subiecte cu aceeasi tema idilico-tragi-comica!!!Diletantismul functioneaza precum un ceasornic elvetian!!

Draga mea,,,nu-ti cunosc varsta,dar pot afirma ca ,inocenta ta,prost canalizata,refuleaza ,in momentele tale de viata,cand ar trebui sa fii ,asa cum te declari,sigura pe tine!!Iata ca nu esti astfel si vei avea numai de suferit!!!Oare au disparut toti baietii civilizati si au ramas relicvele epocilor violente,"imbalsamate" cu acelasi formol invechit?????Ce Dumnezeu,,,ce se intampla cu voi,,va lasati jignite,lovite,bruscate,violentate psihic,,cu familii care sunt impasibile la ceea ce vi se intampla,toata nebuloasa in care traiesti te va marca si numai tu vei trage ponoasele!!Renunta la acest tanar impulsiv si nemanierat!!!Ori esti iubita,ori minimalizata ca fiinta umana,,alege,,,cauta-ti un reper in viata si urmareste sa-i semeni intru totul!!



oare de ce drak am vagul sentiment cã...sunteþi genetic destinaþi unul celuilalt ?...draga mea nedumeritã...te meritã..ºi-l meriþi..în egalã mãsurã...noi...muritorii...vã putem ruga sã faceþi ceva astfel încât sã-þi legi trompele ?
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 18 Mai 2012 18:28
n m-a lovit nikiodata ,doar ca era idiferent si raspundea de sus
kudika_7784
Postat pe 19 Mai 2012 14:15
De la: kudika_7784, la data 2012-05-18 15:58:43Am avut o relatie cu un baiat de la mn din cartier,relatie cu multe despartiri si imapacari toate din vina lui(adik acum vroia sa fim impreuna cand mi se pare k relatia a luat-o p drumul cel bun imi dadea papuci si se combina cu cunostinta de-a mea care e printre altele si cea mai mare dusmanca a mea).De fiecare l-am iertat si am lasat pentru el pana si demnitate am acceptat sa fiu jignita si l-am lasat sa faca din mn ce-a vrut.Ultima cearta pe care am avut-o ma lasat oribilata i-a dat nr meu actualei iubite,a facut publice discutiile noastre de pe mess si sms-urile etc.Familia mea s-a revoltat iar prieteni comuni sunt socati in general eram o persoana sigura pe mn care n se lasa umilita si eram foarte rationala cand iubeam,dar acum desi e vinovat de tot raul astept sa se intoarca la mn si n stiu cum sa fac sa nu cada in conflict cu oameni din anturajul meu(pentru ca s-ar supara pe mn).Cum sa fac sa-l uit daca pe celalta parte il iubesc cum n-am iubit pe nimeni desi sunt constienta ca el ma tinut numai de plictiseala(chiar dak intre noi au fost si momente foarte frumoase!)????


Cand o persoana ajunge sa-sipiarda demnitatea este problema mare ! Ai grija ce faci - si in nici un caz nu te mai lasa umilita. Eu sa fiu in locul tau las pune la incercare -i-as da papucii - daca pe urma te va cauta asta ar insemna ca tine la tine daca nu te va cauta inseamna ca doar sia batut joc de tine ! Si din ceea ce zici tiu despre el tind sa cred ca isi bate joc de tine pentru ca tu ii permiti lucrul acesta. Dragaa mea noi suntem raspunzatori de alegerile noastre - trebuie sa tinem cont de faptul ca alegerile noastre ne influenteaza viata!
kudika_nikole
Postat pe 19 Mai 2012 14:46
De la: kudika_7784, la data 2012-05-19 14:15:11n m-a lovit nikiodata ,doar ca era idiferent si raspundea de sus



Aceste doua atitudini sunt mai crunte decat o palma data la nervi,,sunt de durata,au viata lunga in distrugere!!!Pntru tine ,este putin lucru?
MissRainbow
Postat pe 19 Mai 2012 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amanta 15 De la: kudika353332 15 Ianuarie 2011 18:35
Iubirea adevarata invinge chiar si boala ? 12 De la: irina2002 3 Iulie 2010 09:46
Cum te descurci cu o iubire imposibila?? 25 De la: contesina 1 Aprilie 2011 09:56
il iubesc prea mult 139 De la: OanaS_ 16 Mai 2010 14:21
Buna 4 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:37