Setari Cookie-uri

eleva si profesor

Buna,sper sa nu ma criticati ,ci doar sa imi da-ti un sfat.Ia ultimul an de curs(Soala profesionala) a venit un prof nou,e Maistru(Instruire Practica,la calculatoare ).Asa a esit ca imi placea de el,am gasit o solutie ca sa comunicam,pe net ca sa nu stie nimeni ca comunicam.Cind earm in pauza si il vedeam ma topeam,dar incercam sa nu arat asta.Pur si simplu mi se parea imposibil o relatie intre profesor si eleva.Cu toate ca ma rusinam sa spun asta insa miam luat inima in dinti si iam zis ca il simpatizez,mereu cind ne intilneam pe coridoare in timpul pauzei sau in timpul orelor zimbeam unul la altul.La sfirsitu anului am avut examen la Practica si apararea Diplomei,n-as spune ca ma bucura ft mult,dar coincidenta era ca el a asiastat si la ambele examene.Dupa examene vorbeam pe net cu el si nustiu cum sa luat vorba ca vreau sa es cu el.Si mia spus ca putem sa esim doar ca acum inca sunt eleva,sa mai asteptam un pic.Acum ca nu mai sunt eleva,am esit cu el.Dupa vreo 5 ore de plimbare in parc,ma petrecut pina la ruta sa plec acasa,a stat cu mine ,apoi la plecate ma sarutat pe obraj si se uita cum mam urcat in ruta si cind mam urcat inca se mai uita pina ruta sa departat.Dupa care nu mia scris nimik si niki pe net nu a intrat.Se pare ca mam indragostit.Ce sa fac?.Ce sa cred din toata asta.?Dati-mi va rog mult un sfat...!
kudika_14103
Postat pe 12 August 2012 22:55
De la: kudika_14103, la data 2012-08-12 22:55:12Buna,sper sa nu ma criticati ,ci doar sa imi da-ti un sfat.Ia ultimul an de curs(Soala profesionala) a venit un prof nou,e Maistru(Instruire Practica,la calculatoare ).Asa a esit ca imi placea de el,am gasit o solutie ca sa comunicam,pe net ca sa nu stie nimeni ca comunicam.Cind earm in pauza si il vedeam ma topeam,dar incercam sa nu arat asta.Pur si simplu mi se parea imposibil o relatie intre profesor si eleva.Cu toate ca ma rusinam sa spun asta insa miam luat inima in dinti si iam zis ca il simpatizez,mereu cind ne intilneam pe coridoare in timpul pauzei sau in timpul orelor zimbeam unul la altul.La sfirsitu anului am avut examen la Practica si apararea Diplomei,n-as spune ca ma bucura ft mult,dar coincidenta era ca el a asiastat si la ambele examene.Dupa examene vorbeam pe net cu el si nustiu cum sa luat vorba ca vreau sa es cu el.Si mia spus ca putem sa esim doar ca acum inca sunt eleva,sa mai asteptam un pic.Acum ca nu mai sunt eleva,am esit cu el.Dupa vreo 5 ore de plimbare in parc,ma petrecut pina la ruta sa plec acasa,a stat cu mine ,apoi la plecate ma sarutat pe obraj si se uita cum mam urcat in ruta si cind mam urcat inca se mai uita pina ruta sa departat.Dupa care nu mia scris nimik si niki pe net nu a intrat.Se pare ca mam indragostit.Ce sa fac?.Ce sa cred din toata asta.?Dati-mi va rog mult un sfat...!
...cel mai bine ar fi sa ti vezi de treaba, adica de scoala si sa stai...in banca ta!!!!
mia2123
Postat pe 12 August 2012 22:59
eu deja am finisat si nu mai sunt eleva.nu mai sunt in scoala ceea.cu el deja sunt intr-o mica parte suntem deja colegi.
kudika_14103
Postat pe 12 August 2012 23:27
Nu te agita, asteapta sa te caute el. Daca nu-ti mai scrie, inseamna ca nu esti ceea ce isi doreste sau ca si-a gasit pe altcineva. De obicei, un barbat daca e interesat te cauta imediat. Daca nu da semn de viata mai mult de doua zile, e mai bine sa-ti iei adio de la dansul. Off, mult prea repede ii lasati sa va zapaceasca fetelor!
Micaell
Postat pe 13 August 2012 07:52
De la: kudika_14103, la data 2012-08-12 23:27:10eu deja am finisat si nu mai sunt eleva.nu mai sunt in scoala ceea.cu el deja sunt intr-o mica parte suntem deja colegi.



Fata draga,nu mai esti eleva,dar tot necoapta la minte esti!!!!! Ce sa-ti spun astfel incat sa nu iti tulbur starea de spirit??Faptul ca nu mai esti sub jurisdictia regimului scolar,iti da tot dreptul sa incepi o legatura cu acel profesor,,dar ,oare este el cel potrivit tie sau esti pregatita sa incepi o relatie cu un domn matur,presupun ca este mai in varsta decat tine!!!Ce varsta aveti???? Asteapta sa te caute,acesta este primul pas,pe care trebuie sa-l faci,,daca este musai sa fie el alesul,,nu mai insista in cautarea lui,,atunci cand o femeie trezeste interesul unui barbat,,acela trebuie sa fie pionierul in relatia respectiva,nu femeia!!!Parerea mea!!!Fii rabdatoare,,nu lasa sa zburde mieii decat pe imasul potrivit lor!!! Nu te va mai cauta,,asta este,,iti vezi de rostul tau! Esti tanara,,ai viata inainte!!!!
MissRainbow
Postat pe 13 August 2012 08:55
ala poveste marca pudika

cum dracu puneti botu la asa ceva ?

o fi pentru ca va place barfa si cancanu ?

Postat pe 13 August 2012 09:28
De la: MissRainbow, la data 2012-08-13 08:55:13
De la: kudika_14103, la data 2012-08-12 23:27:10eu deja am finisat si nu mai sunt eleva.nu mai sunt in scoala ceea.cu el deja sunt intr-o mica parte suntem deja colegi.



Fata draga,nu mai esti eleva,dar tot necoapta la minte esti!!!!! Ce sa-ti spun astfel incat sa nu iti tulbur starea de spirit??Faptul ca nu mai esti sub jurisdictia regimului scolar,iti da tot dreptul sa incepi o legatura cu acel profesor,,dar ,oare este el cel potrivit tie sau esti pregatita sa incepi o relatie cu un domn matur,presupun ca este mai in varsta decat tine!!!Ce varsta aveti???? Asteapta sa te caute,acesta este primul pas,pe care trebuie sa-l faci,,daca este musai sa fie el alesul,,nu mai insista in cautarea lui,,atunci cand o femeie trezeste interesul unui barbat,,acela trebuie sa fie pionierul in relatia respectiva,nu femeia!!!Parerea mea!!!Fii rabdatoare,,nu lasa sa zburde mieii decat pe imasul potrivit lor!!! Nu te va mai cauta,,asta este,,iti vezi de rostul tau! Esti tanara,,ai viata inainte!!!!

Eu am 20 si el are 26...si plus ca el pe mine nu ma invatat apsolut deloc ,el era cu alte grupe.
kudika_14103
Postat pe 13 August 2012 19:25
De la: Micaell, la data 2012-08-13 07:52:18Nu te agita, asteapta sa te caute el. Daca nu-ti mai scrie, inseamna ca nu esti ceea ce isi doreste sau ca si-a gasit pe altcineva. De obicei, un barbat daca e interesat te cauta imediat. Daca nu da semn de viata mai mult de doua zile, e mai bine sa-ti iei adio de la dansul. Off, mult prea repede ii lasati sa va zapaceasca fetelor!

Ms de sfat ,insa mia scris ieri seara...
kudika_14103
Postat pe 13 August 2012 19:28
De la: kudika_14103, la data 2012-08-13 19:28:25
De la: Micaell, la data 2012-08-13 07:52:18Nu te agita, asteapta sa te caute el. Daca nu-ti mai scrie, inseamna ca nu esti ceea ce isi doreste sau ca si-a gasit pe altcineva. De obicei, un barbat daca e interesat te cauta imediat. Daca nu da semn de viata mai mult de doua zile, e mai bine sa-ti iei adio de la dansul. Off, mult prea repede ii lasati sa va zapaceasca fetelor!

Ms de sfat ,insa mia scris ieri seara...



Mergi mai departe,,ce putem sa-ti mai spunem? Daca as fi fost in locul tau,,as fi avut alte prioritati in acest moment,dar,,tu esti tu,,si ai stilul personal de a-ti petrece viata!!!Go on!!!
MissRainbow
Postat pe 13 August 2012 19:31
De la: MissRainbow, la data 2012-08-13 19:31:52
De la: kudika_14103, la data 2012-08-13 19:28:25
De la: Micaell, la data 2012-08-13 07:52:18Nu te agita, asteapta sa te caute el. Daca nu-ti mai scrie, inseamna ca nu esti ceea ce isi doreste sau ca si-a gasit pe altcineva. De obicei, un barbat daca e interesat te cauta imediat. Daca nu da semn de viata mai mult de doua zile, e mai bine sa-ti iei adio de la dansul. Off, mult prea repede ii lasati sa va zapaceasca fetelor!

Ms de sfat ,insa mia scris ieri seara...



Mergi mai departe,,ce putem sa-ti mai spunem? Daca as fi fost in locul tau,,as fi avut alte prioritati in acest moment,dar,,tu esti tu,,si ai stilul personal de a-ti petrece viata!!!Go on!!!
nu i mai spune nimik ajunge cata lume ai prostit
kudika_13106
Postat pe 13 August 2012 19:48
De la: kudika_13106, la data 2012-08-13 19:48:34
De la: MissRainbow, la data 2012-08-13 19:31:52
De la: kudika_14103, la data 2012-08-13 19:28:25
De la: Micaell, la data 2012-08-13 07:52:18Nu te agita, asteapta sa te caute el. Daca nu-ti mai scrie, inseamna ca nu esti ceea ce isi doreste sau ca si-a gasit pe altcineva. De obicei, un barbat daca e interesat te cauta imediat. Daca nu da semn de viata mai mult de doua zile, e mai bine sa-ti iei adio de la dansul. Off, mult prea repede ii lasati sa va zapaceasca fetelor!

Ms de sfat ,insa mia scris ieri seara...



Mergi mai departe,,ce putem sa-ti mai spunem? Daca as fi fost in locul tau,,as fi avut alte prioritati in acest moment,dar,,tu esti tu,,si ai stilul personal de a-ti petrece viata!!!Go on!!!
nu i mai spune nimik ajunge cata lume ai prostit

si de ce crezi ca prostesc lumea? eu am cerut un sfat....daca am cerut un sfat asta nu inseana ca prostesc lumea.
kudika_14103
Postat pe 13 August 2012 22:57
De la: kudika_14103, la data 2012-08-13 22:57:58
De la: kudika_13106, la data 2012-08-13 19:48:34
De la: MissRainbow, la data 2012-08-13 19:31:52
De la: kudika_14103, la data 2012-08-13 19:28:25
De la: Micaell, la data 2012-08-13 07:52:18Nu te agita, asteapta sa te caute el. Daca nu-ti mai scrie, inseamna ca nu esti ceea ce isi doreste sau ca si-a gasit pe altcineva. De obicei, un barbat daca e interesat te cauta imediat. Daca nu da semn de viata mai mult de doua zile, e mai bine sa-ti iei adio de la dansul. Off, mult prea repede ii lasati sa va zapaceasca fetelor!

Ms de sfat ,insa mia scris ieri seara...



Mergi mai departe,,ce putem sa-ti mai spunem? Daca as fi fost in locul tau,,as fi avut alte prioritati in acest moment,dar,,tu esti tu,,si ai stilul personal de a-ti petrece viata!!!Go on!!!
nu i mai spune nimik ajunge cata lume ai prostit

si de ce crezi ca prostesc lumea? eu am cerut un sfat....daca am cerut un sfat asta nu inseana ca prostesc lumea.
nu tu zapacito ho,,miss curcubeu
kudika_13106
Postat pe 13 August 2012 23:00
si sfatu e sa nu mai ceri sfaturi
kudika_13106
Postat pe 13 August 2012 23:02
De la: kudika_13106, la data 2012-08-13 23:02:13si sfatu e sa nu mai ceri sfaturi


de ce?
kudika_14103
Postat pe 13 August 2012 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBIRE INTERZISA 28 De la: kudika_16468 26 Septembrie 2012 23:14
hey 1 De la: kudika428874 31 August 2011 17:41
oare ce sa fac??? 245 De la: kudika031520 10 Iunie 2009 17:44
RECLAME...ne plac !??..nu ne plac !?? 9 De la: _dulcik_ 28 Aprilie 2009 22:20
Draga Kudika... 10 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:51