Setari Cookie-uri

divort

Buna fetelor,am 42ani si acum 2luni am divortat.Nu pot trece peste asta.Sotul meu lucra mult afara si acolo nu puteam sa-mi dau seama ca ma insala.I-am tolerat multe in ani de casnicie,amanetarea bijuteriilor,furtul banilor de pe card,jocuri de noroc.A stal 1an acasa si nu conta daca am bani sau nu tot cheltuia.Din 1aug 2011 si-a gasit loc de munca in alta localitate si acolo s-a cuplat cu altineva si din octombrie a inceput sa ma evite si sa nu mai vina acasa decat rar si sa minta ca e ocupat cu serviciul.Ajutati-ma sa trec peste asta.O SEARA BUNA
kudika_11013
Postat pe 1 Iulie 2012 18:40
De la: kudika_11013, la data 2012-07-01 18:40:54Buna fetelor,am 42ani si acum 2luni am divortat.Nu pot trece peste asta.Sotul meu lucra mult afara si acolo nu puteam sa-mi dau seama ca ma insala.I-am tolerat multe in ani de casnicie,amanetarea bijuteriilor,furtul banilor de pe card,jocuri de noroc.A stal 1an acasa si nu conta daca am bani sau nu tot cheltuia.Din 1aug 2011 si-a gasit loc de munca in alta localitate si acolo s-a cuplat cu altineva si din octombrie a inceput sa ma evite si sa nu mai vina acasa decat rar si sa minta ca e ocupat cu serviciul.Ajutati-ma sa trec peste asta.O SEARA BUNA




Sa te ajut?????????TRECI--aceasta este forma ajutorului dat de mine!!!Esti femeie?
Mai poti iubi,,viata??????Daca da,fa-o fara a te uita in urma!!!Bafta!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Iulie 2012 18:43
Multumeste lui Dumnezeu ca ai scapat de un trantor. In rest, ai rabdare !! Soarta iti va da singura raspunsurile ei. De azi, incepe noua ta viata !! Succes !!
GHEISA_
Postat pe 1 Iulie 2012 18:54
Inca il mai regreti dupa ce ti-a amanetat bijuteriile,ti-a furat banii de pe card si mai avea si mania jocurilor de noroc? Stiu ca obisnuinta este a doua natura, insa cu un asa "barbat" alaturi de tine...mai bine singura! Esti inca tanara si ai tot dreptul la o noua iubire si la fericire! Tu orice ai fost in casnicia ta, dar numai femeie fericita nu te-ai putut numi...vesnic cu nesiguranta zilei de maine, neincredere in cel ce se numea sotul tau!
Fiecare sac isi are peticul lui, tu inca nu l-ai gasit pe al tau...Asteapta, omul care sa te merite si sa te iubeasca asa cum meriti, exista si intr-o zi va ve-ti intalni cu siguranta !
rondina
Postat pe 1 Iulie 2012 18:55
Foarte bine ca ai scapat de el! Ce sa faci tu cu un jeg al societatii? IUita-l, treci peste si nu mai regreta ce sa intamplat..Probabil trebuia sa te inveti minte in viata asta ca nu trebuie sa ''dansezi dupa cum canta altii'' Gandeste pozitiv, si vei da de oameni pozitivi..Incearca sa cunosti mia bine oamanii din preajma ta :)
MaddeLinne
Postat pe 1 Iulie 2012 19:16
Bravo tie O femeie barbatacaruia nu-i frica s-o ia de la capat singura!!!
Titanika
Postat pe 1 Iulie 2012 19:39
De la: kudika_11013, la data 2012-07-01 18:40:54Buna fetelor,am 42ani si acum 2luni am divortat.Nu pot trece peste asta.Sotul meu lucra mult afara si acolo nu puteam sa-mi dau seama ca ma insala.I-am tolerat multe in ani de casnicie,amanetarea bijuteriilor,furtul banilor de pe card,jocuri de noroc.A stal 1an acasa si nu conta daca am bani sau nu tot cheltuia.Din 1aug 2011 si-a gasit loc de munca in alta localitate si acolo s-a cuplat cu altineva si din octombrie a inceput sa ma evite si sa nu mai vina acasa decat rar si sa minta ca e ocupat cu serviciul.Ajutati-ma sa trec peste asta.O SEARA BUNA


Daca vrei sa treci peste fosta ta casnicie, reciteste mesajul pe care tocmai l-am citat, si o sa realizezi cate defecte are fostul tau sot si ca nu se merita sa te consumi pentru el. Toata energia asta pe care o focusezi pe chestii negative si experiente neplacute, mai bine ai focusa-o asupra lucrurilor placute din viata si a planurilor tale de viitor. Bucura-te ca ai scapat de un om problema care-ti aducea numai probleme.

Incearca sa cunosti alti oameni, inscriindu-te intr-un cerc unde se practica pasiunile tale: muzica, dans, sport, crosetat, gradinarit, drumetii, filme, lectura etc, tu stii mai bine ce pasiuni ai. Cu siguranta ca o sa-ti fie mai usor sa cunosti oameni noi si sa te apropii de ei, impartasind aceleasi pasiuni.

Succes iti doresc!
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 07:26
Tu o invidiezi pe femeia cu care este?! Ea nu stie ce o asteapta si pote se simte fericita acum.... dar stai sa ii amaneteze si ei lucrurile de valoare fin casa, iar banii toti sa-i joace si sa piarda, sa doarma ziua in amiaza mare, cand lumea e la munca, sa umple casa de betivani carora ea sa le fie gazda, samd. Atunci sa-mi spui ca iti pare rau ca te-a lasat pe tine pentru o alta femeie.
Nu spun ca va fi simplu sa iti accepti singuratatea, dar multe nefericite ce sunt in casnicii ca cea de care tu tocmai ai scapat te invidiaza pe tine si isi roaga norocul ce il ai tu.
Pentru ca este, intr-adevar, o sansa noua...maturitatea ta sa te indrume spre o matura si potrivita alegere.
Dar acum e inca proaspata cerneala pe sentinta de divort (era sa spun certificatul de atestare a sansei spre fericire)
... acomodeaza-te cu tine. Apoi te vei gandi ce vrei sa faci.
maybe
Postat pe 4 Iulie 2012 17:13
Multumesc,am incercaat sa-l schimb in anii de casnicie dar nu am reusit.Am fost pentru casa si familie.Mi-am dorit un copil dar mi-am dat seama ca nu am cu cine sa-l fac.Decat sa-l cresc singura am renuntat.Am avut o sarcina in 2006 dar am pierdut la 3luni.Acum ai cumpara bijuterii sa aiba ce amaneta.O zi buna
kudika_11013
Postat pe 5 Iulie 2012 09:02
De la: kudika_11013, la data 2012-07-05 09:02:29Multumesc,am incercaat sa-l schimb in anii de casnicie dar nu am reusit.Am fost pentru casa si familie.Mi-am dorit un copil dar mi-am dat seama ca nu am cu cine sa-l fac.Decat sa-l cresc singura am renuntat.Am avut o sarcina in 2006 dar am pierdut la 3luni.Acum ai cumpara bijuterii sa aiba ce amaneta.O zi buna



Dupa cum spune vorba batraneasca,,,"dupa rau,,,numai bine"!!!!

Doamna draga,,,nu regreta nimic,,mergi pe drumul tau,,fii hotarata,,lamentarile nu folosesc nimanui,,,,nici tie!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Iulie 2012 09:25
De la: kudika_11013, la data 2012-07-05 09:02:29Multumesc,am incercaat sa-l schimb in anii de casnicie dar nu am reusit.Am fost pentru casa si familie.Mi-am dorit un copil dar mi-am dat seama ca nu am cu cine sa-l fac.Decat sa-l cresc singura am renuntat.Am avut o sarcina in 2006 dar am pierdut la 3luni.Acum ai cumpara bijuterii sa aiba ce amaneta.O zi buna


Daca ti-ai dat seama ca nu ai cu cine face un copil si ai renuntat la idee, de ce nu ai renuntat si la sot si ai asteptat sa treaca anii? Sa stai in calitate de sotie a unui barbat pe care nu-l consideri vrednic a fi tatal copilului tau... ceva nu-i in regula.
Teo_sol
Postat pe 5 Iulie 2012 09:43
De la: Teo_sol, la data 2012-07-05 09:43:19
De la: kudika_11013, la data 2012-07-05 09:02:29Multumesc,am incercaat sa-l schimb in anii de casnicie dar nu am reusit.Am fost pentru casa si familie.Mi-am dorit un copil dar mi-am dat seama ca nu am cu cine sa-l fac.Decat sa-l cresc singura am renuntat.Am avut o sarcina in 2006 dar am pierdut la 3luni.Acum ai cumpara bijuterii sa aiba ce amaneta.O zi buna


Daca ti-ai dat seama ca nu ai cu cine face un copil si ai renuntat la idee, de ce nu ai renuntat si la sot si ai asteptat sa treaca anii? Sa stai in calitate de sotie a unui barbat pe care nu-l consideri vrednic a fi tatal copilului tau... ceva nu-i in regula.



De multe ori,femeile sunt neputincioase in a-si alege drumul,,ramanand "agatate" in casnicii "fara gust",nereusind sa treaca dincolo de ele,decat,poate,mult prea tarziu pentru ele!!Practic ,este esuarea in propria inima!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Iulie 2012 09:53
ma bucur ca ai avut curaj ,dupa atatia ani,ai scapat d eun om care nu te pretuia,nu avea grija de tine,stiu ca e greu,inca face parte din sufletul tau,dar daca stai sa analizezi situatia,e un om de nimic.O sa ai sansa sa iubesti,sa fii iubita,poate de un barbat ,poate doar de copilasii tai,poate de alte persoane dragi,ai o viata,s ao traiesti cum se cuvine,alaturi de cine merita.Sieu divortez si ma bucur ca am avut curaj sa fac pasul asta.Zi frumoasa!
amrita
Postat pe 10 Iulie 2012 12:37
De la: MissRainbow, la data 2012-07-01 18:43:23
De la: kudika_11013, la data 2012-07-01 18:40:54Buna fetelor,am 42ani si acum 2luni am divortat.Nu pot trece peste asta.Sotul meu lucra mult afara si acolo nu puteam sa-mi dau seama ca ma insala.I-am tolerat multe in ani de casnicie,amanetarea bijuteriilor,furtul banilor de pe card,jocuri de noroc.A stal 1an acasa si nu conta daca am bani sau nu tot cheltuia.Din 1aug 2011 si-a gasit loc de munca in alta localitate si acolo s-a cuplat cu altineva si din octombrie a inceput sa ma evite si sa nu mai vina acasa decat rar si sa minta ca e ocupat cu serviciul.Ajutati-ma sa trec peste asta.O SEARA BUNA




Sa te ajut?????????TRECI--aceasta este forma ajutorului dat de mine!!!Esti femeie?
Mai poti iubi,,viata??????Daca da,fa-o fara a te uita in urma!!!Bafta!!!


bravooo!!!!!! acu fa-i lipeala cu mine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Iulie 2012 12:48
De la: amrita, la data 2012-07-10 12:37:54ma bucur ca ai avut curaj ,dupa atatia ani,ai scapat d eun om care nu te pretuia,nu avea grija de tine,stiu ca e greu,inca face parte din sufletul tau,dar daca stai sa analizezi situatia,e un om de nimic.O sa ai sansa sa iubesti,sa fii iubita,poate de un barbat ,poate doar de copilasii tai,poate de alte persoane dragi,ai o viata,s ao traiesti cum se cuvine,alaturi de cine merita.Sieu divortez si ma bucur ca am avut curaj sa fac pasul asta.Zi frumoasa!


Din cate a scris copii n-are si EL este cel care s-a tot dus...
emaemanuella11
Postat pe 10 Iulie 2012 12:52
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-07-10 12:48:10
De la: MissRainbow, la data 2012-07-01 18:43:23
De la: kudika_11013, la data 2012-07-01 18:40:54Buna fetelor,am 42ani si acum 2luni am divortat.Nu pot trece peste asta.Sotul meu lucra mult afara si acolo nu puteam sa-mi dau seama ca ma insala.I-am tolerat multe in ani de casnicie,amanetarea bijuteriilor,furtul banilor de pe card,jocuri de noroc.A stal 1an acasa si nu conta daca am bani sau nu tot cheltuia.Din 1aug 2011 si-a gasit loc de munca in alta localitate si acolo s-a cuplat cu altineva si din octombrie a inceput sa ma evite si sa nu mai vina acasa decat rar si sa minta ca e ocupat cu serviciul.Ajutati-ma sa trec peste asta.O SEARA BUNA




Sa te ajut?????????TRECI--aceasta este forma ajutorului dat de mine!!!Esti femeie?
Mai poti iubi,,viata??????Daca da,fa-o fara a te uita in urma!!!Bafta!!!


bravooo!!!!!! acu fa-i lipeala cu mine



Asa repede?????
MissRainbow
Postat pe 10 Iulie 2012 13:04
De la: MissRainbow, la data 2012-07-10 13:04:05
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-07-10 12:48:10
De la: MissRainbow, la data 2012-07-01 18:43:23
De la: kudika_11013, la data 2012-07-01 18:40:54Buna fetelor,am 42ani si acum 2luni am divortat.Nu pot trece peste asta.Sotul meu lucra mult afara si acolo nu puteam sa-mi dau seama ca ma insala.I-am tolerat multe in ani de casnicie,amanetarea bijuteriilor,furtul banilor de pe card,jocuri de noroc.A stal 1an acasa si nu conta daca am bani sau nu tot cheltuia.Din 1aug 2011 si-a gasit loc de munca in alta localitate si acolo s-a cuplat cu altineva si din octombrie a inceput sa ma evite si sa nu mai vina acasa decat rar si sa minta ca e ocupat cu serviciul.Ajutati-ma sa trec peste asta.O SEARA BUNA




Sa te ajut?????????TRECI--aceasta este forma ajutorului dat de mine!!!Esti femeie?
Mai poti iubi,,viata??????Daca da,fa-o fara a te uita in urma!!!Bafta!!!


bravooo!!!!!! acu fa-i lipeala cu mine



Asa repede?????




viata'i scurta si ea a pierdut destul timp. asa ca.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Iulie 2012 13:43
[quote name='angelo_micnegrusiurat' date='2012-viata'i scurta si ea a pierdut destul timp. asa ca..... [/quote]


Corect,Angelo,orice clipa pierduta,este in defavoarea noastra!!! Pai,,,asteapta sa revina doamna noastra si,,,spor la lucru sa ai!!!
MissRainbow
Postat pe 10 Iulie 2012 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Implanturi mamare 15 De la: kudika493150 5 Ianuarie 2012 22:17
Incatusata de o iubire prea mare. Ajutooooor!!!!!!!!!!! 51 De la: kudika196886 1 Aprilie 2012 20:01
Alegerea Unei Vieti Fara Datorii, & Totusi Atentia Celor Din Jur.. !! 5 De la: panczikaroly 22 Mai 2014 22:27
Disperata sa ma ingras 7 De la: kudika514482 28 Iunie 2012 21:18
CUM SA FACI BANI USOR! 0 De la: 18 Ianuarie 2013 20:15