Setari Cookie-uri

Astept pareri !

Sunt asa de trista ca sa pot spune , am avut o relatie de aproape 3 ani, si ne.am despartit , iar eu mi-am pus ambitia si am plecat , am renunta ,pentru ca nu mai suportam sa.l vad in oras mereu , si am decis sa plec in Spania la parintii mei, acolo am intalnit un baiat , roman , si la vreo 3 luni am decis sa am o relatie cu el , dar au trecut deja 7 luni si nu pot uita de relatia cu cel dinainte , e greu . Acum cateva zile m-am intors din Romania ca am fost cu el in vacanta, locuim in acelasi oras, e ok , dar chestia e ca parintii luuui nu ma suporta , nu sunt pe placu lor , acolo m-am intalnit cu fostu si din nou au inviat sentimentele pentru el , am doar 20 de ani si nu stiu ce sa fac sa renunta, ca sa ma intorc acasa sa.mi fac un viitor , sau sa raman aiici in Spania unde nu muncesc nu fac nimic dar sunt cu el ? De cate ori incerc sa vorbesc cu el , planga , si mai are si 22 de ani :-?? , sunt asa de ingrijorata, imi este mila de el , dar cateodata trebuie sa ma mai gandesc si la mine zic eu , si sa las mila asta ca nu ma ajuta cu nimic , Cateodata ma intreb oare ce mai simt pentru el .. Dati-mi un sfat!
AnnaMaria482517
Postat pe 24 Iulie 2012 01:37
Este foarte important care a fost motivul despartirii dintre voi doi. Fara sa stim care a fost acel motiv ne va fi greu sa ne spunem parerile.
kudika_10817
Postat pe 24 Iulie 2012 07:35
De la: AnnaMaria482517, la data 2012-07-24 01:37:47Sunt asa de trista ca sa pot spune , am avut o relatie de aproape 3 ani, si ne.am despartit , iar eu mi-am pus ambitia si am plecat , am renunta ,pentru ca nu mai suportam sa.l vad in oras mereu , si am decis sa plec in Spania la parintii mei, acolo am intalnit un baiat , roman , si la vreo 3 luni am decis sa am o relatie cu el , dar au trecut deja 7 luni si nu pot uita de relatia cu cel dinainte , e greu . Acum cateva zile m-am intors din Romania ca am fost cu el in vacanta, locuim in acelasi oras, e ok , dar chestia e ca parintii luuui nu ma suporta , nu sunt pe placu lor , acolo m-am intalnit cu fostu si din nou au inviat sentimentele pentru el , am doar 20 de ani si nu stiu ce sa fac sa renunta, ca sa ma intorc acasa sa.mi fac un viitor , sau sa raman aiici in Spania unde nu muncesc nu fac nimic dar sunt cu el ? De cate ori incerc sa vorbesc cu el , planga , si mai are si 22 de ani :-?? , sunt asa de ingrijorata, imi este mila de el , dar cateodata trebuie sa ma mai gandesc si la mine zic eu , si sa las mila asta ca nu ma ajuta cu nimic , Cateodata ma intreb oare ce mai simt pentru el .. Dati-mi un sfat!




In primul rand,este important sa aflam motivele despartirii voastre,pentru a vedea daca mai este oportun sa te impaci cu respectivul sau nu!!!

Ca sfat primordial,iti recomand sa iei in calcul evolutia ta profesionala,dupa care,poate urma cea amoroasa,inteleg ca nu ai niciun statut in acest moment,cu alte cuvinte,tai frunza la caini,pacat,esti tanara,ar trebui sa fii interesata de obtinerea unui job si valorificarea lui!!Esti cu un alt baiat,dar gandul iti este la primul iubit!!!Tipic tinerelor de varsta ta!!!

Draga mea,,doresti un sfat!!Iata-l!!

Intoarce-te in tara,cauta-ti un loc de munca,,dezvolta-te ca persoana,astfel incat sa devii independenta din toate punctele de vedere,,intotdeauna am apreciat persoanele,care au grija de formarea si evolutia lor!!!

Spui ca acel domn plange,ori de cate ori vorbesti cu el ,,este normal sa se manifeste astfel,este un tanar inca crud,ca si tine dealtfel!!!Sunteti imaturi,,mai aveti de parcurs,,lung drum in viata voastra!!!

Lasa mila,caci nimanui nu ii va fi mila de tine!!!Vezi-ti interesele,caci timpul trece si vei ajunge la momentul, in care vei regreta ca ai pierdut timpul inutil!!!

Una peste alta,,urmareste formarea personala,socio-profesionala,si mai putin ,,pe cea amoroasa,,toate vin la timpul lor!!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 08:21
Pai motivul a fost foarte brusc , incepuse sa ma minta, nu mai iesea cu mine si alte chestii dastea , si dupa 1 an de zile cand m-am intors in tara ma cautat si mi.a spus ca nu trebuia sa plec, ca vroia decat un pic de libertate , inteleg asta pentru ca noi 2 in relatia aia nu ieseam unu fara altu afara si probabil ca ajunsesem sa nu ne mai suportam dar in acelasi timp ne doream sa fim unul cu celalalt ,, Stiu , imi doresc foarte mult sa am un job , sa fiu pe spatele meu , sa lupt sa fac ceva , si cu fostu nu ma grabesc sa ma impac sau mai stiu eu ce , imi doresc foarte mult jobul , apoi toate vin de la sine , Acum va trebui sa vorbesc cu actualul si sa.i spun totusi ce simt si ce gandesc pana nu este prea tarziu . Va multumesc !
AnnaMaria482517
Postat pe 24 Iulie 2012 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
leu-taur 7 De la: koryne_2007 9 Septembrie 2009 21:24
eu taur el leu... 8 De la: sakura_7777777 2 Aprilie 2010 20:08
eu gemeni el varsator 3 De la: patrizzia 19 Octombrie 2009 13:17
hello 3 De la: cantafabule 20 Octombrie 2009 23:56
ea "capricorn" el "rac" 5 De la: audrey 30 August 2015 09:26