Setari Cookie-uri

Relatie cu semnul intrebarii !

Buna, am o rel de 3 ani cu un tip cu care m-am si logodit, locuim impreuna, la inceput totul a fost ok ... nu spun roz k nu a fost asa ... dupa 2 ani am intalnit pe cineva cu care l-am inselat, dragostea fata de el a murit si a inflorit pt celalalt... cand ma intreaba daca il mai iubesc ( logodnicul) eu il mint, mai grav ma mint pe mine k il iubesc dar inima mea pare sa fie departe de iubirea fata de el... cand ma culc cu el ma gandesc la celalalt apoi ma inchid in baie si plang spunandu-i k fac dus ... e greu, mi-e greu sa ma prefac, m-am gandit sa ma despart de el, dar m-am obisnuit cu el odata cand ne--am certat nu am putut sta fara el mai mult de 2 zile, pt ca imi lipsea, si nu e chiar iubire ceea ce simt pt el ... de fapt cred k e altceva ma simt bine cu el dar nu la pat ... iar cu celalalt e ok totul, problema este ca "celalalt" e plecat departe
4EverMe
Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:03
si ce vrei sa iti spunem?din cate ai scris tu se vede ca stii cum sta treaba.nu iti iubesti logodnicul,iubesti pe altcineva,fa-ti curaj si desparte-te de cel oficial ca tot acolo vei ajunge.cu cat mai repede cu atat mai bine,nu cred ca iti doresti sa mai prelungesti minciuna.poate spui ca e usor sa te pricepi la teorie si mai greu e cu practica,dar nu e doar teorie.eu n-as mai putea in viata mea sa mai stau intr-o relatie in care ma mint ca iubesc,am trecut prin asta si mi se pare patetic.succes in a face pasul..stii ca trebuie facut..asculta-ti inima doar ea stie sa-ti aduca fericirea.
DeeaCatalina
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:57
Hmmm..nu e nici prima,nici ultima relatie de genul asta.Personal nu m'am angajat niciodata intr'o astfel de relatie,desi puteam.De ce am ales calea asta? Din respect...daca cel de langa mine ma iubea,iar eu poate nu ajungeam la aceleasi sentimente profunde,nici macar nu intorceam capul dupa altul.Si daca vedeam ca relatia nu avanseaza in nici un fel,din partea mea ma refer..puneam capat relatiei. Simplu...PREFER SINGURATATEA in loc sa ma mint,sa mint pe altcineva...nu as dormi bine noaptea,iar viata asta...Viata noastra este scurta.De ce sa iti bati joc de sentimentele altuia,de ce sa iti faci rau singura?De ce alegi sa ramai comoda...tu esti singura care are drept de decizie asupra vietii tale....dar ai grija,'cum iti asterni,asa dormi'....Esti in situatia cand te joci si cu viitorul logodnicului tau..gandeste'te la el..daca tu crezi ca nu te merita,reda'i libertatea.Iar tu alege sa fii fericita cu celalalt.
Una buna o stiu..minciuna are picioare scurte,si odata se va afla...unde e obrazul tau?vei decadea si mai mult in ochii lui,a lumii..si mai ales,tu vei suferi cel mai mult.
Iti doresc multa intelepciune in luarea deciziei finale...si sper sa iti readuca pacea in suflet!
lighton
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:00
De la: lighton, la data 2009-04-16 13:00:48Hmmm..nu e nici prima,nici ultima relatie de genul asta.Personal nu m'am angajat niciodata intr'o astfel de relatie,desi puteam.De ce am ales calea asta? Din respect...daca cel de langa mine ma iubea,iar eu poate nu ajungeam la aceleasi sentimente profunde,nici macar nu intorceam capul dupa altul.Si daca vedeam ca relatia nu avanseaza in nici un fel,din partea mea ma refer..puneam capat relatiei. Simplu...PREFER SINGURATATEA in loc sa ma mint,sa mint pe altcineva...nu as dormi bine noaptea,iar viata asta...Viata noastra este scurta.De ce sa iti bati joc de sentimentele altuia,de ce sa iti faci rau singura?De ce alegi sa ramai comoda...tu esti singura care are drept de decizie asupra vietii tale....dar ai grija,'cum iti asterni,asa dormi'....Esti in situatia cand te joci si cu viitorul logodnicului tau..gandeste'te la el..daca tu crezi ca nu te merita,reda'i libertatea.Iar tu alege sa fii fericita cu celalalt.
Una buna o stiu..minciuna are picioare scurte,si odata se va afla...unde e obrazul tau?vei decadea si mai mult in ochii lui,a lumii..si mai ales,tu vei suferi cel mai mult.
Iti doresc multa intelepciune in luarea deciziei finale...si sper sa iti readuca pacea in suflet!
bestiutza_relouded
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:26
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-16 13:26:23
De la: lighton, la data 2009-04-16 13:00:48Hmmm..nu e nici prima,nici ultima relatie de genul asta.Personal nu m'am angajat niciodata intr'o astfel de relatie,desi puteam.De ce am ales calea asta? Din respect...daca cel de langa mine ma iubea,iar eu poate nu ajungeam la aceleasi sentimente profunde,nici macar nu intorceam capul dupa altul.Si daca vedeam ca relatia nu avanseaza in nici un fel,din partea mea ma refer..puneam capat relatiei. Simplu...PREFER SINGURATATEA in loc sa ma mint,sa mint pe altcineva...nu as dormi bine noaptea,iar viata asta...Viata noastra este scurta.De ce sa iti bati joc de sentimentele altuia,de ce sa iti faci rau singura?De ce alegi sa ramai comoda...tu esti singura care are drept de decizie asupra vietii tale....dar ai grija,'cum iti asterni,asa dormi'....Esti in situatia cand te joci si cu viitorul logodnicului tau..gandeste'te la el..daca tu crezi ca nu te merita,reda'i libertatea.Iar tu alege sa fii fericita cu celalalt.
Una buna o stiu..minciuna are picioare scurte,si odata se va afla...unde e obrazul tau?vei decadea si mai mult in ochii lui,a lumii..si mai ales,tu vei suferi cel mai mult.
Iti doresc multa intelepciune in luarea deciziei finale...si sper sa iti readuca pacea in suflet!



subscriu...

plus k nu e bine pt psihicul tau... asta dc ai continuat in felul asta... plus k io cred k te alimentezi shi singura... faptul k celalalt e plecat departe... e k acel ceva ce ai avut... ti a placut... shi acu nu mai ai, dar l-ai mai vrea.... shi chestia asta te-a facut sa ti uiti prioritatile....
sau poate aberez io....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:37
iubire cu forta nu se poate tu sti ceea ce simti..numai tu decizi....dar nu e frumos..si bine sa il faci pe actualul sa sufere .........bafta
pamela_1
Postat pe 16 Aprilie 2009 15:44
ufff noiembrie - aprilie.. o cam trecut ceva timp.. sa`i fie rusine ca nu ne`o tinut la curent cu stirile
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 15:47
Si eu pot spune ca din noiembrie si pana acum este cam mult si ma intreb daca nu cumva acum nu mai ai nevoie de nici un sfat pardon parere.Poate intre timp ai reusit sa rezolvi probema. Intrebarea mea este cum ai o relatie cu cel care este departe .,cat timp este acela departe.Daca il iubesti pe celalalt de ce nu te duci dupa el ,de ce nu te ia acolo unde este el.
Spui ca actualul este ok, numai la pat nu.Vezi tu relatia intima este f importanta ,insa nu poti sa lasi pe cineva ptr asta .Ai facut totul ca sa ai aceeasi relatie si cu actualul.Vb deschis cu prietenul tau daca iti lipseste in pat ceva .Spunei sa sugereaza-i de ce anume ai nevoie in pat.
In ceea ce-l priveste pe cel de departe ai mare grija ,cei ca el (indepartatii ) deobicei ai relatii stabile si cauta si altceva decat au ei acasa .Este posibil sa nu stii multe despre el si poate nici in pat nu ti-ar mai placea atat de mult daca ai sta mai mult cu el.
Pe viitor ar fi mai cuminte ptr tine si sufletul tau sa termini o relatie si dupa aceea sa o incepi o alta.
Sper sa nu fie prea tarzie interventia mea?
ionia
Postat pe 17 Aprilie 2009 08:13
in primul rand semnul intrebarii trebuie pus in dreptul tau.mai ales in dreptul caracterului tau.la ce te-ai mai logodit cu omu ala dak nu esti multumita alaturi de el.iar faptul ca l-ai inselat nici nu mai comentez. ramai singura cel mai bn,poate asa nu mai faci pe nimeni sa sufere.
razz
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii bisex 33 De la: 23 Octombrie 2014 19:59
BARBATUL BALANTA.....ESTE UN DUR SAU SE PREFACE 37 De la: dragon_fly88 12 Iulie 2010 16:07
POATE CINEVA SA MA LAMUREASCA SI PE MINE DC UNELE FEMEI AU O MARE PLACERE IN A RANI BARBATII CARE NU AU NICI O VINA? 68 De la: nonelusa 27 Noiembrie 2009 08:18
CE AR TREBUIE SA ALEG? 14 De la: Artemis25 23 Mai 2009 17:09
oare dak ii arat k il plac si il provoc, se va indeparta de mn ? ast pareri:) 4 De la: Buttefflypink 6 Martie 2009 10:51