Setari Cookie-uri

ce sa mai cred??

In ciuda faptului ca nu ne-am mai vb atat de mult..m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa merg la mare cu el si ai lui:-?? Mi-a scapat mie ceva in ecuatia asta?El are sa imi dea 450 roni si ma gandesc ca de asta mi-a propus ideea cu marea,dar cand l-am intrebat a zis ca nu si ca a fost un impuls de moment si ca ramane sa il sun eu cand ajung in bucuresti sa ne intalnim.In aceeasi zi m-a sunat si mi-a zis ca m-a visat si vroia sa vada daca sunt bine..stiti eu chair constientizez ca se joaca cu mine..dar nu pot evita ca o parte din sufletul meu sa nu isi doreasca ca el sa vrea sa e impacam.Stiu ca m-am injosit mult..dar puteti intelege cat de mult l-am iubit si il iubesc pe acest om?!! ce pot sa fac?? azi l-am sunat si i-am zis ca a venit randul meu sa il visez..cat de stupid.M-a linistit vocea lui..imi e atat de dor de el.A ramas ca vorbim si ne intalnim cand vin in bucuresti..ma gandesc cum va evolua toata discutia?imi va cere sa o luam de la capat ? caci si daca ar fi asa ne-ar fi ff greu..pentru ca toti cei ce il cunosc nu il mai suporta pentru tot ceea ce mi-a facut..poate ca nu ar trebui sa imi mai fac atatea iluzii..dar totutsi el a fost cel care mi-a zis ca nu ma mai vrea sa nu il mai sun..si acum ..tot el e cel care ma suna ca m-a visat..si tocmai cand eram mai bine!!


Dragii mei ce pot sa fac? imi e sufletul atata de greu..doar gandul ca il voi revedea ma da complet peste cap
fantasie
Postat pe 20 Iunie 2012 12:12
De la: fantasie, la data 2012-06-20 12:12:20In ciuda faptului ca nu ne-am mai vb atat de mult..m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa merg la mare cu el si ai lui:-?? Mi-a scapat mie ceva in ecuatia asta?El are sa imi dea 450 roni si ma gandesc ca de asta mi-a propus ideea cu marea,dar cand l-am intrebat a zis ca nu si ca a fost un impuls de moment si ca ramane sa il sun eu cand ajung in bucuresti sa ne intalnim.In aceeasi zi m-a sunat si mi-a zis ca m-a visat si vroia sa vada daca sunt bine..stiti eu chair constientizez ca se joaca cu mine..dar nu pot evita ca o parte din sufletul meu sa nu isi doreasca ca el sa vrea sa e impacam.Stiu ca m-am injosit mult..dar puteti intelege cat de mult l-am iubit si il iubesc pe acest om?!! ce pot sa fac?? azi l-am sunat si i-am zis ca a venit randul meu sa il visez..cat de stupid.M-a linistit vocea lui..imi e atat de dor de el.A ramas ca vorbim si ne intalnim cand vin in bucuresti..ma gandesc cum va evolua toata discutia?imi va cere sa o luam de la capat ? caci si daca ar fi asa ne-ar fi ff greu..pentru ca toti cei ce il cunosc nu il mai suporta pentru tot ceea ce mi-a facut..poate ca nu ar trebui sa imi mai fac atatea iluzii..dar totutsi el a fost cel care mi-a zis ca nu ma mai vrea sa nu il mai sun..si acum ..tot el e cel care ma suna ca m-a visat..si tocmai cand eram mai bine!!


Dragii mei ce pot sa fac? imi e sufletul atata de greu..doar gandul ca il voi revedea ma da complet peste cap



Hmmmmmm,constat un repetir,,dar nu stiu cum se va finaliza!!!

Sufletul tau,cu toata incarcatura emotionala curenta,,cantareste tone,nu-i asa?Lupti cu teama,tristetea,dar si cu speranta ,bucuria,,o lupta nedreapta spun,deoarece ai suferit, o data ,din cauza separarii de iubitul tau,,,te intreb,,,vrei sa retraiesti dezamagirea,care este inca prezenta in inima ta????

Iubirea,pe care,inca o simti,atat de puternic,fata de fostul iubit,,te impinge la reimpacare,,,nu spun ca este bine sau rau,,dar ar trebui sa fii mai atenta cu tot ceea ce vine din partea domnului respectiv!!Recunosc faptul ca iti inteleg pasiunea si dorul,mai mult decat alte persoane,si,drept urmare,,iti respect orice hotarare,pe care o vei lua legat de acest aspect!!

Referitor la invitatia domnului,,sincer,m-a surprins in egala masura ca si pe tine,,din punctul meu de vedere,nu are acoperire,caci,el este cel care a insistat asupra ruperii relatiei voastre,,gest neargumentat dealtfel!!!Cele doua atitudini se afla in contradictie totala,se pare ca ii place sa se joace cu inima ta,,dureros lucru,daca ar fi astfel!!!!

Hmm,o reimpacare ar fi posibila,doar daca poti sterge cu buretele,tot ce a fost negru in viata ta!!Sau daca poti trece peste reticentele celor aflati in apropierea ta,nu mai spun de familie!!Dar,poti garanta ca, nu se va repeta toata nebunia?El,o poate face in vreun fel,astfel incat sa elimine temerile tale???Aspectul legat de existenta acelui vis,,,hm,poate fi sau nu real,aici ,nu as pune prea multe baze in spusele lui!

Inca il iubesti,deci,,prea multe sperante,care sa vina in luarea unei hotarari verticale,nu exista in acest moment!!!Ii doresti prezenta,il iubesti,,chiar in aceste clipe,nu iti pot spune sa nu te intorci la el,caci o vei face cu siguranta!!Simt ca vei face acest lucru!!!!

Draga mea,,dorinta ,aflata in cumpana cu dezamagirea,este mult prea puternica in ceea ce te priveste,,deci,hotararea o iei singura,,nu te poate influenta nimeni!!!

In cazul in care vei accepta sa-l insotesti la mare,cauta sa te comporti altfel,,stabileste-ti o conduita,din care sa rezulte inacceptarea unei reveniri a despartirii nejustificate,,lamureste lucrurile din start,,nu lasa loc interpretarilor!!Gandeste mult,,inainte de a "taia" o data!!!!Succes!!!
MissRainbow
Postat pe 20 Iunie 2012 12:51
Sfatul meu, intelege ca printre noi se afla toate categoriile de oameni daaar pana si cei parsivi se simt prost. Eu cred ca ceva ceva e legat de datoria de 450 Ron pe care o are la tine. Gandeste-te bine , oricum ai face ,banii nu ii mai vezi dar gandeste-te ca iti poti opri sufletul dintr-o alta suferinta.

Asa ca, sa te implici iar?
DefineDefiance
Postat pe 20 Iunie 2012 13:53
De la: fantasie, la data 2012-06-20 12:12:20In ciuda faptului ca nu ne-am mai vb atat de mult..m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa merg la mare cu el si ai lui:-?? Mi-a scapat mie ceva in ecuatia asta?El are sa imi dea 450 roni si ma gandesc ca de asta mi-a propus ideea cu marea,dar cand l-am intrebat a zis ca nu si ca a fost un impuls de moment si ca ramane sa il sun eu cand ajung in bucuresti sa ne intalnim.In aceeasi zi m-a sunat si mi-a zis ca m-a visat si vroia sa vada daca sunt bine..stiti eu chair constientizez ca se joaca cu mine..dar nu pot evita ca o parte din sufletul meu sa nu isi doreasca ca el sa vrea sa e impacam.Stiu ca m-am injosit mult..dar puteti intelege cat de mult l-am iubit si il iubesc pe acest om?!! ce pot sa fac?? azi l-am sunat si i-am zis ca a venit randul meu sa il visez..cat de stupid.M-a linistit vocea lui..imi e atat de dor de el.A ramas ca vorbim si ne intalnim cand vin in bucuresti..ma gandesc cum va evolua toata discutia?imi va cere sa o luam de la capat ? caci si daca ar fi asa ne-ar fi ff greu..pentru ca toti cei ce il cunosc nu il mai suporta pentru tot ceea ce mi-a facut..poate ca nu ar trebui sa imi mai fac atatea iluzii..dar totutsi el a fost cel care mi-a zis ca nu ma mai vrea sa nu il mai sun..si acum ..tot el e cel care ma suna ca m-a visat..si tocmai cand eram mai bine!!


Dragii mei ce pot sa fac? imi e sufletul atata de greu..doar gandul ca il voi revedea ma da complet peste cap


Daca de ratiune nu mai poti asculta, atunci nu-ti ramane decat sa dai ghes glasului inimii tale si, dupa ce vei vedea ca degeaba te-ai reintors la el, atunci vei reveni cu picioarele pe pamant.

Da-i o sansa ca sa intelegi de ce l-ai parasit inca de prima oara. Poate ai nevoie sa simti suferinta pentru a doua oara, ca sa intelegi mai bine cum stau lucrurile intre tine si el.
kokeshi
Postat pe 21 Iunie 2012 09:57
am inteles..va multumesc frumos..de cand am vb am numai cosmaruri noaptea tin sa va marturisesc..si tocmai cand incepusem sa adorm mai bine..il tot visez ca avem discutia in care dam sa ne impacam si el imi spune ca am inteles totul gresit..mai pe scurt mi se ruleaza in vis momentul in care ne-am pus capat relatiei.L-am mai visat si cu altcineva..iar m-a adus intr-o stere deplorabila.Nu va mint si dupa cum v-ati dat seama sulfetul meu il vrea cu orice pret inapoi.Il iubesc atat de mult ca as trece peste orice si oricine..doar daca as sti ca si el ma iubeste asa.Dar nu fac decat sa ma amagesc corect?..
fantasie
Postat pe 21 Iunie 2012 10:18
De la: fantasie, la data 2012-06-21 10:18:39am inteles..va multumesc frumos..de cand am vb am numai cosmaruri noaptea tin sa va marturisesc..si tocmai cand incepusem sa adorm mai bine..il tot visez ca avem discutia in care dam sa ne impacam si el imi spune ca am inteles totul gresit..mai pe scurt mi se ruleaza in vis momentul in care ne-am pus capat relatiei.L-am mai visat si cu altcineva..iar m-a adus intr-o stere deplorabila.Nu va mint si dupa cum v-ati dat seama sulfetul meu il vrea cu orice pret inapoi.Il iubesc atat de mult ca as trece peste orice si oricine..doar daca as sti ca si el ma iubeste asa.Dar nu fac decat sa ma amagesc corect?..


Eu propun sa incerci si o sa te lamuresti singura ca nu mai are rost sa-ti faci sperante.

Iubesti persoana nepotrivita, din pacate, insa ai nevoie sa simti a doua oara neplacerile relatiei cu el, ca sa realizezi, intr-un final, ca nu ai nimic de pierdut, renuntand la el.
kokeshi
Postat pe 21 Iunie 2012 10:22
De la: fantasie, la data 2012-06-21 10:18:39am inteles..va multumesc frumos..de cand am vb am numai cosmaruri noaptea tin sa va marturisesc..si tocmai cand incepusem sa adorm mai bine..il tot visez ca avem discutia in care dam sa ne impacam si el imi spune ca am inteles totul gresit..mai pe scurt mi se ruleaza in vis momentul in care ne-am pus capat relatiei.L-am mai visat si cu altcineva..iar m-a adus intr-o stere deplorabila.Nu va mint si dupa cum v-ati dat seama sulfetul meu il vrea cu orice pret inapoi.Il iubesc atat de mult ca as trece peste orice si oricine..doar daca as sti ca si el ma iubeste asa.Dar nu fac decat sa ma amagesc corect?..



Visele tale sunt generate de neputinta de a trece peste trecut,,te domina si subconstientul lucreaza in orele de somn,si de aici rezulta starea de agitatie permanenta!!!

Draga mea,,din pacate,atunci cand suferim crunt,nu ne putem smulge inimile din piept si sa le inlocuim cu altele noi,,dar ,in schimb,putem sa ne impunem vointa,,mult peste capacitatile noastre,asa suntem croite,noi, femeile!!!Deci,,,mare atentie,daca nu reusesti sa depasesti toate aceste framantari,,te paste o prabusire psihica!!!Ce Dumnezeu????Nu se poate!!!!Nu ai nicio certitudine ca, acel domn te mai iubeste ,cat de cat,faptul ca te-a invitat sa mergi cu el ,la mare,nu-mi spune mare lucru!!!Pentru linistea ta,daca crezi ca poti fi rationala, astfel incat sa poti lua decizii coerente si oneste,,poti pleca la mare,dar nu fara a clarifica statutul tau in raport cu acel domn,,nu ar avea rost sa te amagesti din nou!!!Sentimentul ca ai putea trece peste tot si oricine,pentru iubitul tau,,,,hmmmmmmmm,,imi suna a compromis,umilinta dusa la extrem,si,sincer,,chiar nu sunt adepta unui astfel de comportament si nici nu il recomand cuiva!!Cum adica????Toate femeile iubesc,chiar mai mult decat s-ar cuveni,,dar nu au voie sa transforme iubirea lor,in otreapa barbatilor!!!Capul sus,,,seara,inainte de a te culca,citeste literatura de buzunar,relaxanta,,sigur iti va imbunatati starea de spirit!!!Bea lapte indulcit cu miere,,acest lactat este hrana pentru sistemul nervos!!!!
MissRainbow
Postat pe 21 Iunie 2012 10:41
Am vorbit cu el.Mi-a zis ca nu stie ce sa faca daca sa ne mai dea o sansa sau nu ca el inca tine si a tinut la mine..numai prostii mi-a zis.In orice caz am ajuns la concluzia si am luat decizia de a pune in sf punctul pe i.Asta si datorita sfaturilor si incurajarilor voastre.Maine il voi suna cand ajung in Bucuresti asa cum a ramas.Daca vrea sa ne intalnim bine,daca nu iarasi bine.Ii dau un ultimatum fie ne impacam acum fie uita ca ne-am cunoscut vreodata.Mi se pare corect nu?Chiar am obosit sa se tot joace atat cu mine.I-am zis ca a avut timp sa se gandeasca la ce va face cu noi si ca daca vrea are poate sa isi ia o zi de gandit si mi-a raspuns ca nu a venit ziua aia.I-am zis ca nu ecorect cum procedeaza si chair nu mai am de gand sa fiu fraiera care il asteapta ca el sa se distreze si cand isi mai aduce aminte sa ma sune..chiar am obosit.Sincer nu stiu ce tot mai vrea omul asta de la mine.El e cel care imi spune sa plec ca nu ma mai vrea apoi tot el e cel care imi spune ca tine la mine..ar vrea sa ne impacam dar nu prea.Incep sa il detest pt toata suferinta ce mi-o provoca.Nu inteleg cum poate avea o inima atat de neagra si cum de nu am vazut asta mai devreme..
fantasie
Postat pe 21 Iunie 2012 19:08
criszoe
Postat pe 21 Iunie 2012 19:11
De la: fantasie, la data 2012-06-21 19:08:41Am vorbit cu el.Mi-a zis ca nu stie ce sa faca daca sa ne mai dea o sansa sau nu ca el inca tine si a tinut la mine..numai prostii mi-a zis.In orice caz am ajuns la concluzia si am luat decizia de a pune in sf punctul pe i.Asta si datorita sfaturilor si incurajarilor voastre.Maine il voi suna cand ajung in Bucuresti asa cum a ramas.Daca vrea sa ne intalnim bine,daca nu iarasi bine.Ii dau un ultimatum fie ne impacam acum fie uita ca ne-am cunoscut vreodata.Mi se pare corect nu?Chiar am obosit sa se tot joace atat cu mine.I-am zis ca a avut timp sa se gandeasca la ce va face cu noi si ca daca vrea are poate sa isi ia o zi de gandit si mi-a raspuns ca nu a venit ziua aia.I-am zis ca nu ecorect cum procedeaza si chair nu mai am de gand sa fiu fraiera care il asteapta ca el sa se distreze si cand isi mai aduce aminte sa ma sune..chiar am obosit.Sincer nu stiu ce tot mai vrea omul asta de la mine.El e cel care imi spune sa plec ca nu ma mai vrea apoi tot el e cel care imi spune ca tine la mine..ar vrea sa ne impacam dar nu prea.Incep sa il detest pt toata suferinta ce mi-o provoca.Nu inteleg cum poate avea o inima atat de neagra si cum de nu am vazut asta mai devreme..



O face din simplul motiv ca nu te iubeste cu adevarat,atunci cand iubesti o persoana,din toata inima,cauti sa nu o ranesti in vreun fel si sa te porti exemplar cu ea si fata de ea!!!El,,doar TINE LA TINE!!!Sincer,nici asta nu cred,mai degraba,,cred ca este diabolic,ii place jocul acesta neechitabil!!!Ai obosit????Ai mare grija sa nu clachezi definitiv,si daca stai sa te gandesti,,oare merita sacrificiul tau???,
MissRainbow
Postat pe 21 Iunie 2012 19:19
De la: MissRainbow, la data 2012-06-21 19:19:38
De la: fantasie, la data 2012-06-21 19:08:41Am vorbit cu el.Mi-a zis ca nu stie ce sa faca daca sa ne mai dea o sansa sau nu ca el inca tine si a tinut la mine..numai prostii mi-a zis.In orice caz am ajuns la concluzia si am luat decizia de a pune in sf punctul pe i.Asta si datorita sfaturilor si incurajarilor voastre.Maine il voi suna cand ajung in Bucuresti asa cum a ramas.Daca vrea sa ne intalnim bine,daca nu iarasi bine.Ii dau un ultimatum fie ne impacam acum fie uita ca ne-am cunoscut vreodata.Mi se pare corect nu?Chiar am obosit sa se tot joace atat cu mine.I-am zis ca a avut timp sa se gandeasca la ce va face cu noi si ca daca vrea are poate sa isi ia o zi de gandit si mi-a raspuns ca nu a venit ziua aia.I-am zis ca nu ecorect cum procedeaza si chair nu mai am de gand sa fiu fraiera care il asteapta ca el sa se distreze si cand isi mai aduce aminte sa ma sune..chiar am obosit.Sincer nu stiu ce tot mai vrea omul asta de la mine.El e cel care imi spune sa plec ca nu ma mai vrea apoi tot el e cel care imi spune ca tine la mine..ar vrea sa ne impacam dar nu prea.Incep sa il detest pt toata suferinta ce mi-o provoca.Nu inteleg cum poate avea o inima atat de neagra si cum de nu am vazut asta mai devreme..



O face din simplul motiv ca nu te iubeste cu adevarat,atunci cand iubesti o persoana,din toata inima,cauti sa nu o ranesti in vreun fel si sa te porti exemplar cu ea si fata de ea!!!El,,doar TINE LA TINE!!!Sincer,nici asta nu cred,mai degraba,,cred ca este diabolic,ii place jocul acesta neechitabil!!!Ai obosit????Ai mare grija sa nu clachezi definitiv,si daca stai sa te gandesti,,oare merita sacrificiul tau???,
criszoe
Postat pe 21 Iunie 2012 19:26
De la: MissRainbow, la data 2012-06-21 19:19:38
De la: fantasie, la data 2012-06-21 19:08:41Am vorbit cu el.Mi-a zis ca nu stie ce sa faca daca sa ne mai dea o sansa sau nu ca el inca tine si a tinut la mine..numai prostii mi-a zis.In orice caz am ajuns la concluzia si am luat decizia de a pune in sf punctul pe i.Asta si datorita sfaturilor si incurajarilor voastre.Maine il voi suna cand ajung in Bucuresti asa cum a ramas.Daca vrea sa ne intalnim bine,daca nu iarasi bine.Ii dau un ultimatum fie ne impacam acum fie uita ca ne-am cunoscut vreodata.Mi se pare corect nu?Chiar am obosit sa se tot joace atat cu mine.I-am zis ca a avut timp sa se gandeasca la ce va face cu noi si ca daca vrea are poate sa isi ia o zi de gandit si mi-a raspuns ca nu a venit ziua aia.I-am zis ca nu ecorect cum procedeaza si chair nu mai am de gand sa fiu fraiera care il asteapta ca el sa se distreze si cand isi mai aduce aminte sa ma sune..chiar am obosit.Sincer nu stiu ce tot mai vrea omul asta de la mine.El e cel care imi spune sa plec ca nu ma mai vrea apoi tot el e cel care imi spune ca tine la mine..ar vrea sa ne impacam dar nu prea.Incep sa il detest pt toata suferinta ce mi-o provoca.Nu inteleg cum poate avea o inima atat de neagra si cum de nu am vazut asta mai devreme..



O face din simplul motiv ca nu te iubeste cu adevarat,atunci cand iubesti o persoana,din toata inima,cauti sa nu o ranesti in vreun fel si sa te porti exemplar cu ea si fata de ea!!!El,,doar TINE LA TINE!!!Sincer,nici asta nu cred,mai degraba,,cred ca este diabolic,ii place jocul acesta neechitabil!!!Ai obosit????Ai mare grija sa nu clachezi definitiv,si daca stai sa te gandesti,,oare merita sacrificiul tau???,






Ai dreptate maine ii voi pune punct.Oricat de greu imi va fi ! pana la urma nu sunt singura care a patit asa..as fi preferat sa fiu singura
care nu trece prin asa ceva.Maine ii zic sa nu ma mai caute ca nu mai avem nimic de impartit..voi tine cont de toate sfaturile primite in decursul acestui timp.Va multumesc enorm!Stiti nu ma gandeam o secunda ca omul asta ma va rani asa..asta e cel mai dureros sa fii lovit pe la spate exact de persoana cea mai draga tie si de la care nu te asteptai vreodata.
fantasie
Postat pe 21 Iunie 2012 19:52
[quote name='fantasie' date='2012-06-21 19:52:43'
Ai dreptate maine ii voi pune punct.Oricat de greu imi va fi ! pana la urma nu sunt singura care a patit asa..as fi preferat sa fiu singura
care nu trece prin asa ceva.Maine ii zic sa nu ma mai caute ca nu mai avem nimic de impartit..voi tine cont de toate sfaturile primite in decursul acestui timp.Va multumesc enorm!Stiti nu ma gandeam o secunda ca omul asta ma va rani asa..asta e cel mai dureros sa fii lovit pe la spate exact de persoana cea mai draga tie si de la care nu te asteptai vreodata.[/quote]



Draga mea,daca acest lucru pote fi o consolare pentru tine,,afla ca nu esti singura femeie cu astfel de probleme,,,societatea nostra,,,are reprezentante de frunte in acest segment de relatii!Nu te-ai gandit o secunda????????????Draga,roaga-te Domnului sa nu ajungi sa spui aceste cuvinte,dupa o viata intreaga,in care ai crezut ca esti iubita,,acolo,,tragedie!!!!!Capul sus,,nu te mai leaga nimic de trecut,,in fata ta,,este viitorul!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 21 Iunie 2012 19:57
De la: fantasie, la data 2012-06-21 10:18:39am inteles..va multumesc frumos..de cand am vb am numai cosmaruri noaptea tin sa va marturisesc..si tocmai cand incepusem sa adorm mai bine..il tot visez ca avem discutia in care dam sa ne impacam si el imi spune ca am inteles totul gresit..mai pe scurt mi se ruleaza in vis momentul in care ne-am pus capat relatiei.L-am mai visat si cu altcineva..iar m-a adus intr-o stere deplorabila.Nu va mint si dupa cum v-ati dat seama sulfetul meu il vrea cu orice pret inapoi.Il iubesc atat de mult ca as trece peste orice si oricine..doar daca as sti ca si el ma iubeste asa.Dar nu fac decat sa ma amagesc corect?..


te amagesti singura, cel mai bine ar fi sa uiti ca exista sa ii stergi toate numerele de telefon sa il stergi din listele tale de orice fel sa incerci sa nu mai iei contact cu el de nici un fel macar pentru o perioada, apoi incet incet o sa poti vedea viata si in alte culori.
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Iunie 2012 19:59
De la: fantasie, la data 2012-06-20 12:12:20In ciuda faptului ca nu ne-am mai vb atat de mult..m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa merg la mare cu el si ai lui:-?? Mi-a scapat mie ceva in ecuatia asta?El are sa imi dea 450 roni si ma gandesc ca de asta mi-a propus ideea cu marea,dar cand l-am intrebat a zis ca nu si ca a fost un impuls de moment si ca ramane sa il sun eu cand ajung in bucuresti sa ne intalnim.In aceeasi zi m-a sunat si mi-a zis ca m-a visat si vroia sa vada daca sunt bine..stiti eu chair constientizez ca se joaca cu mine..dar nu pot evita ca o parte din sufletul meu sa nu isi doreasca ca el sa vrea sa e impacam.Stiu ca m-am injosit mult..dar puteti intelege cat de mult l-am iubit si il iubesc pe acest om?!! ce pot sa fac?? azi l-am sunat si i-am zis ca a venit randul meu sa il visez..cat de stupid.M-a linistit vocea lui..imi e atat de dor de el.A ramas ca vorbim si ne intalnim cand vin in bucuresti..ma gandesc cum va evolua toata discutia?imi va cere sa o luam de la capat ? caci si daca ar fi asa ne-ar fi ff greu..pentru ca toti cei ce il cunosc nu il mai suporta pentru tot ceea ce mi-a facut..poate ca nu ar trebui sa imi mai fac atatea iluzii..dar totutsi el a fost cel care mi-a zis ca nu ma mai vrea sa nu il mai sun..si acum ..tot el e cel care ma suna ca m-a visat..si tocmai cand eram mai bine!!


Dragii mei ce pot sa fac? imi e sufletul atata de greu..doar gandul ca il voi revedea ma da complet peste cap



Cand il vei vedea - deschideti inima si spunei ce simti si roagal sa fie sincer fata de tine. Cerei sa fie drept si corect si sati zica ce ganduri are cu privire la tine pt ca tu vrei sa sti modul in care iti organizezi viata.
kudika_nikole
Postat pe 21 Iunie 2012 21:15
De la: kudika_nikole, la data 2012-06-21 21:15:18
De la: fantasie, la data 2012-06-20 12:12:20In ciuda faptului ca nu ne-am mai vb atat de mult..m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa merg la mare cu el si ai lui:-?? Mi-a scapat mie ceva in ecuatia asta?El are sa imi dea 450 roni si ma gandesc ca de asta mi-a propus ideea cu marea,dar cand l-am intrebat a zis ca nu si ca a fost un impuls de moment si ca ramane sa il sun eu cand ajung in bucuresti sa ne intalnim.In aceeasi zi m-a sunat si mi-a zis ca m-a visat si vroia sa vada daca sunt bine..stiti eu chair constientizez ca se joaca cu mine..dar nu pot evita ca o parte din sufletul meu sa nu isi doreasca ca el sa vrea sa e impacam.Stiu ca m-am injosit mult..dar puteti intelege cat de mult l-am iubit si il iubesc pe acest om?!! ce pot sa fac?? azi l-am sunat si i-am zis ca a venit randul meu sa il visez..cat de stupid.M-a linistit vocea lui..imi e atat de dor de el.A ramas ca vorbim si ne intalnim cand vin in bucuresti..ma gandesc cum va evolua toata discutia?imi va cere sa o luam de la capat ? caci si daca ar fi asa ne-ar fi ff greu..pentru ca toti cei ce il cunosc nu il mai suporta pentru tot ceea ce mi-a facut..poate ca nu ar trebui sa imi mai fac atatea iluzii..dar totutsi el a fost cel care mi-a zis ca nu ma mai vrea sa nu il mai sun..si acum ..tot el e cel care ma suna ca m-a visat..si tocmai cand eram mai bine!!


Dragii mei ce pot sa fac? imi e sufletul atata de greu..doar gandul ca il voi revedea ma da complet peste cap



Cand il vei vedea - deschideti inima si spunei ce simti si roagal sa fie sincer fata de tine. Cerei sa fie drept si corect si sati zica ce ganduri are cu privire la tine pt ca tu vrei sa sti modul in care iti organizezi viata.




Cati barbati sinceri ai intilnit tu in viata ta ?? Ei stiu sa minta frumos, rostesc cuvinte alese.... care sa le acopere interesele lor, proprii si personale
GHEISA_
Postat pe 21 Iunie 2012 21:26
De la: GHEISA_, la data 2012-06-21 21:26:57
De la: kudika_nikole, la data 2012-06-21 21:15:18
De la: fantasie, la data 2012-06-20 12:12:20In ciuda faptului ca nu ne-am mai vb atat de mult..m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa merg la mare cu el si ai lui:-?? Mi-a scapat mie ceva in ecuatia asta?El are sa imi dea 450 roni si ma gandesc ca de asta mi-a propus ideea cu marea,dar cand l-am intrebat a zis ca nu si ca a fost un impuls de moment si ca ramane sa il sun eu cand ajung in bucuresti sa ne intalnim.In aceeasi zi m-a sunat si mi-a zis ca m-a visat si vroia sa vada daca sunt bine..stiti eu chair constientizez ca se joaca cu mine..dar nu pot evita ca o parte din sufletul meu sa nu isi doreasca ca el sa vrea sa e impacam.Stiu ca m-am injosit mult..dar puteti intelege cat de mult l-am iubit si il iubesc pe acest om?!! ce pot sa fac?? azi l-am sunat si i-am zis ca a venit randul meu sa il visez..cat de stupid.M-a linistit vocea lui..imi e atat de dor de el.A ramas ca vorbim si ne intalnim cand vin in bucuresti..ma gandesc cum va evolua toata discutia?imi va cere sa o luam de la capat ? caci si daca ar fi asa ne-ar fi ff greu..pentru ca toti cei ce il cunosc nu il mai suporta pentru tot ceea ce mi-a facut..poate ca nu ar trebui sa imi mai fac atatea iluzii..dar totutsi el a fost cel care mi-a zis ca nu ma mai vrea sa nu il mai sun..si acum ..tot el e cel care ma suna ca m-a visat..si tocmai cand eram mai bine!!


Dragii mei ce pot sa fac? imi e sufletul atata de greu..doar gandul ca il voi revedea ma da complet peste cap



Cand il vei vedea - deschideti inima si spunei ce simti si roagal sa fie sincer fata de tine. Cerei sa fie drept si corect si sati zica ce ganduri are cu privire la tine pt ca tu vrei sa sti modul in care iti organizezi viata.




Cati barbati sinceri ai intilnit tu in viata ta ?? Ei stiu sa minta frumos, rostesc cuvinte alese.... care sa le acopere interesele lor, proprii si personale




daca ar fi totul asa cum ne-am dori lumea ar fi un loc mai bun nu? crezi ca nu l-am rugat de atatea ori sa fie sincer? relatia noastra pe asta s-a si bazat "pe vorbe despre sinceritate"din partea lui.In timp ce eu i-am zis absolut totul despre mine fiind naiva crezand ca asa ar trebui el mi-a zis doar o parte din ceea ce stia si majoriatea despre el.Pana in ziua de azi am asteptat sa mi se deschida..dar mereu imi zicea ca el cu greu prinde incredere in cineva.Nu credeti ca i-am sters numarul adresele?Dar ce folos ca numarul il stiu mai bine decat pe al meu.Nu stiu ce e mai bine sa fac..sa ma vad acum cu el sau dupa sesiune.Ideea e ca trebuie taiat raul de la radacina nu??Si ma gandeam ca azi sa spun stop.Ori are de gand sa ne impacam ori imi da pace..pentru ca asa nu mai pot continua.El ar vrea sa nu mai aiba nicio obligatie si cand e din cand in cand sa mai vb la telefon cam asa si-a exprimat dorinta..si daca e sa discutam dupa sesiunea si apoi ma mai amana dupa licenta lui..si uite asa dragul de el se distreaza si fraiera de mine sta sa il astepte.Nu credeti ca e mai bine sa ma intalnesc azi cu el??Si daca nu vrea cu toate ca a lui a fost ideea sa ii zic ceva de genul "asta e eu acum puteam inseamna ca nu mai avem ce sa ne mai spunem si nu are rost sa ma mai cauti".Sau sa astept sa ma sune el..stiti sufletul meu imi spune sa ma vad cu el..dar nu mai vreau sa gandesc cu inima ca am ajuns sa fiu ranita prea tare.Nu stiu ce vrea omul asta de la mine..Imi spune ca tine la mine ar vrea sa ne impacam dar nu stie daca e bine si sa nu imi fac sperante..eu sa invat pentru sesiune ca viitorul meu e facultatea..dar ma suna sa ma dea peste cap stiind bine ca asa se intampla.cum poate fi atat de hain? ce credeti ca urmareste defapt???
fantasie
Postat pe 22 Iunie 2012 08:53
[quote name='fantasie' date='2012-06-22 08:53:33'

daca ar fi totul asa cum ne-am dori lumea ar fi un loc mai bun nu? crezi ca nu l-am rugat de atatea ori sa fie sincer? relatia noastra pe asta s-a si bazat "pe vorbe despre sinceritate"din partea lui.In timp ce eu i-am zis absolut totul despre mine fiind naiva crezand ca asa ar trebui el mi-a zis doar o parte din ceea ce stia si majoriatea despre el.Pana in ziua de azi am asteptat sa mi se deschida..dar mereu imi zicea ca el cu greu prinde incredere in cineva.Nu credeti ca i-am sters numarul adresele?Dar ce folos ca numarul il stiu mai bine decat pe al meu.Nu stiu ce e mai bine sa fac..sa ma vad acum cu el sau dupa sesiune.Ideea e ca trebuie taiat raul de la radacina nu??Si ma gandeam ca azi sa spun stop.Ori are de gand sa ne impacam ori imi da pace..pentru ca asa nu mai pot continua.El ar vrea sa nu mai aiba nicio obligatie si cand e din cand in cand sa mai vb la telefon cam asa si-a exprimat dorinta..si daca e sa discutam dupa sesiunea si apoi ma mai amana dupa licenta lui..si uite asa dragul de el se distreaza si fraiera de mine sta sa il astepte.Nu credeti ca e mai bine sa ma intalnesc azi cu el??Si daca nu vrea cu toate ca a lui a fost ideea sa ii zic ceva de genul "asta e eu acum puteam inseamna ca nu mai avem ce sa ne mai spunem si nu are rost sa ma mai cauti".Sau sa astept sa ma sune el..stiti sufletul meu imi spune sa ma vad cu el..dar nu mai vreau sa gandesc cu inima ca am ajuns sa fiu ranita prea tare.Nu stiu ce vrea omul asta de la mine..Imi spune ca tine la mine ar vrea sa ne impacam dar nu stie daca e bine si sa nu imi fac sperante..eu sa invat pentru sesiune ca viitorul meu e facultatea..dar ma suna sa ma dea peste cap stiind bine ca asa se intampla.cum poate fi atat de hain? ce credeti ca urmareste defapt???[/quote]



Fantasie,Fantasie,,nu te mai chinui!!!!Nu iti mai face procese de constiinta!!Nu mai cauta explicatii la acel domn,ci in tine!!!In sufletul tau se da o mare batalie,intre propriile-ti trairi,,,nu te lasa prada lor!!!Ai de invatat,,profesia sta la baza evolutiei tale,,,nu are de-a face cu iubirea,delimiteaza-le si urmareste-ti interesele profesionale,,,nimic nu va suplini posibilele esecuri in domeniu!!!De ce ii mai raspunzi la telefon??Sincer,cred ca iti place acest joc nebunesc,,dar,fii atenta,ca tu esti "victima",nu el!!!!

".Ideea e ca trebuie taiat raul de la radacina nu?"-----Ti-ai dat raspunsul singura!!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Iunie 2012 09:06
De la: fantasie, la data 2012-06-21 19:08:41Am vorbit cu el.Mi-a zis ca nu stie ce sa faca daca sa ne mai dea o sansa sau nu ca el inca tine si a tinut la mine..numai prostii mi-a zis.In orice caz am ajuns la concluzia si am luat decizia de a pune in sf punctul pe i.Asta si datorita sfaturilor si incurajarilor voastre.Maine il voi suna cand ajung in Bucuresti asa cum a ramas.Daca vrea sa ne intalnim bine,daca nu iarasi bine.Ii dau un ultimatum fie ne impacam acum fie uita ca ne-am cunoscut vreodata.Mi se pare corect nu?Chiar am obosit sa se tot joace atat cu mine.I-am zis ca a avut timp sa se gandeasca la ce va face cu noi si ca daca vrea are poate sa isi ia o zi de gandit si mi-a raspuns ca nu a venit ziua aia.I-am zis ca nu ecorect cum procedeaza si chair nu mai am de gand sa fiu fraiera care il asteapta ca el sa se distreze si cand isi mai aduce aminte sa ma sune..chiar am obosit.Sincer nu stiu ce tot mai vrea omul asta de la mine.El e cel care imi spune sa plec ca nu ma mai vrea apoi tot el e cel care imi spune ca tine la mine..ar vrea sa ne impacam dar nu prea.Incep sa il detest pt toata suferinta ce mi-o provoca.Nu inteleg cum poate avea o inima atat de neagra si cum de nu am vazut asta mai devreme..


In sfarsit incepi sa realizezi cum stau lucrurile de fapt. Nu pot decat sa te felicit si sa te incurajez sa mergi pe drumul tau pana vei gasi un om care sa te iubeasca si aprecieze la justa ta valoare!
kokeshi
Postat pe 22 Iunie 2012 10:00
De la: fantasie, la data 2012-06-23 21:46:11off dragele mele..nush cum s-a intamplat dar am amanat discutia pana pe 9 cand trebuia sa ne aniversam ziua.L-am sunat cand am ajuns in bucuresti asa cum ramasese.I-am zis ca asta va fi ultima discutie pe care o vom avea la telefon si sa nu ma mai caute.Pana la urma am stabilit ziua de 9 dupa cum va ziceam.Off nu stiu de ce imi fac atat de mult rau.Am avut o dicutie normala,frumoasa..nici nush..ar fi atat de multe de zis..nici nu vreau sa va rapesc din timp..sunt constienta ca am primit toate sfaturile voastre bune..nua r mai fi nimic de zis.Stiti sper ca atunci cand ne vom intalni sa vedem daca ne mai dam o sansa..sa reusesc sa trec peste si sa fiu eu cea care va spune "gata nu mai vreau".Nu va mint..imi e ff dor de el.Stiu ca daca ne impacam nu va mai fi acelasi lucru caci nu voi mai avea incredere in el.Oricum momentan nu ma pot gandi la nimic caci mai am de dat 3 examene..va pup dragele mele va multumesc din suflet pt sfaturile voastre:*:*:


Iti doresc mult succes in tot ceea ce-ti propui!
kokeshi
Postat pe 24 Iunie 2012 09:51
Azi mi-am dovedit ca nu am fost deloc exagerata in banuielile mele cum ca m-ar insela.Cu toate acestea nu inteleg ce mai vrea acest om de la mine si mai rau de ce ii tot mai raspund la telefon si ma las afectata.Mi-am demonstrat de atatea ori ca nu merita.Azi dupa cum cred ca v-am zis am avut examen si dupa cine credeti ca ma suna sa vada ce am facut..dragul meu fost iubit..in ciuda faptua lui ca ieri eu il sunasem si m-a repezit la telefon pentru ca dragele mele era ocupat cu domnisoara fiind plecati la Buftea.De confirmat nu am nicio confirmare exacta dar in urma pozelor postate de respectiva si prin faptul ca domnul mi-a zis ca se duce la busteni eu zic ca legatura era cat se poate de simpla si evidenta.Nu stiu cum va mai evolua situatia..in clipa asta il urasc atat de mult pe acest om de nimic .imi vine sa ii strig in fata sa il fac sa se simta ultimul om asa cum m-a facut si el pe mine sa ma simt.Cum ii pot intoarce toata suferinta si jignirea ce mi-a provocat-o? off dragele mele cum sa gasesc acea forta de care imi spuneti si dispuneti voi ca sa trec peste aceasta situatie?! Am incercat sa nu ma mai gandesc la el..sa ies cu fetele cu toate ca timpul nu imi prea permite caci mai mult stau si invat..sa cunosc mai multa lume si totul e ok pana cand ajunga casa..si ma pun in pat si imi apare el in minte.Azi aveam tendinta sa ma duc la el..asa cum faceam sesiunea trecuta ..in fiecare zi dupa examen..ma relaxam in bratele lui..ma cuprindea cu sarutari..ii simteam parfumul dulce..ii mangaiam chipul il priveam si ma gandeam ca acest om ma va face mereu fericita ,ca nu ma va rani nicioodata si ca orice disputa aveam aceasta ne intarea relatia...dar m-am trezit!! Brusc mi-am amintit ca toate acestea sunt la trecut..dar nu imi voi ingadui sa mai plang..i-as scrie un mail sa o fac? simt iar ca ma prabusesc in neant
fantasie
Postat pe 25 Iunie 2012 22:24



Si de aici mi-a fost sters ultimul comment!!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Iunie 2012 22:29
De la: fantasie, la data 2012-06-25 22:24:30


Hmm,iti foloseste la ceva manifestarea de ura fata de fostul???????Crezi ca vei reusi sa treci de starea in care te afli urand??Fals!!!!

Fantasie,sper ca acest comment sa nu se stearga ca anteriorul post ,si vin si-ti spun ca te admir din punct de vedere al talentului avut in autocompatimire,la care se aduaga si un procent de buna naratoare!!!De ce faci asa ceva,de ce traiesti tot visand si intorcandu-te la amintirile legate de el?Cred ca iti place foarte mult sa faci acest lucru!!!De ce te intereseaza cu cine ,unde si cum este,,care este rostul tau in legatura lui??????Nu vad logica a astfel de preocupari!!Este liber sa fie cu cine doreste!!!De ce doresti sa-i scrii un e-mail?Ca sa suferi si mai mult?????Cum poti ura si iubi in acelasi timp??Crezi ca daca te vei razbuna,vei deveni mai buna sau vei fi fericita???Iar gresesti!!!Daca vei putea sa-mi raspunzi la aceste intrebari,,,voi considera ca esti departe de depresia ,care isi arata coltii in ceea ce te priveste!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iunie 2012 10:59
voi sunteti de rasul curcilor femei.voi dati lecti d viata cand una este divortata si alta are personalitate dubla si io fugit barbatul cu alta
kudika_10590
Postat pe 26 Iunie 2012 11:10
cat timp nu v-ati vazut sau nu v-ati vorbit?
pot sa-ti spun ca dupa 22 de ani imi este la fel de dor de el si tot asa m-a dat peste cap si pe mine dar e dreptul tau sa hotarasti daca vrei sa mai incerci, sa reinvi ce-a fost, sa continui sau ce crezi tu ca e de facut.
kudika318915
Postat pe 26 Iunie 2012 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa se incheie relatia! 31 De la: kudika083394 6 Decembrie 2009 00:24
Bun simtz sau tupeu? 35 De la: miss_darine 30 Aprilie 2010 21:15
Ce credeti ca mai inseamna sa fii bun si frumos? 1 De la: danzavo 22 Decembrie 2009 10:48
Il iubesc...,oare realtia noastra poate avea viitor?! 20 De la: Trixibell 12 August 2009 03:45
De ce adora barbatii sexul oral si la ce ar renunta in favoarea acestuia? 59 De la: tonikana 26 Ianuarie 2009 17:01