Setari Cookie-uri

M-a parasit

Povestea mea este destul de simpla si banala, dar asta nu inseamna ca nu doar si ca nu sufar.
Am avut o relatie cu un baiat vreo 6 luni. O relatie normala, cu bune si rele, dar ne-am simtit bine si ne-a placut impreuna. Pana intr-o zi cand mi-a spus ca a cunoscut o alta fata si vrea sa fie cu ea. Asa, pur si simplu, sec. Fara menajamente, fara drept de replica, fara regret.
Acum sufar ca un caine batut si imi dau seama ca il iubesc. Stiu ca e o prostie, dar ceva in sufletul meu nu ma lasa sa ma desprind de el. Incerc sa imi continui viata, sa trec peste acest episode, sa il pastrez doar ca pe o amintire frumoasa, dar nu pot. Stiu ca daca maine s-a intoarce la mine l-as primi cu bratele deschise. Si ca sa fiu foarte sincera cu mine, este singurul lucru care mi-l doresc: sa se intoarca la mine.
Nu am prieteni cu care sa ies sau cu cine sa vorbesc despre asta. Poate ma ajutati voi macar cu o vorba buna.
kudika434912
Postat pe 27 Iunie 2012 01:26
Daca a renuntat la tine atat de usor, inseamna ca nu te-a iubit niciodata!!! Cineva posta niste randuri care m-au atras atentia...,Daca iubesti pe cineva, lasa-l liber. Daca se va intoarce, i-ti apartine. Daca nu se va intoarce, nu ti-a apartinut niciodata,!!!
N-are rost sa te chinui fortand lucrurile...singurul remediu, care de altfel le vindeca pe toate, este timpul.
Stiu, este o realitate cruda, dar, incearca sa-ti asculti ratiunea...De ce sa-ti calci orgoliul in picioare!? De ce sa lasi un om care, nu te-a meritat niciodata, sa-ti umbreasca sufletul!? MERITA???
___906
Postat pe 27 Iunie 2012 02:25
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 01:26:53Povestea mea este destul de simpla si banala, dar asta nu inseamna ca nu doar si ca nu sufar.
Am avut o relatie cu un baiat vreo 6 luni. O relatie normala, cu bune si rele, dar ne-am simtit bine si ne-a placut impreuna. Pana intr-o zi cand mi-a spus ca a cunoscut o alta fata si vrea sa fie cu ea. Asa, pur si simplu, sec. Fara menajamente, fara drept de replica, fara regret.
Acum sufar ca un caine batut si imi dau seama ca il iubesc. Stiu ca e o prostie, dar ceva in sufletul meu nu ma lasa sa ma desprind de el. Incerc sa imi continui viata, sa trec peste acest episode, sa il pastrez doar ca pe o amintire frumoasa, dar nu pot. Stiu ca daca maine s-a intoarce la mine l-as primi cu bratele deschise. Si ca sa fiu foarte sincera cu mine, este singurul lucru care mi-l doresc: sa se intoarca la mine.
Nu am prieteni cu care sa ies sau cu cine sa vorbesc despre asta. Poate ma ajutati voi macar cu o vorba buna.


Draga mea..uite ce iti spun eu..cred ca e mai bine ca a fost sincer cu tine si ti-a zis motivul.Crede-ma ca e mult mai bine si ar trebui sa ii multumesti pt ca a fost onest.Spun asta pentru ca eu dupa o relatie de un an m-a parasit pentru ca "nu mai merge" dar continua sa ma mai sune ocazional si sa imi zica ca se mai gandeste la mine si ca ar vrea sa ne impacam dar nu stie cum sa faca..iar azi am aflat adevaratul motiv!! era altcineva. Asa ca bucura-te draga mea ca a fost onest si nu si-a batut joc atat de rau de tine:*
fantasie
Postat pe 27 Iunie 2012 05:59
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 01:26:53

"Povestea mea este destul de simpla si banala, dar asta nu inseamna ca nu doar si ca nu sufar.
Am avut o relatie cu un baiat vreo 6 luni....."



Hmmmm,in primul rand,nu poti spune ca este vorba de dragoste,in cadrul unei relatii cu parcurs de doar sase luni de zile!!!!Ca sa fie clar!!! Partea cu suferinta,,,hmmm,este ceva obisnuit la femei,,,in raport cu tabara barbatilor,unde totul este de o usurinta ,care frizeaza orice manifestare de bun simt!!!Deci,,,spune "stop" si revizuieste-ti starea de spirit!!!! Alta este problema, si anume,lipsa prietenilor,singuratatea aceasta distrugatoare,acestea sunt aspectele,care ar trebui sa te ingrijoreze!!!!Incearca sa iesi din starea lipsiat de comunicare cu cei din jur,,,fa-ti prietene,,chiar nu cunosti fete,baieti de varsta ta???Nu-ti cunosc varsta!!!!

Draga mea,,privind fostul iubit,faptul ca a fost sincer cu tine,spunandu-ti adevarul,ar trebui sa-l apreciezi ca atare,macar nu a continuat jocul pe doua planuri,a fost transparent!!!Vei mai cunoaste baieti,,nu privi lucrurile cu atata dramatism,caci nu este cazul!!!Il vrei inapoi???De ce?Merita?Draga,,,nu mai sta adormita pe amintirile legate de individul respectiv!!!Fiecare ,,,aveti alt drum!!!Ridica-te,hai,copacel,,nu s-a terminat lumea cu acel baiat/barbat,,maturizeaza-te,,suspinele,,nu isi au rostul!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Iunie 2012 07:46
DACA TE-A PARASIT,PARASESTE-L SI TU...CE NAIBA...
kudika_10188
Postat pe 27 Iunie 2012 08:50
De la: kudika_10188, la data 2012-06-27 08:50:10DACA TE-A PARASIT,PARASESTE-L SI TU...CE NAIBA...



Hm,chiar asa,,ei dracieeeeeee!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Iunie 2012 08:58
...SI GATA
kudika_10188
Postat pe 27 Iunie 2012 09:00
Nu ai ce sa faci decat sa astepti timpul sa-ti vindece ranile, daca se intoarce si il accepti iti va mai face din nou bucata cand iti e lumea mai draga.
Din punctul meu de vedere mergi inainte si sigur in 3 luni 80% te vei reface si nu uita orice sac isi are petecul sunt sigura ca iti vei gasi pe cineva potrivit cu care sa ai o viata linistita...

Ps: avem nevoie de stabilitate si sinceritate in viata privata
kudika_10591
Postat pe 27 Iunie 2012 09:32
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 01:26:53Povestea mea este destul de simpla si banala, dar asta nu inseamna ca nu doar si ca nu sufar.
Am avut o relatie cu un baiat vreo 6 luni. O relatie normala, cu bune si rele, dar ne-am simtit bine si ne-a placut impreuna. Pana intr-o zi cand mi-a spus ca a cunoscut o alta fata si vrea sa fie cu ea. Asa, pur si simplu, sec. Fara menajamente, fara drept de replica, fara regret.
Acum sufar ca un caine batut si imi dau seama ca il iubesc. Stiu ca e o prostie, dar ceva in sufletul meu nu ma lasa sa ma desprind de el. Incerc sa imi continui viata, sa trec peste acest episode, sa il pastrez doar ca pe o amintire frumoasa, dar nu pot. Stiu ca daca maine s-a intoarce la mine l-as primi cu bratele deschise. Si ca sa fiu foarte sincera cu mine, este singurul lucru care mi-l doresc: sa se intoarca la mine.
Nu am prieteni cu care sa ies sau cu cine sa vorbesc despre asta. Poate ma ajutati voi macar cu o vorba buna.


Un om nu-si schimba sentimentele peste noapte, deci e clar ca in cazul vostru, mai precis al lui, raceala emotionala s-a produs in timp, si a stat in expectativa, pana si-a gasit o noua femeie de care s-a indragostit.

Ce e de facut? Sa nu te izolezi de oameni, sa iesi in oras sa te distrezi, sa incerci sa cunosti noi oameni, sa nu-ti pierzi speranta ca ii veti gasi candva alesul. Pe fostul iubit lasa-l in pace, e clar ca nu mai doreste sa fie cu tine, si nu merita sa te umilesti cersind iubirea unui om care nu te mai vrea.

Mergi pe calea ta si incearca sa-ti faci prieteni!
kokeshi
Postat pe 27 Iunie 2012 10:28
Da, asa este, aveti dreptate toti.
Apreciez ca a fost sincer, dar tot doare.
Stiu ca nu merita sa sufar pentru el dar nu pot pur si simplu sa apas pe un buton si sa hotarasc ca de azi nu mai imi pasa.
Si da, probabil ca nu m-a iubit niciodata ci doar i-a fost comod cu mine.
Stiu ca in timp va trece, dar pana atunci fiecare minut e un chin si sufletul meu e sfaramat in mii de bucatele.
kudika434912
Postat pe 27 Iunie 2012 22:49
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 22:49:19Da, asa este, aveti dreptate toti.
Apreciez ca a fost sincer, dar tot doare.
Stiu ca nu merita sa sufar pentru el dar nu pot pur si simplu sa apas pe un buton si sa hotarasc ca de azi nu mai imi pasa.
Si da, probabil ca nu m-a iubit niciodata ci doar i-a fost comod cu mine.
Stiu ca in timp va trece, dar pana atunci fiecare minut e un chin si sufletul meu e sfaramat in mii de bucatele.



Nu-mi place atunci cand vad femei plangand,,deci,,"STOP"!!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Iunie 2012 22:53
De la: MissRainbow, la data 2012-06-27 22:53:58
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 22:49:19Da, asa este, aveti dreptate toti.
Apreciez ca a fost sincer, dar tot doare.
Stiu ca nu merita sa sufar pentru el dar nu pot pur si simplu sa apas pe un buton si sa hotarasc ca de azi nu mai imi pasa.
Si da, probabil ca nu m-a iubit niciodata ci doar i-a fost comod cu mine.
Stiu ca in timp va trece, dar pana atunci fiecare minut e un chin si sufletul meu e sfaramat in mii de bucatele.



Nu-mi place atunci cand vad femei plangand,,deci,,"STOP"!!!!
laso sa planga se descarca toata si apoi ii trece
kudika_10590
Postat pe 27 Iunie 2012 22:56
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 22:49:19Da, asa este, aveti dreptate toti.
Apreciez ca a fost sincer, dar tot doare.
Stiu ca nu merita sa sufar pentru el dar nu pot pur si simplu sa apas pe un buton si sa hotarasc ca de azi nu mai imi pasa.
Si da, probabil ca nu m-a iubit niciodata ci doar i-a fost comod cu mine.
Stiu ca in timp va trece, dar pana atunci fiecare minut e un chin si sufletul meu e sfaramat in mii de bucatele.


Draga mea,daca murea,merita sa-l plangi!!!Stergeti lacrimile si paseste inainte.De ce iti pui cenusa in cap pt cineva care n-a stiut sa te pretuiasca,da dovada ca esti o femeie puternica Lacrimile nu fac decat sa te caleasca in viata si sa fi mai atenta pe viitor!
Titanika
Postat pe 27 Iunie 2012 23:03
Moldovencele sunt ca nucile: se coc în Moldova ºi se sparg în Bucureºti
kudika_10590
Postat pe 27 Iunie 2012 23:05
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 22:49:19Da, asa este, aveti dreptate toti.
Apreciez ca a fost sincer, dar tot doare.
Stiu ca nu merita sa sufar pentru el dar nu pot pur si simplu sa apas pe un buton si sa hotarasc ca de azi nu mai imi pasa.
Si da, probabil ca nu m-a iubit niciodata ci doar i-a fost comod cu mine.
Stiu ca in timp va trece, dar pana atunci fiecare minut e un chin si sufletul meu e sfaramat in mii de bucatele.


Tu macar ai avut norocul de afi sincer cu tine... Eu a trebuit sa ma chinui sa inteleg ce nu a mers si nici acum nu cred ca am inteles. Partea amuzanta pentru mine este ca citesc oameni ce au aceleasi trairi pe care le am si eu. Bine, la mine a inceput sa se vindece, cel mai greu este sa te impaci cu tine insuti. Pentru mine, ca barbat, cel mai greu mi-a fost sa-mi linistesc orgoliul. Stii, cateodata e mai simplu sa incerci sa uiti si sa te bucuri de viata. Acum iar ma amuza situatia pentru ca e atat de simplu sa dai sfaturi si torusi e foarte greu sa le urmezi. Mie unul mi-a luat foarte mult sa-mi adun sufletul intr-o batista si sa incerc sa trec mai departe. Ce pot sa-ti spun... In aceeasi situatie eram si eu: lasat cu ochii in soare (dara fara nici o explicatie plauzibila, doar fraze de genul "nu incerca sa intelegi, e vina mea si nu e ceea ce crezi..."), cu sufletul spart in mii de bucati si imprastiat de vant si fara prieteni in jur. Ultima parte a fost doar o impresie gresita de-a mea; cand am deschis ochii, am constatat ca am o multime de prieteni/cunostinte/colegi in jurul meu carora chiar le pasa de mine si care au sarit imediat sa ma ajute. Asa ca, ce-ti pot spune mai mult decat "Deschide ochii, lasa durerea sa treaca prin tine asa cum vantul trece prin coroana copacului, deschide ochii si nu-ti fie frica sa-ti deschizi sufletul in fata celor din jur. Gandeste-te ca mai jos de atat nu poti ajunge si nimic nu te-ar putea rani mai mult decat ai fost ranita. Daca eu ca barbat mi-am calcat pe orgoliu si am acceptat ideea ca nu e nici o rusine sa fii ranit in dragoste, nu vad de ce tu nu ai putea face la fel...

Succes!
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 14:03
De la: kudika_10590, la data 2012-06-27 23:05:37Moldovencele sunt ca nucile: se coc în Moldova ºi se sparg în Bucureºti


Nu inteleg legatura, dar pot sa-ti spun ca se sparg peste tot..
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 14:07
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 01:26:53.
Acum sufar ca un caine batut si imi dau seama ca il iubesc. Stiu ca e o prostie, dar ceva in sufletul meu nu ma lasa sa ma desprind de el. Incerc sa imi continui viata, sa trec peste acest episode, sa il pastrez doar ca pe o amintire frumoasa, dar nu pot. Stiu ca daca maine s-a intoarce la mine l-as primi cu bratele deschise. Si ca sa fiu foarte sincera cu mine, este singurul lucru care mi-l doresc: sa se intoarca la mine.


Aceeasi greseala am facut-o si eu la indemnul nei prietene: sa retin doar partile frumoase din relatie. E cea mai mare greseala ce o poti face. Cand te mai gandesti la el, adu-ti aminte si de partile mai putin frumoase: poate avea un fel aiurea de a vorbi, poate te jignea, poate radea de sentimentele/trairile tale, si lista poate continua. In 6 luni in mod sigur ai gasit si defecte, nimeni nu e perfect. La mine chiar nu a fost greu sa gasesc defecte. Slava domnului, am avut de unde alege. Dupa ce te redresezi psihic (suna aiurea, dar asta e), te poti gandi si la partile frumoase. In plus, gandeste-te ca arati bine, esti atragatoare (fiecare fata e frumoasa in felul ei), ai un suflet mare si o inima ce nu stie sa iubeasca decat curat si la intensitate maxima... Singurul care are de pierdut este el! Nu a stiut sa aprecieze ce a avut alaturi si mai tarziu va regreta.

Succes inca o data!
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 14:16
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 14:16:48
De la: kudika434912, la data 2012-06-27 01:26:53.
Acum sufar ca un caine batut si imi dau seama ca il iubesc. Stiu ca e o prostie, dar ceva in sufletul meu nu ma lasa sa ma desprind de el. Incerc sa imi continui viata, sa trec peste acest episode, sa il pastrez doar ca pe o amintire frumoasa, dar nu pot. Stiu ca daca maine s-a intoarce la mine l-as primi cu bratele deschise. Si ca sa fiu foarte sincera cu mine, este singurul lucru care mi-l doresc: sa se intoarca la mine.


Aceeasi greseala am facut-o si eu la indemnul nei prietene: sa retin doar partile frumoase din relatie. E cea mai mare greseala ce o poti face. Cand te mai gandesti la el, adu-ti aminte si de partile mai putin frumoase: poate avea un fel aiurea de a vorbi, poate te jignea, poate radea de sentimentele/trairile tale, si lista poate continua. In 6 luni in mod sigur ai gasit si defecte, nimeni nu e perfect. La mine chiar nu a fost greu sa gasesc defecte. Slava domnului, am avut de unde alege. Dupa ce te redresezi psihic (suna aiurea, dar asta e), te poti gandi si la partile frumoase. In plus, gandeste-te ca arati bine, esti atragatoare (fiecare fata e frumoasa in felul ei), ai un suflet mare si o inima ce nu stie sa iubeasca decat curat si la intensitate maxima... Singurul care are de pierdut este el! Nu a stiut sa aprecieze ce a avut alaturi si mai tarziu va regreta.

Succes inca o data!

ma bucur pt revenirea ta
felicitari!
maria-ioana
Postat pe 13 Iulie 2012 15:29
[quote name='kudika_11874' date='2012-07-13 Aceeasi greseala am facut-o si eu la indemnul nei prietene: sa retin doar partile frumoase din relatie. E cea mai mare greseala ce o poti face. Cand te mai gandesti la el, adu-ti aminte si de partile mai putin frumoase: poate avea un fel aiurea de a vorbi, poate te jignea, poate radea de sentimentele/trairile tale, si lista poate continua. In 6 luni in mod sigur ai gasit si defecte, nimeni nu e perfect. La mine chiar nu a fost greu sa gasesc defecte. Slava domnului, am avut de unde alege. Dupa ce te redresezi psihic (suna aiurea, dar asta e), te poti gandi si la partile frumoase. In plus, gandeste-te ca arati bine, esti atragatoare (fiecare fata e frumoasa in felul ei), ai un suflet mare si o inima ce nu stie sa iubeasca decat curat si la intensitate maxima... Singurul care are de pierdut este el! Nu a stiut sa aprecieze ce a avut alaturi si mai tarziu va regreta.

Succes inca o data! [/quote]


Bravos,domnule,,esti un barbat puternic sau ai devenit astfel,reusind sa treci peste tot ce a fost urat in viata ta!!!Si totul,,in momentul cheie,din traiul obisnuit!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 15:43
De la: caisa, la data 2012-07-13 15:29:24
ma bucur pt revenirea ta
felicitari!


Pe acest forum nu am mai fost niciodata. Daca te referi la starea mea, nu pot spune cu inima impacata ca mi-am revenit complet, dar am trecut peste socul emotional si multe altele. Ultima picatura de fiere am baut-o chiar pe acest forum, citind un subiect mai vechi... Am fost socat de ceea ce am citit, de ce idei putea sa exprime... Pot spune ca in sfarsit am inteles ceea ce s-a intamplat si ce om am iubit. Din pacate, nu pot decat sa intaresc ceea ce i-am spus ultima data cand am vazut-o : "Cel mai bun gand pe care-l pot exprima acum este sa-ti urez sa nu ajungi sa regreti aceasta relatie careia tocmai i-ai dat cu piciorul...".
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 15:52
ma refeream la revenirea ta dupa despartire
chiar daca nu te-ai refacut in totalitate esti pe drumul cel bun
maria-ioana
Postat pe 13 Iulie 2012 16:01
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 15:43:27
Bravos,domnule,,esti un barbat puternic sau ai devenit astfel,reusind sa treci peste tot ce a fost urat in viata ta!!!Si totul,,in momentul cheie,din traiul obisnuit!!!


Crezi?

Mie mi-e frica sa nu ma transform intr-un nesimtit. In ziua de azi se apreciaza mai mult badaranii decat barbatii ce se dedica cu totul relatiei... Si parca nu-mi vine sa ma schimb doar pentru a parea in ochii unora un "barbat puternic".
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 16:01
De la: caisa, la data 2012-07-13 16:01:13ma refeream la revenirea ta dupa despartire
chiar daca nu te-ai refacut in totalitate esti pe drumul cel bun


Multumesc. Daca nu m-as fi incapatanat sa cred in relatia asta, as fi fost muuult mai bine. Deja suntem
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 16:12
sa nu-ti fie frica
ai un fond bun
si a fii puternic nu e similar cu a fii nesimtit
esti puternic ca te-ai putut desprinde de ea atunci cand nu te mai dorea alaturi.
fii tandru si dedicat relatiei urmatoare
apare ea si jumatatea ta.
sa ne dai vesti bune
maria-ioana
Postat pe 13 Iulie 2012 16:14
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 16:01:53
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 15:43:27
Bravos,domnule,,esti un barbat puternic sau ai devenit astfel,reusind sa treci peste tot ce a fost urat in viata ta!!!Si totul,,in momentul cheie,din traiul obisnuit!!!


Crezi?

Mie mi-e frica sa nu ma transform intr-un nesimtit. In ziua de azi se apreciaza mai mult badaranii decat barbatii ce se dedica cu totul relatiei... Si parca nu-mi vine sa ma schimb doar pentru a parea in ochii unora un "barbat puternic".


Cred ca m-am exprimat ambiguu... Nu am nimic cu tine sau sintagma de "barbat puternic". Am ceva cu "ochii unora".
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 16:14
De la: kudika_10590, la data 2012-06-27 23:05:37Moldovencele sunt ca nucile: se coc în Moldova ºi se sparg în Bucureºti

Parca numai moldovencele .Hai sa fim realisti.
PARTENERDEVIS
Postat pe 13 Iulie 2012 16:16
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 16:12:53
De la: caisa, la data 2012-07-13 16:01:13ma refeream la revenirea ta dupa despartire
chiar daca nu te-ai refacut in totalitate esti pe drumul cel bun


Multumesc. Daca nu m-as fi incapatanat sa cred in relatia asta, as fi fost muuult mai bine. Deja suntem

deja sunteti 2?
bravo
maria-ioana
Postat pe 13 Iulie 2012 16:18
De la: caisa, la data 2012-07-13 16:14:13sa nu-ti fie frica
ai un fond bun
si a fii puternic nu e similar cu a fii nesimtit
esti puternic ca te-ai putut desprinde de ea atunci cand nu te mai dorea alaturi.
fii tandru si dedicat relatiei urmatoare
apare ea si jumatatea ta.
sa ne dai vesti bune


Cred ca e mai complicat de atat si nu cred ca sunt dispus sa povestesc pe un forum. Ideea e ca nu am scos-o cu totul din suflet, inca mai tin la ea, doar ca nu mai sunt dispus sa fac doar eu totul pentru aceasta relatie. Am reusit sa ma detasez putin si sa ma iubesc mai mult pe mine.
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 16:28
De la: caisa, la data 2012-07-13 16:18:37
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 16:12:53
De la: caisa, la data 2012-07-13 16:01:13ma refeream la revenirea ta dupa despartire
chiar daca nu te-ai refacut in totalitate esti pe drumul cel bun


Multumesc. Daca nu m-as fi incapatanat sa cred in relatia asta, as fi fost muuult mai bine. Deja suntem

deja sunteti 2?
bravo



Nu asta era ideea. Topicul asta e despre durerea unei colege de forum, nu despre experientele mele. Poate o ajuta, dar nu cred ca e OK sa deviem discutia inspre mine. Oricat mi-ar place mie sa fiu in centrul atentiei...:)). Din acest motiv spuneam ca noi, cei ce discutam despre mine suntem off-topic.
kudika_11874
Postat pe 13 Iulie 2012 16:32
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 16:14:53
De la: kudika_11874, la data 2012-07-13 16:01:53
De la: MissRainbow, la data 2012-07-13 15:43:27
Bravos,domnule,,esti un barbat puternic sau ai devenit astfel,reusind sa treci peste tot ce a fost urat in viata ta!!!Si totul,,in momentul cheie,din traiul obisnuit!!!


Crezi?

Mie mi-e frica sa nu ma transform intr-un nesimtit. In ziua de azi se apreciaza mai mult badaranii decat barbatii ce se dedica cu totul relatiei... Si parca nu-mi vine sa ma schimb doar pentru a parea in ochii unora un "barbat puternic".


Cred ca m-am exprimat ambiguu... Nu am nimic cu tine sau sintagma de "barbat puternic". Am ceva cu "ochii unora".



Domnule draga,stai linistit,caci ochii mei nu se incadreaza in categoria "ochii unora",te percep asa cum cred ca te prezinti in acest moment!!!

Nu trebuie sa-ti fie teama de nimic si nicio alta atitudine,nu trebuie sa-ti umbreasca felul personal de a fi...Nu conteaza ce anume tipologie de barbat se prefera in ziua de astazi,ci este,cu mult mai important,sa fii tu insuti,,acelasi ,in fiecare moment al vietii tale.Daca poti sa iubesti,fa-o fara a te gandi ca nu placi celorlalti,,este destul de tracasant sa traiesti in umbra lumii,,nedreapta si subiectiva dealtfel.

Te consider barbat puternic ,pentru ca ai stiut sa-ti inalti inima ,acolo unde putini barbati reusesc sa o faca!!Esti puternic pentru ca ai stiut sa iubesti si sa te retragi demn,in momentul in care ai fost respins.Esti puternic pentru ca ,paradoxal,esti barbat ,,suna aiurea ,nu,,,dar asta gandesc acum! Esti puternic pentru ca nu te-ai respins atunci cand ai fi putut sa o faci,cazand in diverse forme de depresie,asa cum se intampla de multe ori.

Hmmmmmm,"ochii unora" ,de ce te intereseaza acest subiect???In ochii tai te-ai uitat?Bine?Ce anume ai vazut in ei si dincolo de ei???Realitatea din inima ta,,este cea ,pe care o traiesti zilnic.
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 14 De la: iulices 4 Mai 2009 18:59
??? 11 De la: pickard 20 Martie 2011 14:32
Povestea mea 5 De la: kudika_pudika 1 Noiembrie 2011 22:54
RELATIE FARA ATRACTIE FIZICA? 55 De la: Summer_ 14 Septembrie 2009 17:11
musulmani->niciodata. povestea mea 574 De la: kudichaa 11 Mai 2012 23:38