Setari Cookie-uri

atata ploaie..

Nici nu stiu cat timp a trecut..nu am vrut sa numar zilele..saptamanile ce trec de cand nu l-am mai vazut..de cand nu i-am mai simtit bataile inimii aproape de ale mele..de cand este in bratele altcuiva. Ma doare atat de tare absenta lui..inca nu pot realiza ce s-a intamplat..inca nu pot crede ca dupa un an de zile in care ne-am impartit si bune si rele nu are nici un sentiment.Il vreau inapoi din tot sufletul meu..toate celulele corpului cersesc iubirea lui.Imi e atat de greu sa il stiu langa alta, ca nu il pot suna sa ii aud vocea..analizez cu atentie pozele ei in care vag apare si el..imi creez scenarii..ma gandesc ca nu e decat ceva pasager..si astept sa se intoarca..sa realizeze ca pe mine ma iubeste ..si asa ii las o usa intredeschisa..usa sufeltului meu.

Dar nu fac decat sa ma mint singura nu?..acest barbat nu se va mai intoarce vreodata la mine asa e?..imi zic ca timpul le va rezolva pe toate..dar in sensul ca il va aduce inapoi mie..dar nu va fi asa nu? Cum pot uita iubirea ce i-o port ? cum pot sa il urac caci asta ar merita? cum pot trece peste amintirea lui? cum pot uita de speranta cce imi e inradacinata in inima cum ca s-ar intoarce si ca ma iubeste? cum pot face toate acestea?? cum?
fantasie
Postat pe 16 Iulie 2012 11:36
daca vrei poti orice asta chiar insemnand sa-ti "rupi" sufletul in doua! dar se pare ca tie iti place sa te complaci in aceasta "mocirla" sentimentala!! nu-i asa ca el este bine mersi?!
kiss_my_ass
Postat pe 16 Iulie 2012 11:50
De la: fantasie, la data 2012-07-16 11:36:51Nici nu stiu cat timp a trecut..nu am vrut sa numar zilele..saptamanile ce trec de cand nu l-am mai vazut..de cand nu i-am mai simtit bataile inimii aproape de ale mele..de cand este in bratele altcuiva. Ma doare atat de tare absenta lui..inca nu pot realiza ce s-a intamplat..inca nu pot crede ca dupa un an de zile in care ne-am impartit si bune si rele nu are nici un sentiment.Il vreau inapoi din tot sufletul meu..toate celulele corpului cersesc iubirea lui.Imi e atat de greu sa il stiu langa alta, ca nu il pot suna sa ii aud vocea..analizez cu atentie pozele ei in care vag apare si el..imi creez scenarii..ma gandesc ca nu e decat ceva pasager..si astept sa se intoarca..sa realizeze ca pe mine ma iubeste ..si asa ii las o usa intredeschisa..usa sufeltului meu.

Dar nu fac decat sa ma mint singura nu?..acest barbat nu se va mai intoarce vreodata la mine asa e?..imi zic ca timpul le va rezolva pe toate..dar in sensul ca il va aduce inapoi mie..dar nu va fi asa nu? Cum pot uita iubirea ce i-o port ? cum pot sa il urac caci asta ar merita? cum pot trece peste amintirea lui? cum pot uita de speranta cce imi e inradacinata in inima cum ca s-ar intoarce si ca ma iubeste? cum pot face toate acestea?? cum?



Al catelea capitol este continutul acestui topic???

Esti o buna naratoare,ti-am mai spus acest lucru!!!! Poti continua cu descrierea sentimetelor tale,se vor sedimenta in arhiva acestui forum!!
Ca un raspuns la o situatie posibil reala,,acesta este ,,"Nu",nu se va intoarce la tine!!!!
MissRainbow
Postat pe 16 Iulie 2012 12:22
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-16 11:50:17daca vrei poti orice asta chiar insemnand sa-ti "rupi" sufletul in doua! dar se pare ca tie iti place sa te complaci in aceasta "mocirla" sentimentala!! nu-i asa ca el este bine mersi?!



da "e bine merci"..eu nu.nu stiu cant imi place sa ma complac problema e ca l-am iubit si il iubesc mult si nu stiu cum sa scap de amintirea lui..ar trebui sa stiti cum e sentimentul asta..caci precupun ca nu sunt singura care il experimenteaza.
fantasie
Postat pe 16 Iulie 2012 15:19
De la: MissRainbow, la data 2012-07-16 12:22:19
De la: fantasie, la data 2012-07-16 11:36:51Nici nu stiu cat timp a trecut..nu am vrut sa numar zilele..saptamanile ce trec de cand nu l-am mai vazut..de cand nu i-am mai simtit bataile inimii aproape de ale mele..de cand este in bratele altcuiva. Ma doare atat de tare absenta lui..inca nu pot realiza ce s-a intamplat..inca nu pot crede ca dupa un an de zile in care ne-am impartit si bune si rele nu are nici un sentiment.Il vreau inapoi din tot sufletul meu..toate celulele corpului cersesc iubirea lui.Imi e atat de greu sa il stiu langa alta, ca nu il pot suna sa ii aud vocea..analizez cu atentie pozele ei in care vag apare si el..imi creez scenarii..ma gandesc ca nu e decat ceva pasager..si astept sa se intoarca..sa realizeze ca pe mine ma iubeste ..si asa ii las o usa intredeschisa..usa sufeltului meu.

Dar nu fac decat sa ma mint singura nu?..acest barbat nu se va mai intoarce vreodata la mine asa e?..imi zic ca timpul le va rezolva pe toate..dar in sensul ca il va aduce inapoi mie..dar nu va fi asa nu? Cum pot uita iubirea ce i-o port ? cum pot sa il urac caci asta ar merita? cum pot trece peste amintirea lui? cum pot uita de speranta cce imi e inradacinata in inima cum ca s-ar intoarce si ca ma iubeste? cum pot face toate acestea?? cum?



Al catelea capitol este continutul acestui topic???

Esti o buna naratoare,ti-am mai spus acest lucru!!!! Poti continua cu descrierea sentimetelor tale,se vor sedimenta in arhiva acestui forum!!
Ca un raspuns la o situatie posibil reala,,acesta este ,,"Nu",nu se va intoarce la tine!!!!




multumesc..pai cam asta e singura dintre modalitati ce mi-au ramas sa "mai plang"..simt ca nu se va mai intoarce caci s-au comis multe greseli..dar stii..eu inca sper si ma gandesc ca e o simpla ratacire de a lui..si ca atunci cand ne vom intalni intamplator va realiza..va veni la mine sa imi vorbeasca "iarta-ma am fost un fraier..am gresit..ma poti ierta?" de ce nu poate fi precum in lecturile cu care ne delectam..sau filmele la care ne uitam de cele mai multe ori?..de ce nu se pot desprinde de acolo si evenimentele frumoase nu doar cele urate?..
fantasie
Postat pe 16 Iulie 2012 15:26
[quote name='fantasie' date='2012-07-16 15:26:25'multumesc..pai cam asta e singura dintre modalitati ce mi-au ramas sa "mai plang"..simt ca nu se va mai intoarce caci s-au comis multe greseli..dar stii..eu inca sper si ma gandesc ca e o simpla ratacire de a lui..si ca atunci cand ne vom intalni intamplator va realiza..va veni la mine sa imi vorbeasca "iarta-ma am fost un fraier..am gresit..ma poti ierta?" de ce nu poate fi precum in lecturile cu care ne delectam..sau filmele la care ne uitam de cele mai multe ori?..de ce nu se pot desprinde de acolo si evenimentele frumoase nu doar cele urate?..
[/quote]


Draga mea,ceea ce se prezinta drept ratacire ,in mintea ta,,din punctul lui de vedere,este hotarare definitiva.Sa-mi prezinti acel barbat,care va veni in fata femeii si isi va exprima regretul pentru actiunile comise fara judecata!!!! Nu,nu poate fi ca povestile romantice,expuse in beletristica!!!!Sa nu incurcam realul cu imaginarul,stiu,totul este frumos,nemaivazut,nu exista suferinta permanenta,ci doar temporara,dar nimic din romanul de dragoste,nu se identifica cu dezamagirile aduse de dragoste in viata reala!!Poti sa-ti creezi o lume imaginara,de povesti,dar aceasta prezinta riscul de a nu-ti mai reveni din acea beatitudine specifica irealului!!!De ce nu vrei sa accepti trecerea in amintire a fostului iubit?Sa adormi visand ,,nu este cea mai buna solutie,caci trezirea va fi naprasnica!!!Si dezmeticirea,,,va fi pe masura!!!!
MissRainbow
Postat pe 16 Iulie 2012 15:44
De la: fantasie, la data 2012-07-16 11:36:51Nici nu stiu cat timp a trecut..nu am vrut sa numar zilele..saptamanile ce trec de cand nu l-am mai vazut..de cand nu i-am mai simtit bataile inimii aproape de ale mele..de cand este in bratele altcuiva. Ma doare atat de tare absenta lui..inca nu pot realiza ce s-a intamplat..inca nu pot crede ca dupa un an de zile in care ne-am impartit si bune si rele nu are nici un sentiment.Il vreau inapoi din tot sufletul meu..toate celulele corpului cersesc iubirea lui.Imi e atat de greu sa il stiu langa alta, ca nu il pot suna sa ii aud vocea..analizez cu atentie pozele ei in care vag apare si el..imi creez scenarii..ma gandesc ca nu e decat ceva pasager..si astept sa se intoarca..sa realizeze ca pe mine ma iubeste ..si asa ii las o usa intredeschisa..usa sufeltului meu.

Dar nu fac decat sa ma mint singura nu?..acest barbat nu se va mai intoarce vreodata la mine asa e?..imi zic ca timpul le va rezolva pe toate..dar in sensul ca il va aduce inapoi mie..dar nu va fi asa nu? Cum pot uita iubirea ce i-o port ? cum pot sa il urac caci asta ar merita? cum pot trece peste amintirea lui? cum pot uita de speranta cce imi e inradacinata in inima cum ca s-ar intoarce si ca ma iubeste? cum pot face toate acestea?? cum?


Trebuie sa ai rabdare si timpul le va rezolva pe toate. Incearca sa nu te mai gandesti atat la el si focuseaza-ti atentia pe lucruri si persoane care-ti fac placere.
kudika_10817
Postat pe 17 Iulie 2012 10:41
stiu ca ceea ce imi spuneti e purul adevar..insa mi-as dori atat de mult sa nu fie..mi-as fi dorit ca noi 2 sa fim exceptia de la regurla..dar nu suntem.
fantasie
Postat pe 17 Iulie 2012 12:11
De la: fantasie, la data 2012-07-17 12:11:23stiu ca ceea ce imi spuneti e purul adevar..insa mi-as dori atat de mult sa nu fie..mi-as fi dorit ca noi 2 sa fim exceptia de la regurla..dar nu suntem.



Fantasie,,,esti refugiata in propria-ti amaraciune!!!Este adevarat,asa s-a impamantenit ideea ,conform careia ,cuplurile au viata vesnica,lucru normal si dorit,in fond si la urma urmei,,dar,,viata aceasta,la care contribuim,fiecare in parte,cu cate ceva,,este,de cele mai multe ori,deziluzionanta si aduce prapad in sufletele noastre.Tinzi sa cazi in ridicul,,nu este cazul,crede-ma!!!Orice esec are ,pe langa durere,si reversul reprezentat de fortificarea inimii ,in ceea ce priveste reinceperea unui alt drum!!Nu-ti mai plange de mila,personal,nu am o impresie foarte buna ,despre femeile insistente pe manifestari ale regretelor,,le diminueaza din valoare!!Viata este irepetabila,,nu uita acest adevar!!!
MissRainbow
Postat pe 17 Iulie 2012 12:21
De la: fantasie, la data 2012-07-17 12:11:23stiu ca ceea ce imi spuneti e purul adevar..insa mi-as dori atat de mult sa nu fie..mi-as fi dorit ca noi 2 sa fim exceptia de la regurla..dar nu suntem.


Asculta aici capul sus si iesi afara,ce faci iti pui deja cenusa in cap?Esti ultima femeie daca-l mai plangi si il jelesti atat!!!Daca murea,iti puneai si tu capat zilelor??? Ei comedie hai trezestete din letargia asta ,Ce mama lu proces verbal -esti deja o fata razgaiata si intreci orce masura!!!
Titanika
Postat pe 17 Iulie 2012 12:26
aseara ma gandeam sa am o ultimia discutie cu el..nu stiu ce as putea sa rezolv..l-as intreba daca este cu adevarat acum fericit..as vrea sa vad daca nici dupa aceasta discutie nu are vreo stralucire in ochi..nu stiu ce sa fac.Nu stiu de ce inca ma mai amagesc si traiesc intr-o iluzie continua..
fantasie
Postat pe 17 Iulie 2012 12:27
De la: fantasie, la data 2012-07-17 12:27:56aseara ma gandeam sa am o ultimia discutie cu el..nu stiu ce as putea sa rezolv..l-as intreba daca este cu adevarat acum fericit..as vrea sa vad daca nici dupa aceasta discutie nu are vreo stralucire in ochi..nu stiu ce sa fac.Nu stiu de ce inca ma mai amagesc si traiesc intr-o iluzie continua..

De ce? Ca sa vada cat suferi dupa el? Ca sa se umfle in pene ca ce macio este el ? Singurul fapt care l-ar putea irita catusi de putin este sa vada, sa-si dea seama ca tu-ti continui viata bine merci fara el. Parerea mea...
Teo_sol
Postat pe 17 Iulie 2012 12:33
De la: fantasie, la data 2012-07-17 12:27:56aseara ma gandeam sa am o ultimia discutie cu el..nu stiu ce as putea sa rezolv..l-as intreba daca este cu adevarat acum fericit..as vrea sa vad daca nici dupa aceasta discutie nu are vreo stralucire in ochi..nu stiu ce sa fac.Nu stiu de ce inca ma mai amagesc si traiesc intr-o iluzie continua..



RASPUNSUL ESTE SIMPLU DE DAT!!PENTRU CA ITI PLACE SA TRAIESTI ASTFEL,ITI PLACE SA RESPIRI UMILINTA!!!Nu esti linistita decat in umbra compromisurilor si a sperantelor desarte,,sincer,,nu este,clar,solutia optima pentru tine!!!Pfuai,"stralucire in ochi"?????Si motanilor le stralucesc ochii,dar sunt atat de perfizi!!!!
MissRainbow
Postat pe 17 Iulie 2012 13:07
De la: fantasie, la data 2012-07-17 12:27:56aseara ma gandeam sa am o ultimia discutie cu el..nu stiu ce as putea sa rezolv..l-as intreba daca este cu adevarat acum fericit..as vrea sa vad daca nici dupa aceasta discutie nu are vreo stralucire in ochi..nu stiu ce sa fac.Nu stiu de ce inca ma mai amagesc si traiesc intr-o iluzie continua..


Iluzia iubirii ai avut-o cand erati impreuna si credeai ca voi sunteti o exceptie. Acum ai masochismul femeii parasite pentru o alta femeie, mai buna, ori mai potrivita, in opinia lui.
De ce nu il lasi in credinta lui, de ce te tarasti la picioarele barbatului ocupat sa tina la piept o alta iubita?! Sterge-i numarul de telefon si radiaza-l din minte. Aduna-ti sufletul si schimba-ti look-ul. Fa-te frumoasa si chiar in suferinta fii disponibila, dar nu accesibila, lumii intregi. In aceasta multime cu siguranta este un barbat care sa vrea sa te stranga la piept. Cu o singura exceptie: cel care te-a lasat!
Zici ca ai fantezie... incearca sa ai minte, imaginatie si demnitate. Nu astepta sa te vrea din nou, ca buna, barbatul care te-a parasit pentru o alta, mai buna pentru el, fie si doar pentru o secunda.
Mult noroc, Fantasie...
maybe
Postat pe 18 Iulie 2012 02:10
De la: maybe, la data 2012-07-18 02:10:33
De la: fantasie, la data 2012-07-17 12:27:56aseara ma gandeam sa am o ultimia discutie cu el..nu stiu ce as putea sa rezolv..l-as intreba daca este cu adevarat acum fericit..as vrea sa vad daca nici dupa aceasta discutie nu are vreo stralucire in ochi..nu stiu ce sa fac.Nu stiu de ce inca ma mai amagesc si traiesc intr-o iluzie continua..


Iluzia iubirii ai avut-o cand erati impreuna si credeai ca voi sunteti o exceptie. Acum ai masochismul femeii parasite pentru o alta femeie, mai buna, ori mai potrivita, in opinia lui.
De ce nu il lasi in credinta lui, de ce te tarasti la picioarele barbatului ocupat sa tina la piept o alta iubita?! Sterge-i numarul de telefon si radiaza-l din minte. Aduna-ti sufletul si schimba-ti look-ul. Fa-te frumoasa si chiar in suferinta fii disponibila, dar nu accesibila, lumii intregi. In aceasta multime cu siguranta este un barbat care sa vrea sa te stranga la piept. Cu o singura exceptie: cel care te-a lasat!
Zici ca ai fantezie... incearca sa ai minte, imaginatie si demnitate. Nu astepta sa te vrea din nou, ca buna, barbatul care te-a parasit pentru o alta, mai buna pentru el, fie si doar pentru o secunda.
Mult noroc, Fantasie...




Multumesc!
fantasie
Postat pe 18 Iulie 2012 03:58
Traieste fara sa dai prea multe explicatii pt ca prietenii tai nu au nevoie,dusmanii nu te vor crede si prostul de iubit nu te va intelege!!!Traieste clipa si in viata mergi inaite!
Titanika
Postat pe 18 Iulie 2012 08:36
M-am trezit cu mesajul de la el in care ma anunta ca mi-a mai pus o parte din cat imi datora pe card.L-am sunat.Era foarte suparat si frustrat pe ceea ce i-am facut..tot el.I-am zis ca ar fi cazul sa ii treaca deoarece in opinia mea suntem oarecum chit si ca in ciuda a ceea ce mi-a facut el tot eu am fost cea care a cedat de dragul timpului petrecut impreuna si a problemelor depasite si a iubirii ce i-am purtat-o..si ar fi cazul sa ne comportam ca doi oameni maruti in final si sa nu ne ocolim pe strada cand ne vom vedea.Nu a fost de aceeasi parere.tot el.cat de nenorocit si ipocrit poate fi acest om?? cat??
Mi-a mai spus ca imi va da tot ce imi datoreaza fara 50 de lei ca asa merit dupa ce i-am facut.M-a busit rasul.pe bune??
Pacat ca nu am incetat nici pana la vremea actuala in a crede ca e un om bun care are totusi o inima si ca in strafundul ei e iubirea ce mi-o poarta si ca din nu stiu ce motive isi suprima acest sentiment.
mi-au dat lacrimile dupa ce am vorbit cu el..tot el era cel ranit in orgoliu tot el era cel care nu mai vroia sa vorbeasca..tot el.
La asta s-a rezumat un an de relatie un an in care ne-am jurat iubire..un an in care am trecut peste un avort si mi-a zis ca dumnezeu ne-o va trimmite cand vom fi pregatiti..mi-a promis ca imi va fi alaturi.La asta se rezuma totul..la cuvinte grele uitand tot ce fost frumos..aruncand totul in noroi.
cat l-am iubit..


fantasie
Postat pe 18 Iulie 2012 14:42
Da ce i-ai facut ?
luchianramona
Postat pe 18 Iulie 2012 15:01
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:01:17Da ce i-ai facut ?

deschisesem un subiect pe tema asta.pe scurt l-am chemat la mine i-am aruncat hainele de la balcon si l-am trimis la aia cu care m-a inselat in costumul lui adam. Nu i-as fi facut toate astea..daca nu imi dadea de inteles ca vrea sa stea cu amandoua.
fantasie
Postat pe 18 Iulie 2012 15:40
De la: fantasie, la data 2012-07-18 15:40:55
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:01:17Da ce i-ai facut ?

deschisesem un subiect pe tema asta.pe scurt l-am chemat la mine i-am aruncat hainele de la balcon si l-am trimis la aia cu care m-a inselat in costumul lui adam. Nu i-as fi facut toate astea..daca nu imi dadea de inteles ca vrea sa stea cu amandoua.

Bine i-ai facut !
luchianramona
Postat pe 18 Iulie 2012 15:56
De la: fantasie, la data 2012-07-18 15:40:55
De la: luchianramona, la data 2012-07-18 15:01:17Da ce i-ai facut ?

deschisesem un subiect pe tema asta.pe scurt l-am chemat la mine i-am aruncat hainele de la balcon si l-am trimis la aia cu care m-a inselat in costumul lui adam. Nu i-as fi facut toate astea..daca nu imi dadea de inteles ca vrea sa stea cu amandoua.


Sper totusi sa nu care cumva sa te prosteasca si sa-l primesti inapoi, sunt destule cazuri.
Kiddo_
Postat pe 18 Iulie 2012 16:08
[quote name='fantasie' date='2012-07-18 14:42:24'


"..cat l-am iubit!"


Adevar ai grait,,,l-ai iubit mai mult decat a meritat,din pacate,,exista si astfel de iubiri,,unilaterale ,,le spun eu!!!Ce am mira cel mai mult,este faptul ca ,in ciuda tuturor manifestarilor,continui sa te tarsati in fata lui,,ceea ce ma determina sa presupun ,ca ,in alta viata,ai fost reptila de marca!!!Fara ofensa!!

Draga mea,,problema nu este la el,ci la tine!!Si este grava,,te rog sa ma crezi!!!

Povestea ta,ori este nascocirea unei minti cu imaginatie bogata,ori te domina atat de mult,incat ti-ai pierdut logica ,gandirea ,lasand loc unui sentimentalism refulant ,de calitate indoielnica.

Mereu am afirmat si inca spun,,ca femeia adevarata,se identifica ca fiind astfel,in situatiile de criza,si nicidecum in cele de huzur!!!
MissRainbow
Postat pe 18 Iulie 2012 16:11
De la: MissRainbow, la data 2012-07-18 16:11:26[quote name='fantasie' date='2012-07-18 14:42:24'


"..cat l-am iubit!"


Adevar ai grait,,,l-ai iubit mai mult decat a meritat,din pacate,,exista si astfel de iubiri,,unilaterale ,,le spun eu!!!Ce am mira cel mai mult,este faptul ca ,in ciuda tuturor manifestarilor,continui sa te tarsati in fata lui,,ceea ce ma determina sa presupun ,ca ,in alta viata,ai fost reptila de marca!!!Fara ofensa!!

Draga mea,,problema nu este la el,ci la tine!!Si este grava,,te rog sa ma crezi!!!

Povestea ta,ori este nascocirea unei minti cu imaginatie bogata,ori te domina atat de mult,incat ti-ai pierdut logica ,gandirea ,lasand loc unui sentimentalism refulant ,de calitate indoielnica.

Mereu am afirmat si inca spun,,ca femeia adevarata,se identifica ca fiind astfel,in situatiile de criza,si nicidecum in cele de huzur!!!




eu inteleg ce imi spui sincer iti zic..doar ca uneori am momente cand luciditatea mi se intuneca complet si ma las prada sentimentelor..parca nimic din ce a fost nu mai conteaza si tot ce vreau e sa o luam de la zero.Din fericire aceste momente incep sa fie dinc e in ce mai rare..imi e teama de clipa cand ca veni acasa..dupa licenta..imi e teama de reactiile mele
fantasie
Postat pe 19 Iulie 2012 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa se incheie relatia! 31 De la: kudika083394 6 Decembrie 2009 00:24
Ce faci atunci cand iubesti doi barbati? 117 De la: chris_marie 25 Noiembrie 2014 11:02
sunteti de acord ca........ 33 De la: kudika001785 9 Martie 2009 23:41
Dilema 3 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:10
prietenului meu ii face placere sa ma enerveze... 23 De la: coffeeta 6 Ianuarie 2009 15:18