Setari Cookie-uri

M-a parasit

De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 16:33:12
Domnule draga,stai linistit,caci ochii mei nu se incadreaza in categoria "ochii unora",te percep asa cum cred ca te prezinti in acest moment!!!

Nu trebuie sa-ti fie teama de nimic si nicio alta atitudine,nu trebuie sa-ti umbreasca felul personal de a fi...Nu conteaza ce anume tipologie de barbat se prefera in ziua de astazi,ci este,cu mult mai important,sa fii tu insuti,,acelasi ,in fiecare moment al vietii tale.Daca poti sa iubesti,fa-o fara a te gandi ca nu placi celorlalti,,este destul de tracasant sa traiesti in umbra lumii,,nedreapta si subiectiva dealtfel.

Te consider barbat puternic ,pentru ca ai stiut sa-ti inalti inima ,acolo unde putini barbati reusesc sa o faca!!Esti puternic pentru ca ai stiut sa iubesti si sa te retragi demn,in momentul in care ai fost respins.Esti puternic pentru ca ,paradoxal,esti barbat ,,suna aiurea ,nu,,,dar asta gandesc acum! Esti puternic pentru ca nu te-ai respins atunci cand ai fi putut sa o faci,cazand in diverse forme de depresie,asa cum se intampla de multe ori.

Hmmmmmm,"ochii unora" ,de ce te intereseaza acest subiect???In ochii tai te-ai uitat?Bine?Ce anume ai vazut in ei si dincolo de ei???Realitatea din inima ta,,este cea ,pe care o traiesti zilnic.


Sincer, abia acum am devenit puternic. Am suferit, m-am umilit, am fost la un pas de depresie, dar da, am reusit sa trec mai departe. Am fost slab, dar nu mi-e rusine de acea slabiciune. Iubeam cu disperare si vedeam cum se indeparteaza de mine fara sa pot face ceva si fara sa inteleg de ce. Din acest motiv, o invidiez pe colega de mai sus pentru ca ei i s-a spus clar si raspicat motivul despartirii. Pentru mine au fost 2 saptamani de cosmar, saptamani in care mi-am calcat pe suflet, mi-am calcat mandria in picioare, uneori mi-am inghitit lacrimile, alteori lasandu-le sa siroiasca. Deci, nu am fost deloc puternic, ba chiar cred ca eram demn de mila. Nu ma gratulati cu aprecieri pe care nu le merit, ca mi-o iau in cap. Acum, da, mi-am recapatat calmul, respectul de sine si increderea in zile mai bune. Culmea e ca nu o urasc, desi m-a mintit si m-a ranit, ba chiar mi-e mila putin de ea. As vrea sa fiu alaturi de ea sa o ajut, dar dragoste si bine cu de-a sila nu se poate. Iar o discutie pe care nu o voi detalia pe forum. Gura lumii nu ma afecteaza, ba chiar ma amuza. :)).
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 16:48
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 16:48:21
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 16:33:12
Domnule draga,stai linistit,caci ochii mei nu se incadreaza in categoria "ochii unora",te percep asa cum cred ca te prezinti in acest moment!!!

Nu trebuie sa-ti fie teama de nimic si nicio alta atitudine,nu trebuie sa-ti umbreasca felul personal de a fi...Nu conteaza ce anume tipologie de barbat se prefera in ziua de astazi,ci este,cu mult mai important,sa fii tu insuti,,acelasi ,in fiecare moment al vietii tale.Daca poti sa iubesti,fa-o fara a te gandi ca nu placi celorlalti,,este destul de tracasant sa traiesti in umbra lumii,,nedreapta si subiectiva dealtfel.

Te consider barbat puternic ,pentru ca ai stiut sa-ti inalti inima ,acolo unde putini barbati reusesc sa o faca!!Esti puternic pentru ca ai stiut sa iubesti si sa te retragi demn,in momentul in care ai fost respins.Esti puternic pentru ca ,paradoxal,esti barbat ,,suna aiurea ,nu,,,dar asta gandesc acum! Esti puternic pentru ca nu te-ai respins atunci cand ai fi putut sa o faci,cazand in diverse forme de depresie,asa cum se intampla de multe ori.

Hmmmmmm,"ochii unora" ,de ce te intereseaza acest subiect???In ochii tai te-ai uitat?Bine?Ce anume ai vazut in ei si dincolo de ei???Realitatea din inima ta,,este cea ,pe care o traiesti zilnic.


Sincer, abia acum am devenit puternic. Am suferit, m-am umilit, am fost la un pas de depresie, dar da, am reusit sa trec mai departe. Am fost slab, dar nu mi-e rusine de acea slabiciune. Iubeam cu disperare si vedeam cum se indeparteaza de mine fara sa pot face ceva si fara sa inteleg de ce. Din acest motiv, o invidiez pe colega de mai sus pentru ca ei i s-a spus clar si raspicat motivul despartirii. Pentru mine au fost 2 saptamani de cosmar, saptamani in care mi-am calcat pe suflet, mi-am calcat mandria in picioare, uneori mi-am inghitit lacrimile, alteori lasandu-le sa siroiasca. Deci, nu am fost deloc puternic, ba chiar cred ca eram demn de mila. Nu ma gratulati cu aprecieri pe care nu le merit, ca mi-o iau in cap. Acum, da, mi-am recapatat calmul, respectul de sine si increderea in zile mai bune. Culmea e ca nu o urasc, desi m-a mintit si m-a ranit, ba chiar mi-e mila putin de ea. As vrea sa fiu alaturi de ea sa o ajut, dar dragoste si bine cu de-a sila nu se poate. Iar o discutie pe care nu o voi detalia pe forum. Gura lumii nu ma afecteaza, ba chiar ma amuza. :)).



Nu te gratulez absolut deloc,,nu o fac cu usurinta,atunci cand ma refer la clasa ,din care faci si tu parte!!!Esti puternic pentru ca ai stiut sa plangi atunci cand ai simtit sa o faci!!Este un lucru,deloc lipsit de importanta!!!Nu simti ura?????Cum asta,caci toti barbatii urasc femeile,care ii parasesc,mai ales fara un motiv plauzibil????Daca ai reusit sa inlocuiesti acest sentiment inuman,,simtind,in schimb,compasiune,,iata inca un motiv pentru care te consider puternic!!!Ti-ai dovedit slabiciunile,,un gest cat se poate de omenesc spun eu,si este demn de lauda faptul ca ti le-ai asumat cu responsabilitatea maturului si nu a imberbului!!!Toate vin si trec ,asemenea paraielor de munte,luand cu ele tot ,ce nu are stabilitate,ramanand ,in urma lor,doar pietrele puternice,bine ancorate in pamantul sufletului omului!!Ei,iata inca un motiv,,,,!!!! Inca o data,,felicitari!!Be man!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 17:02
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 17:02:50
Nu te gratulez absolut deloc,,nu o fac cu usurinta,atunci cand ma refer la clasa ,din care faci si tu parte!!!Esti puternic pentru ca ai stiut sa plangi atunci cand ai simtit sa o faci!!Este un lucru,deloc lipsit de importanta!!!Nu simti ura?????Cum asta,caci toti barbatii urasc femeile,care ii parasesc,mai ales fara un motiv plauzibil????Daca ai reusit sa inlocuiesti acest sentiment inuman,,simtind,in schimb,compasiune,,iata inca un motiv pentru care te consider puternic!!!Ti-ai dovedit slabiciunile,,un gest cat se poate de omenesc spun eu,si este demn de lauda faptul ca ti le-ai asumat cu responsabilitatea maturului si nu a imberbului!!!Toate vin si trec ,asemenea paraielor de munte,luand cu ele tot ,ce nu are stabilitate,ramanand ,in urma lor,doar pietrele puternice,bine ancorate in pamantul sufletului omului!!Ei,iata inca un motiv,,,,!!!! Inca o data,,felicitari!!Be man!!!


Ura? Atunci cand iubesti nu este loc pentru ura. Am mai spus si nu mi-e frica si nici rusine sa o repet: inca o iubesc, dar in acest moment ma iubesc mai mult pe mine. In plus, cum as putea sa urasc un suflet singur, chinuit de fantasmele trecutului, frustrat de gura lumii si nesigur in permanenta? Un suflet ce nu se poate bucura de dragostea ce ii este oferita si nu poate simti fericirea de frica de a nu se repeta povesti din trecut? Sincer, eu unul nu pot ura un astfel de suflet si in momentul de fata nici nu-mi mai vine sa incerc sa o ranesc. Imi pare rau doar ca nu am stiut de la inceput ce trairi are, as fi putut face mai multe. Si chiar daca m-a durut ca am fost mintit, pana la urma am realizat ca minciunile fac parte din masca firava cu care incearca sa se protejeze. In acest moment, ma acuz singur ca o las in durerea ei fara a incerca sa-i fiu alaturi.
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 17:29
Si de ce nu o urasc? Pentru ca in momentele de suferinta am lovit si eu din plin...M-am descarcat si i-am spus tot ceea ce nu-mi placea si tot ceea ce aveam pe suflet. M-am simtit vinovat atunci ca i-am spus chiar tot ceea ce aveam pe suflet, dar m-am simtit si usurat. Acum ma simt usurat. Ce rost ar avea sa o urasc?
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 17:36
[quote name='kudika_11874' date='2012-07-13 Ura? Atunci cand iubesti nu este loc pentru ura. Am mai spus si nu mi-e frica si nici rusine sa o repet: inca o iubesc, dar in acest moment ma iubesc mai mult pe mine. In plus, cum as putea sa urasc un suflet singur, chinuit de fantasmele trecutului, frustrat de gura lumii si nesigur in permanenta? Un suflet ce nu se poate bucura de dragostea ce ii este oferita si nu poate simti fericirea de frica de a nu se repeta povesti din trecut? Sincer, eu unul nu pot ura un astfel de suflet si in momentul de fata nici nu-mi mai vine sa incerc sa o ranesc. Imi pare rau doar ca nu am stiut de la inceput ce trairi are, as fi putut face mai multe. Si chiar daca m-a durut ca am fost mintit, pana la urma am realizat ca minciunile fac parte din masca firava cu care incearca sa se protejeze. In acest moment, ma acuz singur ca o las in durerea ei fara a incerca sa-i fiu alaturi.[/quote]


Sunt de acord cu tine!!!!
Esti compasiv,mai uman decat multi alti barbati,,ai un mod personal de a privi lucrurile,fapt imbucurator pentru tine si mai putin pentru doamna respectiva!!Ce este foarte clar pentru mine,si cred ca nu numai pentru mine,este faptul ca o iubesti,inca,foarte mult,dar la asa maniera se deruleaza povestile de dragoste,atunci cand iubesti cu adevarat,,nu esti un infrant,ci un invingator,caci te-ai inaltat deasupra ei,ceea ce ,ea,nu a putut sa faca!!
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 17:51
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 17:36:22Si de ce nu o urasc? Pentru ca in momentele de suferinta am lovit si eu din plin...M-am descarcat si i-am spus tot ceea ce nu-mi placea si tot ceea ce aveam pe suflet. M-am simtit vinovat atunci ca i-am spus chiar tot ceea ce aveam pe suflet, dar m-am simtit si usurat. Acum ma simt usurat. Ce rost ar avea sa o urasc?



Nu te autoacuza!!!Ai fost cinstit ,atat cu tine,cat si cu ea!!!A spune adevarul, tine de caracter ferm,franchete si sinceritate.Ca nu ai fost "inregistrat" astfel,,este cu totul altceva!!!Nici nu trebuie sa urasti,,caci,ura schimba haina sufletului!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 17:59
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 17:51:34
Sunt de acord cu tine!!!!
Esti compasiv,mai uman decat multi alti barbati,,ai un mod personal de a privi lucrurile,fapt imbucurator pentru tine si mai putin pentru doamna respectiva!!Ce este foarte clar pentru mine,si cred ca nu numai pentru mine,este faptul ca o iubesti,inca,foarte mult,dar la asa maniera se deruleaza povestile de dragoste,atunci cand iubesti cu adevarat,,nu esti un infrant,ci un invingator,caci te-ai inaltat deasupra ei,ceea ce ,ea,nu a putut sa faca!!


Multumesc pentru aprecieri. O mica observatie: e vorba de o domnisoara, nu de o doamna. De aici si circumstantele atenuante acordate de mine: e mai mica, mai neexperimentata, etc.
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 18:15
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 17:59:13
Nu te autoacuza!!!Ai fost cinstit ,atat cu tine,cat si cu ea!!!A spune adevarul, tine de caracter ferm,franchete si sinceritate.Ca nu ai fost "inregistrat" astfel,,este cu totul altceva!!!Nici nu trebuie sa urasti,,caci,ura schimba haina sufletului!!!


Ehehe... Si aici e putin diferit: in mod normal as fi tinut in mine acele ganduri. Insa in momentele de cumpana, le-am spus cu o doza de rautate. Adevarul e undeva la mijloc: le credeam cu adevarat si constientizam faptul ca nespuse se vor transforma in frustrari, dar cand le-am spus, nu le-am spus tocmai cu duhul blandetii. De aici s-ar putea sa apara si unii paraziti in perceperea mea de catre ea.
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 18:27
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 18:15:27
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 17:51:34
Sunt de acord cu tine!!!!
Esti compasiv,mai uman decat multi alti barbati,,ai un mod personal de a privi lucrurile,fapt imbucurator pentru tine si mai putin pentru doamna respectiva!!Ce este foarte clar pentru mine,si cred ca nu numai pentru mine,este faptul ca o iubesti,inca,foarte mult,dar la asa maniera se deruleaza povestile de dragoste,atunci cand iubesti cu adevarat,,nu esti un infrant,ci un invingator,caci te-ai inaltat deasupra ei,ceea ce ,ea,nu a putut sa faca!!


Multumesc pentru aprecieri. O mica observatie: e vorba de o domnisoara, nu de o doamna. De aici si circumstantele atenuante acordate de mine: e mai mica, mai neexperimentata, etc.


Circumstantele atenuante sunt valabile,numai in cazul unor eventuale medieri sau reconcilieri,nicidecum,in cazul despartirilor!Poate pentru faptul ca o iubesti,,ii acorzi aceste circumstante,dar de fapt,te amagesti pe tine insuti!!!Pentru mine nu conteaza faptul ca este domnisoara sau doamna,,,aceasta formula de adresare o folosesc in mai toate commenturile mele,,,conteaza mai putin faptul ca este sau nu casatorita,,cred ca legat de acest aspect ,ai intervenit cu adaugarea respectiva.

In orice altercatie,,,apar,inerent,,ridicari de tonuri,incisivitate in limbajul folosit si doza de rautate sau egoism primar,,,,deci,,ceea ce spui are o explicatie legitima,repet,in conditiile unei discutii in contradictoriu!!!Poate ca ai fost mai rau decat ti-ai dorit,,o bila neagra pentru tine,dar ,cel putin,ai fost descatusant!!!!Orice forma de eliberare a energiei negative,,are ca suport si o parte din rautatea omeneasca!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 20:24
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 20:24:25
Circumstantele atenuante sunt valabile,numai in cazul unor eventuale medieri sau reconcilieri,nicidecum,in cazul despartirilor!Poate pentru faptul ca o iubesti,,ii acorzi aceste circumstante,dar de fapt,te amagesti pe tine insuti!!!Pentru mine nu conteaza faptul ca este domnisoara sau doamna,,,aceasta formula de adresare o folosesc in mai toate commenturile mele,,,conteaza mai putin faptul ca este sau nu casatorita,,cred ca legat de acest aspect ,ai intervenit cu adaugarea respectiva.

In orice altercatie,,,apar,inerent,,ridicari de tonuri,incisivitate in limbajul folosit si doza de rautate sau egoism primar,,,,deci,,ceea ce spui are o explicatie legitima,repet,in conditiile unei discutii in contradictoriu!!!Poate ca ai fost mai rau decat ti-ai dorit,,o bila neagra pentru tine,dar ,cel putin,ai fost descatusant!!!!Orice forma de eliberare a energiei negative,,are ca suport si o parte din rautatea omeneasca!!!


Cred ca ai dreptate. Desi incep sa ma impac cu ideea ca am pierdut-o, in adancul sufletului meu inca mai sper ca se va rezolva totul. Cum? Nu stiu. Avand in vedere ca nici nu stiu daca ea m-a iubit cu adevarat= si, mai ales, de ce s-a terminat totul, chiar nu pot spune de ce mai sper. Asa simt, ca nu s-a terminat nimic... Dar viata de obicei ete dura.

Multumesc pentru incurajari si vorbele intelegatoare... Poate am gresit si eu, dar eu stiu ce puteam oferi... Multumesc inca odata pentru vorbele bune.Si cu amagirea, fii convinsa ca stiu deja... Eu doar mai sper...
kudika_11874
Postat pe 14 Iulie 2012 04:54
De la: kudika_11874, la data 2012-07-14 04:54:30
Cred ca ai dreptate. Desi incep sa ma impac cu ideea ca am pierdut-o, in adancul sufletului meu inca mai sper ca se va rezolva totul. Cum? Nu stiu. Avand in vedere ca nici nu stiu daca ea m-a iubit cu adevarat= si, mai ales, de ce s-a terminat totul, chiar nu pot spune de ce mai sper. Asa simt, ca nu s-a terminat nimic... Dar viata de obicei ete dura.

Multumesc pentru incurajari si vorbele intelegatoare... Poate am gresit si eu, dar eu stiu ce puteam oferi... Multumesc inca odata pentru vorbele bune.Si cu amagirea, fii convinsa ca stiu deja... Eu doar mai sper...




Intrezaresc aceeasi speranta ,proprie persoanelor ,care au stiut si stiu sa iubeasca,nicicand distrusa,dar,,,acest "dar",care,de fiecare data ,intervine decisiv in viata noastra,,,care nu face decat sa-ti accentueze angoasa deja prezenta,in ciuda declararii detasarii tale.Bun.

Atunci cand nu ti ofera explicatii legate de un anumit comportament,este normal sa te afli intr-o deruta,,inima continua sa iubeasca,chiar daca este lovita,,nu este un organ cu functionare automatizata,raspunde doar la propriile comenzi,are mersul ei propriu,independent.Atentie la speranta si amagire,,ele exista ,dar sunt opuse ca stari de suflet,,se vor anihila reciproc.

Urmeaza-ti destinul,,ai iubit,inca iubesti,vei mai iubi,,,aceasta iubire ciclica,,va fi prezenta in viata ta,mult timp de acum incolo.

Omul este sclavul iubirii,care isi exprima trairile prin devotiune neconditionata,,asa este croit ca fiinta,,asa va dainui in veci.

Pentru putin,,mereu voi fi aproape de cei/cele, care stiu sa iubeasca!!!
MissRainbow
Postat pe 14 Iulie 2012 08:13
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 22:49:19Da, asa este, aveti dreptate toti.
Apreciez ca a fost sincer, dar tot doare.
Stiu ca nu merita sa sufar pentru el dar nu pot pur si simplu sa apas pe un buton si sa hotarasc ca de azi nu mai imi pasa.
Si da, probabil ca nu m-a iubit niciodata ci doar i-a fost comod cu mine.
Stiu ca in timp va trece, dar pana atunci fiecare minut e un chin si sufletul meu e sfaramat in mii de bucatele.


Daca te vei gandi obsesiv la faptul ca te-a parasit, te vei chinui singura multa vreme de acum incolo, asa ca, mai bine incearca tu sa-ti abati atentia de la problema pe care o ai la chestii care sa te distreze si sa te detensioneze.
kudika_10817
Postat pe 14 Iulie 2012 09:14
la 34 ani..poti fi mai verticala...nu mai ai 20 sa nu poti fi realista...iar daca ar fi sa se intoarca, asa cum iti place sa speri...vei avea cea de-a doua experienta...tot cu el...vei suferi pana cand nu se va mai intoarca deloc...dar vei fi deja mult prea satula de sicanele lui....cauta stabilitate...este cel mai bine pt. varsta ta...

kokomic
Postat pe 14 Iulie 2012 16:37
Draga mea,multumeste-i c-a fost sincer,chiar daca in mod brutal si lipsit de compasiune.Intreaba-te cum era sa te chinui luni de zile gandindu-te la nesfarsit oare de ce zice sau face sau se comporta in felul x,y,z? Fara sa stii raspunsul si bajbaibd in cautarea adevarului. Crede-ma,stiu ce spun.Am trecut prin asta si as fi preferat de 1000 de ori varianta de raspuns sincera decat invartitul in jurul cozii.Adevarul doare doar o singura data:prima oara cand il spui sau prima oara cand il auzi.
Pot sa-ti garantez ca trece.Tot din exemplul personal.Mi-a ramas iubirea pentru el,nu avea cum sa nu ramana dupa 20 de ani,dar nu mai doare,nu ma deranjeaza,nu ma sacaie.Face parte din mine si atat. Si-mi vad de viata in liniste gandindu-ma ca-mi doresc sa ma indragostesc.N-am gasit inca omul potrivit. Sper doar sa apara.
ghiompirica
Postat pe 15 Iulie 2012 10:32
Si inca ceva:ciorba incalzita..... chiar nu are sens. Mai bine una proaspata si diferita.
ghiompirica
Postat pe 15 Iulie 2012 10:33
Ma tem ca raspunsul la intrebarea asta te va macina ..... mult timp de acum incolo. ,domnule pasaroi.
ghiompirica
Postat pe 15 Iulie 2012 10:42
interesanta poveste,mi.a adus aminte de mine acum 8 ani am patit si eu acelas lucru dar insa tunci cand iubesti din suflet nu mai vezi ceea ce se intampla in jururl tau,cu viata ta....si treci peste absolut orice numai ca sa fii fericita si bucuroasa insa uitam un lucru....``SUNTEM OARE FERICITI SI BUCUROSI SUFLETESTE??``` oare cati si.au pus aceasta intreba...majoritatea persoanelor cand se indragostesc nebuneste nici nu isi mai aduc aminte de acest lucru insa 90% din persoane aleg fericirea dragostea trecatoare care dureaza pentru un anumit timp in loc sa alega ceva de durata sufleteste.....daca vrei sa mai vb pe acest sub uite od meu danlaurentiubutusina sau facebook.com/dan laur,sa ai mare grija de tine si succes mai departe nu uita un lucuru ai mare grija in cine iti pui increderea...
kudika_7182
Postat pe 15 Iulie 2012 11:20
Draga mea,
Imi pare f rau ca treci prin asta, este greu!Parerea mea este ca daca isi doreste sa fie cu altcineva tu nu ai ce sa faci si nici vre-o vina. Pana ce nu se va consuma ceea ce este intre ei,nu are rost sa speri la nimic. Pb e ca ar putea dura mult, asa ca nnu are rost sa astepti. Stiu ca e greu, insa trebuie sa incerci sa treci peste, fiindca altfel iti va fi doar rau. Viata este tare frumoasa si trebuie sa te gandesti ca fara el vei fi disponibila pentru altcineva, un barbat care sa te merite si sa te vrea doar pe tine. Incearca sa realizezi c ceea ce-l face special pe acest barbat, este faptul ca-l iubesti. Daca nu o sa mai faci asta, il vei vedea asa cum este, cu siguranta nu e ce iti trebuie tie, de mom ce vrea sa fie cu alta. Trebuie, totusi sa recunosti ca e mai bine ca ti-a spus adevarul si nu a ales sa te insele. Cel putin nu e las sau mincinos. Ai fi putut suferi mult mai mult, daca nu ra fi fost sincer. Daca tu crezi cu adevarat ca el este "sufletul tau pereche" il vei intercepta,poate, pep viitor, insa acum chiar nu ai ce face, daca el e i mplicat intr-o alta rel. Ceea ce trebuie sa faci, este sa fi sincera cu tine si sa sapi adanc pentru raspunsuri si sa aflii, daca intr-adevar merita efortul pe care-l faci acum si sa ajungi la concluzia ca cel mai bine e sa-l uiti. Te pup si -ti doresc mult noroc!
kudika486031
Postat pe 16 Iulie 2012 11:58
De la: MissRainbow, la data 2012-07-14 08:13:44
Intrezaresc aceeasi speranta ,proprie persoanelor ,care au stiut si stiu sa iubeasca,nicicand distrusa,dar,,,acest "dar",care,de fiecare data ,intervine decisiv in viata noastra,,,care nu face decat sa-ti accentueze angoasa deja prezenta,in ciuda declararii detasarii tale.Bun.

Atunci cand nu ti ofera explicatii legate de un anumit comportament,este normal sa te afli intr-o deruta,,inima continua sa iubeasca,chiar daca este lovita,,nu este un organ cu functionare automatizata,raspunde doar la propriile comenzi,are mersul ei propriu,independent.Atentie la speranta si amagire,,ele exista ,dar sunt opuse ca stari de suflet,,se vor anihila reciproc.

Urmeaza-ti destinul,,ai iubit,inca iubesti,vei mai iubi,,,aceasta iubire ciclica,,va fi prezenta in viata ta,mult timp de acum incolo.

Omul este sclavul iubirii,care isi exprima trairile prin devotiune neconditionata,,asa este croit ca fiinta,,asa va dainui in veci.

Pentru putin,,mereu voi fi aproape de cei/cele, care stiu sa iubeasca!!!


Multumesc!
Azi s-a dovedit ca era doar o amagire. Speranta, chiar daca moare ultima, moare si ea pana la urma. Din pacate, ceea ce intuisem eu singur si apoi imi spusesera si prietenii s-a dovedit a fi adevarul si nu ceea ce vroiam eu sa aud. Va multumesc pentru ajutor si vorbe bune, chiar eram azi pregatit pentru aceasta infruntarea a adevarului.
kudika_11874
Postat pe 24 Iulie 2012 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SECRETUL DE A CUCERI 396 De la: kudika310661 29 Aprilie 2011 20:54
intamplari haioase 11 De la: dulcyka 24 Octombrie 2009 19:04
In Romania sau in strainatate? 108 De la: ctwmn 19 Ianuarie 2010 13:56
Depresia postnatala.Psihoza sau Nebunie 26 De la: LadyD_ 15 Decembrie 2010 01:39
Aventuri 24 ore - Cum a fost 11 De la: Iris4ever 2 Decembrie 2008 00:40