Setari Cookie-uri

Copilarie sau Seriozitate?!

buna. am 18 ani si ma simt c-am respinsa de cei din jur din cauza ca sunt o fire prea copilaroasa... deseori ma framinta acest lucru si ma si complexez.... nu mai stiu ce sa cred si cum este mai bine... de fapt eu ma simt bine in felul meu de a fi si nu ma deranjeaza ca sunt mereu vesela si plina de viata. dar uneori imi doresc sa fiu si serioasa... faptul ca sunt copilaroasa sperie multe persoane din jurul meu, ba chiar primesc si reprosuri-AI NEVOIE DE SERIOZITATE!!! INCETEAZA SA TE COMPORTI CA UN ADEVARAT COPIL!!! si multe alte nemultumiri care ma supara... ce pot face in acest caz? ce sfaturi imi sugerati? astept cu nerabdare raspunsurile voastre. mersy anticipat.
kudika_14236
Postat pe 16 August 2012 19:07
De la: kudika_14236, la data 2012-08-16 19:07:41buna. am 18 ani si ma simt c-am respinsa de cei din jur din cauza ca sunt o fire prea copilaroasa... deseori ma framinta acest lucru si ma si complexez.... nu mai stiu ce sa cred si cum este mai bine... de fapt eu ma simt bine in felul meu de a fi si nu ma deranjeaza ca sunt mereu vesela si plina de viata. dar uneori imi doresc sa fiu si serioasa... faptul ca sunt copilaroasa sperie multe persoane din jurul meu, ba chiar primesc si reprosuri-AI NEVOIE DE SERIOZITATE!!! INCETEAZA SA TE COMPORTI CA UN ADEVARAT COPIL!!! si multe alte nemultumiri care ma supara... ce pot face in acest caz? ce sfaturi imi sugerati? astept cu nerabdare raspunsurile voastre. mersy anticipat.



Fii fericita pentru faptul ca mai poti fi copilaroasa!!!!

Draga mea,nu ar trebui sa te preocupe ceea ce iti spun cei din jur,decat in momentele,in care actiunile lor se justifica in vreun fel!!!Daca te simti bine in pielea ta,este perfect,esti tanara,ai tot timpul sa te maturizezi!!!Daca deranjeaza, foarte mult,,acest comportament juvenil,,incearca,totusi,sa-l mai ajustezi,,in punctele ,care prezinta denivelari substantiale,,dar nemodificandu-ti structura de baza,aceea este cea mai importanta!!!Fii tu insati,fara a aduce vreun prejudiciu celorlalti!!!Fiecare dintre noi,este unic!!!
MissRainbow
Postat pe 16 August 2012 19:30
ms moolt)) ai explicat ft subtil si cu afectiune... sincer sunt complexata de acest lucru deoarece persoanele se tot imultesc iar nemultumirea fata de comportamentul meu creste si mai mult... poate acesta e si motivul ca inca nu am un iubit, caci baietii adora fetele serioase, iar eu sunt departe de aceasta calitate... deseori incerc sa ascund copilul din mine dar imi vine ft greu, parca nu as fi eu, devin falsa cu toate ca prietenele mele ma accepta asa cum sunt si ne simtim bine impreuna... ms de sfat, ft placut))
kudika_14236
Postat pe 16 August 2012 19:54
De la: kudika_14236, la data 2012-08-16 19:54:22ms moolt)) ai explicat ft subtil si cu afectiune... sincer sunt complexata de acest lucru deoarece persoanele se tot imultesc iar nemultumirea fata de comportamentul meu creste si mai mult... poate acesta e si motivul ca inca nu am un iubit, caci baietii adora fetele serioase, iar eu sunt departe de aceasta calitate... deseori incerc sa ascund copilul din mine dar imi vine ft greu, parca nu as fi eu, devin falsa cu toate ca prietenele mele ma accepta asa cum sunt si ne simtim bine impreuna... ms de sfat, ft placut))




Nu te minti prefacandu-te om matur,nu minti pe ceilalti ,incercand sa le faci pe plac,caci nu functioneaza aceasta strategie!!!Fii naturala,dezinvolta,personala,orice incercare de imitare a cuiva,te va arunca in falsitate,ceea ce sunt convinsa ca nu doresti!!!!Baietii,,un capitol complex,,daca vor sa te placa,sa faca bine si sa te indrageasca asa cum esti ,copilaroasa,acesta este farmecul tau!!!
MissRainbow
Postat pe 16 August 2012 20:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2012...sa fie doar speculatii nefondate sau o realitate? 27 De la: marco918 29 Ianuarie 2010 00:49
Aurora Constantin – castigatoarea bursei Google 2011 1 De la: stiridebine_ro 26 Martie 2011 23:20
ce se intampla cu mine? oare o sa mor in curand? 91 De la: ingerashu_meu 11 Iunie 2010 10:15
sanseveria 2 De la: Full_Metal_Jacket 28 Aprilie 2010 00:10
LA MULTI ANI!! 8 De la: Cassey 26 Decembrie 2008 00:09