Setari Cookie-uri

casatorita cu strain

Buna,

Nu stiu daca s-au mai postat detalii legate de ceea ce doresc eu sa aflu, daca da imi cer scuze pentru repetare. As avea nevoie va rog, de cateva informatii. M-am casatorit in Anglia cu un barbat din Bangladesh. Ne dorim sa ajungem in Romania, insa as dori sa stiu mai multe despre cum poate intra in tara? Ce drepturi va avea ca si sot al unei romance in tara? Dupa cati ani de la casatoria cu mine poate obtine cetatenia? De ce acte este nevoie pentru a obtine un permis de sedere pe perioada indelungata? Trebuie sa ii fac mutatie sau sa demonstrez in vreun fel ca noi cand vom ajunge in tara vom locui la casa mea? Are nevoie sa demonstreze ca se poate intretine in Romania, ca are un venit stabil? Ii da dreptul acest permis de sedere sa circule liber in spatiul UE? Cu cat mai multe informatii imi puteti oferi, cu atat mai repede putem ajunge si noi acasa.

Cu mii de multumiri,
Amalia
coatina
Postat pe 18 Iulie 2012 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie in impas 40 De la: cornelia_leia 4 Mai 2009 22:31
Cum sa ne purtam cu...bunul simt 19 De la: luyyzz 7 Iunie 2009 01:08
ne-am despartit dar totusi...il iubesc inca 6 De la: adyna2905 25 Iunie 2010 15:21
... 10 De la: amelie_a1990 25 Martie 2009 14:48
profesorul de matematica e prietenul mamei mele 38 De la: heaven2007 18 Noiembrie 2009 09:19