Setari Cookie-uri

Iubire imposibila .. ce pot sa fac ??

Buna. Acum cateva zile , am fost invitata de varul meu la ziua lui de nastere . Ajunsa acolo , printre invitati am vazut venind un tip , destul de dragut :) am aflat de la varmiu ca e prieten cu el si ca urmeaza sa fie nasul copilului sau . Stiu , complicat . In acel moment , nu am vb cu el , dar nu stiu , ceva m-a atras la el . Am incercat sa aflu mai multe informatii despre dansul, insa cel mai important e ca am aflat ca e singur si ... e cu 10 ani mai mare ca mine . Mi-a venit clar in minte ca asta e o problema , sau asa cred eu :| . In tot acest timp , l-am mai vazut intamplator prin oras sau pe la varmiu , dar n-am avut curajul sa-l abordez . Pe langa faptul ca e mai mare , mai este o problema , am auzit de la cineva ca e posibil sa plece in Italia dupa botez [am mentionat mai sus , botezul e peste o saptamana ] , oricum asta nu e sigur . Imi place de el si sincer , nu stiu ce sa fac , cum sa intru in discutie cu el .. nu vreau sa plece si dupa sa ma gandesc " cum ar fi fost daca .. ?! " , dar nu pot sa ma duc pur si simplu la el ; i-as fi cerut ajutorul lui varmiu , dar e prea ocupat cu botezul si restul ..
Voi ce credeti ? Ce ar trebui sa fac ? Sa vb cu el ? Daca da , cum ?

Multumesc celor care cititi si care imi dati sfaturi . Am nevoie de sfaturi serioase !
kudika_14009
Postat pe 11 August 2012 01:14
Ce-ar fi sa-i ceri varului tau id-ul de mess al respectivului domn? Nu cred ca-i prea ocupat sa-ti dea o adresa amarata sau un numar de telefon. Si cand vb cu domnul in cauza, parerea mea e ca ar fi bine sa-l intrebi despre planurile lui de viitor. Nu de alta dar daca pleaca intr-adevar in Italia, nu prea are niciun rost sa incepi vreo relatie cu el.
Micaell
Postat pe 11 August 2012 18:01
De la: kudika_14009, la data 2012-08-11 01:14:29Buna. Acum cateva zile , am fost invitata de varul meu la ziua lui de nastere . Ajunsa acolo , printre invitati am vazut venind un tip , destul de dragut :) am aflat de la varmiu ca e prieten cu el si ca urmeaza sa fie nasul copilului sau . Stiu , complicat . In acel moment , nu am vb cu el , dar nu stiu , ceva m-a atras la el . Am incercat sa aflu mai multe informatii despre dansul, insa cel mai important e ca am aflat ca e singur si ... e cu 10 ani mai mare ca mine . Mi-a venit clar in minte ca asta e o problema , sau asa cred eu :| . In tot acest timp , l-am mai vazut intamplator prin oras sau pe la varmiu , dar n-am avut curajul sa-l abordez . Pe langa faptul ca e mai mare , mai este o problema , am auzit de la cineva ca e posibil sa plece in Italia dupa botez [am mentionat mai sus , botezul e peste o saptamana ] , oricum asta nu e sigur . Imi place de el si sincer , nu stiu ce sa fac , cum sa intru in discutie cu el .. nu vreau sa plece si dupa sa ma gandesc " cum ar fi fost daca .. ?! " , dar nu pot sa ma duc pur si simplu la el ; i-as fi cerut ajutorul lui varmiu , dar e prea ocupat cu botezul si restul ..
Voi ce credeti ? Ce ar trebui sa fac ? Sa vb cu el ? Daca da , cum ?

Multumesc celor care cititi si care imi dati sfaturi . Am nevoie de sfaturi serioase !




Fiind cunoscuta incisivitatea debordanta a tinerelor de astazi,in ceea ce priveste abordarea si cucerirea barbatilor,,nu ar fi ciudata situatia in care i-ai cer varului tau,numarul de telefon al respectivului domn,urmand sa-l contactezi si sa incerci sa porti o mica discutie telefonica cu el!!!Sunt convinsa ca, gestul tau,nu ar parea ciudat nimanui!!!Dar,,inainte de a face acest lucru,,gandeste-te ca este mult mai matur decat tine,,cere-i varului tau,cateva relatii privind domnia sa,,poate este angajat in vreo alta legatura sentimentala,nu poti sti in acest moment.Faptul ca s-a prezentat singur la acea petrecere,,nu spune mare lucru!!!Roaga-l pe varul tau,sa-si faca putin timp liber,si sa te ajute in obtinerea unor informatii privind acel domn.Daca totul va fi in regula,poti purcede la acea discutie telefonica!!!Ia in calcul si eventuala lui plecare in strainatate,,nu cred ca te va avantaja acest lucru,,si daca se confirma plecarea lui,,mai bine renunta din start ,la contactarea personala,intrucat astfel de relatii nu au sorti mari,de izbanda!!!
MissRainbow
Postat pe 11 August 2012 18:42
Incearca sa vorbesti cu el.Diferenta de varsta nu e asa de mare.In unele cazuri, poate trece chiar neobservata:).Multa bafta!
pissy
Postat pe 19 August 2012 12:35
De la: kudika_14009, la data 2012-08-11 01:14:29Buna. Acum cateva zile , am fost invitata de varul meu la ziua lui de nastere . Ajunsa acolo , printre invitati am vazut venind un tip , destul de dragut :) am aflat de la varmiu ca e prieten cu el si ca urmeaza sa fie nasul copilului sau . Stiu , complicat . In acel moment , nu am vb cu el , dar nu stiu , ceva m-a atras la el . Am incercat sa aflu mai multe informatii despre dansul, insa cel mai important e ca am aflat ca e singur si ... e cu 10 ani mai mare ca mine . Mi-a venit clar in minte ca asta e o problema , sau asa cred eu :| . In tot acest timp , l-am mai vazut intamplator prin oras sau pe la varmiu , dar n-am avut curajul sa-l abordez . Pe langa faptul ca e mai mare , mai este o problema , am auzit de la cineva ca e posibil sa plece in Italia dupa botez [am mentionat mai sus , botezul e peste o saptamana ] , oricum asta nu e sigur . Imi place de el si sincer , nu stiu ce sa fac , cum sa intru in discutie cu el .. nu vreau sa plece si dupa sa ma gandesc " cum ar fi fost daca .. ?! " , dar nu pot sa ma duc pur si simplu la el ; i-as fi cerut ajutorul lui varmiu , dar e prea ocupat cu botezul si restul ..
Voi ce credeti ? Ce ar trebui sa fac ? Sa vb cu el ? Daca da , cum ?

Multumesc celor care cititi si care imi dati sfaturi . Am nevoie de sfaturi serioase !
......o situatie incerta nu-ti va crea decat confuzie!!! dar s-a sfarsit lumea si nu mai sunt barbati sau pur si simplu ti s-a pus pata pe tipul asta!!???
mia2123
Postat pe 19 August 2012 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar vrea o relatie serioasa? 12 De la: crs_crs 13 Martie 2010 16:30
Relatie cu un iranian..?! 241 De la: Adela2222 25 Iulie 2013 10:08
imi poate da cineva vreun sfat? 19 De la: didabruneta 16 Iulie 2009 00:42
iubire imposibila 20 De la: kudika142598 15 Martie 2010 22:49
Nu stiu ce vreau 13 De la: kudika_9575 11 Iunie 2012 18:29