Setari Cookie-uri

oare fericirea este doar in carti si in filme?

unii dintre voi poate stiu povestea mea.acum un an si patru luni am cunoscut un barbat cu 10 ani mai tanar ca mine.eu am 47 de ani.este in puscarie,mai are doua luni si elibereaza.traiesc o iubire de vis.ma iubeste,isi face mereu griji pentru mine si abia asteptam eliberarea.totul frumos dar acum o luna medicii mi-au gasit niste noduli pe glanda tiroida,am facut o biopsie si trist este cancer.iubitului meu nu i-am zis adevarul.i-am spus ca sunt doar niste noduli si vor trece cu tratament.nu pot sa spun adevarul,cred ca l-as distruge,nu pot atata timp cat el este inchis si nu poate fi langa mine.mi-e teama,jur mi-e teama imi doresc sa traiesc alaturi de el multi ani dar ma tem ca voi murii si va suferii enorm.oare e mai bine sa ne despartim inainte sa afle adevarul?jur nu stiu ce sa fac.nu am spus nimanui si nu stiu cum sa le spun.ma poate ajuta cineva
adryyy
Postat pe 19 August 2012 11:23
De la: adryyy, la data 2012-08-19 11:23:17unii dintre voi poate stiu povestea mea.acum un an si patru luni am cunoscut un barbat cu 10 ani mai tanar ca mine.eu am 47 de ani.este in puscarie,mai are doua luni si elibereaza.traiesc o iubire de vis.ma iubeste,isi face mereu griji pentru mine si abia asteptam eliberarea.totul frumos dar acum o luna medicii mi-au gasit niste noduli pe glanda tiroida,am facut o biopsie si trist este cancer.iubitului meu nu i-am zis adevarul.i-am spus ca sunt doar niste noduli si vor trece cu tratament.nu pot sa spun adevarul,cred ca l-as distruge,nu pot atata timp cat el este inchis si nu poate fi langa mine.mi-e teama,jur mi-e teama imi doresc sa traiesc alaturi de el multi ani dar ma tem ca voi murii si va suferii enorm.oare e mai bine sa ne despartim inainte sa afle adevarul?jur nu stiu ce sa fac.nu am spus nimanui si nu stiu cum sa le spun.ma poate ajuta cineva



Da,fii sincera cu tine si cu el,,nu este o problema minora,daca te iubeste ,cu adevarat,va fi alaturi de tine,te va intelege si sprijini la nevoie!!!
Draga mea,,sper ca stii ce drum trebuie as parcurgi,medicul endocrinolog ti-a dat toate informatiile,nu????Nu gandi negativ,,va trebui sa incepi curele de citostatice,,si vei observa evolutia afectiunii de care suferi!!!

Problema mentinerii in relatie,,trebuie sa o discutati impreuna,nu este ceva,pe care sa-l poti tergiversa sau ascunde,nu este cinstit pentru nimeni!!!Fii franca,alta cale nu exista,de multe ori,,stilul direct de comunicare,,nu lasa loc de dubii si interpretari!!Asuma-ti aceasta boala si parcurge-o optimist,stiu,este foarte greu,,dar trebuie sa lupti cu ea si cu destinul tau,asta este cel mai important in acest moment!!!

In ceea ce-l priveste pe iubitul tau,,de-abia acum,in acest moment cheie,,va face dovada caracterului sau,daca te merita sau nu!!!

Fii puternica,,declara razboi cancerului si incearca sa iei din viata ,numai frumosul,,,,uratul exista deja!!!!
MissRainbow
Postat pe 19 August 2012 11:33
Trebuie sa ii spui !!! Daca e destul de matur, va intelege si va fi alaturi de tine.Daca e inca necalit de viata, va merge pe drumul sau. Important pt.tine trebuie sa fie acum tratamentul ce trebuie sa-l faci.Asta trebuie sa te preocupe pe tine acum, nu ceea ce gandeste el. Si roaga-te la Dumnezeu.... de multe ori puterea rugaciunii e mult mai mare decat a medicilor. Speranta in divinitate e tot ce iti trebuie. Sanatate !!!
GHEISA_
Postat pe 19 August 2012 11:35
Spune-i,dak te iubeste va fi alaturi de tie si vei ivinge boala!!Ai incredere!
kudika418854
Postat pe 26 August 2012 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ma iubeste sau doar ii place sa facem sex? 49 De la: bruneagra25 10 Aprilie 2009 08:36
Povestea mea 9 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:28
Se poate transforma o relatie bazata pe sex intr-o relatie serioasa? 49 De la: Adela_Mihnea_1 30 Mai 2014 00:27
Am facut bine ?! 12 De la: adina_black 8 Octombrie 2009 00:15
Iubire sau obsesie ?!.. 129 De la: kudika127260 31 Octombrie 2011 07:43