Setari Cookie-uri

ns

ce parere aveti de relatia femeie sagetator si barbatul rac?ne ciondanim km des suntem de 3 ani impreuna.ma tem k din nimik toata ne vom despartii si kiar il iub fff mult.
dragalasa_g
Postat pe 14 Iunie 2012 20:11
Luand exemplul unor foarte buni prieteni, stiu ca el (rac) este foarte familist, doar ca ea (sagetator) este un pic mai rebela...mai instabila ! Sper ca nu te-am ofensat cu nimic!
rondina
Postat pe 14 Iunie 2012 20:16
nu Dmne fereste.doar k sunt contra la ce zc zodiacul si vr ca totul sa fie ok dar el se sup imediat din orice si la fel si eu knd il vad pe el asa si akm stam certati si eu las mereu de la mn.dar el nu,si se ambitioneaza si eu simt k akm numai pot lasa dekt daca el recunoaste k greseste si el,nu numai eu.mie imi plc sa il alint in skimb el e mai rece.ma gandesc k poate nu o fi sa fim impreuna,dar ma doare sufletul de mor sa il stiu departe de mn,pt k noi suntem in afara tarii,iar dk plk de aici plkta snt si numai ma intork.kiar ns ce va fi.el nu vb cu mn dlk.
dragalasa_g
Postat pe 14 Iunie 2012 20:26
Ignora-i momentele de irascibiliate, daca-l vezi nervos si pus pe "scandal"...mai slabeste-l si tu, daca tocmai atunci iti gasesti sa alimentezi nervii lui cu reprosuri sau alte motive de cearta, inevitabilul se produce in mod sigur! Asta daca iti pasa de relatia voastra, daca inca il mai iubesti si daca tu consideri ca vrei sa mergi mai departe! El va invata din atitudinea ta, stii si tu ca, atunci cand semeni vant, culegi furtuna!
rondina
Postat pe 14 Iunie 2012 20:34
iti msk din tot sufletul pt sfaturi.k doar cu u vb,pt k nu le pot sp parintilor sau surioarelor mele k nu vr sa isi fak o impresie gresita despre el,pt k el este f iubit de toti ai mei.o sa incerc kt pot de mult sa fiu calma si sa fac totul bn.te poooop si iti doresc tot bnl din lume,msk din nou pt tot.
dragalasa_g
Postat pe 14 Iunie 2012 21:27
De la: dragalasa_g, la data 2012-06-14 20:26:19nu Dmne fereste.doar k sunt contra la ce zc zodiacul si vr ca totul sa fie ok dar el se sup imediat din orice si la fel si eu knd il vad pe el asa si akm stam certati si eu las mereu de la mn.dar el nu,si se ambitioneaza si eu simt k akm numai pot lasa dekt daca el recunoaste k greseste si el,nu numai eu.mie imi plc sa il alint in skimb el e mai rece.ma gandesc k poate nu o fi sa fim impreuna,dar ma doare sufletul de mor sa il stiu departe de mn,pt k noi suntem in afara tarii,iar dk plk de aici plkta snt si numai ma intork.kiar ns ce va fi.el nu vb cu mn dlk.


Spune-i ca trebuie sa devina mai impaciuitor si mai dragastos cu tine, daca isi doreste cu adevarat ca relatia voastra sa dureze peste timp.

Daca refuza sa faca lucrurile acestea, e foarte posibil sa ajungeti la despartire intr-adevar, din pacate.

Din punct de vedere astrologic, racul si sagetatorul nu prea se impac. Racul e dedicat familiei, relatiei, e sentimental si linistit, pe cand sagetatorul e jucaus, ii place flirtul, e dominant, e total opusul racului.

Insa eu ti-as propune sa nu tii cont atat de mult de ceea ce spun astrele, ci sa incerci sa discuti cu el si sa-l convingi sa se schimbe de dragul tau si a relatiei voastre.

Va doresc mult succes in relatie!
kokeshi
Postat pe 15 Iunie 2012 09:55
De la: kokeshi, la data 2012-06-15 09:55:32
De la: dragalasa_g, la data 2012-06-14 20:26:19nu Dmne fereste.doar k sunt contra la ce zc zodiacul si vr ca totul sa fie ok dar el se sup imediat din orice si la fel si eu knd il vad pe el asa si akm stam certati si eu las mereu de la mn.dar el nu,si se ambitioneaza si eu simt k akm numai pot lasa dekt daca el recunoaste k greseste si el,nu numai eu.mie imi plc sa il alint in skimb el e mai rece.ma gandesc k poate nu o fi sa fim impreuna,dar ma doare sufletul de mor sa il stiu departe de mn,pt k noi suntem in afara tarii,iar dk plk de aici plkta snt si numai ma intork.kiar ns ce va fi.el nu vb cu mn dlk.


Spune-i ca trebuie sa devina mai impaciuitor si mai dragastos cu tine, daca isi doreste cu adevarat ca relatia voastra sa dureze peste timp.

Daca refuza sa faca lucrurile acestea, e foarte posibil sa ajungeti la despartire intr-adevar, din pacate.

Din punct de vedere astrologic, racul si sagetatorul nu prea se impac. Racul e dedicat familiei, relatiei, e sentimental si linistit, pe cand sagetatorul e jucaus, ii place flirtul, e dominant, e total opusul racului.

Insa eu ti-as propune sa nu tii cont atat de mult de ceea ce spun astrele, ci sa incerci sa discuti cu el si sa-l convingi sa se schimbe de dragul tau si a relatiei voastre.

Va doresc mult succes in relatie!


Eu te-as sfatui sa tii cont de astre si numerologie. Ti-ar putea spune multe daca le-ai asculta sichiar te-ar putea ajuta sa nu ai un esec in viata ,care sa-si lase amprente ptr. mai tarziu!
kudika132368
Postat pe 16 Iunie 2012 10:08
De la: kudika132368, la data 2012-06-16 10:08:28
De la: kokeshi, la data 2012-06-15 09:55:32
De la: dragalasa_g, la data 2012-06-14 20:26:19nu Dmne fereste.doar k sunt contra la ce zc zodiacul si vr ca totul sa fie ok dar el se sup imediat din orice si la fel si eu knd il vad pe el asa si akm stam certati si eu las mereu de la mn.dar el nu,si se ambitioneaza si eu simt k akm numai pot lasa dekt daca el recunoaste k greseste si el,nu numai eu.mie imi plc sa il alint in skimb el e mai rece.ma gandesc k poate nu o fi sa fim impreuna,dar ma doare sufletul de mor sa il stiu departe de mn,pt k noi suntem in afara tarii,iar dk plk de aici plkta snt si numai ma intork.kiar ns ce va fi.el nu vb cu mn dlk.


Spune-i ca trebuie sa devina mai impaciuitor si mai dragastos cu tine, daca isi doreste cu adevarat ca relatia voastra sa dureze peste timp.

Daca refuza sa faca lucrurile acestea, e foarte posibil sa ajungeti la despartire intr-adevar, din pacate.

Din punct de vedere astrologic, racul si sagetatorul nu prea se impac. Racul e dedicat familiei, relatiei, e sentimental si linistit, pe cand sagetatorul e jucaus, ii place flirtul, e dominant, e total opusul racului.

Insa eu ti-as propune sa nu tii cont atat de mult de ceea ce spun astrele, ci sa incerci sa discuti cu el si sa-l convingi sa se schimbe de dragul tau si a relatiei voastre.

Va doresc mult succes in relatie!


Eu te-as sfatui sa tii cont de astre si numerologie. Ti-ar putea spune multe daca le-ai asculta sichiar te-ar putea ajuta sa nu ai un esec in viata ,care sa-si lase amprente ptr. mai tarziu!



Parerea ta. Eu prefer sa nu tin cont de astrologie.
kokeshi
Postat pe 16 Iunie 2012 10:11
joaca la 6 din 49
kudika_9420
Postat pe 16 Iunie 2012 10:13
msk mult,o sa tin cont.momentan sntm ok,sper si p viitor.iar daca va fi sa nu fie D-zeu ma va ajuta sa trek pst,desi atnc knd stam sup e f dureros.
dragalasa_g
Postat pe 18 Iunie 2012 21:30
msk ff.mult.Dmne ajuta sa fim bn cu totii,soarta nu o pot skimba eu,dk e sa fim vom fi,daca nu...a fi f greu,dar am sa incerc sa trk pst.pooop si msk
dragalasa_g
Postat pe 18 Iunie 2012 21:34
bag si la loto dar nu castig!!!!
dragalasa_g
Postat pe 18 Iunie 2012 21:36
o sagetatoare
hmmm cu un rac?nu prea
Ame_li
Postat pe 18 Iunie 2012 21:42
De la: dragalasa_g, la data 2012-06-14 20:11:51ce parere aveti de relatia femeie sagetator si barbatul rac?ne ciondanim km des suntem de 3 ani impreuna.ma tem k din nimik toata ne vom despartii si kiar il iub fff mult.
....pui prea mare baza pe zodiac si pierzi din din vedere ceea ce este mai important-potentialul vostru sufletesc, ceea ce vã uneste....asperitãțile trebuie doar nivelate....e bine si frumos ceea ce place ambilor parteneri...incercând sã-l schimbi pe celãlalt nu va mai fi el!!!
mia2123
Postat pe 18 Iunie 2012 22:14
De la: dragalasa_g, la data 2012-06-18 21:30:57msk mult,o sa tin cont.momentan sntm ok,sper si p viitor.iar daca va fi sa nu fie D-zeu ma va ajuta sa trek pst,desi atnc knd stam sup e f dureros.


Eu va doresc tot binele din lume!
kokeshi
Postat pe 21 Iunie 2012 10:08
De la: dragalasa_g, la data 2012-06-18 21:30:57msk mult,o sa tin cont.momentan sntm ok,sper si p viitor.iar daca va fi sa nu fie D-zeu ma va ajuta sa trek pst,desi atnc knd stam sup e f dureros.



In orice relatie,oficializata sau nu,,exista momente debusolante, pentru ambele parti,care pot aduce denivelari in viata coabitala,dar daca se doreste,din toata inima,mentinerea ei la cotele ,cel putin ravnite,vin si spun ca nu este imposibil de realizat,chiar daca asta solicita foarte mult partenerii!!!
In ceea ce priveste predictiile astrale,,acestea prezinta o doza de adevar,,nepersonalizat insa,,personal,nu ma orientez dupa previziunile astrale,in ciuda faptului ca m-am izbit de coincidentele stranii, din viata personala!!!
Functionez dupa cum imi dicteaza inima si instinctele dezvoltate de ratiune!!
Sfat--Urmati-va calea prin comunicare si dialog bilateral,sunt singurele proceduri de corectare a erorilor ,ce pot interveni ,la un moment dat,in viata voastra!!Important este modul cum reusiti sa va descoperiti reciproc si cum intelegeti sa va iubiti!!!Astrele,,,vin cu predispozitiile lor,,dar numai voi veti putea sa le contracarati actiunile negative!!!Bafta si iubiti-va mult!!!
MissRainbow
Postat pe 21 Iunie 2012 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cred ca am nevoie de o imbarbatare :( 12 De la: Ginuta1980 13 Noiembrie 2009 23:41
dezamagire 21 De la: Barbie30 21 Iulie 2010 19:26
Ia-ma asa cum sunt. 24 De la: Arutzu28 11 August 2011 16:52
CE TI-AI DORI SA FACI, SI N-AI AVUT CURAJUL DACA IN 2012 AR VENI APOCALIPSA 158 De la: contesina 21 Mai 2011 07:10
Ce poti face sa nu te mai simti atrasa de persoana iubita? 6 De la: brunita 23 Ianuarie 2014 09:46