Setari Cookie-uri

vreau parerea voastra

Buna !

Eu, un barbat de 54 ani cu un copil (20 ani -fata studenta) care a intalnit pe net o femeie de 44 ani tot cu un copil(26 ani baiat ). Ambii divortati.
DE 4 ani au o relatie,eu o consider neserioasa din partea ei, si as vrea sa va supun si voua povestea sa va dati o parere.

Dupa ce ne am cunoscut, tipa ziice ca eu sunt barbatul cel visat, ca vrea sa se marite cu mine , ca vrea sa imbatraneasca alaturi de mine, mi a povestit vezi doamne "transparenta si sincera "viata ei, si a povestit de relatiile ei , tot cu barbati in "varsta si intelectuali"considerati niste "maimutoi"neseriosi. (de fapt a ascuns multe s a dovedit apoi)

A spus ca isi va inchide conturile de pe net,ca ma iubeste, ca ma considera la fel de imp ca fiul ei
in viata sa.

Femeia locuieste cu fiul intr un ap in chirie, dar fiul are masina bmw, motor, si traiesc ok din salarii normale.
EU locuiesc cu mama de 84 ani si fiica mea , si convenim ca dupa ce se stinge mama sa ne mutam impreuna sub acelasi acoperis( mama fiind f afectata de div meu cit si fiica mea)

In acesti ani am fost om cu ea si indirect si cu fiul ei , am jutat o , I am cumparat diverse prin casa, i am fost alaturi la boala,la divese necazuri, am impins o sa faca o facultate etc


SI acum va cer sa mi spuneti parerea despre comportamentul ei in relatie , cea :


- care fijnd cu mine , culcandu se cu mine , flirteaza pe un site si pe mail cu un fost iubit (gasit tot pe net), culmea denigrat vezi doamne in fata lmea la inceputuri la mometul cind mi a povestit depre relatia avuta cu acela

-care saluta un alt fost iubit al ei cu care s a culcat ,( gasit tot pe net), denigrat si el in fata mea, (nu era sa zicem fostul sot, tatal copilui ei, cu care era normal sa se salute intalnindu se ) fiind de mana cu mine

- care parinte fiind si ea(f devotata fiului ei) , imi spune “ ca sa pleci cu fita ai bani de concediu si sa pleci cu mine nu”

-cea care in mod parsiv declara ca are o singura adresa de mail, dar foloseste o alta adresa de mail ascunsa mie, cu oarece corespondenta cu acei fosti iubiti inca vreo 2 ani si cu niste barbati din strainatate cunoscuti in trecut pe net

- care spune ca si a inchis conturile de pe site uri de "socializare ', dar deschide altele pe ascuns, culmea intr unul postand ca logo un citat de dragoste

- care povesteste pe net unor barbati anonimi ce face cu mine in relatie

-cea care imi cere sa nu raspund provocarilor unui barbat caruia ea doar s a conversat in trecut pe net despre relatia cu mine (de fapt si despre celelalte relatii ale ei, inclusiv trimitand poze cu respectivii !!!!!!!!), si spune ca nu a interesat o acel tip, dar peste 1 an incepe flirt cu acel barbat pe tel

-cea care implora cind o prind mintind grav, sa i se re-acorde incredere si jura in biserica ca nu va minti si nu va ascunde nimic ,implora iertare si inca o sansa , dar minte si ascunde in continuare fel de fel

- cea care a furat ( a luat fara sa spuna, ba chiar a mintit ca au disparut respectivele chestii) din ce eu luasem pt ambii

-cea care imi spune ca vrea o relatie unita in care fiecare sa stie de celalalt ,si dispare citeva zile neanuntand nimic ca sa faca un deziderat fiului ei

-cea care pt bani , pt un extra job cu 4.5 lei/ora neglijeaza relatia total (mentionez ca ea avand jobul de baza cu un program de 12/24 , practic nu ne mai inatlneam decind in we si nici atunci uneori datorita acelui program de 12/24 ) . MOTIVUL : 'CE IMI DAI TU BANI"?

-cea care imi spune cind am devenit somer , “lasa iubitule ca trecem noi impreuna si peste necazul asta “ si peste 3 zile considera sa plece sa se relaxeze in provincie cu fiul pt ca eu nu am mai avut bani sa plec in concediu cu ea . Oricum material eu nu am apelat la ea niciodata cu nimic descurcandu ma.

-cea care cu toate ca declara iubire , nu i pasa si era nesimitita fata de problemele mele si ale fam mele in multe situatii, e dezinteresata , uita, pune pe prim plan extra job sau chefurile fiului ei

-cea care ascunde si ii e rusine de lume, sa spuna ca eu am ajuns somer, dar se lauda cu faptul ca eu de ani ii cumpar diverse si de faptul ca eu de ani platesc peste tot pe unde mergem impreuna



- cea care imi spune , ca tatal ei imi trimite tuica, cind de fapt tatal ei se dovedeste ca habar nu are de existenta mea si de relatie ,chiar ea ascunzand asta cu buna stiinta in complicitate cu fiul ei (parintii ei sunt de la tara)


-cea care spune considerand ca este intr o "relatie serioasa de imbatranire" asa cum zice ca o considera ea : "ce mare lucru mi ai dat tu, mah" ?

- care se lauda unei vecine (care are si ea o relatie cu un barbat care o plimba peste tot prin tara) ca a fost cu mine la ....ISTANBUL,cind de fapt noi nu am fost nicaieri, eu fiind somer

1.Ce parere aveti despre aceasta femeie?
2. Cum o categorisiti?


Astept parerile voaste si va multumesc.
kudika_12486
Postat pe 21 Iulie 2012 10:06
-neserioasa femeie,mai ai de gand sa stai cu ea?Cred ca i-ai acordat prea multa incredere ,iar ea te-a jucat pe degete ,crezand ca te are intru totuk la degetul mic.Tin sa cred ca nu mai are repect,dragoste si nici mila.Daca aceste lucruri nu exista intr-o relatie,nu exista nimik.
Putea sa fie pe net cu diverse pers,dar sa nu te vamda pe tine si mai ales secretul vietii voaste,dar aceasta fiinta,credema ca isi bate joc de tine,mai ales prin faptul ,ca tu esti somer si iti striga jigniri la adresa ta,....nu pot sa cred,....deci nu are nimik pt tine Nu este femeia care sa se zbata pt familia ta ,intr-un cuvant este si egoista!
Eu consider aceasta femeie materialista,libertina,batjocoritoare,nesincera,fara respect...ce mai -MITOCANA!
Titanika
Postat pe 21 Iulie 2012 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna.. 27 De la: lumimari 16 Iulie 2009 17:42
de ce numai vreti relatia actuala? 33 De la: Tharr 17 Octombrie 2010 15:42
fetelor! ajutatzi ma! 7 De la: Kathara 29 August 2009 21:01
buna tuturor!eu sunt noua pe aici si as vrea si eu un sfat!nu stiu ce sa ma fac 4 De la: geo_x 13 Septembrie 2009 23:13
Curiozitate... 10 De la: valy90 17 Octombrie 2010 14:18