Setari Cookie-uri

Nu ma mai vrea, dar vrea sa ramanem prieteni...

Am avut o relatie de 3 ani. Am locuit impreuna, i-am acceptat defectele, ma rog, a fost ca o casncie fara acte in care la inceput, in primul an chiar mi-a dat sperante de mai mult, numai ca eu nu l-am crezut. A mai calcat stramb, dar l-am iertat. Insa de la o vreme intre noi s-au rarit mult partidele se sex, nu il mai simt atras de mine, si chiar mi-a dat de inteles ca asta este, nu il mai atrag la pat, deci... nu are rost sa mai stam impreuna. Lucru cu care pana la urma am fost de acord, sincer, daca nu-l mai atrag, nici mie nu-mi face placere sa simt ca se apropie de mine doar din obligatie sau poate chiar mila. Totusi ar vrea sa nu rupem relatia de tot - eu fiind genul care nu se mai uita niciodata inapoi dupa un amant pierdut, iar el stie asta. Nu-l inteleg, deci am fost de acord fara scandal cu despartirea, dar vrea sa ne mai auzim, sa ne mai vedem.... de ce?

Din cate am inteles nu ma iubeste cu sufletul, deci...? de ce l-ar interesa sa pastreze o amicitie?

As vrea sa raspunda barbatii care poate au trecut prin asa ceva.
Luan4
Postat pe 19 August 2008 21:49
Sunt femeie dar iti raspund eu. Se simte vinovat. Mai mult de atat, nu cred ca o sa ramaneti prieteni, cred ca o sa dispara si o sa fiti doar "prieteni" pa hartie.
Kathara
Postat pe 20 August 2008 10:03
Nu stiu de ce s-ar simti. eu nu ii reprosez nimic. daca nu il mai atrag, asta este, si mie mi s-a intamplat odata. asta nu tine de vointa, se intampla si gata.

dar ar putea fi interesul material? ca este cam materialist, statea la mine pe banii mei mai mult, desi are si el chiar foarte multi bani.

sa fie interesul ca mai tarziu, cand n-o sa-i mai mearga jucaria, sa revina, ca sa-si asigure batranetile, el fiind cu vreo 15 ani mai mare ca mine? (am un amic care s-a insurat a 4-a oara cu o femeie cu 20 de ani mai mica numai ca sa-si asigure o batranete linistita, zicea el).

ce ar putea fi in spatele acestei dorinte?
Luan4
Postat pe 20 August 2008 11:11
Poate ca se simte vinovat cum spune kathara sau pur si simplu isi da seama ca nu mai merge relatia voastra dar te apreciaza ca si om si atunci nu ar vrea sa te piarda ca si prietena.

Nu as crede ca vrea sa-si asigure batranetile pentru ca in mod sigur mai devreme sau mai tarziu va veti face alti iubiti si nu te vad acceptandu-l inapoi doar de dragul trecutului ....

Eu am ramas prietena cu fostii mei si niciodata nu am avut senzatia ca vreunul ar urmari sa castige ceva din relatia de prietenie....

Si pana la urma asta este fraza preferata a multora ....nu te mai vreau dar vreau sa ramanem prieteni ...mai ales ca nu despartirea nu s-a lasat cu scandal ...
iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 11:45
"Totusi ar vrea sa nu rupem relatia de tot - eu fiind genul care nu se mai uita niciodata inapoi dupa un amant pierdut, iar el stie asta."
In cazul asta ori se simte vinovat ori e prea increzut si nu vrea sa accepte ca si tu vei avea alte relatii si ca el nu va mai conta pentru tine.Sau poate nu stie ce vrea
gabrielasofronea
Postat pe 20 August 2008 12:09
@iris_4_ever: eu nu am ramas prietena cu nici unul chiar daca s-a terminat frumos sau viata ne-a despartit. nu-mi place sa ma pierd in amintiri, sa-mi rascoleasca vreunul amintirile, sa-l vreau iar.. nu stiu, eu nu mai ma uit inapoi cand s-a terminat o relatie, imi schimb nr. de mobil sau nu-i raspund la mesaje, ii dau de inteles ca daca s-a terminat, s-a terminat si basta, ca altfel eu as psera mereu ca idila s-ar putea reinonda.

nu a fost doar o fraza de genul, nu a fost o singura fraza, sunt insistente peste insistente. si, da, am multe motive sa cred ca materialismul lui este cauza. desi stie ca pot foarte bine sa refuz anumite cereri ale lui pe aceasta tema.

Gabriela, poate ca intr-adevar aveti toate dreptate cand spuneti ca se simte vinovat (a facut recent o greseala majora) si probabil crede ca nu i-am facut scandal de despartire tocmai din cauza acelei greseli, si ca de fapt, eu de aia sunt de acord cu incheierea relatiei. ceea ce nu e prea departe de adevar.

da, probabil ca asta este.

va multumesc tuturor pentru raspunsuri si pentru amabilitate.

sa fiti iubite!


Luan4
Postat pe 20 August 2008 15:11
Ceau..si dak esti constienta ca e materialist,si asta e motivul pt care vrea sa ramaneti prieteni, de ce iti mai faci griji ca pierzi un astfel de om?Poate asta e motivul pentru care sta cu tine..Spui si ca e ceva mai batran,ti-a mai calcat si stramb..iar recent a mai si gafat "urat"..
Nu pari foarte suparata si nici afectata,daca esti de acord cu despartirea.Cauta-ti unul mai bun,pe care sa`l atragi,k sunt destui sa merite.Bafta
ayda4ever
Postat pe 20 August 2008 22:06
Daca te-a folosit pe plan material, desi avea bani si el, de ce ai stat cu el atat timp? Chiar daca stateati doar impreuna fara acte, trebuia sa contribuie si el la cheltuieli, ma rog nu stiu cat l-ai tinut tu cu bani, sau ii trebuiau banii la altele? Trebuie sa iti pui intrebarea daca l-ai iubit si daca poti ramane amica cu el. Eu am reusit cu unii dintre fostii sa raman amica, nu ne intalnim des, ca nici nu vreau si nici nu trebuie, dar vorbim. Acum depinde numai de tine. Daca crezi ca te vrea amica sa poata apela la tine cand ii trebuiesc bani: fa-l sa inteleaga ca s-a sfarsit de tot. Ai si tu viata ta si nu cred ca o femeie trebuie sa tina un barbat, nici invers. O sa iti gasesti pe altcineva care te va iubi neconditionat, ca relatia asta presupunea anumite conditii am inteles printre randuri. Chiar vrei sa te foloseasca in continuare? Poti sa afli de ce vrea sa ramaneti amici, poate ca eu gresesc si omul tinea la tine si nu vrea sa piarda legatura cu tine sau vrea sa stii ca poti conta pe el cand ai nevoie de ajutor. Cine stie?
rosuveronika
Postat pe 23 August 2008 12:56
De la: Luan4, la data 2008-08-19 21:49:52Am avut o relatie de 3 ani. Am locuit impreuna, i-am acceptat defectele, ma rog, a fost ca o casncie fara acte in care la inceput, in primul an chiar mi-a dat sperante de mai mult, numai ca eu nu l-am crezut. A mai calcat stramb, dar l-am iertat. Insa de la o vreme intre noi s-au rarit mult partidele se sex, nu il mai simt atras de mine, si chiar mi-a dat de inteles ca asta este, nu il mai atrag la pat, deci... nu are rost sa mai stam impreuna. Lucru cu care pana la urma am fost de acord, sincer, daca nu-l mai atrag, nici mie nu-mi face placere sa simt ca se apropie de mine doar din obligatie sau poate chiar mila. Totusi ar vrea sa nu rupem relatia de tot - eu fiind genul care nu se mai uita niciodata inapoi dupa un amant pierdut, iar el stie asta. Nu-l inteleg, deci am fost de acord fara scandal cu despartirea, dar vrea sa ne mai auzim, sa ne mai vedem.... de ce?

Din cate am inteles nu ma iubeste cu sufletul, deci...? de ce l-ar interesa sa pastreze o amicitie?

As vrea sa raspunda barbatii care poate au trecut prin asa ceva.




am avut si eu o relatie de 6 ani. mi-am pus sperante mari in ea...si m-am amagit aiurea. bineinteles ca ea ar fi vrut sa ramanem prieteni, dar dupa ce se duc atatia ani din viata pe apa sambetei eu spun ca nu se poate,sau cel putin eu nu am putut. daca totusi vrei sa ramaneti prieteni...eu sunt de parere ca nu o sa poti fi fericita cu altcineva pt ca o sa dati mereu nas in nas. sa dea Domnul sa reusesti,dar eu unul nu accept asa ceva
costy28
Postat pe 23 August 2008 13:08
da e trist...si eu am avut o rel de 2 ani..s-a terminat pe motiv ca s-ar fi plictisit si ca rel nu are vreun viitor.La fel a vrut si el sa ramanem prieteni in continuare..am fost de acord..am zis ca poate merge.a fost o pauza in care nu ne-am vazut deloc,pentru a-mi reveni totusi dupa despartire, apoi am inceput sa ne mai vedem din cand in cand.Am ajuns in final sa mai petrecem weekendurile cand la unul cand la altul ,am avut o perioada mai grea si m-a ajutat, la fel l-am ajutat si eu cand a avut nevoie si uite asa mi-au crescut sperantele ca poate poate ne impacam...dar nu..e gata...si totusi nu vreasa iasa definitiv din viata mea, iar eu nu am taria necesara ca sa-i cer asta.Mi-e dor de el si-l iubesc enorm...de 6 luni suntem "separati" si nu reusesc sa-mi gasesc un partener care cat de cat sa ma faca sa-l uit macar.
Ma consider o femeie atragatoare,cu o cariera in floare si sunt singura...Nu reusesc nici cum sa-l uit pe barbatul pe care inca il mai consider perfect pentru mine si astfel nu resuesc sa ma atasez de un altul.
Deci prin urmare te inteleg dragul meu prieten si zic ca ai facut o alegere buna.E greu sa mentii o relatie de prietenie cu o persoana pe care ai iubito sau inca o mai iubesti.eventual e posibil dupa foarte mult timp...cand nu mai exista nici un sentiment de dragoste din partea nici unuia.
Numai bine;)
balomir
Postat pe 24 August 2008 18:08
De fapt el nu stie ce vrea!!Dar dc nu a-ti incercat sa o luati de la capat?De ce nu ai incercat sa il atragi din nou?Dar acum totusi daca el numai vrea gata nu are nici un rost sa stai cu o persoana langa tine care nu stie ce simte pentru tine!!Atunci cand se termina o relatie se termina si gata numai are rost sa te intorci in trecut!!Iar faza cu prieteni nu stiu!!A ramane prieten cu pesoana pe care ai iubit-o...

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:23
Parerea mea..

Relatia voastra nu mai merge,corect? ?

Poate considera ca e mai simplu asa..despartindu-va. Mai bine acum decat mai tarziu, vb aia.

Dar in acelasi timp a stat cu tine 3 ani,nu cred ca a stat doar pt sex,nu? Sigur mai e ceva la tine ce pt el conteaza..Te apreciaza pt ceva,pt cum te porti cu cei din jur,pt cum gandesti..Te vrea prietena pt asta,pt ce a fost intre voi,pt cat ai insemnat pt el..

Sau poate..cum spune lumea..se simte vinovat :)
fluturas_
Postat pe 16 Septembrie 2008 22:05
daca mai simti ceva pt el, dar nu mai poti sa fi cu el, renunta. sa ramai amica cu el nu faci altceva decat sa-ti prelungesti suferinta.
Intrerupe orice convorbire cu el pana iti revii complet.Probabil te va mai cauta, insa nu te amagi singura, a ales atunci cand a plecat.Incearca sa uiti si sa-ti refaci viata.

mariavas
Postat pe 28 Septembrie 2008 22:58
Sal all! Am avut si o relatie de 4 ani care tocmai s-a incheiat pt ca spune el ca nu a reusit sa ma iubeasca si ca noi nu ne potrivim, dar... culmea... si-a dat seama de asta dupa 4 ani. L-am rugat sa imi mai dea o sansa (desi nici nu stiu cu ce gresisem atat de mult pe cat spunea el) si in cele din urma a acceptat. De fapt nici macar inca o sansa nu a putut sa imi dea pt ca intre timp continua sa lipseasca de acasa si sa se intalneasca cu una care se tinea de capul lui de nu stiu cate luni... si a continuat sa stea alaturi de mine pana ce i-am descoperit eu infidelitatea... si chiar si asa cu dovezile in mana nu a vrut sa recunoasca nimic nici o secunda. In momentul in care am descoperit mesajele primite de la ea in care ii spunea cat de mult il iubeste nu am mai rezistat si i-am spus ca stiu. Atunci a plecat din casa cu pretextul ca nu mai poate sta cu mine si ca daca a stat pana acum a fost ca sa imi fie mie mai bine sau ca sa ma oisnuiesc eu cu ideea despartirii...
vreau sa subliniez faptul ca atunci cand unul a venit cu ideea sa va despartiti e clar ca nu mai merge si nu va mai merge... oricat ai vrea si oricate ai fi dispusa sa inghiti si sa treci peste.
nu vreau sa mint pe nimeni, nu e deloc usor, dar trebuie sa existe speranta ca exista o persoana mai buna pt tine pe care nu ai cum sa o intalnesti daca singurul lucru pe care il vezi este respectivul idiot...
un citat celebru (nu mai stiu acum al cui) spunea asa: daca cineva te iubeste nu te va face sa plangi, iar daca te face e clar ca nu e el "the one"
sper sa existe mai multe lume care sa aiba curajul si taria sa puna punct unui capitol inchis si sa o ia de la capat. daca am avea 50 de vieti poate ne-am permite sa stam sa plangem dupa cineva care nu merita, dar din pacate avem doar una si nu stim nici asta cat tine...

capul sus!!!! si spun asta pt toata lumea care trece prin anumite momente grele, ganditi-va ca ziua de maine vine oricum, ca vrem sau ca nu vrem... si niciodata nu se stie ce poate aduce bun...

trebuie sa speram... asta ne deosebeste de animale
Deuttza
Postat pe 29 Septembrie 2008 01:11
nu e chiar asa si eu am avut o situatie asemanatoare am fost despartita de prietenul meu dupa o relatie destul de serioasa de un an si am trait cu speranta ca daca ma iubeste si vrea sa fie al meu se va intoarce tot la mine si exact asa a fost am trait ziua cind m-a sunat si m-a chemat la el pentru impacare spunindu-mi ca ma vrea pe mine pentru toata viata sa credeti ca asa s-a intimplat si e adevarat

Postat pe 29 Septembrie 2008 09:43
Sunt intr-o situatie asemanatoare, asa ca o sa imi exprim o parere, chiar daca nu sunt barbat.
Pe scurt, problema mea este ca nu mai vrea o relatie, pe mine ma vrea (din pacate!!! era muuult mai usor sa nu ma mai vrea, se termina si gata!). Pur si simpu nu poate fi intr-o relatie (am fost impreuna un an totusi..).

Eh ideea este ca in momentul in care imparti atat de multe cu o persoana -mai ales pentru 3 ani!!!- si o cunosti atat de bine, nu vrei sa rupi toate relatiile cu persoana respectiva.
Stiu ca noi gandim altfel, nu vrem prieteni in viata noastra pe fosti iubiti, pentru ca, la urma urmei sunt fosti iubiti. Mai ales dupa despartire, cand vorba ceea, mai sunt sentimente pentru ei.
Ei pentru ei e usor. Ei fac trecerea de la iubit la prieten foarte usor. Si nu, nu din mila/vinovatie vor sa ramana prieteni. Ci pentru ca o fosta prietena care a iubit o sa fie si o foarte buna prietena ;) mai ales daca stie ce fel de om esti si apreciaza felul tau de-a fi.
E usor pentru ei si fac trecerea de la una la alta fara prea mare bataie de cap.

Asa ca ar trebui sa intelegi ca nu vrea sa fiti prieteni ca sa mai fiti impreuna. Depinde de tine daca poti sa o faci sau nu... in final.
andreea_new
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:03
Ah da, si nu consider ca poti ramai prietena cu fostul tau. Adica da, poate dupa luni/ani, cand sentimentele dintre voi sunt niste amintiri frumoase sau mai putin frumoase...
Pana atunci, cand unul dintre parteneri inca il vrea pe celalalt...ce prietenie????

Nu de alta, dar si eu sunt "prietena" cu fostul meu -ne'am despartit de 1 luna -dar de cate ori ne vedem suntem mai indragostiti decat orice cuplu din preajma.

Asa ca mda, nu exista asa ceva...prietenie dupa relatie!!!
andreea_new
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:09
Buna,sunt femeie.... sa zicem ca am trecut si eu prin asta....tot o asemeanea perioada de timp...doar ca el nu a calcat stramb, nici eu...pur si simplu......s-a racit relatia...eu am gresit mult fata de el....asta a fost lucrul care l-a impins sa faca asta. Ideea e ca am stat despartiti( adica nu mai locuiam impreuna) timp de 6 luni, dar ne mai vedeam , ne intalneam....ca 2 amici...vedeam ca ii pasa de mine....eu nu am incetat sa il iubesc nici o secunda... Inainte de Craciun ne-am mutat din nou impreuna....
Stii ..e o vorba...lasa-l...lasa-l sa plece si daca se intoarce....e al tau...
Iti doresc numai bine si sa ai puterea sa treci peste asta....eu am slabit mult...si nu era cazul...
anamariastreanga
Postat pe 29 Septembrie 2008 11:30
ei bine..dupa atatia ani ar fi cazul sa crezi ca si lui i-a fst greu.
nu mai are aceleasi sentimente ca la inceput si e normal sa vrea sa fiti prieteni pt ca nu degeaba a stat cu tine atat. dar uite ce e...nu se poate,daca tu inca ai sentimente pt el nu se poate...lui ii ie usor sa fie prieten cu tine,dar tie crede-ma ca nu ..
in momentul de fata nu are rost sa te intrebi de ce se comporta asa.el greseste aici..ca nu vrea sa-i inchizi poarta.si pe tine asta te face sa speri...sa speri degeaba
am trecut si eu prin asta...si mi-a zis k vrea sa fim prieteni..ok..am acceptat..dar el si-a gasit alta.si el credeam ca am pe altu..si a facut scene de gelozie.adik nici a lui,dar nici a altuia.iar cand a devenit relatia mai serioasa cu tipa a inceput sa-mi vorbeasca urat,sa mi-o dea pe ea la telefon...ca sa vezi...halal om.
de oameni de astia care iti dau liber si iti cer prietenia sa te feresti!nu se poate sa fii prieten cu cineva la scurt timp dupa ce te-ai despartit.pentru ca sentimentele mai sunt acolo...frustrari..nerealizari,eventual iubire din partea celuilalt.si e greu ajungi de la iubit la priten..adik voi va imbratisati,va pupati,dormeati impreuna....si un amic nu face d-astea cu o amica,nu te suna zilnic,nu mai iti da asa multa atentie ..
asa ca e greu...


Postat pe 29 Septembrie 2008 12:28
in aceeasi situatie sunt si eu,nu ma mai vrea dar vrea sa tinem legatura tot timpu,Sincer eu zic ca nu stie ce vrea,si ii este frica sa inceapa o relatie serioasa,sau probabil ii este frica sa nu te piarda definitiv,sa stie ca tot mai esti a lui,si in momentu in care se va satura de aventuri sa stie ca are la cine sa traga,pt ca tu esti cea care ia suportat toate prostiile nu cele cu care a fost.
loredana_27
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:33
doamne, de as putea fi si eu la fel ca tine sa nu ma mai uit in urma si sa pot sa las la o parte sentimentele care trec cam greu de multe ori........esti un om puternic daca poti sa faci treaba asta, ca atare nu dispera! sub nicio forma nu-i respecta decizia de a ramane prieteni!
bangla_soul
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:14
cum imi place mie sa zik kred ca nu e nici b nici m nici salata olivie.......cred ca nu s-a decis bine ce isi doreste...si poate inka mai krede intr-o reintoarcere...daka nu reuseste.....sa isi gaseaska ceva pe potriva....cred ca tu ai dreptul sa fii fericita asa ca traieste-ti viatza din plin si uita-l ca pe un cosmar...viata merge inainte si fara el..ce folos ca ve-ti ramine prieteni?fa asa cum crezi ca te avantajeaza..yo cred ca va putetzi rezuma sh la un salut sau un simplu ce mai faci....In viatza asta orice nu s-ar intimpla e spre bine.....
aleera
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:44
e cea mai mare prostie sa ramai pretena cu fostul.....doar in cazul in care a fost o casnicie si este vorba de un copil ...atunci trebuie sa ramaneti in rel.''bune''dar strict legat de copil.
barbatii in general dupa e rup relatia,vor sa ramana prieteni cu noi(femeile)fie sa ne tina ocupate pana vad dc au succes cu altele,fie doar sa se foloseasca de noi adica sa se mai culce cu fosta din cand in cand pana isi gasesc altceva.....vorbesc din experienta.asa ca nu va lasati pacalite.
camy_felina
Postat pe 3 Octombrie 2008 13:21
SUNT BARBAT,SI AM AVUT SI EU O EXPERIENTA ASEMANATOARE!CAMI FELINA ARE DREPTATE!SE VA FOLOSI DE TINE PANA VA GASI ALCEVA MAI BUN...POTI SA LASI LOC DE BUNA ZIUA (DACA II VEI REZISTA),A FI PRIETENA CU FOSTUL IUBIT NU E CRIMA!EU AM RAMAS FOARTE BUN PRIETEN CU FOSTA SOTIE!DAR DOAR ATAT!
laurentiusergiu_33
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:05
Da .. vesnica lozina :" Adio, dar ramai cu mine!" .... oare de ce toti barbatii au mica lor dependenta de o femeie .. cu care au trait o poveste de iubire? .. Bun am decis de comun acord, ca nu-si are rostul aceasta relatie, nu vad rostul de a mai locui impreuna, faza cu prietenia ... dupa terminarea relatiei este relativa, si pastrezi aceasta relatie de prietenie, daca respectivul merita. Asta a fost de fiecare data cand am avut o relatie .. desi nu multe la numar .... dar cand a fost loc de "buna ziua" a ramas, cand nu ,... a existat "adio" si cam atat.

Numai ca o prietena a mea .. a fost mai lasa ... si nu a putut spune "STOP, eu nu mai vreau .. mi-a ajuns cutitul la os!". A acceptat de fiecare data greselile lui, printre care ... unele penibile .... Prima ar fi: .... venea la ea .. statea cat statea ... dintr-o data se ridica si pleca ... uitandu-se pe geam ii vede masina in fata blocului, ..... ce a facut baiatul ... a travestat aleea la blocul vecin .. ca il astepta una la etajul 3 ... care era in calduri, si trebuia sa ii vina pompierul. .... a trecut .. s-au lamurit apele ... a promis ca nu mai face, fraiera a pus botul ....Nu trece mult timp se intoarce fosta de nu stiu cat timp inaintea ei, tipa venea din italia, asta venea la el acasa ... vorbea cu mama tipului .. etc etc etc. Prietena mea se duce la el acasa (desi semna condica in fiecare zi la el acasa, ca sa vada mama lui ce a mai facut ea) ... pana intr-o zi cand a lasat-o in casa cu mama lui .. si el a plecat cu cealalta. Cand a venit .. "morbidul" acasa ... ea l-a intrebat .. :"asta merit eu? iesi cu aia si eu raman aici? tu cu cine esti, cu mine sau cu ea?" ... printre care el senin .... ii zice sa taca din gura si sa isi vada de treaba ei ... asta taca taca la cap .. pana ii iese lui perla din gura:" Stii eu nu mai pot sta cu tine, desi suntem de 2 ani, dar eu nu te-am iubit niciodata ... ci te-am considerat sora mea!" ... ea a ramas cu gura casata si a plecat, fara sa comenteze ..... Eu i-am zis .. esti
fraiera tu, eu il aruncam de pe geam .. adica el 2 ani de zile a facut incest cu sora sa?? ... a trecut timpul ... asta a venit lesinat dupa ea, si fraiera a reluat treaba ... pot spune ca si in ziua de azi este cu el .. desi isi bate joc in continuare de ea, dar daca fata e oarba .. nu are rost sa o trezesti, nu trec 6 luni .,... e mult si 6 ... ca merge la avort ... ca vai domne ... el daca nu-si face treaba in ea ... el se simte jignit ... si nici ea nu-si ia masuri de prevenire ... pana cand ultima data cand ea ia spus ca este insarcinata, el zice:" pai ce ai ramas gravida cu mine?? ai ramas cu altceva .... dar nu-mi zici tu mie ca te-am lasat gravid si de data asta!" ... si atunci fata s-a destupat la minte si se protejeaza ...de eventualele sarcini nedorite ... numai ca a trecut mult timp pana sa gandeasca asta ... ceea ce mi-a dat de inteles, ca in primul rand ea nu se respecta si nu tine la ea .... in schimb ii facea baiatului voile ... credite in banca sa isi ia masina ... si fraiera plateste ... masina e pe numele lui .... se comporta cu ea ca un cioban de la stana ... si ala se poarta mai frumos ... Chiar nu-mi aduc aminte vreo data sa-i fi zis " iubita, puiule" sau in alt mod in care doi oameni care spun ca se iubesc ... se alinta ... ea ii zicea si el .. pleaca ma de aici ... ghiolbanul naibii!

Concluzia: Daca ai fost prost o data .. si ti-ai dat seama, si ai spus .. ca totul se termina si nu e nimic de reparat .... de ce ai mai fi si a doua sau a treia data atat de idiot sa te uiti in urma, mai ales ca esti constient (a) .. ca nu este o relatie de viitor si unul din voi .. in cele mai nefericite cazuri .. ea este partea vatamata .... nu este fericit ... ce rost are sa ne tragem de par sa vedem cand chelim??
dede2004
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:18
FETELOR VA PLANGETI PREA MULT .
EU DACA AS SIMTI CA NU MAI ESTE TOTUL OK II DAU EU PAPUCI .
NOI FEMEILE SUNTEM DE VINA CA II INVATAM ASA SA FACA CE VOR CU NOI.
EU DACA MI-AR ZICE CA NU MAI MERGE SI SA RAMANEM PRIETENI AS CONSIDERA CA MA IA LA MISTO, POATE CA GANDESC ASA DEOARECE NU MI SA INTAMPLAT ASA CEVA .SA STITI CA BARBATI SIMT DACA ESTI SLABA SI PROFITA DE ASTA.
cocorica
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:28
eu nu as accepta niciodata sa ramin prietena cu barbatul de care m-am despartit consider asta o umilire si ca si cum as fi o femeie de schimb adica cind se satura de una mai are o femeie de rezerva la care apeleaza atunci cind el nu are alta mai buna asa ca nu as fi de acord sa ma umilesc in felul asta si sa fiu schimbata cu alta atunci cind el se satura

Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:27
De la: dana_3, la data 2008-11-07 19:27:26eu nu as accepta niciodata sa ramin prietena cu barbatul de care m-am despartit consider asta o umilire si ca si cum as fi o femeie de schimb adica cind se satura de una mai are o femeie de rezerva la care apeleaza atunci cind el nu are alta mai buna asa ca nu as fi de acord sa ma umilesc in felul asta si sa fiu schimbata cu alta atunci cind el se satura

Lucia1971
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:43
De la: dana_3, la data 2008-11-07 19:27:26eu nu as accepta niciodata sa ramin prietena cu barbatul de care m-am despartit consider asta o umilire si ca si cum as fi o femeie de schimb adica cind se satura de una mai are o femeie de rezerva la care apeleaza atunci cind el nu are alta mai buna asa ca nu as fi de acord sa ma umilesc in felul asta si sa fiu schimbata cu alta atunci cind el se satura

si eu sunt de acord....ai perfecta dreptate!

Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:45
de acord cu tine...be strong...
bellacostin
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DeeDeeKiss 6 De la: Ame_ly 24 Mai 2011 10:27
Ajutor... nu pot sa ma hotarasc... 16 De la: dana_mv 30 Ianuarie 2009 20:25
AM NEVOE DE MAI MULTE PARERI !!!!! 9 De la: kudika414141 25 Iulie 2011 12:27
sex oral 189 De la: contessyna 29 Decembrie 2011 09:45
As dori un sfat..... 33 De la: dia36 10 Noiembrie 2009 23:51