Setari Cookie-uri

usturime ingrozitoare dupa examen de secretie vaginala

Am fost la ginecolog sa-mi fac o analiza de secretie vaginala. Imediat dupa ce mi-a recoltat am mers la toaleta si aveam o usturime ingrozitoare la urinat si dupa cateva secunde, toata ziua am patit la fel mi-era teama sa merg la wc. Nu stiu ce sa zic mi-e frica sa nu ma fi ranit cu ustensilele de acolo, erau un obiect de unica folosinta cu care mi-a recoltat proba. Nu stiu care e cauza. Precizez ca in rezultatate mi-a iesit ca as avea o inflamatie.ce pareri aveti v-ati mai confruntat cu asa ceva?
kudika_14778
Postat pe 23 August 2012 14:07
De la: kudika_14778, la data 2012-08-23 14:07:29Am fost la ginecolog sa-mi fac o analiza de secretie vaginala. Imediat dupa ce mi-a recoltat am mers la toaleta si aveam o usturime ingrozitoare la urinat si dupa cateva secunde, toata ziua am patit la fel mi-era teama sa merg la wc. Nu stiu ce sa zic mi-e frica sa nu ma fi ranit cu ustensilele de acolo, erau un obiect de unica folosinta cu care mi-a recoltat proba. Nu stiu care e cauza. Precizez ca in rezultatate mi-a iesit ca as avea o inflamatie.ce pareri aveti v-ati mai confruntat cu asa ceva?

poate ai facut o cistita.Ce te ustura/?vaginul ?
Piscolinoo
Postat pe 23 August 2012 14:12
De la: kudika_14778, la data 2012-08-23 14:07:29Am fost la ginecolog sa-mi fac o analiza de secretie vaginala. Imediat dupa ce mi-a recoltat am mers la toaleta si aveam o usturime ingrozitoare la urinat si dupa cateva secunde, toata ziua am patit la fel mi-era teama sa merg la wc. Nu stiu ce sa zic mi-e frica sa nu ma fi ranit cu ustensilele de acolo, erau un obiect de unica folosinta cu care mi-a recoltat proba. Nu stiu care e cauza. Precizez ca in rezultatate mi-a iesit ca as avea o inflamatie.ce pareri aveti v-ati mai confruntat cu asa ceva?



Usturimea ,aparand la urinare,poate fi generata de o eventuala cistita sau colibaciloza,,nu are legatura cu examenul citologic,este pura coincidenta de debut!!!In cazul in care ai fi contractat un microb, de pe patul sau masa ginecologica sau de la instrumentarul folosit,acesta s-ar fi dezvoltat ulterior examenului respectiv ,nu instantaneu!!!Mergi la medic si solicita trimitere pentru examenele ,"Sumar urina" si "Urocultura"!!!!
MissRainbow
Postat pe 23 August 2012 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lentile de contact 14 De la: Milya 13 Noiembrie 2014 13:40
tumoare cerebrala 1 De la: kudika377287 18 Martie 2011 17:38
cum sa fac sa imi intarzie menstruatia?? 55 De la: andreea_3 28 Aprilie 2016 07:18
Ce nu se spune despre metodele contraceptive 16 De la: marco918 29 Octombrie 2009 20:52
Inlocuirea paracetamolului 3 De la: kudika_934892 18 Septembrie 2013 13:35