Setari Cookie-uri

Vreau doar sa imi spun supararea

In Anglia sunt destui romani. Incearca sa intri in comunitatea lor, sa-ti faci prietene noi. Tot cu cei din Anglia vei putea vorbi despre ceea ce simti, ei pot sa te inteleaga si sa te sfatuiasca, au trecut si ei prin greutatile inceputului si prin ..... dorul de casa. Caci de fapt, asta este problema ta : te-a ajuns dorul de casa si ...e greu, tare greu !
GHEISA_
Postat pe 29 Iulie 2012 17:37
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:32:39
De la: kudika_13106, la data 2012-07-29 17:25:05NGH o sa mi trimiti si mie niste bani de la tn din anglia de acolo


pana atunci o bere virtuala merge ?
nu merge ca fac urat la bautura si ti cer nr de telefon
kudika_13106
Postat pe 29 Iulie 2012 17:38
De la: GHEISA_, la data 2012-07-29 17:37:12In Anglia sunt destui romani. Incearca sa intri in comunitatea lor, sa-ti faci prietene noi. Tot cu cei din Anglia vei putea vorbi despre ceea ce simti, ei pot sa te inteleaga si sa te sfatuiasca, au trecut si ei prin greutatile inceputului si prin ..... dorul de casa. Caci de fapt, asta este problema ta : te-a ajuns dorul de casa si ...e greu, tare greu !


cand te mai gandesti ca si prietenul meu e unul de al lor .... cam mult :(
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:39
Ce sa va spun? Vreau sa va multumesc tuturor, daca la inceputul acestui subiect eram confuza, m-ati ajutat sa imi fac putina ordine in ganduri... nu ma asteptam sa schimb lumea prin acest topic dar m-am mai luminat putin. Miss Rainbow esti de exceptie! Va multumesc tuturor! :)
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:42
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:30:32[quote name=
Iti simt implicarea si iti multumesc pentru asta, mai am nevoie si de cate "un sut in fund" , nu l-am privit eu pe el chiar ca pe colacul meu de salvare, financiar sunt total independenta, si pot sa spun sincer ca am ales cu inima, si ... Da nu se termina barbatii la el cum nu s-au terminat nici la fostul, si Da merit ceva mai bun ... dar cred ca am voie pe acest pamant sa am perioade de cumpana in care sa ma opresc si sa ma intreb de unde vin si incotro ma indrept...



Gresit,in Anglia nu se alege cu inima,ci trebuie sa te inspiri, un pic ,din stilul lor rece,aristocratic,dedublat de o rigiditate proverbiala,ratiunea dominand sufletul!!! Numai asa vei putea rezista printre ei!!!Corect,esti femeie,deci meriti ceva mai bun,,intotdeauna,retine acest adevar!!!Toti avem cumpene in viata,,eu,deja,le-am pierdut evidenta,dar nu trebuie sa te impiedici de acestea,exista,le treci,cum,necum,si mergi pe drumul tau!!!De unde vii?Din Romania!!Unde te indrepti?Deocamdata ,,te afli in tara aristocratilor si a lorzilor,,depinde de tine daca vrei sa ajungi si in Alaska!!! Draga mea,nu o lua ca pe un afront,dar,de multe ori,este bine sa fii tras de maneca pana se rupe din cusaturi,,nu are nimic,,o duci la alt croitor,dar ai inteles ceva de aici???
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 17:44
De la: kudika_13106, la data 2012-07-29 17:38:31
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:32:39
De la: kudika_13106, la data 2012-07-29 17:25:05NGH o sa mi trimiti si mie niste bani de la tn din anglia de acolo


pana atunci o bere virtuala merge ?
nu merge ca fac urat la bautura si ti cer nr de telefon



Si uite asta numesc eu o zi minunata! Inceputa prost si terminata cu zambetul pe buze!
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:44
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:42:46Ce sa va spun? Vreau sa va multumesc tuturor, daca la inceputul acestui subiect eram confuza, m-ati ajutat sa imi fac putina ordine in ganduri... nu ma asteptam sa schimb lumea prin acest topic dar m-am mai luminat putin. Miss Rainbow esti de exceptie! Va multumesc tuturor! :)
ee e de exceptie,,asta e viata ei,,se hraneste cu sfaturi si cand ii spuneti voi ca e de exceptie trasare inima n ea si mai mai sta 48 de ore continuu pe aici cu ochii benoclati
kudika_13106
Postat pe 29 Iulie 2012 17:45
De la: kudika_13106, la data 2012-07-29 17:45:21
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:42:46Ce sa va spun? Vreau sa va multumesc tuturor, daca la inceputul acestui subiect eram confuza, m-ati ajutat sa imi fac putina ordine in ganduri... nu ma asteptam sa schimb lumea prin acest topic dar m-am mai luminat putin. Miss Rainbow esti de exceptie! Va multumesc tuturor! :)
ee e de exceptie,,asta e viata ei,,se hraneste cu sfaturi si cand ii spuneti voi ca e de exceptie trasare inima n ea si mai mai sta 48 de ore continuu pe aici cu ochii benoclati



Sfaturi pertinente in opinia mea...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:52
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:55:51[quote name
va multumesc mult dragele mele!



Pentru putin!!!!Succes pe mai departe!!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 17:58
Vreau sa cred ca pot, intotdeauna am mers pe pricipiul ca totul este facut de oameni pentru oameni! Si mai am on motto: Vreau! Pot si Voi reusi! Imi spunea cineva de curand sa imi urmaresc targetul si sa nu ma mai impiedic in detalii, adevarul este ca filozofia ajuta dar uneori tind sa uit esentialul si atunci ma abat de la drumul meu, un drum conturat si predestinat, vreau eu sa cred.
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 18:19
De la: NGH, la data 2012-07-29 18:19:42Vreau sa cred ca pot, intotdeauna am mers pe pricipiul ca totul este facut de oameni pentru oameni! Si mai am on motto: Vreau! Pot si Voi reusi! Imi spunea cineva de curand sa imi urmaresc targetul si sa nu ma mai impiedic in detalii, adevarul este ca filozofia ajuta dar uneori tind sa uit esentialul si atunci ma abat de la drumul meu, un drum conturat si predestinat, vreau eu sa cred.



Exact,atunci cand vorbim de propria persoana,,,trebuie sa fim asemenea analistilor de exceptie si introspectia trebuie sa fie realizata la ordinul micronilor,,,in rest,,filozofia se consuma la ceaiul de la ora "17',ca tot ne aflam in tara cultului pentru ora de ceai!!! Get up!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 18:24
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:56:34Am luat in considerare si aceasta ipoteza dar Oare mi-as putea asuma acest esec? M-am supus la suficient stres in toata aceasta perioada... Si oare chiar vreau sa renunt dupa ce am luptat atat de mult? Si am luptat, crede-ma! Am sclipiri cand imi spun ca vreau sa merg pana la capat, sunt o luptatoare de fel, si profesional am construit foarte mult dar ... cred ca "mi-am pus toate ouale intr-un singur cos" si de aceea sunt atat de dezamagita si de istovita...


Atunci de ce nu te desparti de el, mai ales ca i-ai devenit indiferenta din cate se pare, si iti vezi in continuare de viata ta acolo, insa fara el. Daca el nu mai lupta pentru tine, nu te mai asculta, nu te ia in seama, inseamna ca nu mai tine la tine. Ce rost are sa ramai cramponata intr-o astfel de relatie, in care doar tu te zbati sa fie totul bine?
kudika_10817
Postat pe 30 Iulie 2012 11:48
De la: kudika_10817, la data 2012-07-30 11:48:42
Atunci de ce nu te desparti de el, mai ales ca i-ai devenit indiferenta din cate se pare, si iti vezi in continuare de viata ta acolo, insa fara el. Daca el nu mai lupta pentru tine, nu te mai asculta, nu te ia in seama, inseamna ca nu mai tine la tine. Ce rost are sa ramai cramponata intr-o astfel de relatie, in care doar tu te zbati sa fie totul bine?


Sunt destule femei care se complac in relatii cum e si aceasta din topic, doar pt. ca sunt in siguranta din pct. de vedere material.
Femeile pot face lucrul asta si pot sta cu cineva o viata, doar pt. asta; fara sa mai fie iubite, sa li se dea atentie etc.
Nu am inteles niciodata de ce.
Kiddo_
Postat pe 30 Iulie 2012 12:10
De la: kudika_11826, la data 2012-07-30 12:10:56
De la: kudika_10817, la data 2012-07-30 11:48:42
Atunci de ce nu te desparti de el, mai ales ca i-ai devenit indiferenta din cate se pare, si iti vezi in continuare de viata ta acolo, insa fara el. Daca el nu mai lupta pentru tine, nu te mai asculta, nu te ia in seama, inseamna ca nu mai tine la tine. Ce rost are sa ramai cramponata intr-o astfel de relatie, in care doar tu te zbati sa fie totul bine?


Sunt destule femei care se complac in relatii cum e si aceasta din topic, doar pt. ca sunt in siguranta din pct. de vedere material.
Femeile pot face lucrul asta si pot sta cu cineva o viata, doar pt. asta; fara sa mai fie iubite, sa li se dea atentie etc.
Nu am inteles niciodata de ce.


Nu e si cazul doamnei care ne-a scris. Din cate am inteles, doamna are un job si castiga bine.

Intr-un fel o inteleg de ce a ales sa ramana in continuare de acest barbat, deoarece il iubeste si ii este greu sa accepte ca el nu mai simte nimic pentru ea. Insa, parerea mea, e ca ar trebui sa accepte ca sentimentele lui pentru ea s-au racit si trebuie sa mearga mai departe. In viata mai si pierdem, nu castigam intotdeauna.

Si as mai dori sa spun ceva, vis-a-vis de comentariul tau: sunt si atatia barbati care se complac in tot felul de relatii si casnicii compromise, din varii motive fac lucrul acesta, iar acele motive pot fi reprezentate de copiii care sunt la mijloc intre cei doi parinti care nu se mai iubesc, teama de singuratate a acelor barbati, ipoteci etc. Daca e sa fim corecti, hai sa fim corecti pana la capat.
kudika_10817
Postat pe 30 Iulie 2012 12:21
De la: kudika_10817, la data 2012-07-30 12:21:34
Nu e si cazul doamnei care ne-a scris. Din cate am inteles, doamna are un job si castiga bine.

Intr-un fel o inteleg de ce a ales sa ramana in continuare de acest barbat, deoarece il iubeste si ii este greu sa accepte ca el nu mai simte nimic pentru ea. Insa, parerea mea, e ca ar trebui sa accepte ca sentimentele lui pentru ea s-au racit si trebuie sa mearga mai departe. In viata mai si pierdem, nu castigam intotdeauna.

Si as mai dori sa spun ceva, vis-a-vis de comentariul tau: sunt si atatia barbati care se complac in tot felul de relatii si casnicii compromise, din varii motive fac lucrul acesta, iar acele motive pot fi reprezentate de copiii care sunt la mijloc intre cei doi parinti care nu se mai iubesc, teama de singuratate a acelor barbati, ipoteci etc. Daca e sa fim corecti, hai sa fim corecti pana la capat.


Dar foarte putini barbati stau pt. bani cu cineva
Kiddo_
Postat pe 30 Iulie 2012 12:23
De la: kudika_11826, la data 2012-07-30 12:23:51
De la: kudika_10817, la data 2012-07-30 12:21:34
Nu e si cazul doamnei care ne-a scris. Din cate am inteles, doamna are un job si castiga bine.

Intr-un fel o inteleg de ce a ales sa ramana in continuare de acest barbat, deoarece il iubeste si ii este greu sa accepte ca el nu mai simte nimic pentru ea. Insa, parerea mea, e ca ar trebui sa accepte ca sentimentele lui pentru ea s-au racit si trebuie sa mearga mai departe. In viata mai si pierdem, nu castigam intotdeauna.

Si as mai dori sa spun ceva, vis-a-vis de comentariul tau: sunt si atatia barbati care se complac in tot felul de relatii si casnicii compromise, din varii motive fac lucrul acesta, iar acele motive pot fi reprezentate de copiii care sunt la mijloc intre cei doi parinti care nu se mai iubesc, teama de singuratate a acelor barbati, ipoteci etc. Daca e sa fim corecti, hai sa fim corecti pana la capat.


Dar foarte putini barbati stau pt. bani cu cineva


Vremurile s-au mai schimbat, exista si barbati care stau cu o femeie, daca aceea are bani! Exista multe topicuri pe aceasta tema, pe forumul acesta, cu femei care merg la munca, iar ei joaca la pariuri tot ceea ce castiga ea!

Si indiferent de scopul pentru care, o femeie sau un barbat, alege sa ramana intr-o relatie sau o casnicie compromisa, isi fac un deserviciu singuri!

PS: Iar parerea mea este ca multi dintre barbati sunt mai materialisti decat femeile, punand banii mai presus de sentimente.
kudika_10817
Postat pe 30 Iulie 2012 12:28
Ok, revenind la topic, inteleg ca ai sentimente pt. barbatul respectiv si atunci cand iubesti si vezi ca apar probleme in cuplu, e normal sa iti faci griji, sa te macini si sa incerci din rasputeri sa intelegi si sa repari. Dar daca tu te chinui si te chinui si el nu intelege sau nu vrea, ce rost are ? Suferi degeaba pt. ca oricum nu ajungi nicaieri asa.
Cel mai urat lucru nu e sa te simti singur, ci sa te simti singur langa omul pe care-l iubesti.
Ce naiba, trebuie sa te pui pe picioare si sa-ti vezi de viata. Spui ca ai o situatie si ca ai luptat pt. ceea ce ai. Pai da-o naibii de treaba, esti independenta, ridica-te si mergi mai departe. Daca el nu te vrea, o sa gasesti altul nu-ti face griji.
Kiddo_
Postat pe 30 Iulie 2012 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum este barbatul capricorn?..ce stiti despre aceasta zodie? 4 De la: kudika387295 24 Mai 2011 21:07
buna 24 De la: lrmist 19 Aprilie 2013 16:03
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:05
Miscarea zilnica 86 De la: kudika_34238 26 Aprilie 2013 16:14
Dr. Harabagiu Cornel 10 De la: kudika_7302 1 Februarie 2016 13:24