Setari Cookie-uri

Oare m-a iubit?

Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege
Dyana_Dee_1
Postat pe 3 Iunie 2012 09:54
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


ai accepta asa ceva ? iti face vant...ca vrea sa fie singur...intre timp vine o tipa...umbla cu el o perioada...la care vi tu si te bagi intre ei...ea il foloseste..si pe urma tu il iei inapoi... te-ai simtii bine? nu cred.. o relatie odata rupta...nu o sa mai mearga niciodata... nu v-ai mai simtii atat de bine! mai bine il lasi in pace... astepti o perioada sa iti iesi din starea asta si sa uiti sa te mai gandesti la el... si nu-ti mai cauta raspunsuri la intrebarile astea..n'ai sa gasesti.. poate da,te-a iubit...sau a tinut la tine...dar i-a trecut... bft
kudika_8864
Postat pe 3 Iunie 2012 10:01
De la: kudika_8864, la data 2012-06-03 10:01:57
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


ai accepta asa ceva ? iti face vant...ca vrea sa fie singur...intre timp vine o tipa...umbla cu el o perioada...la care vi tu si te bagi intre ei...ea il foloseste..si pe urma tu il iei inapoi... te-ai simtii bine? nu cred.. o relatie odata rupta...nu o sa mai mearga niciodata... nu v-ai mai simtii atat de bine! mai bine il lasi in pace... astepti o perioada sa iti iesi din starea asta si sa uiti sa te mai gandesti la el... si nu-ti mai cauta raspunsuri la intrebarile astea..n'ai sa gasesti.. poate da,te-a iubit...sau a tinut la tine...dar i-a trecut... bft


scz..m-am grabit v-ati* :)
kudika_8864
Postat pe 3 Iunie 2012 10:03
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege



Atunci cand iubesti o persoana,tot ceea ce gandesti sau faci raportandu-te la acea persoana,iti trece prin inima si suflet!O iubesti pur si simplu,si in momentele de rascruce,totul se prabuseste intr-un abis al inimii!!Deci,domnul in cauza,se poate sa fi fost declarativ in ceea ce priveste sentimentele nutrite fata de tine,,,dar,cuvintele sunt gratuite si nici nu implica costuri,si,drept urmare,nu pune baza pe ele,atunci cand iubesti,traiesti sentimentul respectiv,,,nu te detasezi marcant!!!Daca l-ai crezut,imi pare rau pentru tine,dar sa stii ca barbatii sunt buni utilizatori ai "buretelui,sterg totul cu o usurinta de nedescris,nu pierd timp cu suferinta sau regretele,chiar daca lasa in urma lor haos,,pentru ei,numai "EI" conteaza!!Nu regreta ca ai iubit un barbat,ci regreta ca nu ai fost mai puternica decat el!!!Nu trebuie sa-l intelegi,ci trebuie sa inveti sa te intelegi pe tine insati,fa loc bucuriei in inima ta si lasa-l trecutului, pe acel barbat!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Iunie 2012 10:44
Probabil ca te-a mintit cand a spus ca te iubeste... Sau poate ca doar a crezut ca te iubeste dar n-a simtit decat o simpla atractie. In tot cazul, faptul ca vrea sa fie singur, demonstreaza doar un lucru: ca nu esti tu aleasa lui. Sa nu accepti in niciun caz sa fii pe post de roata de rezerva, ca n-o sa-ti fie bine. Ai doar o singura solutie: sa te detasezi si tu de el si sa-ti cauti pe altcineva. Cui pe cui se scoate. Stiu ca nu e simplu dar e mai bine decat sa stai dupa un barbat nehotarat care la prima ocazie se va debarasa de tine.
Micaell
Postat pe 3 Iunie 2012 10:46
Buna intrebarea din titlu : Oare m-a iubit ??

Da, te-a iubit.
Nu, nu te mai iubeste !!
Acum e simplu, nu ?? Ce conteaza :ce a fost sau ce este ??
Gaseste-ti linistea si mergi mai departe
GHEISA_
Postat pe 3 Iunie 2012 11:13
Incearca o margareta....."M-a iubit...nu m-a iubit...!!!"
rondina
Postat pe 3 Iunie 2012 11:34
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


Draga, daca el nu te vrea, da-l dreaku !
Eu te vreau...desculta !



De ce vrei tu un baiat care nu te vrea, cand exista un baiat virgin care te vrea pe tine?
Baiat_virgin
Postat pe 3 Iunie 2012 11:46
Baiat virgin,ce treaba are faptul ca tu ma vrei desculta cu ce se discuta aici???
Dyana_Dee_1
Postat pe 3 Iunie 2012 15:11
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 15:11:32Baiat virgin,ce treaba are faptul ca tu ma vrei desculta cu ce se discuta aici???


Pai eu vreau sa fii prietena mea si sa fii prima fata care face dragoste cu mine si vreau sa fii desculta cand facem dragoste, ca sa pot sa te sarut pe talpi si pe degetelele de la picioare...

Baiat_virgin
Postat pe 3 Iunie 2012 15:34
Cati ani ai baiat_virgin?
Dyana_Dee_1
Postat pe 3 Iunie 2012 15:37
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 15:37:24Cati ani ai baiat_virgin?


Am 28 de ani.




Zodia Gemeni.

Baiat_virgin
Postat pe 3 Iunie 2012 15:39
Tu ce zodie esti si ce numar porti lapicior ?
Baiat_virgin
Postat pe 3 Iunie 2012 15:41
Daca esti virgin sila varsta asta,e grav,ai o problema.Si cu barbatii din zodia Gemeni nu mai vreau sa am de-a face.
Dyana_Dee_1
Postat pe 3 Iunie 2012 15:41
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 15:41:41Daca esti virgin sila varsta asta,e grav,ai o problema.Si cu barbatii din zodia Gemeni nu mai vreau sa am de-a face.




No, ca iar nu am noroc.

Da de ce nu-ti plac Gemenii ?
Tu ce zodie esti?

Baiat_virgin
Postat pe 3 Iunie 2012 15:43
Persoana despre care am vb in topic e Gemeni,asa ca...mai cauta in continuare.
Dyana_Dee_1
Postat pe 3 Iunie 2012 15:44
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 15:41:41Daca esti virgin sila varsta asta,e grav,ai o problema.Si cu barbatii din zodia Gemeni nu mai vreau sa am de-a face.


Pai vezi, tu nu esti virgina, dar ai facut dragoste cu ala care te-a parasit acuma. Nu era mai bine sa faci dragoste cu unul care te-ar fi iubit, sau sa ramai si tu virgina ?
Baiat_virgin
Postat pe 3 Iunie 2012 15:45
Hai sa o lasam balta.O zi buna in continuare.
Dyana_Dee_1
Postat pe 3 Iunie 2012 15:47
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


Eu zic sai dai pace si sa nu te mai gandesti la el...chiar daca tea iubit este clar caci acum nu te mai iubeste : cand un barbat iubeste o femeie face totul absolut totul posibil pt a fi cu ea si a o face sa se simta bine !!!
kudika_nikole
Postat pe 3 Iunie 2012 18:04
De la: kudika_nikole, la data 2012-06-03 18:04:30
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


Eu zic sai dai pace si sa nu te mai gandesti la el...chiar daca tea iubit este clar caci acum nu te mai iubeste : cand un barbat iubeste o femeie face totul absolut totul posibil pt a fi cu ea si a o face sa se simta bine !!!


nu poti face chiar totul
kudika_6668
Postat pe 3 Iunie 2012 19:39
De la: kudika_6668, la data 2012-06-03 19:39:16
De la: kudika_nikole, la data 2012-06-03 18:04:30
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


Eu zic sai dai pace si sa nu te mai gandesti la el...chiar daca tea iubit este clar caci acum nu te mai iubeste : cand un barbat iubeste o femeie face totul absolut totul posibil pt a fi cu ea si a o face sa se simta bine !!!


nu poti face chiar totul



Daca incerci sa faci pt.mai multe femei....normal ca nu poti face totul
Axeaza-te numai pe una
GHEISA_
Postat pe 3 Iunie 2012 19:57
De la: GHEISA_, la data 2012-06-03 19:57:16
De la: kudika_6668, la data 2012-06-03 19:39:16
De la: kudika_nikole, la data 2012-06-03 18:04:30
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


Eu zic sai dai pace si sa nu te mai gandesti la el...chiar daca tea iubit este clar caci acum nu te mai iubeste : cand un barbat iubeste o femeie face totul absolut totul posibil pt a fi cu ea si a o face sa se simta bine !!!


nu poti face chiar totul



Daca incerci sa faci pt.mai multe femei....normal ca nu poti face totul
Axeaza-te numai pe una


eu nu fac totul nici chiar pentru mine ! si ma iubesc foarte mult!
kudika_6668
Postat pe 3 Iunie 2012 20:08
Asta e problema voastra,a barbatilor,faceti totul numai pt voi,nu conteaza ca lasati haos in urma.
Dyana_Dee_1
Postat pe 4 Iunie 2012 09:38
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-04 09:38:44Asta e problema voastra,a barbatilor,faceti totul numai pt voi,nu conteaza ca lasati haos in urma.


Nici femeile nu sunt mai grozave, ca nu se desparte nimeni de prea mult bine. Dar daca il critici toata ziua si eventual ii mai faci asa, si cate o criza de isterie din cand in cand, e normal ca omul sa-si ia zborul. Eu nu stiu ce problema a avut iubitul tau dar e clar ca nu se simtea bine in acea relatie. De ce? Asta numai tu o poti spune... Senzatia mea e ca nu esti o fire prea diplomata si ca atunci cand iti sare tandara devii agresiva. Poate ca e cazul sa inveti sa-ti ascunzi tepii, chiar si-atunci cand celalalt face o greseala. Barbatilor nu le place sa li se aminteasca in mod constant de erorile comise, fiindca sunt foarte orgoliosi.
Micaell
Postat pe 4 Iunie 2012 10:27
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-03 09:54:12Cum poate un barbat care spune ca te iubeste sa se detaseze asa usor de cineva?Nefiind vina mea....El spune ca deocamdata ii este bine singur, nu mai vrea sa fie cu mine,poate pe viitor cine stie.Nu este definitiva decizia lui,a lasat o portita deschisa,dar acum nu vvrea cu nimeni.I-am spus:ok,dar daca intervine alta,daca o sa fii cu alta,o lasi pe aia sa fii cu mine?Nu il pot intelege


El se foloseste doar de tine si te manevreaza dupa bunul lui plac. Parerea mea este ca nici nu este cinstit cu tine cand iti spune ca te iubeste, deoarece cine iubeste, nu are ochi decat pentru persoana iubita si se simte bine in compania ei.

Inchide-i individului in nas acea portita de reintoarcere la tine, pentru ca nu va face altceva decat sa se joace in continuare cu tine si cu sentimentele tale. Nu accepta sa fii marioneta lui, oricate vorbe mieroase si mincinoase va incerca sa-ti mai spuna si orice promisiuni desarte iti va mai face.

Daca vei continua sa fii cu el si sa-i acorzi sanse peste sanse, te vei distruge sufleteste singura, asa ca intrerupe orice legatura cu el. Nu-i mai crede minciunile si promisiunile mincinoase.
kokeshi
Postat pe 4 Iunie 2012 10:38
un barbat care iubeste o femeie NU se detaseaza de ea, eventual isi mai ia cate un "atas" depinde de caracterul fiecaruia. odata ce a cerut pauza , indiferent de motiv e ca si cum n ar avea curajul sa ti spuna in fata :s a terminat! oricum ar fi nu se merita! incearca sa l uiti desi se vede ca ti e greu, iesi mai mult in oras cu prietenele, cauta ti activitati distractive si...nu ai sa ai timp sa te gandesti la el..unde mai pui ca poate ai sa cunosti un alt geaman care te va impresiona, in mod placut de data aceasta:) bafta!
kudika_9066
Postat pe 4 Iunie 2012 17:17
De la: Micaell, la data 2012-06-04 10:27:35
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-04 09:38:44Asta e problema voastra,a barbatilor,faceti totul numai pt voi,nu conteaza ca lasati haos in urma.


Nici femeile nu sunt mai grozave, ca nu se desparte nimeni de prea mult bine. Dar daca il critici toata ziua si eventual ii mai faci asa, si cate o criza de isterie din cand in cand, e normal ca omul sa-si ia zborul. Eu nu stiu ce problema a avut iubitul tau dar e clar ca nu se simtea bine in acea relatie. De ce? Asta numai tu o poti spune... Senzatia mea e ca nu esti o fire prea diplomata si ca atunci cand iti sare tandara devii agresiva. Poate ca e cazul sa inveti sa-ti ascunzi tepii, chiar si-atunci cand celalalt face o greseala. Barbatilor nu le place sa li se aminteasca in mod constant de erorile comise, fiindca sunt foarte orgoliosi.


asa e!chiar si fara orgoliu si tot nu-mi place sa mi se arate greselile in mod repetat!
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 17:22
De la: kudika_6668, la data 2012-06-04 17:22:20
De la: Micaell, la data 2012-06-04 10:27:35
De la: Dyana_Dee_1, la data 2012-06-04 09:38:44Asta e problema voastra,a barbatilor,faceti totul numai pt voi,nu conteaza ca lasati haos in urma.


Nici femeile nu sunt mai grozave, ca nu se desparte nimeni de prea mult bine. Dar daca il critici toata ziua si eventual ii mai faci asa, si cate o criza de isterie din cand in cand, e normal ca omul sa-si ia zborul. Eu nu stiu ce problema a avut iubitul tau dar e clar ca nu se simtea bine in acea relatie. De ce? Asta numai tu o poti spune... Senzatia mea e ca nu esti o fire prea diplomata si ca atunci cand iti sare tandara devii agresiva. Poate ca e cazul sa inveti sa-ti ascunzi tepii, chiar si-atunci cand celalalt face o greseala. Barbatilor nu le place sa li se aminteasca in mod constant de erorile comise, fiindca sunt foarte orgoliosi.


asa e!chiar si fara orgoliu si tot nu-mi place sa mi se arate greselile in mod repetat! [/quote



pai....si daca nu va place nu mai bine nu le faceti? intr adevar avem si noi femeile partea noastra de vina cateodata. asa ca numai tu stii draga mea unde sta adevarul aici...
kudika_9066
Postat pe 4 Iunie 2012 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de deschisi sant barbati spre a experiminta alte si ale metode de satisfacere 44 De la: Tharr 6 Noiembrie 2010 06:30
Dupa 10 ani....despartire? se mai merita sa mai lupt pentru aceasta relatie? va rog ajutati-ma cu un sfat, URGENT!!!! va rog. 22 De la: denis_roxana 25 Februarie 2011 08:58
avem vreo sansa sa ramanem impreuna? 6 De la: denysya 5 Mai 2010 03:17
merita sa ma mai impac cu el? 33 De la: justforfun84 29 Martie 2011 17:03
Mai merita ? 41 De la: kudika_970418 25 August 2014 22:41