iti iubesti parintii?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

alisa1991 Avatarul lui alisa1991

34 mesaje
Oras: curtea de arges

Imi ador parintii ! Sunt o norocoasa pentru ca am niste parinti super. Nu au fost niciodata prea severi cu mine,mi-au oferit iubire si au facut totul pentru mine si sora mea. Familia mea a trecut printr-o perioada foarte grea din punct de vedere financiar dar prin multe sacrifici au reusit sa "iasa la lumina" .Am fost martora la toate sacrificiile si toate grijile...la tot chinul din sufletele lor stiind ca nu ne pot oferi ceea ce e mai bun. Intr-un final au reusit doar prin multa munca.

Eu am gasit in parintii mei mai mult niste prieteni cu care pot discuta orice , orice tema, intotdeauna dispusi sa ma ajute. Cand am inceput eu sa cunosc baieti mi-au vorbit despre viata si despre oameni ; nu i-am luat in seama dar pe parcus am descoperit cata dreptate au avut. Acum au parte de toata increderea mea.
In prezent am o relatie ce se pare ca devine din ce in ce mai serioasa si am fost placut surprinsa cand R (prietenul meu) a vrut sa-mi cunoasca parintii desi eram impreuna doar de ateva zile; s-au inteles extraordinar din prima zi .Au avut si discutii despre lucruri mai intime :"> si au fosr de acord:P

Multumesc pentru timpul acordat:P
Raporteaza abuz de limbaj
softexia Avatarul lui softexia

120 mesaje

foarte frumos. sa fie sanatosi !!!
Fosta membra Kudika.ro
......as da orice sa ii mai vad si sa-i mai imbratisez o data !!!!!!!!.......... .............sa mai aud glasul duios al mamei.....si sa mai simt privirea ocrotitoare a tatei !!!!!......... .....

ma alina ideea ca de ACOLO de unde sunt ,ma vegheaza tot timpul !!!!!...........
Fericiti sunt aceia care pot trai in moment , care pot trai prezentul absolut, pe care nu-I intereseaza decat beatitudinea clipei........TRAIESTE CLIPA !!!....
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Pe parintii care ne cresc si ne tin in scoli trebuie sa ii iubim oricum ar fi ei.Trebuie sa mai acceptam cate un sfat de la ei si macar sa spunem ca ei si sa facem ca noi,daca nu se poate altfel.Iar pe parintii naturali,dar care nu s-au obosit sa ne creasca,trebuie doar sa nu ii judecam.

1 mesaj

Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 21:01 Raporteaza abuz
Citeaza Raspunde

......as da orice sa ii mai vad si sa-i mai imbratisez o data !!!!!!!!.......... .............sa mai aud glasul duios al mamei.....si sa mai simt privirea ocrotitoare a tatei !!!!!......... .....

ma alina ideea ca de ACOLO de unde sunt ,ma vegheaza tot timpul !!!!!...........

fii sigura de asta etta... stiu cum e...
Fosta membra Kudika.ro
parinti mei sunt despartiti, dar am o mama de milioane si un tata de miliarde
buna mereu/rea la nevoie

34 mesaje

bucurati-va de parintii vostri ! k pana la final toata lumea se duce...
Fosta membra Kudika.ro
De la: oktober, la data 2009-01-27 00:04:01
Postat pe: 26 Ianuarie 2009, ora 21:01 Raporteaza abuz
Citeaza Raspunde

fii sigura de asta etta... stiu cum e...

Fericiti sunt aceia care pot trai in moment , care pot trai prezentul absolut, pe care nu-I intereseaza decat beatitudinea clipei........TRAIESTE CLIPA !!!....

1 mesaj

De la: alina_luminita, la data 2009-01-27 00:24:40parinti mei sunt despartiti, dar am o mama de milioane si un tata de miliarde

pacat ca unii se duc de tineri...
sarutama Avatarul lui sarutama

2683 mesaje

dupa mintea mea ias bate ,,dupa mintea lor ar sta????????
No beba agua, los peces tienen relaciones sexuales en ella
Fosta membra Kudika.ro
De la: Arsena, la data 2009-01-27 15:25:08
De la: alina_luminita, la data 2009-01-27 00:24:40parinti mei sunt despartiti, dar am o mama de milioane si un tata de miliarde

pacat ca unii se duc de tineri...

din pakte..
buna mereu/rea la nevoie

34 mesaje

pustiu topicul asta

34 mesaje

nimic nou p aici??
Aladiah Avatarul lui Aladiah

993 mesaje
Oras: iasi

De la: sarutama, la data 2009-01-27 15:28:13dupa mintea mea ias bate ,,dupa mintea lor ar sta????????

subscriu
Creierul este un organ minunat! isi incepe activitatea imediat ce te trezesti dimineatza si nu se opreste pana ce nu ajungi la birou.
Aladiah Avatarul lui Aladiah

993 mesaje
Oras: iasi

Serios vorbind, nu i-as bate, indiferenta e cea mai buna. Oricum, devine amuzant, cand ma mai suna maica-mea sa imi explice cat de greu ii este ei ca are datorii la intretinere, si se asteapta sa i le platesc (pe principiul ca daca tot te-ai descurcat singura si ai mai avut grija si de cei mici in ultimii trei ani, poti sa ma ajuti si pe mine ).......nici nu stiu daca sa plang sau sa rad
Creierul este un organ minunat! isi incepe activitatea imediat ce te trezesti dimineatza si nu se opreste pana ce nu ajungi la birou.
crissa_909 Avatarul lui crissa_909

347 mesaje

De la: alisa1991, la data 2009-02-13 14:05:09nimic nou p aici??

te certi singura ai?
Life for rent...
nicoleta4856 Avatarul lui nicoleta4856

76 mesaje

De la: alisa1991, la data 2009-01-25 23:00:33Imi ador parintii ! Sunt o norocoasa pentru ca am niste parinti super. Nu au fost niciodata prea severi cu mine,mi-au oferit iubire si au facut totul pentru mine si sora mea. Familia mea a trecut printr-o perioada foarte grea din punct de vedere financiar dar prin multe sacrifici au reusit sa "iasa la lumina" .Am fost martora la toate sacrificiile si toate grijile...la tot chinul din sufletele lor stiind ca nu ne pot oferi ceea ce e mai bun. Intr-un final au reusit doar prin multa munca.

Eu am gasit in parintii mei mai mult niste prieteni cu care pot discuta orice , orice tema, intotdeauna dispusi sa ma ajute. Cand am inceput eu sa cunosc baieti mi-au vorbit despre viata si despre oameni ; nu i-am luat in seama dar pe parcus am descoperit cata dreptate au avut. Acum au parte de toata increderea mea.
In prezent am o relatie ce se pare ca devine din ce in ce mai serioasa si am fost placut surprinsa cand R (prietenul meu) a vrut sa-mi cunoasca parintii desi eram impreuna doar de ateva zile; s-au inteles extraordinar din prima zi .Au avut si discutii despre lucruri mai intime :"> si au fosr de acord:P

Multumesc pentru timpul acordat:P

Atata timp cat ai parintii in viata te iubeste cineva pe lumea asta....
"nu conteaza cine sunt... important e ca sunt!"
micabis Avatarul lui micabis

636 mesaje

Sa ai parinti care iti sunt aproape e un privilegiu.
La fel e un privilegiu sa ai copii.
Unii dintre noi nu au avut parte de aceste privilegii sau le-au pierdut ca nu au stiut sa aprecieze.