Setari Cookie-uri

un sfat.....orice....

o zi de decembrie ...suna telefonul ...Buna ziua ,sunt....de la agentia....
Buna tuturor celor care isi v-or pierde cateva minute pt a citi poate in opinia voastra niste randuri banale...dar eu tremur de plans....ajutati-ma cu un sfat....
Ma numesc Deea...(ma repet...o zi de decembrie ,suna telefonul.era el...consultantul imobiliar).
-eu imi promovam pe site un anunt imobiliar....ma intalnesc cu el pentru vizualizare acte, si ne tot intalnim pentru aceste acte si aceea tranzactie,si atat...m-am indragostit de el din secunda in care i-am inmanat actele,nu am liniste ...ajutati-ma cu un sfat.
Tranzactia s-a incheiat ieri,sunt disperata,nu il mai vad,nu il mai aud,tremuram cand imi suna telefonul....ce pot face?ce pot face sa il aduc in viata mea....(am 28 ani,dar niciodata nu am suferit atat incat sa nu imi gasesc linistea).un sfat, orice..multumesc mult .
deea2xad
Postat pe 1 Martie 2010 22:09
cauta-l, si spune-i ce simti u pt el
freakbabe
Postat pe 1 Martie 2010 22:17
parerea mea...nu prea multe poti face
andreea_n_x
Postat pe 1 Martie 2010 22:22
Cauta-l explicai situatia,si mai departe bafta.
kudika098645
Postat pe 1 Martie 2010 22:23
- Alo? Buna ziua, d-nul x de la agentia imobiliara y?
- Da, buna ziua!
- Eu sunt donshoara cu care ati incheiat tranzactia imobilului din str.z
- Da donshoara, cu ce va mai pot fi de folos? Mai aveti un apartament de vanzare?
pauza
- Aaaaaa nu! As dori daca puteti si doriti si d-voastra, sa ne intalnim la o cafea!
bla bla bla...acum raspunsul poate fi de doua feluri:
1.sunt insurat donshoara!
2.sigur ca da, doriti sa ne vedem dupa amiaza la ora 19.00, la.....?
miss_darine
Postat pe 1 Martie 2010 22:36
Indragostitul asta e ca gripa noua, se lipeste de orcine.De asta e indicata mereu igiena launtrica.
kudika098645
Postat pe 1 Martie 2010 22:53
Multumesc mult pentru parere.
In doua zile ma v-oi intalni cu el pt a plati comisionul lui.ce as putea sa fac la aceea intalnire?
deea2xad
Postat pe 1 Martie 2010 23:01
De la: deea2xad, la data 2010-03-01 23:01:01Multumesc mult pentru parere.
In doua zile ma v-oi intalni cu el pt a plati comisionul lui.ce as putea sa fac la aceea intalnire?


il inviti la o cafea...fii curajoasa
freakbabe
Postat pe 1 Martie 2010 23:03
De la: deea2xad, la data 2010-03-01 23:01:01Multumesc mult pentru parere.
In doua zile ma v-oi intalni cu el pt a plati comisionul lui.ce as putea sa fac la aceea intalnire?

poti sa ii lansezi o indirecta
ca ti-ar face place sa va vedeti si in alte circumstante
ea vezi ce parere are?
bestiutza_relouded
Postat pe 1 Martie 2010 23:05
Dupa ce ii platesti comisionul, il intrebi daca are citeva minute libere ca vrei sa vorbesti cu el ceva mai special, si ca ar fi bine sa va intilniti undeva sau chiar acolo.Si sa-ti faci curaj s-ai explici totul, va fi greu caci vei avea emotii mari, dar fii tare.Bfta multa iti doresc si sa ne tii la curent.Sa ne spui si noua cum a fost, eu una iti tin pumnii.
kudika098645
Postat pe 1 Martie 2010 23:52
Daca nu e gluma topicul asta atunci care este ?
iris_4_ever
Postat pe 2 Martie 2010 04:14
Buna seara....referitor la povestioarea mea care nu imi da liniste,astazi l-am sunat sa stablim ora la care ne putem intalni. pt a plati comisionul.Eu una mi-as fi dorit foarte mult sa ne vedem intr-o cafenea ,sa ma lase sa aleg eu locul, in schimb domnul ce zice:.....vin eu la tine la firma cand iesi de la job.SSSSSSSSSIMMMT CA INEBUNESC......NU DORM DE O SAPTAMANA... NU GASESC O SOLUTIE....IMI DORESC ENORM DA FIU CU EL....CE SA FAC!?????????????
deea2xad
Postat pe 2 Martie 2010 22:36
deci azi te intalnesti cu el! iti tinem pumnii. sa ne povestesti ce s-a intamplat. nu ne lasa asa
daniella_s
Postat pe 3 Martie 2010 11:57
poti sa-i spui ca ai bea un suc ceva...sau chiar ca ai manca ceva ..ca nu ai avut timp azi...si daca ar vrea sa te insoteasca ! bafta!
tavi85
Postat pe 3 Martie 2010 12:13
Esti sigura ca te-ai indragostit, nu de alta dar DRAGOSTEA E........................, nu stiu cum poti sa te indragostesti asa prin telefon , dar ma rog fiecare cu parerea lui.
kudika090185
Postat pe 3 Martie 2010 14:42
De la: kudika090185, la data 2010-03-03 14:42:47Esti sigura ca te-ai indragostit, nu de alta dar DRAGOSTEA E........................, nu stiu cum poti sa te indragostesti asa prin telefon , dar ma rog fiecare cu parerea lui.


eheeeeeeeeeeeeee ce s-au mai schimbat vremurile,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,intr-o saptamana ne indragostim iar in alta ne si "dezdragostim" ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,adica sa fi disperat cand celalalt nici macar nu stie ce sentimente nutresti iar mie din postarile ei mi se pare ca nici macar nu i-a dat "sperantze" de genul asta
Dontyyy
Postat pe 3 Martie 2010 14:59
Buna ...am revenit .....ne-am intalnit intr-un final intr-o cafenea,am stat de vorba atat de imobiliare cat si de cele de zi cu zi,i-am platit comisionul....la sfarsit ne-am despartit la masina,unde am primit un buchet de trandafiri rosii...ne-am strans mana....si mi-a spus ramanem prieteni....!!!!
plang ....si nu stiu ce sa fac....simt ca s-a sfarsit totul...ce sa mai fac....
deea2xad
Postat pe 3 Martie 2010 20:53
De la: deea2xad, la data 2010-03-03 20:53:10Buna ...am revenit .....ne-am intalnit intr-un final intr-o cafenea,am stat de vorba atat de imobiliare cat si de cele de zi cu zi,i-am platit comisionul....la sfarsit ne-am despartit la masina,unde am primit un buchet de trandafiri rosii...ne-am strans mana....si mi-a spus ramanem prieteni....!!!!
plang ....si nu stiu ce sa fac....simt ca s-a sfarsit totul...ce sa mai fac....



TOTUL???
ce anume ???

blaa
Postat pe 3 Martie 2010 21:00
ia sa vedem daca am inteles corect??..te/ai intalnit cu el...i/ai spus ce simti...si ti/a spus ca...ramaneti prieteni???
andreea_n_x
Postat pe 3 Martie 2010 21:06
Waw ce repede te-ai indragostit .MI s-a intamplat si mie o data sa ma "paleasca",dragostea rau de tot,ca ma gandeam destul de mult la el.Dar nu chiar asa .Sper de dragul iubirii sa-ti faci curaj si sa-i zici cumva ca il placi. .Bafta.
aNcUtA_p
Postat pe 3 Martie 2010 21:20
Nu ...nu ,nu i-am spus ca il plac...cum as putea avea curajul asta....ne-am intalnit doar pt a incheia si cu comisionul ....dar nimic mai mult...
deea2xad
Postat pe 3 Martie 2010 22:09
hmm.............cel mai bine e sai mai suni o data si sai probui o intilnire ca sa mai discutati...........nu numai decit despre voi doi............poate despre actele care leati avut in comun.iar mai apoi sai zici sa ramineti prieteni.si sa va intilniti cit mai des.si atunci ai sati dat siama cind sai spui ce simti pentru el
kudika136210
Postat pe 4 Martie 2010 16:07
Fii mai curajoasa.Il poti suna si sa inventezi o problema de suflet, si s-ai spui ca vrei s-ai ceri parerea.Si la urma sai spui ca te-ai indragostit de el.Si mai vezi tu.
kudika098645
Postat pe 4 Martie 2010 16:13
De la: deea2xad, la data 2010-03-01 22:09:15o zi de decembrie ...suna telefonul ...Buna ziua ,sunt....de la agentia....
Buna tuturor celor care isi v-or pierde cateva minute pt a citi poate in opinia voastra niste randuri banale...dar eu tremur de plans....ajutati-ma cu un sfat....
Ma numesc Deea...(ma repet...o zi de decembrie ,suna telefonul.era el...consultantul imobiliar).
-eu imi promovam pe site un anunt imobiliar....ma intalnesc cu el pentru vizualizare acte, si ne tot intalnim pentru aceste acte si aceea tranzactie,si atat...m-am indragostit de el din secunda in care i-am inmanat actele,nu am liniste ...ajutati-ma cu un sfat.
Tranzactia s-a incheiat ieri,sunt disperata,nu il mai vad,nu il mai aud,tremuram cand imi suna telefonul....ce pot face?ce pot face sa il aduc in viata mea....(am 28 ani,dar niciodata nu am suferit atat incat sa nu imi gasesc linistea).un sfat, orice..multumesc mult .


v-ati intalnit doar ca sa va dati actele ,sau la o cafenea ,sa discutati ?daca sti destule despre el,spune-i inainte sa te indragostesti prea tare, ca sa nu ai parte de o dezamagire,...poate casatorit..,poate pleaca in danemarka .../(ca si in cazul meu),,
iulia069834
Postat pe 5 Martie 2010 16:39
nu e clar ca buchetul ala de trandafiri e semn ca te place? nu cred ca in afaceri se ofera buchete de tradafiri rosii, pentru a finaliza colaborarea fii curajoasa, cauta-l si daca nu stii cum sa formulezi ce gandesti, poti sa ii spui ca buchetul acela de flori ti-a dat putin curaj si te-a facut sa il cauti succes
Alexandra_Pitzy
Postat pe 8 Martie 2010 19:03
Buna ALEX...asa este, nu stiu daca trebuia sa-mi ofere trandafiri rosii...sunt si alte flori pe lumea asta....acele flori au insemnat un martisor...(le-am primit pe 3 martie cand ne-am intalnit pentru ultima oara...).imi doresc din tot sufletul sa nu fie pentru ultima data...
.....apropo de asta ieri de 8 martie ,mi-a trimis sms cu urarea de ..la multi ani si o primavara frumoasa...nu stiu ce sa fac....il iubesccccc... nu ma vad in stare sa-l sun sa il invit intr-o cafenea.
CHIAR NU STIU CE O SA FAC...tot sper ca timpul in care v-a diminua din durere,dar pe zi ce trece este mai rau....
deea2xad
Postat pe 9 Martie 2010 20:15
fa-ti curaj si suna. daca tot simti ceva, de ce sa nu incerci? cine stie, poate si el simte ceva pentru tine, poate te place, dar nici el n-are curajul sa o spuna. lamureste-te odata, ca tot gandindu-te asa la el mai rau iti faci. daca simti ceva, spune! viata-i scurta nu mai sta si astepta
Galena1123
Postat pe 9 Martie 2010 21:00
Dar te-ai intrebat daca acest barbat are o relatie? Poate e casatorit, poate e logodit...cum sa intri in viata lui cu bocancii? Cred ca daca te placea te aborda el cu siguranta...Scz daca nu sunt in asentimentul tau, dar mi se pare aiurea sa-l abordezi tu nestiind prea multe despre viata lui.
uratzica
Postat pe 9 Martie 2010 21:33
Daca atractia si indragosteala n-au fost reciproce mai bine iti cautzi de drum.Poate omul e cuplat si nu doreste alta femeie.

Postat pe 10 Martie 2010 08:11
De la: deea2xad, la data 2010-03-01 22:09:15o zi de decembrie ...suna telefonul ...Buna ziua ,sunt....de la agentia....
Buna tuturor celor care isi v-or pierde cateva minute pt a citi poate in opinia voastra niste randuri banale...dar eu tremur de plans....ajutati-ma cu un sfat....
Ma numesc Deea...(ma repet...o zi de decembrie ,suna telefonul.era el...consultantul imobiliar).
-eu imi promovam pe site un anunt imobiliar....ma intalnesc cu el pentru vizualizare acte, si ne tot intalnim pentru aceste acte si aceea tranzactie,si atat...m-am indragostit de el din secunda in care i-am inmanat actele,nu am liniste ...ajutati-ma cu un sfat.
Tranzactia s-a incheiat ieri,sunt disperata,nu il mai vad,nu il mai aud,tremuram cand imi suna telefonul....ce pot face?ce pot face sa il aduc in viata mea....(am 28 ani,dar niciodata nu am suferit atat incat sa nu imi gasesc linistea).un sfat, orice..multumesc mult .


un sfat punandu-ma in situatia ta!
ia taurul de coarne.......spune-i ce simti ,chiar daca o sa te refuze....dar stii ca ,ceea ce tu nutresti pentru el i-ai zis.
fi directa si ia initiativa!bafta!
Celia_29
Postat pe 10 Martie 2010 08:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat.....orice.... 42 De la: deea2xad 9 Mai 2010 16:50
Ce inseamna pentru voi cuvantul te iubesc? 32 De la: Marius_Dragutzzu_1 16 Martie 2014 14:41
de ce iubim?te intrebi?raspunsul 2 De la: rahella 13 Iulie 2009 17:54
povestea noastra 16 De la: adyna2905 7 Februarie 2011 18:53
AJUTOOR!cred ca inebunesc 19 De la: adrienutzaaa 19 Octombrie 2009 17:12