Setari Cookie-uri

frate si sora dorm impreuna

Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.
corinab840
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:28
sex bomb! sex bomb!sex bomb!
fumezi iarba?prizezi ceva pe nas?pe bune esti cam trilulilu!
one_size
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:31
Vai, vai, ai dat peste baiatul mamei!Nasoala treaba.Si mai nasoala reactia lui.Putea cel putin sa-ti vorbeasca frumos si civilizat, ca doar esti om si asa cum ai zis si tu, esti prietena lui. Cred ca intreaga familie sufera de sindromul zgarceniei. Sa-si cumpere macar un alt pat, a doarma separat.Doamne fereste, auzi, om la 27 de ani sa doarma cu sora-sa!!!pffffffff
shante
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:42
A dat peste baiatul sorei,poate si mai rau da,cam ciudat sa doarma cu sora-sa la varsta asta ca doar toti stim cum sunt baietii si problemele lor dimineata, e sanatos pentru un baiat ca inca de la pubertate sa doarma singur. ma rog , acum asta nu inseamna ca e ceva pervers intre ei dar clar e dupa fusta lui sora-sa pe care o divinizeaza atata. e nasol pentru tine, eu zic sa te indepartezi de asa un baiat mai ales ca a rectionat foarte urat cand ti-ai spus si tu punctul de vedere asupra acestei situatii.
Lorena26
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:33
Draga fata ,situatia e cam urata;pe langa faptul ca inca doarme cu sora lui la varsta asta se pare ca pentru el acest fapt este perfect normal si te mustruluieste pe tine ca nu-l intelegi.Ce e de inteles? Cuvintele tale sunt de bun-simt si probleme cu ''scufita'' are junele.Mult noroc cu un asemenea specimen!
adnana
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:06
Acum sincer si fara pic de ironie,nu cred ca esti deplasata ca l-ai intrebat sau i-ai cerut explicatii.Nu mi se pare normal sa doarma cu sora-sa si mai mult ,de ce a luat foc cand i-ai spus asta??
Cu ea ai vorbit?Eu am 2frati,dar n-am dormit in acelasi pat de cand eram mici,mici si acum daca ma gandesc,nu ar fi ceva extraordinar daca s-ar intampla sa fim intr-un loc si sa fim nevoiti sa impartim acelasi pat,dar sa ai un obicei din asta si sa te infurii cand esti intrebat,mie una imi pare complet deplasat!
Eu zic sa-i faci cadou de ziua lui o saltea si s-o imparti cu el,iar sora-sa sa doarma draq singura in pat,ca e ditamai femeia,ma mir ca nu se simte.....
luyyzz
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:08
Esti sigura ca aia e sora-sa? Daca este intr-adevar sora lui atunci da-l dracului cat mai repede posibil si fara a-ti consuma prea multa energie cu el.
frozen_autumn
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:22
Multumesc pt pareri. Chiar aveam nevoie de ele.
Aseara am purtat o discutie cu el si mi-a zis ca toata problema e in cap la mine, ca imi imaginez chestii si daca vreau sa accept asa situatia bine, daca nu sa fac ce vreau. Tot imi repeta ca nu ii convine ca ma bag in familia lui. Apoi spune ca situatia e temporara pana se hotaraste sora lui ce sa faca, dar nu stie cat anume poate dura, probabil luni de zile, daca se angajeaza sau nu, si daca hotaraste sa se angajeze , cu criza asta cine stie cat o sa dureze. I-am zis ca nu cred ca mai pot astepta atat, ca e cazul sa ia o decizie. El zice ca nu are de ales, ca nu tine de el sa ia decizia, e sora lui si trebuie sa o ajute. Oricum daca isi iau apartament mi-a spus clar ca ea o sa stea la el. Asta inteleg, sa stea in camere separate, e normal. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lui sa doarma in pat cu ea pe termen nedefinit, i-am zis asta si a zis ca faptul ca doarme cu sora lui nu are legatura cu relatie lui cu mine, si daca nu pot accepta asta e problema mea. A intors tot ce am spus impotriva mea, a zis ca partea bolnava din mine vede problema, cu toate ca i-am spus clar ca il cred ca nu face nimic pervers cu ea, doar ca la varsta lui nu e sanatos ce face.
Acum a ramas in aer situatia, discutia s-a terminat cu "daca nu accepti situatia, fa ce vrei, eu ies ca m-am saturat de discutie, fac un joc"
Oricum sunt confuza cu privire la faptul daca sa ne despartim sau nu, e destul de greu sa rup relatia in cazul in care in afara de dormitul cu sora alte probleme nu ar mai fi, cat suntem impreuna e totul frumos si bine.
corinab840
Postat pe 15 Octombrie 2009 09:05
Oricum ai da-o,situatia e cam bolnava...
N-au avut bani de o canapea sau cum?Si in continuare,cand se vor muta,tot cu sora-sa in pat va dormi?
heaven2007
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:58
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-14 21:22:16Esti sigura ca aia e sora-sa? Daca este intr-adevar sora lui atunci da-l dracului cat mai repede posibil si fara a-ti consuma prea multa energie cu el.

Buna intrebare!
Cand este plecat cam cat de des vorbeste cu tine?
heaven2007
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:01
Pai eu il cred cand spune ca e sora lui, mi-a mai povestit de ea si i-am mai auzit vorbind la telefon. Ea a fost plecata in Italia pana acum la mama lor, abia luna trecuta a venit cand si-a inceput masterul. Cand a fost plecata am fost la apartament la ei la Roman si am vazut poze cu ea, il cred ca e sora lui si au crescut impreuna. Stiu ca sora lui are un prieten de prin faculate, el lucreaza in Pitesti acum, si s-a stabilit acolo, deci sora lui are acum o relatie la distanta cu tipul asta. L-am intrebat pe prietenul meu ce zice iubitul surorii lui, daca el e de acord cu situatia si mi-a spus " stie de situatie dar nu e asa deplasat ca tine ca sa gandeasca aberatiile astea". Nu consider ca sunt deplasata daca zic ca nu e normal sa doarma impreuna cat face ea masterul acolo, totusi sunt 2 ani.

Heaven, ce pot sa spun e ca vorbim destul de des cand e el la iasi, in fiecare seara cateva ore. El spune ca ma iubeste, tind sa il cred, dar e ciudat ca atunci cand imi spun si eu o parere , se simte atacat si reactioneaza urat, si imi pare cam orolios, genul de persoana care nu vrea sa raspunda pt faptele sale, genul de persoana care are o parere ft buna despre el. Poate chiar vrea sa o ajute sa o scuteasca de cheltuieli pe sora lui, inteleg asta si i-am zis ca il sustin, dar cred ca este o limita in a-ti ajuta familia, si faptul ca trebuie sa doarma in pat cu ea atata timp, intrece cu mult limita parerea mea.
Nu stiu, poate ma insel, nu vreau sa il judec, el o face mereu pe sfantul, si cateodata am impresia ca eu vorbesc aiurea, cand il vad ce determinat e sa isi sustina punctul de vedere. De aceea vroiam o parere din afara.
Multumesc inca o data pt ceea ce imi scrieti, ma ajuta sa ma desprind si sa vad si din alte unghiuri situatia.
corinab840
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:44
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-14 21:22:16Esti sigura ca aia e sora-sa? Daca este intr-adevar sora lui atunci da-l dracului cat mai repede posibil si fara a-ti consuma prea multa energie cu el.


si daca nu e sor-sa, sa ramana cu el, nu????
kitty_krieger
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:48
Saftul meu: nu te baga!!!

Cu totii suntem sensibili cand vine vorba de familiile noastre, barbatii si mai si!
Tie nu cred ca ti-ar conveni sa-ti spuna cineva ce fel de relatie sa ai cu rudele tale!

Trebuie sa intelegi ca fiecare familie e diferita si relatiile care se dezvolta in cadrul acelei familii sunt foarte complexe si foarte diferite de altele. Ce tie ti se pare deplasat, altuia i se pare normal si invers (de exemplu, am o prietena care nu se poate impaca cu gandul ca eu nu o suport pe mama). Nu ai cum sa castigi aici: ori ii accepti relatiile de familie exact asa cum sunt, ori pleci!
kitty_krieger
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:01
Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...
corinab840
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:19
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-10-15 11:48:13
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-14 21:22:16Esti sigura ca aia e sora-sa? Daca este intr-adevar sora lui atunci da-l dracului cat mai repede posibil si fara a-ti consuma prea multa energie cu el.


si daca nu e sor-sa, sa ramana cu el, nu????


Eu nu as ramane cu asemenea specimen nici daca ar fi sora-sa nici daca nu ar fi . Este suficient ca doarme cu o femeie in pat. Asa ceva nu este pentru mine. Bineinteles ca parerile sunt impartite in functie de caracterul si personalitatea fiecaruia.
frozen_autumn
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:42
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


Corina,
Eu ti-am spus parerea mea. Oricat ar fi de diferite familiile si cine stie ce fel de obiceiuri mai au nu mi se pare absolut deloc normal ce ai relatat tu aici. Si mai straniu este ca el iti spune sec si raspicat " nu te baga in familia mea". Eu consider ca daca el te-ar iubi doar un pic te-ar considera parte din familia lui. Sau ce Doamne iarta-ma inseamna pentru el iubita atunci? Sau mai exact ce rol ocupi tu in viata lui? Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri? Hai sa fim seriosi: fratii se ajuta reciproc, dar de aici si pana a dormi in acelasi pat no way! Cred ca ar fi putut cumpara o alta canapea. Eu daca as fi in locul tau in mod sigur nu as mai pierde vremea cu el prea mult.
frozen_autumn
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:59
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


wtf????
greierash_is_back
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:05
Eu una.. n-as pune etichete asa de usor. Nu mi se pare deloc o situatie "bolnava"... nici macar iesita din comun. Sunt familii numeroase care dorm in aceeasi camera, cate doi-trei intr-un pat.. din motive numai de ei cunoscute CU ADEVARAT. Atata timp cat ceea ce povestesti tu.. este doar ceea ce ti-a spus el... nu e nimic ciudat. DACA ii vei vedea impreuna si vei sesiza gesturi, cuvinte sau mai stiu eu ce... anormale, atunci e cazul sa iti faci probleme.
E posibil ca, indiferent de numarul zero-urilor din banca, sa-si doreasca unele economii.. fiind o situatie temporara. E, tot la fel de probabil, o relatie frate-sora.. speciala.. Doar pentru ca noi nu aveam o asemenea relatie.. nu o face pe a lui anormala. Desigur, exista si varianta.. la care ne ingrozim cu totii, dar sa nu ne grabim a da verdicte.
Indiferent de situatie.. a incerca sa te impui in fata lui (in detrimentul surorii).. nu e o idee buna. Tocmai pentru ca ei au hotarat ceva... si vor s-o duca pana la capat. Ori ai rabdare - mergand pe varianta unei relatii speciale si absolut nevinovate intre ei, ori ... spui la revedere... si suporti consecintele deciziei tale.
rashela
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:09
De la: Lorena26, la data 2009-10-14 20:33:05A dat peste baiatul sorei,poate si mai rau da,cam ciudat sa doarma cu sora-sa la varsta asta ca doar toti stim cum sunt baietii si problemele lor dimineata, e sanatos pentru un baiat ca inca de la pubertate sa doarma singur. ma rog , acum asta nu inseamna ca e ceva pervers intre ei dar clar e dupa fusta lui sora-sa pe care o divinizeaza atata. e nasol pentru tine, eu zic sa te indepartezi de asa un baiat mai ales ca a rectionat foarte urat cand ti-ai spus si tu punctul de vedere asupra acestei situatii.


Ce minte cangrenatã ai,putrezitã aº spune.
Dacã bãieþii au probleme pentru cã au erecþii dimineaþa, îþi doresc ca al tãu sã scape de problema asta spre a contribui la armonia cuplului vostru.
MISOG1N
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:03
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


Dar þi se pare normal dacã tactu îþi dã o palmã pe curr sã te grãbeºti sã duci gunoiu',nu-i aºa?
MISOG1N
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:07
De la: rashela, la data 2009-10-15 18:09:59Eu una.. n-as pune etichete asa de usor. Nu mi se pare deloc o situatie "bolnava"... nici macar iesita din comun. Sunt familii numeroase care dorm in aceeasi camera, cate doi-trei intr-un pat.. din motive numai de ei cunoscute CU ADEVARAT. Atata timp cat ceea ce povestesti tu.. este doar ceea ce ti-a spus el... nu e nimic ciudat. DACA ii vei vedea impreuna si vei sesiza gesturi, cuvinte sau mai stiu eu ce... anormale, atunci e cazul sa iti faci probleme.
E posibil ca, indiferent de numarul zero-urilor din banca, sa-si doreasca unele economii.. fiind o situatie temporara. E, tot la fel de probabil, o relatie frate-sora.. speciala.. Doar pentru ca noi nu aveam o asemenea relatie.. nu o face pe a lui anormala. Desigur, exista si varianta.. la care ne ingrozim cu totii, dar sa nu ne grabim a da verdicte.
Indiferent de situatie.. a incerca sa te impui in fata lui (in detrimentul surorii).. nu e o idee buna. Tocmai pentru ca ei au hotarat ceva... si vor s-o duca pana la capat. Ori ai rabdare - mergand pe varianta unei relatii speciale si absolut nevinovate intre ei, ori ... spui la revedere... si suporti consecintele deciziei tale.


Q.E.D.
MISOG1N
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:08
De la: adnana, la data 2009-10-14 21:06:26 Draga fata ,situatia e cam urata;pe langa faptul ca inca doarme cu sora lui la varsta asta se pare ca pentru el acest fapt este perfect normal si te mustruluieste pe tine ca nu-l intelegi.Ce e de inteles? Cuvintele tale sunt de bun-simt si probleme cu ''scufita'' are junele.Mult noroc cu un asemenea specimen!


Eºti o scroafã,serios...n-o zic de dragu de a te jigni,eºti o purcea!





MISOG1N
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:17
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-14 21:22:16Esti sigura ca aia e sora-sa? Daca este intr-adevar sora lui atunci da-l dracului cat mai repede posibil si fara a-ti consuma prea multa energie cu el.


Exact,frozen are dreptate!Energia economisitã astfel, o poþi folosi fãcând exerciþii pilates(adicã bucuria miºcãrii stând pe loc, precum o focã), modelându-þi celulitele sã încapã îndesate în blugii D&G.Numai aºa vei strânge laurii din fluierãturile muncitorilor de la apã-canal din faþa blocului.Ciao!


MISOG1N
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:44
De la: corinab840, la data 2009-10-15 09:05:03Multumesc pt pareri. Chiar aveam nevoie de ele.
Aseara am purtat o discutie cu el si mi-a zis ca toata problema e in cap la mine, ca imi imaginez chestii si daca vreau sa accept asa situatia bine, daca nu sa fac ce vreau. Tot imi repeta ca nu ii convine ca ma bag in familia lui. Apoi spune ca situatia e temporara pana se hotaraste sora lui ce sa faca, dar nu stie cat anume poate dura, probabil luni de zile, daca se angajeaza sau nu, si daca hotaraste sa se angajeze , cu criza asta cine stie cat o sa dureze. I-am zis ca nu cred ca mai pot astepta atat, ca e cazul sa ia o decizie. El zice ca nu are de ales, ca nu tine de el sa ia decizia, e sora lui si trebuie sa o ajute. Oricum daca isi iau apartament mi-a spus clar ca ea o sa stea la el. Asta inteleg, sa stea in camere separate, e normal. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lui sa doarma in pat cu ea pe termen nedefinit, i-am zis asta si a zis ca faptul ca doarme cu sora lui nu are legatura cu relatie lui cu mine, si daca nu pot accepta asta e problema mea. A intors tot ce am spus impotriva mea, a zis ca partea bolnava din mine vede problema, cu toate ca i-am spus clar ca il cred ca nu face nimic pervers cu ea, doar ca la varsta lui nu e sanatos ce face.
Acum a ramas in aer situatia, discutia s-a terminat cu "daca nu accepti situatia, fa ce vrei, eu ies ca m-am saturat de discutie, fac un joc"
Oricum sunt confuza cu privire la faptul daca sa ne despartim sau nu, e destul de greu sa rup relatia in cazul in care in afara de dormitul cu sora alte probleme nu ar mai fi, cat suntem impreuna e totul frumos si bine.


Mai pune mâna pe-o carte,mai deschide-þi dracu mintea niþel!Nu te aºtepta sã te iubeascã doar cã-i place de tine fizic.Învaþã sã-i spui frumos cã patul vã aparþine vouã ca iubiþi,cã þi-e dor de voi,de intimitate,fã-l sã te doreascã...s-o trimitã el la plimbare p soru-sa!Nu-i arunca-n ochi cã are de ales între familie ºi tine, geniule!Oricum eºti o penalã cã ai postat aºa ceva pe un forum, în loc sã-þi rezolvi problema în intimitate, de mã faci sã-mi parã rãu cã te-am luat în serios.
MISOG1N
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:12
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-15 17:42:06
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-10-15 11:48:13
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-14 21:22:16Esti sigura ca aia e sora-sa? Daca este intr-adevar sora lui atunci da-l dracului cat mai repede posibil si fara a-ti consuma prea multa energie cu el.


si daca nu e sor-sa, sa ramana cu el, nu????


Eu nu as ramane cu asemenea specimen nici daca ar fi sora-sa nici daca nu ar fi . Este suficient ca doarme cu o femeie in pat. Asa ceva nu este pentru mine. Bineinteles ca parerile sunt impartite in functie de caracterul si personalitatea fiecaruia.


Deci pe specimenul tãu îl laºi sã se culce numai cu bãrbaþi?
MISOG1N
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:32
Prea putin ma intereseaza parerea unui misogin. E problema mea cum decid eu sa reactionez la situatia de fata, si daca decizia mea a fost sa postez aici, nu vad cu ce te afecteaza pe tine. Esti o persoana plina de furie dupa cum te exprimi, pastreaza-ti frustrarile pt tine. Atat timp cat alegi sa iti expui parerea jignind fetele de aici.....esti penibil.
corinab840
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:35
De la: corinab840, la data 2009-10-15 23:35:44Prea putin ma intereseaza parerea unui misogin. E problema mea cum decid eu sa reactionez la situatia de fata, si daca decizia mea a fost sa postez aici, nu vad cu ce te afecteaza pe tine. Esti o persoana plina de furie dupa cum te exprimi, pastreaza-ti frustrarile pt tine. Atat timp cat alegi sa iti expui parerea jignind fetele de aici.....esti penibil.


Nu te supãra pe mine,supãrã-te pe ãia de-au proiectat patul aºa de strâmt,nu s-au gândit cã unele femei nu sunt în stare sã-l împartã doar cu iubitul.D'ãºtia ca mine sfãtoºi sunt pe toate drumurile, dar ingineri proiectanþi de mobilier,incompetenþi,mai rar.Noapte bunã nãzdrãvanilor!

http://images.thetruthaboutcars.com/2009/08/menage.jpg
MISOG1N
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:03
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-15 17:59:14
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


Corina,
Eu ti-am spus parerea mea. Oricat ar fi de diferite familiile si cine stie ce fel de obiceiuri mai au nu mi se pare absolut deloc normal ce ai relatat tu aici. Si mai straniu este ca el iti spune sec si raspicat " nu te baga in familia mea". Eu consider ca daca el te-ar iubi doar un pic te-ar considera parte din familia lui. Sau ce Doamne iarta-ma inseamna pentru el iubita atunci? Sau mai exact ce rol ocupi tu in viata lui? Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri? Hai sa fim seriosi: fratii se ajuta reciproc, dar de aici si pana a dormi in acelasi pat no way! Cred ca ar fi putut cumpara o alta canapea. Eu daca as fi in locul tau in mod sigur nu as mai pierde vremea cu el prea mult.


"Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri?"
Dacã tot o sfãtuieºti sã-l pãrãseascã, mãcar ai bunul simþ ºi exprimã-te corect!
Vã legaþi ºi dezlegaþi relaþiile în funcþie de opiniile de pe forumuri,dar vorbiþi despre iubire.

N-am mai râs aºa bine de ieri admirând la ºtiri îmbulzitul cu leºin la moaºtele cuvioasei Parascheva.
MISOG1N
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:20
Misoginule vad ca nu ai altceva mai interesant de facut decat sa tot arunci remarci pe forumul asta.
Hai sa iti spun si eu cateva chestii....nimeni nu "isi dezleaga" relatiile in functie de ce i se spune pe forum, decizia o ia fiecare dupa cum simte. In unele cazuri mai exceptionale, esti prea prins de situatie sa iti dai seama cum sunt lucrurile cu adevarat....in cazul meu datorita sentimentelor, nu vedeam unde e limita de decenta in a dormi cu sora.
Acum , tu incercand sa fii mai presus de numele pe care il folosesti, si probabil avand o placere deosebita in a da vina pe femei pt deciziile barbatilor, postezi in stanga si in dreapta ce iti vine in imaginatie....Recunosc ca in majoritatea cazurilor, deciziile pe care le ia un barbat sunt influentate de femeia de langa el, dar in unele cazuri pur si simplu barbatii au niste idei preconcepute, ca indiferent ce ar face si spune partenera de viata, e setat pe o chestie si nu cedeaza. Atat timp cat barbatii sunt setati de educatia pe care au primit-o, si probabil de mentalitatea pe care si-au format-o pe parcursul vietii, femeia nu prea are ce face. In cazul meu, barbatul e setat in as ajuta sora indiferent de limitele bunului simt, eu nu am cum sa il fac cum spui tu "sa o trimita la plimbare pe soru-sa"... in cazul asta farmecele feminine nu au efect decat cand este cu mine in orasul meu. Atat timp cat este acasa la el in camera cu sora lui, decizia de a dormi cu ea nu mai tine de influenta mea.
Sunt cazuri si cazuri, si ca un misogin adevarat ce esti, te atrage sa faci misto de problemele femilor....dar fiecare se comporta cum simte....nu prea avem noi ce face.
corinab840
Postat pe 16 Octombrie 2009 07:53
Eu te inteleg perfect :))sincer...si eu am fost in situatia asta cu iubitul meu ...
Cand ne am cunoscut sora lui dormea cu el in pat ptr ca aveau doar 2 camere....m am comentat eu mare lukru ...apoi singurika s a mutat la iubitul ei..evident ca eu am inceput sa raman noaptea pe acolo ,din ce in ce mai des ,asa ca iubitul meu s a obisnuit sa doarma cu mine cam 5 zile pe saptamana;)) si cand colo,ce crezi ??? ne trezim cu sor sa acasa ...se despartise de individ si s a mutat acasa .....dar ce crezi ???iubitul meu a expediat o ...pe hol.....da pe hol :) si a cumparat o canapea extensibila si s a "instalat" acolo :)) si mi se parea perfect normal sa doarma in orice alt loc decat in pat cu iubitul meu .....
Asa ca .......rabdare ;)......fal sa si doreasca sa petreaca cu tine cat mai multe nopti ,fa l sa si dea seama ca sora lui in "incomodeaza".... da i de inteles ca ai acceptat situatia si cu toate astea nu te da batuta ;)
o sa castigi lupta asta cand te astepti mai putin ...si inca ceva .... fa ti dusmanul prieten ;)
Bafta multa ...si poate ne mai spui si noua cum evolueaza lucrurile ;))
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar trebuie sa fim scorpii...? 37 De la: miss_darine 18 Ianuarie 2010 11:31
Probleme in casnicie 31 De la: kudika098645 2 Aprilie 2010 10:55
Iubit sau facultate 12 De la: kudika_936193 1 Octombrie 2013 18:33
cum dracu scap de el din mintea mea 24 De la: Barbie30_ 8 Ianuarie 2011 09:02
merita sai mai dau o sansa? 8 De la: Silvie 5 Aprilie 2009 11:20