Setari Cookie-uri

Vreau doar sa imi spun supararea

E greu, imi e din ce in ce mai greu sa trec prin tot ceea ce mi se intampla. E adevarat, eu am ales dar parca e prea mult... Am luat decizii care pe termen lung sunt de bun augur, sunt convinsa, dar acum e greu si simt ca nu mai am putere sa razbat. Mi-am parasit tara pentru un suflet strain care acum mi-a devenit strain in toate sensurile. Sunt prinsa intr-o relatie pentru care nu mai stiu cum sa lupt. Sunt singura si neinteleasa... Nu ma simt apreciata si nu ma simt iubita... Ma simt extrem de singura... Sunt puternica, stiu asta, dar uneori e prea mult!!! Am ales cu inima dar chiar daca imi e greu sa recunosc, am ales gresit. Am ales un nou inceput pentru mine, dar tind sa cred uneori, ca "m-am inhamat" la prea mult. Ma simt coplesita de tot ce mi se intampla... Am pierdut controlul asupra proprie-mi vieti! Cum sa razbat? De unde sa imi iau energia sa merg mai departe?
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 15:39
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:39:54E greu, imi e din ce in ce mai greu sa trec prin tot ceea ce mi se intampla. E adevarat, eu am ales dar parca e prea mult... Am luat decizii care pe termen lung sunt de bun augur, sunt convinsa, dar acum e greu si simt ca nu mai am putere sa razbat. Mi-am parasit tara pentru un suflet strain care acum mi-a devenit strain in toate sensurile. Sunt prinsa intr-o relatie pentru care nu mai stiu cum sa lupt. Sunt singura si neinteleasa... Nu ma simt apreciata si nu ma simt iubita... Ma simt extrem de singura... Sunt puternica, stiu asta, dar uneori e prea mult!!! Am ales cu inima dar chiar daca imi e greu sa recunosc, am ales gresit. Am ales un nou inceput pentru mine, dar tind sa cred uneori, ca "m-am inhamat" la prea mult. Ma simt coplesita de tot ce mi se intampla... Am pierdut controlul asupra proprie-mi vieti! Cum sa razbat? De unde sa imi iau energia sa merg mai departe?



Expui prea concentrat ceea ce ti se intampla,poti detaila?????? Incepe cu inceputul povestii tale,asa cum este normal!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 15:42
:). Nu stiu cum sa incep... Acum cativa ani am fost plecata in strainatate, detasata de la firma, pentru un an, timp in care am cunoscut pe cineva. Ne-am iubit atat de mult incat dupa ce m-am intors in tara, fortata fiind de contract, nu mi-am dorit decat sa ma intorc la el. Dupa un an si jumatate, adica anul acesta in febrarie, dupa multa lupta cu tradus de diplome, plati, certificate... gasirea unui contract nou pe cont propriu, renuntarea la un loc de munca bun in tara, m-a reintors la el. Desi mai locuisem impreuna acum ne-a fost mult mai greu sa ne reacomodam unul cu celalalt, colac peste pupaza am mai avut si ceva probleme cu actele si a trebuit sa stau acasa (la el) trei luni si abia acum in iunie am inceput lucrul. Profesional imi va fi bine, cred, desi imi e foarte greu sa invat totul aici, sa ma integrez iarasi... si tocmai de aceea am nevoie de sustinere morala pe care nu o primesc. Simt ca lumea mea se prabuseste, nu am pe nimeni aici in afara de el care nu e aici pentru mine... Ma simt singura... nu am comunicare cu el, imi dau seama cat de diferiti suntem... si totusi inima mea il iubeste...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 15:51
Vino acasa !! In Romania nu mai ai pe nimeni ?? Poti sa o iei de la inceput printre ai tai, chiar daca nici aici nu stau cainii cu covrigi in coada.
GHEISA_
Postat pe 29 Iulie 2012 15:52
Am luat in considerare si aceasta ipoteza dar Oare mi-as putea asuma acest esec? M-am supus la suficient stres in toata aceasta perioada... Si oare chiar vreau sa renunt dupa ce am luptat atat de mult? Si am luptat, crede-ma! Am sclipiri cand imi spun ca vreau sa merg pana la capat, sunt o luptatoare de fel, si profesional am construit foarte mult dar ... cred ca "mi-am pus toate ouale intr-un singur cos" si de aceea sunt atat de dezamagita si de istovita...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 15:56
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:39:54E greu, imi e din ce in ce mai greu sa trec prin tot ceea ce mi se intampla. E adevarat, eu am ales dar parca e prea mult... Am luat decizii care pe termen lung sunt de bun augur, sunt convinsa, dar acum e greu si simt ca nu mai am putere sa razbat. Mi-am parasit tara pentru un suflet strain care acum mi-a devenit strain in toate sensurile. Sunt prinsa intr-o relatie pentru care nu mai stiu cum sa lupt. Sunt singura si neinteleasa... Nu ma simt apreciata si nu ma simt iubita... Ma simt extrem de singura... Sunt puternica, stiu asta, dar uneori e prea mult!!! Am ales cu inima dar chiar daca imi e greu sa recunosc, am ales gresit. Am ales un nou inceput pentru mine, dar tind sa cred uneori, ca "m-am inhamat" la prea mult. Ma simt coplesita de tot ce mi se intampla... Am pierdut controlul asupra proprie-mi vieti! Cum sa razbat? De unde sa imi iau energia sa merg mai departe?


In primul rand trebuie sa crezi in tine si sa nu te panichezi. Incearca sa te gandesti mai mult la viitor decat la trecut. Gandeste-te la rostul vietii pe pamant - care este linistea si fericire. Cauta linistea si fericirea ta prin trairea vietii asa cum este data ea- datoria ta este de a trai si de a pune culoare in ea. Nu uita ca pentru fiecare 60 de secunde in care stai suparata tu vei pierde un minut din viata pe care nimeni nu til va da inapoi. Decio asa cum ai trait in trecut si nu mai poti face nimik ca sa-l schimbi gandestete ca totusi ai sansa sa traiesti in viitor - si de tine va depinde totul - de tine va depinde cum vrei sa traiesti - in trecut - in prezent sau in viitor. Eu personal aleg sa traiesc prezentul si viitorul !
kudika_nikole
Postat pe 29 Iulie 2012 15:59
Dar prietene nu ti-a facut pe acolo ?? Incearca sa-ti faci o gashca de fete cu care sa iesi prin cluburi, la shoping, la o cafea. De multe ori , umarul unei femei e ....mai puternic decat cel al unui barbat
GHEISA_
Postat pe 29 Iulie 2012 16:04
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:56:34Am luat in considerare si aceasta ipoteza dar Oare mi-as putea asuma acest esec? M-am supus la suficient stres in toata aceasta perioada... Si oare chiar vreau sa renunt dupa ce am luptat atat de mult? Si am luptat, crede-ma! Am sclipiri cand imi spun ca vreau sa merg pana la capat, sunt o luptatoare de fel, si profesional am construit foarte mult dar ... cred ca "mi-am pus toate ouale intr-un singur cos" si de aceea sunt atat de dezamagita si de istovita...


La tot ceea ce ai scris - sfatul meu este sa faci tot ceea ce crezi ca te poate face sa fi fericita si sa inlaturi tot ce crezi ca-ti face rau in viata. Atunci cand esti singur este greu - si eu sunt singura trec prin perioade dificile dar imi pastrez optimismul si acest lucru ma ajuta sa continui sa traiesc. Draga mea viata este o lupta in care noi suntem luptatorii - de noi va depinde la sfarsit daca pierdem sau devenim invingatori.
kudika_nikole
Postat pe 29 Iulie 2012 16:04
De la: kudika_nikole, la data 2012-07-29 15:59:05
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:39:54E greu, imi e din ce in ce mai greu sa trec prin tot ceea ce mi se intampla. E adevarat, eu am ales dar parca e prea mult... Am luat decizii care pe termen lung sunt de bun augur, sunt convinsa, dar acum e greu si simt ca nu mai am putere sa razbat. Mi-am parasit tara pentru un suflet strain care acum mi-a devenit strain in toate sensurile. Sunt prinsa intr-o relatie pentru care nu mai stiu cum sa lupt. Sunt singura si neinteleasa... Nu ma simt apreciata si nu ma simt iubita... Ma simt extrem de singura... Sunt puternica, stiu asta, dar uneori e prea mult!!! Am ales cu inima dar chiar daca imi e greu sa recunosc, am ales gresit. Am ales un nou inceput pentru mine, dar tind sa cred uneori, ca "m-am inhamat" la prea mult. Ma simt coplesita de tot ce mi se intampla... Am pierdut controlul asupra proprie-mi vieti! Cum sa razbat? De unde sa imi iau energia sa merg mai departe?


In primul rand trebuie sa crezi in tine si sa nu te panichezi. Incearca sa te gandesti mai mult la viitor decat la trecut. Gandeste-te la rostul vietii pe pamant - care este linistea si fericire. Cauta linistea si fericirea ta prin trairea vietii asa cum este data ea- datoria ta este de a trai si de a pune culoare in ea. Nu uita ca pentru fiecare 60 de secunde in care stai suparata tu vei pierde un minut din viata pe care nimeni nu til va da inapoi. Decio asa cum ai trait in trecut si nu mai poti face nimik ca sa-l schimbi gandestete ca totusi ai sansa sa traiesti in viitor - si de tine va depinde totul - de tine va depinde cum vrei sa traiesti - in trecut - in prezent sau in viitor. Eu personal aleg sa traiesc prezentul si viitorul !


Vreau sa cred ca am inteles ce vrei sa imi spui... In timp ce scriam aceste randuri imi rasuna in gand ca tot ce vreau defapt este sa imi hranesc sufletul... pe el il simt pustiu... Si da vreau sa gandesc spre viitor, dar imi e teama sa ma gandesc la el pentru ca pana acum viitorul nu mi-a adus ceea ce sufletul meu a avut nevoie...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 16:07
De la: GHEISA_, la data 2012-07-29 16:04:01Dar prietene nu ti-a facut pe acolo ?? Incearca sa-ti faci o gashca de fete cu care sa iesi prin cluburi, la shoping, la o cafea. De multe ori , umarul unei femei e ....mai puternic decat cel al unui barbat



:)... Nu, aici nu mi-am facut prietene... le am pe cele din tara cu care vorbesc la telefon cat de des pot... in cei 28 de ani am reusit sa imi stabilesc cateva relatii de prietenie profunde si de suflet ( imi lipsesc enorm fetele mele!) si aici parca totul a mai superficial si simt ca femeile de aici nu sunt atat de profunde ca noi... Au o gandire diferita si nu simt ca rezonez cu ele... poate inca nu am gasit persoanele potrivite...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 16:12
De la: NGH, la data 2012-07-29 16:07:02
De la: kudika_nikole, la data 2012-07-29 15:59:05
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:39:54E greu, imi e din ce in ce mai greu sa trec prin tot ceea ce mi se intampla. E adevarat, eu am ales dar parca e prea mult... Am luat decizii care pe termen lung sunt de bun augur, sunt convinsa, dar acum e greu si simt ca nu mai am putere sa razbat. Mi-am parasit tara pentru un suflet strain care acum mi-a devenit strain in toate sensurile. Sunt prinsa intr-o relatie pentru care nu mai stiu cum sa lupt. Sunt singura si neinteleasa... Nu ma simt apreciata si nu ma simt iubita... Ma simt extrem de singura... Sunt puternica, stiu asta, dar uneori e prea mult!!! Am ales cu inima dar chiar daca imi e greu sa recunosc, am ales gresit. Am ales un nou inceput pentru mine, dar tind sa cred uneori, ca "m-am inhamat" la prea mult. Ma simt coplesita de tot ce mi se intampla... Am pierdut controlul asupra proprie-mi vieti! Cum sa razbat? De unde sa imi iau energia sa merg mai departe?


In primul rand trebuie sa crezi in tine si sa nu te panichezi. Incearca sa te gandesti mai mult la viitor decat la trecut. Gandeste-te la rostul vietii pe pamant - care este linistea si fericire. Cauta linistea si fericirea ta prin trairea vietii asa cum este data ea- datoria ta este de a trai si de a pune culoare in ea. Nu uita ca pentru fiecare 60 de secunde in care stai suparata tu vei pierde un minut din viata pe care nimeni nu til va da inapoi. Decio asa cum ai trait in trecut si nu mai poti face nimik ca sa-l schimbi gandestete ca totusi ai sansa sa traiesti in viitor - si de tine va depinde totul - de tine va depinde cum vrei sa traiesti - in trecut - in prezent sau in viitor. Eu personal aleg sa traiesc prezentul si viitorul !


Vreau sa cred ca am inteles ce vrei sa imi spui... In timp ce scriam aceste randuri imi rasuna in gand ca tot ce vreau defapt este sa imi hranesc sufletul... pe el il simt pustiu... Si da vreau sa gandesc spre viitor, dar imi e teama sa ma gandesc la el pentru ca pana acum viitorul nu mi-a adus ceea ce sufletul meu a avut nevoie...


Uite - sunt de acord cu tine - dar nu trebuie sa ne panicam, trebuie sa incercam din nou si din nou si sa nu ne pierdem speranta niciodata pt ca daca ne pierdem speranta - pierdem totul. Si inca ceva de multe ori ne gandim la noi c nu suntem fericiti dar uitam sa ne comparam cu altii care sunt si mai nefericiti decat noi. Eu sunt o persoana multumita in general iar atunci cand simt ca sufletul meu nu este fericit si implinit caut sa-l fac sa fie fericit. Pt inceput gandeste-te la lucrurile care te-ar face sa fi fericita si pe urma fale (de exemplu fa-ti prieteni, iesi acolo unde vrei sa iesi, discuta deschis cu partenerul tau despre tot )- este singura solutie pe care o vad in situatia ta in momentul de fata.
kudika_nikole
Postat pe 29 Iulie 2012 16:13
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:56:34Am luat in considerare si aceasta ipoteza dar Oare mi-as putea asuma acest esec? M-am supus la suficient stres in toata aceasta perioada... Si oare chiar vreau sa renunt dupa ce am luptat atat de mult? Si am luptat, crede-ma! Am sclipiri cand imi spun ca vreau sa merg pana la capat, sunt o luptatoare de fel, si profesional am construit foarte mult dar ... cred ca "mi-am pus toate ouale intr-un singur cos" si de aceea sunt atat de dezamagita si de istovita...



Draga mea,daca te consoleaza cu ceva ceea ce iti voi spune acum,,afla ca nu esti singura cu astfel de probleme,eu,una,am inteles foarte bine ceea ce ti se intampla,si de aceea vin si iti spun,,capul sus,,incearca sa privesti lucrurile optimist!!!Ai ratat in povestea de dragoste,,nu-i nimic,,,ti-a ramas amintirea si taria de a merge mai departe!!!Te-ai realizat profesional,deci ai toate motivele pentru care trebuie sa-ti continui drumul,barbati mai sunt pe fata pamantului!!!

Fa-ti drumul tau,fara prezenta acelui domn,,nu stiu,ai posibilitatea de a locui singura,ai un minim anturaj,cu care sa-ti petreci timpul liber?

Da,ti-ai pus ouale intr-un singur cos,dar le poti muta in alt cos sau le poti pune la pastrare in frigider,,intelegi ce vreau sa-ti spun aici??Nu fi negativista,,ia lucrurile asa cum au venit si mergi pe drumul tau!!!

Lupta cu sine este cea mai importanta,,apoi vin celelalte aspecte!!!!Nu fi dezamagita,,nu ai de ce,,,tu esti invingatoare,nu invinsa!!!

Daca consideri ca eforturile tale sunt de prisos,,,si te simti inutila,te poti intoarce in tara si sa-ti faci aici un viitor!!!Sa nu-ti fie teama sa lupti cu propriile temeri,,sunt ale tale si le poti invinge!!!!

Nimic nu este usor de obtinut,,fara pierderi sufletesti,,cu cat lupti mai mult,cu atat victoria este mai consistenta si mai valoroasa!!!Draga mea,,nimic nu este mai inaltator pentru o femeie ,decat castigarea independentei personale!!!Capul sus,,repet!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 16:17
De la: NGH, la data 2012-07-29 16:12:53[quote name='
:)... Nu, aici nu mi-am facut prietene... le am pe cele din tara cu care vorbesc la telefon cat de des pot... in cei 28 de ani am reusit sa imi stabilesc cateva relatii de prietenie profunde si de suflet ( imi lipsesc enorm fetele mele!) si aici parca totul a mai superficial si simt ca femeile de aici nu sunt atat de profunde ca noi... Au o gandire diferita si nu simt ca rezonez cu ele... poate inca nu am gasit persoanele potrivite...



Se poate sa fie astfel,exista diferente intre caracterele oamenilor,,nu poti forta situatia existenta!!!Prietenele aflate in tara,,iti pot asigura doar minimul de confort,,dar este incurajator acest lucru!!!Draga mea,spui ca esti puternica,,aici,,te contrazic,,caci te simt usor instabila emotional.,nu trebuie sa te mentii pe aceasta linie,,te va dobori!!!Treci peste aceste nemultumiri!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 16:24
De la: MissRainbow, la data 2012-07-29 16:17:52
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:56:34Am luat in considerare si aceasta ipoteza dar Oare mi-as putea asuma acest esec? M-am supus la suficient stres in toata aceasta perioada... Si oare chiar vreau sa renunt dupa ce am luptat atat de mult? Si am luptat, crede-ma! Am sclipiri cand imi spun ca vreau sa merg pana la capat, sunt o luptatoare de fel, si profesional am construit foarte mult dar ... cred ca "mi-am pus toate ouale intr-un singur cos" si de aceea sunt atat de dezamagita si de istovita...



Draga mea,daca te consoleaza cu ceva ceea ce iti voi spune acum,,afla ca nu esti singura cu astfel de probleme,eu,una,am inteles foarte bine ceea ce ti se intampla,si de aceea vin si iti spun,,capul sus,,incearca sa privesti lucrurile optimist!!!Ai ratat in povestea de dragoste,,nu-i nimic,,,ti-a ramas amintirea si taria de a merge mai departe!!!Te-ai realizat profesional,deci ai toate motivele pentru care trebuie sa-ti continui drumul,barbati mai sunt pe fata pamantului!!!

Fa-ti drumul tau,fara prezenta acelui domn,,nu stiu,ai posibilitatea de a locui singura,ai un minim anturaj,cu care sa-ti petreci timpul liber?

Da,ti-ai pus ouale intr-un singur cos,dar le poti muta in alt cos sau le poti pune la pastrare in frigider,,intelegi ce vreau sa-ti spun aici??Nu fi negativista,,ia lucrurile asa cum au venit si mergi pe drumul tau!!!

Lupta cu sine este cea mai importanta,,apoi vin celelalte aspecte!!!!Nu fi dezamagita,,nu ai de ce,,,tu esti invingatoare,nu invinsa!!!

Daca consideri ca eforturile tale sunt de prisos,,,si te simti inutila,te poti intoarce in tara si sa-ti faci aici un viitor!!!Sa nu-ti fie teama sa lupti cu propriile temeri,,sunt ale tale si le poti invinge!!!!

Nimic nu este usor de obtinut,,fara pierderi sufletesti,,cu cat lupti mai mult,cu atat victoria este mai consistenta si mai valoroasa!!!Draga mea,,nimic nu este mai inaltator pentru o femeie ,decat castigarea independentei personale!!!Capul sus,,repet!!!


Eu tind mai degraba sa cred faptul ca problema principala este faptul ca nu se poate desprinde de omul acesta. In acest caz mai degraba as sfatuio pe prietena noastra sa poarte o discutie deschisa cu partenerul dansei. Sai spuna tot ceea ce simte pentru el si sa incerca sa faca sa fie bine, astfel isi va da seama de sentimentele adevarate ale partenerului iar in cazul in care-si da seama de faptul ca nu o mai iubeste atunci poate sa treaca si sa aplice sfatul pe care i l-ati dat duneavoastra mai sus. Eu personal daca as fi in situatia ei asa as proceda.
kudika_nikole
Postat pe 29 Iulie 2012 16:25
De la: kudika_nikole, la data 2012-07-29 16:13:04
De la: NGH, la data 2012-07-29 16:07:02
De la: kudika_nikole, la data 2012-07-29 15:59:05
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:39:54E greu, imi e din ce in ce mai greu sa trec prin tot ceea ce mi se intampla. E adevarat, eu am ales dar parca e prea mult... Am luat decizii care pe termen lung sunt de bun augur, sunt convinsa, dar acum e greu si simt ca nu mai am putere sa razbat. Mi-am parasit tara pentru un suflet strain care acum mi-a devenit strain in toate sensurile. Sunt prinsa intr-o relatie pentru care nu mai stiu cum sa lupt. Sunt singura si neinteleasa... Nu ma simt apreciata si nu ma simt iubita... Ma simt extrem de singura... Sunt puternica, stiu asta, dar uneori e prea mult!!! Am ales cu inima dar chiar daca imi e greu sa recunosc, am ales gresit. Am ales un nou inceput pentru mine, dar tind sa cred uneori, ca "m-am inhamat" la prea mult. Ma simt coplesita de tot ce mi se intampla... Am pierdut controlul asupra proprie-mi vieti! Cum sa razbat? De unde sa imi iau energia sa merg mai departe?


In primul rand trebuie sa crezi in tine si sa nu te panichezi. Incearca sa te gandesti mai mult la viitor decat la trecut. Gandeste-te la rostul vietii pe pamant - care este linistea si fericire. Cauta linistea si fericirea ta prin trairea vietii asa cum este data ea- datoria ta este de a trai si de a pune culoare in ea. Nu uita ca pentru fiecare 60 de secunde in care stai suparata tu vei pierde un minut din viata pe care nimeni nu til va da inapoi. Decio asa cum ai trait in trecut si nu mai poti face nimik ca sa-l schimbi gandestete ca totusi ai sansa sa traiesti in viitor - si de tine va depinde totul - de tine va depinde cum vrei sa traiesti - in trecut - in prezent sau in viitor. Eu personal aleg sa traiesc prezentul si viitorul !


Vreau sa cred ca am inteles ce vrei sa imi spui... In timp ce scriam aceste randuri imi rasuna in gand ca tot ce vreau defapt este sa imi hranesc sufletul... pe el il simt pustiu... Si da vreau sa gandesc spre viitor, dar imi e teama sa ma gandesc la el pentru ca pana acum viitorul nu mi-a adus ceea ce sufletul meu a avut nevoie...


Uite - sunt de acord cu tine - dar nu trebuie sa ne panicam, trebuie sa incercam din nou si din nou si sa nu ne pierdem speranta niciodata pt ca daca ne pierdem speranta - pierdem totul. Si inca ceva de multe ori ne gandim la noi c nu suntem fericiti dar uitam sa ne comparam cu altii care sunt si mai nefericiti decat noi. Eu sunt o persoana multumita in general iar atunci cand simt ca sufletul meu nu este fericit si implinit caut sa-l fac sa fie fericit. Pt inceput gandeste-te la lucrurile care te-ar face sa fi fericita si pe urma fale (de exemplu fa-ti prieteni, iesi acolo unde vrei sa iesi, discuta deschis cu partenerul tau despre tot )- este singura solutie pe care o vad in situatia ta in momentul de fata.


Adevarat... si Da Ii multumesc la Dumnezeu pentru tot ceea ce am (si a fost Bun cu mine) dar acum incerc sa descopar impreuna cu voi ce vrea sufletul meu... Cum pot sa il bucur pe el... el e nefericit (chiar daca aparent nu ar avea motive) si imi e teama pentru ca nu mai stiu ce sa aleg... cum sa mai fac... cum sa gandesc... Am facut schimbari majore in viata mea in acest an, a fost un act incredibil de curaj din partea mea si ma respect pentru asta dar acum simt ca clachez... si imi e greu sa recunosc ca esuez din nou pe plan personal...
nu am puterea sa imi asum aceste esec personal...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 16:28
De la: kudika_nikole, la data 2012-07-29 16:25:58[quote name=
Eu tind mai degraba sa cred faptul ca problema principala este faptul ca nu se poate desprinde de omul acesta. In acest caz mai degraba as sfatuio pe prietena noastra sa poarte o discutie deschisa cu partenerul dansei. Sai spuna tot ceea ce simte pentru el si sa incerca sa faca sa fie bine, astfel isi va da seama de sentimentele adevarate ale partenerului iar in cazul in care-si da seama de faptul ca nu o mai iubeste atunci poate sa treaca si sa aplice sfatul pe care i l-ati dat duneavoastra mai sus. Eu personal daca as fi in situatia ei asa as proceda.



Da,nu se poate desprinde de acel domn,,pentru ac este printre straini,este o reactie fireasca,dar sa nu uitam faptul ca doamna noastra a declarat ca acel domn este total indiferent fata de ea,,se afla la polul opus,sentimental vorbind,il simte absent in viata ei,ce ar mai putea discuta cu domnia sa???Poate incerca,totusi,o mediere a problemei sentimentale,,dar,eu,una,nu vad sorti de izbanda,daca existau,,ieseau in evidenta pana acum!!!Si nici nu cred ca a iubit-o cu adevarat!!!!Ramane la latitudinea ei,,cum sa procedeze in viitor!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 16:32
De la: kudika_nikole, la data 2012-07-29 16:25:58
De la: MissRainbow, la data 2012-07-29 16:17:52
De la: NGH, la data 2012-07-29 15:56:34Am luat in considerare si aceasta ipoteza dar Oare mi-as putea asuma acest esec? M-am supus la suficient stres in toata aceasta perioada... Si oare chiar vreau sa renunt dupa ce am luptat atat de mult? Si am luptat, crede-ma! Am sclipiri cand imi spun ca vreau sa merg pana la capat, sunt o luptatoare de fel, si profesional am construit foarte mult dar ... cred ca "mi-am pus toate ouale intr-un singur cos" si de aceea sunt atat de dezamagita si de istovita...



Draga mea,daca te consoleaza cu ceva ceea ce iti voi spune acum,,afla ca nu esti singura cu astfel de probleme,eu,una,am inteles foarte bine ceea ce ti se intampla,si de aceea vin si iti spun,,capul sus,,incearca sa privesti lucrurile optimist!!!Ai ratat in povestea de dragoste,,nu-i nimic,,,ti-a ramas amintirea si taria de a merge mai departe!!!Te-ai realizat profesional,deci ai toate motivele pentru care trebuie sa-ti continui drumul,barbati mai sunt pe fata pamantului!!!

Fa-ti drumul tau,fara prezenta acelui domn,,nu stiu,ai posibilitatea de a locui singura,ai un minim anturaj,cu care sa-ti petreci timpul liber?

Da,ti-ai pus ouale intr-un singur cos,dar le poti muta in alt cos sau le poti pune la pastrare in frigider,,intelegi ce vreau sa-ti spun aici??Nu fi negativista,,ia lucrurile asa cum au venit si mergi pe drumul tau!!!

Lupta cu sine este cea mai importanta,,apoi vin celelalte aspecte!!!!Nu fi dezamagita,,nu ai de ce,,,tu esti invingatoare,nu invinsa!!!

Daca consideri ca eforturile tale sunt de prisos,,,si te simti inutila,te poti intoarce in tara si sa-ti faci aici un viitor!!!Sa nu-ti fie teama sa lupti cu propriile temeri,,sunt ale tale si le poti invinge!!!!

Nimic nu este usor de obtinut,,fara pierderi sufletesti,,cu cat lupti mai mult,cu atat victoria este mai consistenta si mai valoroasa!!!Draga mea,,nimic nu este mai inaltator pentru o femeie ,decat castigarea independentei personale!!!Capul sus,,repet!!!


Eu tind mai degraba sa cred faptul ca problema principala este faptul ca nu se poate desprinde de omul acesta. In acest caz mai degraba as sfatuio pe prietena noastra sa poarte o discutie deschisa cu partenerul dansei. Sai spuna tot ceea ce simte pentru el si sa incerca sa faca sa fie bine, astfel isi va da seama de sentimentele adevarate ale partenerului iar in cazul in care-si da seama de faptul ca nu o mai iubeste atunci poate sa treaca si sa aplice sfatul pe care i l-ati dat duneavoastra mai sus. Eu personal daca as fi in situatia ei asa as proceda.



Am incercat, cred ca inainte sa apelez la ajutorul vostru am incercat mai tot ce am putut, data fiind conjunctura. Aici e durerea, nu pot sa comunic cu el, parca nu suntem pe aceeasi lungime de unda, eu sunt mai filozoafa din fire si cred cu tarie ca, comunicarea, este parte majora a reusitei unei relatii, dar elk este prea obtuz si parca nu trec mai departe de urechi cuvintele mele :(
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 16:33
Oare sa imi fie teama sa recunosc realitatea? Sa fie toata starea mea tumultoasa, vantoasa care prevesteste furtuna? Dar oare sunt eu pregatita pentru asta aici si acum, departe de tot si de toate? Singura? Cum sa am putere?
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 16:49
As fi curioasa in ce tara esti,dar are mai putina importanta!Daca tu ai invatat limba acestei tari,ai primit drept de lucru,iti platesti cardul de sanatate,nu ai probleme cu autoritatile,pt ce te necajesti?
De poti sa te descurci singura in aceasta tara straina,nu prea vad ce nevoie ai de el!!!Se gasesc si pe acolo barbati care vor sa-si gaseasca jumatatea,numai ca fiind straina lor sant foarte reticenti si la un moment dat se racesc si se trag inapoi.
Daca ai pornit pe un drum,trebuie sa mergi mai departe daca vrei sa realizezi ceva!
Singura ta problema este el.Poate lucreaza multe ore pe zi,vine obosit si nu-ti daruieste ce ai nevoie.Fi tu cea care e stapana pe viata si gabdeste cu capul si nu cu inima de vrei sa realizezi ceva in viata!
exact cum a mai spus cineva aici,in timp iti faci prietene si prieteni si daca esti comunicativa,te vor ajuta.
Nu e "dracul asa de negru cum vor altii"!Mergi inainte,doar asa vei reusi prin fortele tale si credema ca e mai bine sa te conduci singura decat sa ai stapan care sa te conduca!.
Titanika
Postat pe 29 Iulie 2012 16:51
De la: NGH, la data 2012-07-29 16:49:56Oare sa imi fie teama sa recunosc realitatea? Sa fie toata starea mea tumultoasa, vantoasa care prevesteste furtuna? Dar oare sunt eu pregatita pentru asta aici si acum, departe de tot si de toate? Singura? Cum sa am putere?


Daca vrei,POTI!!!Trebuie doar sa vrei!!!
Titanika
Postat pe 29 Iulie 2012 16:52
De la: NGH, la data 2012-07-29 16:49:56Oare sa imi fie teama sa recunosc realitatea? Sa fie toata starea mea tumultoasa, vantoasa care prevesteste furtuna? Dar oare sunt eu pregatita pentru asta aici si acum, departe de tot si de toate? Singura? Cum sa am putere?




Puterea vine de la Dumnezeu. Roaga-te si vei gasi puterea si linistea sufleteasca. Iar in ceea ce priveste prietenul tau, incearca sa ii lasi libertate mai multa. Poate e si el stresat, poate are probleme la serviciu. Tu fa-ti programul tau si lasa-l pe el. Daca simte nevoia sa vina el spre tine, inseamna ca inca te mai iubeste. Daca nu.... ai motiv sa mergi mai departe. Succes !
GHEISA_
Postat pe 29 Iulie 2012 17:00
:) sunt in Anglia si da am toate actele in regula si o slujba respectabila...insa sunt foarte obosita stresata, lucrez 9 ore pe zi plus 2 ore de condus pe zi la serviciu si inapoi, plus presiunea de a invata totul la serviciu... am 6 saptamani lucrate, peste 2 saptamani ies din perioada de training...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:00
De la: NGH, la data 2012-07-29 16:49:56Oare sa imi fie teama sa recunosc realitatea? Sa fie toata starea mea tumultoasa, vantoasa care prevesteste furtuna? Dar oare sunt eu pregatita pentru asta aici si acum, departe de tot si de toate? Singura? Cum sa am putere?



Tu ar trebui sa stii ce anume simti!!!!Este falsa convingere faptul ca alaturi de acel domn,te puteai lansa mult mai bine decat ai facut-o pana acum,caci ,,puterea si capacitatea de a realiza ceva ,,se afla in tine si nicidecum in acel domn!!!Daca esti pregatita?Eu consider ca raspunsul poate fi afirmativ,dat fiind faptul ca te-ai realiazt din punct de vedere profesional,lacunele fiind de ordin afectiv!!!Te simti singura si, in acest caz,nu ai decat doua solutii,ori te remontezi si evoluezi in acea tara,ori te intorci printre ai tai si iti vezi de viata ta!!!Realitatea este aceea ca ,ceea ce nu ai putut face in doi,trebuie sa faci la modul singular,dar,in acest mod,,vei deveni si mai puternica!!!Starea tumultoasa,singura ti-o creezi,,elibereaza-te de ea!!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 17:05
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:00:16:) sunt in Anglia si da am toate actele in regula si o slujba respectabila...insa sunt foarte obosita stresata, lucrez 9 ore pe zi plus 2 ore de condus pe zi la serviciu si inapoi, plus presiunea de a invata totul la serviciu... am 6 saptamani lucrate, peste 2 saptamani ies din perioada de training...



Da,o tara stricta,conservatoare pana in maduva oaselor!!!Draga mea,toti muncim,,tot atatea ore zilnic,este adevarat,ne aflam in tara de obarsie,la tine este mai dificil,,dar daca ai pornit pe acest drum,este pacat sa renunti la el,,mult a fost,putin a ramas!!!Trebuie sa inveti,,eii,,unde ai vazut training facut ,fara studiu aprofundat??Incearca sa iei niste vitamine,exista medicatie pentru relaxare psihica,retine,nu fac referire la tranchilizante!!!Sunt solutii,numai ca trebuie sa le cauti si sa le pui in aplicare.Nu,nu esti o femeie puternica,,este inutil sa te lauzi,caci nu esti astfel,,esti,in schimb,foarte sensibila emotional!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 17:10
Eu stiu exact cat de mult am muncit pentru a ajunge aici dar mai stiu ca motorul determinarii mele a fost el! Acum simt ca "motorul se uzeaza" eu schimbarea am facut-o, in plus ca imi doresc enorm familia mea, copii, echilibru sufletesc, lucruri pe care am crezut ca le voi gasi langa el si realizez ca nu este asa... si acum sunt ratacita... si ma intreb pentru ce atat hazard?
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:13
De la: MissRainbow, la data 2012-07-29 17:10:49
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:00:16:) sunt in Anglia si da am toate actele in regula si o slujba respectabila...insa sunt foarte obosita stresata, lucrez 9 ore pe zi plus 2 ore de condus pe zi la serviciu si inapoi, plus presiunea de a invata totul la serviciu... am 6 saptamani lucrate, peste 2 saptamani ies din perioada de training...



Da,o tara stricta,conservatoare pana in maduva oaselor!!!Draga mea,toti muncim,,tot atatea ore zilnic,este adevarat,ne aflam in tara de obarsie,la tine este mai dificil,,dar daca ai pornit pe acest drum,este pacat sa renunti la el,,mult a fost,putin a ramas!!!Trebuie sa inveti,,eii,,unde ai vazut training facut ,fara studiu aprofundat??Incearca sa iei niste vitamine,exista medicatie pentru relaxare psihica,retine,nu fac referire la tranchilizante!!!Sunt solutii,numai ca trebuie sa le cauti si sa le pui in aplicare.Nu,nu esti o femeie puternica,,este inutil sa te lauzi,caci nu esti astfel,,esti,in schimb,foarte sensibila emotional!!!


Scumpa mea, eu nu ma pang tie ca e grea perioada de trainig :), eu ma asteptam ca el sa ma inteleaga ca la fel ca si orice inceput imi e greu si ca trebuie sa avem rabdare pana cand lucrurile vor merge pe drumul cel bun si ca o adevarata profesionista momentan acest inceput e si el una din prioritati.
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:18
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:13:59Eu stiu exact cat de mult am muncit pentru a ajunge aici dar mai stiu ca motorul determinarii mele a fost el! Acum simt ca "motorul se uzeaza" eu schimbarea am facut-o, in plus ca imi doresc enorm familia mea, copii, echilibru sufletesc, lucruri pe care am crezut ca le voi gasi langa el si realizez ca nu este asa... si acum sunt ratacita... si ma intreb pentru ce atat hazard?



Pana si motoarele se inlocuiesc cu ceva nou!!!!

Iti doresti lucruri normale pentru o femeie,dar daca crezi ca nu le poti obtine in Anglia,,intoarce-te acasa,langa familie si prieteni!!!Nu este hazard,este doar o debusolare de moment!!Draga mea,nu crezi ca ti-ai pus prea multe sperante in acel domn,,,mult prea devreme si fara un fundament solid,mie asa mi se pare????Forta se gaseste in tine,,nu in el!!!Cum poti crede ca ai sa realizezi ceva in viata,prin mijlocirea altcuiva,nu amesteca viata amoroasa cu evolutia personala,nu au nicio legatura!!!el nu este perechea sperata,,unde este tragedia???Esti pe picioarele tale sau nu,,poti cladi ceva singura sau nu?Ai sperat dependenta de un barbat si ai obtinut indiferenta lui,,,nu este atat de grav,daca stii sa-ti revizuiesti viata,dar,aici este problema reala,te simti pierduta si crezi ca acel domn este barca de salvare!!Te inseli,,,TU ESTI ACEA BARCA DE SALVARE,,alimenteaz-o si treci la treaba!!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 17:22
[quote name=
Scumpa mea, eu nu ma pang tie ca e grea perioada de trainig :), eu ma asteptam ca el sa ma inteleaga ca la fel ca si orice inceput imi e greu si ca trebuie sa avem rabdare pana cand lucrurile vor merge pe drumul cel bun si ca o adevarata profesionista momentan acest inceput e si el una din prioritati.[/quote]


Bine te-ai exprimat,,,"ma asteptam"!!!!

Draga mea,daca domnul respectiv,,nu te-a inteles de la bun inceput,nu cred ca o va face acum,la finalul perioadei de pregatire,,rabdarea se afiseaza constant,nu la cerere,atunci cand vorbim de iubire!!!

Ce sa inteleg,,si el este una dintre prioritati????Este normal sa fie astfel,,dar el nu simte acelasi lucru!!!Consider ca v-ati grabit cu aceasta relatie,,a debutat sub presiunea pregatirii tale si acest fapt l-a facut obtuz,dupa cum te-ai exprimat!!!Apropos,,ce pregatire are domnia sa????
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 17:28
De la: MissRainbow, la data 2012-07-29 17:22:47
De la: NGH, la data 2012-07-29 17:13:59Eu stiu exact cat de mult am muncit pentru a ajunge aici dar mai stiu ca motorul determinarii mele a fost el! Acum simt ca "motorul se uzeaza" eu schimbarea am facut-o, in plus ca imi doresc enorm familia mea, copii, echilibru sufletesc, lucruri pe care am crezut ca le voi gasi langa el si realizez ca nu este asa... si acum sunt ratacita... si ma intreb pentru ce atat hazard?



Pana si motoarele se inlocuiesc cu ceva nou!!!!

Iti doresti lucruri normale pentru o femeie,dar daca crezi ca nu le poti obtine in Anglia,,intoarce-te acasa,langa familie si prieteni!!!Nu este hazard,este doar o debusolare de moment!!Draga mea,nu crezi ca ti-ai pus prea multe sperante in acel domn,,,mult prea devreme si fara un fundament solid,mie asa mi se pare????Forta se gaseste in tine,,nu in el!!!Cum poti crede ca ai sa realizezi ceva in viata,prin mijlocirea altcuiva,nu amesteca viata amoroasa cu evolutia personala,nu au nicio legatura!!!el nu este perechea sperata,,unde este tragedia???Esti pe picioarele tale sau nu,,poti cladi ceva singura sau nu?Ai sperat dependenta de un barbat si ai obtinut indiferenta lui,,,nu este atat de grav,daca stii sa-ti revizuiesti viata,dar,aici este problema reala,te simti pierduta si crezi ca acel domn este barca de salvare!!Te inseli,,,TU ESTI ACEA BARCA DE SALVARE,,alimenteaz-o si treci la treaba!!!!



Iti simt implicarea si iti multumesc pentru asta, mai am nevoie si de cate "un sut in fund" , nu l-am privit eu pe el chiar ca pe colacul meu de salvare, financiar sunt total independenta, si pot sa spun sincer ca am ales cu inima, si ... Da nu se termina barbatii la el cum nu s-au terminat nici la fostul, si Da merit ceva mai bun ... dar cred ca am voie pe acest pamant sa am perioade de cumpana in care sa ma opresc si sa ma intreb de unde vin si incotro ma indrept...
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:30
De la: kudika_13106, la data 2012-07-29 17:25:05NGH o sa mi trimiti si mie niste bani de la tn din anglia de acolo


pana atunci o bere virtuala merge ?
NGH
Postat pe 29 Iulie 2012 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diete. 3 De la: kudika_938106 23 Octombrie 2013 21:51
Buna. 24 De la: nicegirl 26 Martie 2013 16:29
Male escort,help!? 1 De la: kudika_8969 1 Iunie 2012 22:36
i need.... 4 De la: g_mihaela19 4 Decembrie 2010 23:26
job 4 De la: Barbie30 7 Octombrie 2010 15:16