Setari Cookie-uri

intrebare

salut. am o dilema si as vrea sa aflu parerea unor femei care nu ma cunosc . cat de mult conteaza diferentele materiale dintre fostul iubit si posibil urmatorul; mai bine zis fostul dintr-o familie cu foarte multi bani, si posibil viitorul-adica eu ...eu nu stau rau cu banii, dar faza e ca muncesc si in timpul liber, si ajung cam la un nivel destul de bun...dupa mine as zice ca e ceva important sau nu e , si am o problema? ...si totusi de ce nu merge sa schimb nicknameul???
kudika_14189
Postat pe 13 August 2012 21:57
De la: kudika_14189, la data 2012-08-13 21:57:26salut. am o dilema si as vrea sa aflu parerea unor femei care nu ma cunosc . cat de mult conteaza diferentele materiale dintre fostul iubit si posibil urmatorul; mai bine zis fostul dintr-o familie cu foarte multi bani, si posibil viitorul-adica eu ...eu nu stau rau cu banii, dar faza e ca muncesc si in timpul liber, si ajung cam la un nivel destul de bun...dupa mine as zice ca e ceva important sau nu e , si am o problema? ...si totusi de ce nu merge sa schimb nicknameul???
intreaba l ma pe battel el e femeie
kudika_13106
Postat pe 13 August 2012 21:59
in mod normal n-ar trebui sa conteze... daca tipa e materialista, probabil ca o sa fie interesata de acest aspect insa...nu cred ca-ti doresti o femeie de genul. Si de altfel, nici nu te-as sfatui sa te incurci cu o asemenea persoana.
Micaell
Postat pe 16 August 2012 12:51


Da,a intrat in obisnuinata forumului,stergerea commenturilor mele!!!! Nejustificat gest!!!
MissRainbow
Postat pe 16 August 2012 13:03
De la: MissRainbow, la data 2012-08-16 13:03:05

Da,a intrat in obisnuinata forumului,stergerea commenturilor mele!!!! Nejustificat gest!!!


da? ce are cu tine?
picard-jean-luc
Postat pe 16 August 2012 13:11
De la: kudika_10951, la data 2012-08-16 13:11:24
De la: MissRainbow, la data 2012-08-16 13:03:05

Da,a intrat in obisnuinata forumului,stergerea commenturilor mele!!!! Nejustificat gest!!!


da? ce are cu tine?



Intreaba-i!!!Bine ca mentin alte postari ,aflate la inalt nivel de exprimare!!!
MissRainbow
Postat pe 16 August 2012 13:17
De la: MissRainbow, la data 2012-08-16 13:03:05

Da,a intrat in obisnuinata forumului,stergerea commenturilor mele!!!! Nejustificat gest!!!

am vazut raspunsul tau care a fost sters, multumesc. problema din ce mai vad zi de zi e ca are si prietene materialiste, majoritatea dintre ele nu prea ma plac.va mai dura ceva pana voi lua o decizie, nu pot sa ma decid usor
kudika_14189
Postat pe 16 August 2012 21:23
De la: kudika_14189, la data 2012-08-16 21:23:00
De la: MissRainbow, la data 2012-08-16 13:03:05

Da,a intrat in obisnuinata forumului,stergerea commenturilor mele!!!! Nejustificat gest!!!

am vazut raspunsul tau care a fost sters, multumesc. problema din ce mai vad zi de zi e ca are si prietene materialiste, majoritatea dintre ele nu prea ma plac.va mai dura ceva pana voi lua o decizie, nu pot sa ma decid usor



Trebuie facuta o delimitare intre voi si prietenele ei,,este adevarat faptul ca ,daca ea este usor influentabila,,se poate intoarce impotriva ta!!!De ea depinde totul,nu amestecati lucrurile!!!Prietenii,asa cum au venit in viata voastra,tot la aceeasi maniera,,pot sa dispara,daca comportamentul lor,,nu este adecvat!!!Discuta cu ea,spune-i ce anume te deranjeaza si vezi cum reactioneaza ulterior,,normal ar fi ca ea sa te asculte si sa-ti aprecieze sinceritatea!!!
MissRainbow
Postat pe 16 August 2012 21:27
De la: kudika_14189, la data 2012-08-13 21:57:26salut. am o dilema si as vrea sa aflu parerea unor femei care nu ma cunosc . cat de mult conteaza diferentele materiale dintre fostul iubit si posibil urmatorul; mai bine zis fostul dintr-o familie cu foarte multi bani, si posibil viitorul-adica eu ...eu nu stau rau cu banii, dar faza e ca muncesc si in timpul liber, si ajung cam la un nivel destul de bun...dupa mine as zice ca e ceva important sau nu e , si am o problema? ...si totusi de ce nu merge sa schimb nicknameul???


Deja te simti amenintat de situatia materiala a fostului. Nu e bine. Te vei bloca mai devreme sau mai tarziu, mai ales daca ea iti va povesti ca visele ei sunt sa aiba o casa impunatoare, masini scumpe, vacante exotice... Chiar de vei marsa in visele ei (si dragostea te va impinge sa faci asta), ambitiile prea mari te vor bloca. Daca voi nu aveti o relatie si tu deja te simti aiurea, crede-ma ca vei regreta aceasta relatie. Din proprie experienta iti spun ca este foarte greu sa treci peste acest lucru. Mai ales daca ea se incadreaza in tiparul de mai sus. Si, crede-ma ca nici cuvintele linistitoare ce vor veni din partea ei (daca vor veni), cum ca ea nu te iubeste pentru bani ci pentru ceea ce esti, ca voi veti face totul impreuna, etc, nu te vor ajuta foarte mult; tu vei dori sa ai mai mult decat poti avea acum, pentru a-i demonstra ca tu esti "The One". Sunt mai multe de discutat si chiar nu mai am timp acum. O zi buna!
kudika_11874
Postat pe 17 August 2012 08:11
De la: MissRainbow, la data 2012-08-16 13:17:13
De la: kudika_10951, la data 2012-08-16 13:11:24
De la: MissRainbow, la data 2012-08-16 13:03:05

Da,a intrat in obisnuinata forumului,stergerea commenturilor mele!!!! Nejustificat gest!!!


da? ce are cu tine?



Intreaba-i!!!Bine ca mentin alte postari ,aflate la inalt nivel de exprimare!!!


am intrebat cand le stergeau pe ale mele si raspunsul a fost sa ma duc pe pustii pentru ca aici e un forum pentru femei frustrate cu mari probleme care nu au chef de prostiile mele sau ale altora care folosesc forumul ca chat personal de socializare
sper ca a fost concediat adminul ala
picard-jean-luc
Postat pe 17 August 2012 08:21
De la: kudika_10951, la data 2012-08-17 08:21:29[quote name=am intrebat cand le stergeau pe ale mele si raspunsul a fost sa ma duc pe pustii pentru ca aici e un forum pentru femei frustrate cu mari probleme care nu au chef de prostiile mele sau ale altora care folosesc forumul ca chat personal de socializare
sper ca a fost concediat adminul ala




Un raspuns deloc diplomatic,consider ,ca si rspunsurile date userilor,trebuie sa fie oneste si in limita decentei si bunului simt,,indiferent de conjuncturile in care s-au pus unele intrebari!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 08:51
De la: kudika_11874, la data 2012-08-17 08:11:27[quote name=Deja te simti amenintat de situatia materiala a fostului. Nu e bine. Te vei bloca mai devreme sau mai tarziu, mai ales daca ea iti va povesti ca visele ei sunt sa aiba o casa impunatoare, masini scumpe, vacante exotice... Chiar de vei marsa in visele ei (si dragostea te va impinge sa faci asta), ambitiile prea mari te vor bloca. Daca voi nu aveti o relatie si tu deja te simti aiurea, crede-ma ca vei regreta aceasta relatie. Din proprie experienta iti spun ca este foarte greu sa treci peste acest lucru. Mai ales daca ea se incadreaza in tiparul de mai sus. Si, crede-ma ca nici cuvintele linistitoare ce vor veni din partea ei (daca vor veni), cum ca ea nu te iubeste pentru bani ci pentru ceea ce esti, ca voi veti face totul impreuna, etc, nu te vor ajuta foarte mult; tu vei dori sa ai mai mult decat poti avea acum, pentru a-i demonstra ca tu esti "The One". Sunt mai multe de discutat si chiar nu mai am timp acum. O zi buna!



Un aspect bine marcat,"874"!!!Poate fi luat in considerare,in conditiile in care anturajul partenerei lui,,este constituit din persoane avute si materialiste pe deasupra!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 08:56
De la: MissRainbow, la data 2012-08-17 08:56:26

Un aspect bine marcat,"874"!!!Poate fi luat in considerare,in conditiile in care anturajul partenerei lui,,este constituit din persoane avute si materialiste pe deasupra!!!


Oamenii din anturajul ei nu trebuie sa fie neaparat "persoane avute si materialiste". Nu trebuie sa fie asa, trebuie sa fie doar persoane materialiste. Dar nici asta nu e o conditie. Este suficient ca fata "sa fi dat de bani" si sa fi devenit ea materialista. In clipa aia nu mai conteaza nimic. Si crede-ma, stiu ce zic. Colegul nostru s-ar putea sa aiba parte "surpriza pitzipoancei" pentru barbati: ea nu are o chifla in stomac, in schimb are vise si pretentii de diva. :)))). Cu putina atentie isi da seama repede pe langa ce fel de fata se invarte, dar s-ar putea sa fie prea tarziu pentru el. Asta e, nu se moare din asta, cu (cel putin) o teapa suntem toti datori!
kudika_11874
Postat pe 17 August 2012 10:22
De la: kudika_11874, la data 2012-08-17 10:22:05[quote name=Oamenii din anturajul ei nu trebuie sa fie neaparat "persoane avute si materialiste". Nu trebuie sa fie asa, trebuie sa fie doar persoane materialiste. Dar nici asta nu e o conditie. Este suficient ca fata "sa fi dat de bani" si sa fi devenit ea materialista. In clipa aia nu mai conteaza nimic. Si crede-ma, stiu ce zic. Colegul nostru s-ar putea sa aiba parte "surpriza pitzipoancei" pentru barbati: ea nu are o chifla in stomac, in schimb are vise si pretentii de diva. :)))). Cu putina atentie isi da seama repede pe langa ce fel de fata se invarte, dar s-ar putea sa fie prea tarziu pentru el. Asta e, nu se moare din asta, cu (cel putin) o teapa suntem toti datori!


In primul rand,te rog sa iei in calcul faptul ca nu trebuie sa generalizam privitor la natura femeilor,,nu toate au conceptii specifice "pitipoancelor"!!!

Daca se confirma presupunerea ta,,nu inseamna decat ca ,protagonistul nostru,a fost neinspirat in alegerea partenerei sau faptul ca este un ghinionist!!! De ce tarziu????Nu este astfel deloc!!!!Toate esecurile fac parte tot din viata,,este bine sa nu avem parte de ele,dar este si mai bine,,sa invatam ceva din trairea lor!!!Da,asa este,"tepele" ,te inteapa,,nu te omoara!!!! Ele nu reprezinta o datorie,,ci este inevitabilul din viata noastra!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 11:06
De la: kudika_14189, la data 2012-08-13 21:57:26salut. am o dilema si as vrea sa aflu parerea unor femei care nu ma cunosc . cat de mult conteaza diferentele materiale dintre fostul iubit si posibil urmatorul; mai bine zis fostul dintr-o familie cu foarte multi bani, si posibil viitorul-adica eu ...eu nu stau rau cu banii, dar faza e ca muncesc si in timpul liber, si ajung cam la un nivel destul de bun...dupa mine as zice ca e ceva important sau nu e , si am o problema? ...si totusi de ce nu merge sa schimb nicknameul???


Iar noua ta iubita iti iubeste banii, de-ti pui astfel de intrebari?

Daca te iubeste intr-adevar, n-ar trebui sa tina cont de cat castigi, parerea mea.
kudika_10817
Postat pe 31 Octombrie 2012 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help...... 11 De la: kudika380044 4 Aprilie 2011 23:20
Dilema! Dilema! Dilema! 16 De la: PICCKARD 17 Noiembrie 2011 19:19
Vine ziua indragostitilor,,, 4 De la: freakbabe 1 Februarie 2010 03:34
ce cadou se potriveste pentru un amant? 70 De la: FRANNNCE 21 Aprilie 2009 21:42
ce faci cand inima iti spune ceva iar creierul altceva? 17 De la: kudika_19790 30 Martie 2013 16:28