Setari Cookie-uri

dezamagire

De la: rondina, la data 2012-09-20 13:54:16
De la: klenica, la data 2012-09-20 13:44:30
De la: rondina, la data 2012-09-20 13:42:59Soarta ta sta numai in mainile tale! Tu suferi de singuratate in doi...iar asta te ucide pe dinauntru!


Foarte adevarat ce spui : sufar de singuratate in doi

Aminteste-ti femeia care ai fost...si priveste femeia care ai ahuns astazi, cand te privesti in oglinda iti place ceea ce vezi?! Asta ar trebui sa-ti dea de gandit si, ca un ultim sfat...ar trebui sa te iubesti si sa te respecti mai mult decat ai facut-o pana acum!


Nu cred ca arat atat de jalnic cand ma uit in oglinda, sunt doar dezamagita ca eu imi doream altceva dar vad ca nu obtin si ma oftic ca stiu ca pot dar nu mi se ofera nicio sansa. Il iubesc si stiu ca si el ma iubeste dar uite ca totusi sufar poate ptr ca eu aveam asteptari mai mari iar el atat poate sa-mi ofere. Nu stiu ce sa mai zic, nici nu stiu ce mai este in sufletul meu.
klenica
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:09
De la: kudika_15804, la data 2012-09-20 14:09:50
De la: klenica, la data 2012-09-20 14:03:54[quote name=
Ma gandesc ca daca iau o pauza nu rezolv nimic si nu se va schimba nimic. Vreau sa va zic ca aceasta nemultumire o am de un an de zile.



Citindu-te,inclin sa-ti dau dreptate!!! Draga mea,nu te inteleg,,ai stat un an de zile agatata de ceva ,care,in ciuda sentimentelor avute pentru partener,nu te mai satisface,,ma uimesti,,perseverenta in angoasa te va distruge!!!!Daca comunicand,de comun acord,nu ati ajuns la un final multumitor pentru voi doi,,,treci in extrema cealalta,fii radicala si impune-ti vointa,daca cu vorba buna,nu se atinge indeplinirea dorintei tale,,,si vezi daca,procedand astfel,vei ajunge la un rezultat!!! Nemultumirile ucid sufletul!!!



Asta simt eu o nemultumire sufleteasca, simt ca pe zi ce trece ma consum mai mult si mai mult.Stiu ca suna prostesc dar uneori ma gandeam ca daca renunt la el nu voi mai avea pe nimeni.
klenica
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:12
De la: klenica, la data 2012-09-20 14:09:55
De la: rondina, la data 2012-09-20 13:54:16
De la: klenica, la data 2012-09-20 13:44:30
De la: rondina, la data 2012-09-20 13:42:59Soarta ta sta numai in mainile tale! Tu suferi de singuratate in doi...iar asta te ucide pe dinauntru!


Foarte adevarat ce spui : sufar de singuratate in doi

Aminteste-ti femeia care ai fost...si priveste femeia care ai ahuns astazi, cand te privesti in oglinda iti place ceea ce vezi?! Asta ar trebui sa-ti dea de gandit si, ca un ultim sfat...ar trebui sa te iubesti si sa te respecti mai mult decat ai facut-o pana acum!


Nu cred ca arat atat de jalnic cand ma uit in oglinda, sunt doar dezamagita ca eu imi doream altceva dar vad ca nu obtin si ma oftic ca stiu ca pot dar nu mi se ofera nicio sansa. Il iubesc si stiu ca si el ma iubeste dar uite ca totusi sufar poate ptr ca eu aveam asteptari mai mari iar el atat poate sa-mi ofere. Nu stiu ce sa mai zic, nici nu stiu ce mai este in sufletul meu.

"Privitul in oglinda" era o figura de stil, o metafora daca vrei...
rondina
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:15
De la: klenica, la data 2012-09-20 14:09:55
Nu cred ca arat atat de jalnic cand ma uit in oglinda, sunt doar dezamagita ca eu imi doream altceva dar vad ca nu obtin si ma oftic ca stiu ca pot dar nu mi se ofera nicio sansa. Il iubesc si stiu ca si el ma iubeste dar uite ca totusi sufar poate ptr ca eu aveam asteptari mai mari iar el atat poate sa-mi ofere. Nu stiu ce sa mai zic, nici nu stiu ce mai este in sufletul meu.



Ar trebui sa stii ca,de regula,asteptarile oamenilor sunt confirmate din ce in ce mai putin de catre destinatarii acestora!!!De ce??? Pntru ca lumea se afla intr-o continua schimbare,dar in defavoarea proprie!!!Nu stiu de ce,dar am impresia ca nemultumirea ta este mai profunda decat lasi sa se inteleag adin postari!!!Aveti o relatie relativ lunga,patru ani nu sunt nici mult,dar nici putin,va cunoasteti ,atat calitatile,cat si defectele,,oare numai motivul amanarii casatoriei voastre,,constituie principala nemultumie sau este mai mult de atat??? Cred ca ai mai multe probleme,legate de iubitul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:21
De la: kudika_15804, la data 2012-09-20 14:21:42
De la: klenica, la data 2012-09-20 14:09:55
Nu cred ca arat atat de jalnic cand ma uit in oglinda, sunt doar dezamagita ca eu imi doream altceva dar vad ca nu obtin si ma oftic ca stiu ca pot dar nu mi se ofera nicio sansa. Il iubesc si stiu ca si el ma iubeste dar uite ca totusi sufar poate ptr ca eu aveam asteptari mai mari iar el atat poate sa-mi ofere. Nu stiu ce sa mai zic, nici nu stiu ce mai este in sufletul meu.



Ar trebui sa stii ca,de regula,asteptarile oamenilor sunt confirmate din ce in ce mai putin de catre destinatarii acestora!!!De ce??? Pntru ca lumea se afla intr-o continua schimbare,dar in defavoarea proprie!!!Nu stiu de ce,dar am impresia ca nemultumirea ta este mai profunda decat lasi sa se inteleag adin postari!!!Aveti o relatie relativ lunga,patru ani nu sunt nici mult,dar nici putin,va cunoasteti ,atat calitatile,cat si defectele,,oare numai motivul amanarii casatoriei voastre,,constituie principala nemultumie sau este mai mult de atat??? Cred ca ai mai multe probleme,legate de iubitul tau!!!


Faptul ca nu isi gaseste un job si faptul ca nu se hotareste odata ce are de gand cu mine
klenica
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:29
De la: klenica, la data 2012-09-20 14:29:13[quote name=
Faptul ca nu isi gaseste un job si faptul ca nu se hotareste odata ce are de gand cu mine



Banuiam ceva,dar nu puteam sa ma hazardez in afirmatii,fara a avea confirmarea din partea ta!!!

Prima problema,referitoare la gasirea unui loc de munca,sper ca cunosti si tu situatia economica actuala si nivelul de dezvoltare al locurilor de munca,disponibile pe piata fortei de munca,,stii cat de dezastruoase sunt la nivel national!!Este foarte dificilsa-ti gasesti un job,si multumitor pe deasupra!!!De ce si-a dat demisia de la fostul loc de munca?Cum traieste,cu ce venituri subzista?Este problema lui,tu il poti incuraja in demersul de a-si gasi alt job,nu este atributia ta ,aceea de a -i gasi un servici!!!

In ceea ce priveste al doilea aspect,,aici,da,problema este comuna si trebuie clarificata intr-un fel,,da sau nu,situatie in care puteti continua relatia,,nu este obligatoriu sa va casatoriti acum !!!Asta nu intelegi!!!Tu vrei sa fii mireasa,dar trebuie sa mai vrea si iubitul tau!!!Nu te pot intelege,in schimb,trebuie sa pricepi,ca este mult mai importanta iubirea,ce va uneste,decat o hartie banala,cel putin pentru moment,,clipa unica,,inca nu a sosit!!!Poti accepta asta sau nu!!!Daca raspunsul este negativ,,rupe-te de el si vezi-ti de alt drum!!!Este foarte simplu,personal,nu imi place sa ma imbat cu apa rece,,,daca o fac,macar sa fie cu o gura zdravana ,de alcool!!Ai inteles ce am vrut sa spun aici???
kudika_15804
Postat pe 20 Septembrie 2012 14:42
M-ai ajutat sa inteleg f multe chestii.Iti multumesc. Sper sa mai vb.
Dar inca sunt aiurita, nici eu nu stiu ce mai vreau.Cred ca singura vinovata sunt eu ca nu stiu ce vreau si poate ca arunc vina pe altii. Nici nu stiu ce sa mai zic crede-ma.
Acasa am tot ce-mi doresc , nu pot sa ma plang, parca nici nu as vrea sa plec, nu stiu sunt atat de plangacioasa. Offffff e tare greu.
klenica
Postat pe 20 Septembrie 2012 15:22
De la: klenica, la data 2012-09-20 15:22:24M-ai ajutat sa inteleg f multe chestii.Iti multumesc. Sper sa mai vb.
Dar inca sunt aiurita, nici eu nu stiu ce mai vreau.Cred ca singura vinovata sunt eu ca nu stiu ce vreau si poate ca arunc vina pe altii. Nici nu stiu ce sa mai zic crede-ma.
Acasa am tot ce-mi doresc , nu pot sa ma plang, parca nici nu as vrea sa plec, nu stiu sunt atat de plangacioasa. Offffff e tare greu.



Nu-ti asuma o vina neconfirmata!!!Da,faptul ca te autoinvinovatesti gratuit,este o mare eroare!!!Stii ce anume vrei!!Doresti sa te casatoresti,dar nu ai cu cine,aceasta este cauza prabusirii tale!!!Poti da vina pe iubitul tau,pentru faprul ca lungeste timpul pana la casatorie,nespus de mult,,da,aici este cazul sa intervii major,daca vrei sa ajungi la un rezultat rapid!!!Da sau NU,este foarte simplu!!!Esti plangacioasa? Alta atitudine nepotrivita cu definitia femeii!!! Nu ami fi astfel,nu mai lua medicamente aiurea,ele iti accentueaza starea de nemultumire,spala-te cu apa rece pe fata,revino-ti si taie pisica in doua,ori una,ori cealalta,altfel,suferi fara rost,crede-ma!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Septembrie 2012 15:34
De la: kudika_15804, la data 2012-09-20 15:34:53
De la: klenica, la data 2012-09-20 15:22:24M-ai ajutat sa inteleg f multe chestii.Iti multumesc. Sper sa mai vb.
Dar inca sunt aiurita, nici eu nu stiu ce mai vreau.Cred ca singura vinovata sunt eu ca nu stiu ce vreau si poate ca arunc vina pe altii. Nici nu stiu ce sa mai zic crede-ma.
Acasa am tot ce-mi doresc , nu pot sa ma plang, parca nici nu as vrea sa plec, nu stiu sunt atat de plangacioasa. Offffff e tare greu.



Nu-ti asuma o vina neconfirmata!!!Da,faptul ca te autoinvinovatesti gratuit,este o mare eroare!!!Stii ce anume vrei!!Doresti sa te casatoresti,dar nu ai cu cine,aceasta este cauza prabusirii tale!!!Poti da vina pe iubitul tau,pentru faprul ca lungeste timpul pana la casatorie,nespus de mult,,da,aici este cazul sa intervii major,daca vrei sa ajungi la un rezultat rapid!!!Da sau NU,este foarte simplu!!!Esti plangacioasa? Alta atitudine nepotrivita cu definitia femeii!!! Nu ami fi astfel,nu mai lua medicamente aiurea,ele iti accentueaza starea de nemultumire,spala-te cu apa rece pe fata,revino-ti si taie pisica in doua,ori una,ori cealalta,altfel,suferi fara rost,crede-ma!!!


Pot sa zic ca sunt f stresata si la munca si acasa, de aia am ajuns sa iau pastile la indrumarea unui medic. DA sau NU .....cred ca deja stiu raspunsul
klenica
Postat pe 20 Septembrie 2012 15:44
De la: klenica, la data 2012-09-20 15:44:37[quote name='
Pot sa zic ca sunt f stresata si la munca si acasa, de aia am ajuns sa iau pastile la indrumarea unui medic. DA sau NU .....cred ca deja stiu raspunsul


NU mai lua nicio pastila,relaxeaza-te altfel,aeriseste-te,iesiti in aer liber,asigura-ti o alimentatie revigoranta,,asculta muzica in momentele de agitatie,,sunt cai de relaxare minunate!!!Da,raspunsul este simplu,DA sau NU!!!Trenul opreste in gara ,zilnic,dar nu sta decat cateva minute,si acelea sunt esentiale!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Septembrie 2012 15:54
De la: kudika_15804, la data 2012-09-20 15:54:05
De la: klenica, la data 2012-09-20 15:44:37[quote name='
Pot sa zic ca sunt f stresata si la munca si acasa, de aia am ajuns sa iau pastile la indrumarea unui medic. DA sau NU .....cred ca deja stiu raspunsul


NU mai lua nicio pastila,relaxeaza-te altfel,aeriseste-te,iesiti in aer liber,asigura-ti o alimentatie revigoranta,,asculta muzica in momentele de agitatie,,sunt cai de relaxare minunate!!!Da,raspunsul este simplu,DA sau NU!!!Trenul opreste in gara ,zilnic,dar nu sta decat cateva minute,si acelea sunt esentiale!!!



Am inteles.
klenica
Postat pe 20 Septembrie 2012 16:06
De la: kudika_15804, la data 2012-09-20 15:54:05
De la: klenica, la data 2012-09-20 15:44:37[quote name='
Pot sa zic ca sunt f stresata si la munca si acasa, de aia am ajuns sa iau pastile la indrumarea unui medic. DA sau NU .....cred ca deja stiu raspunsul


NU mai lua nicio pastila,relaxeaza-te altfel,aeriseste-te,iesiti in aer liber,asigura-ti o alimentatie revigoranta,,asculta muzica in momentele de agitatie,,sunt cai de relaxare minunate!!!Da,raspunsul este simplu,DA sau NU!!!Trenul opreste in gara ,zilnic,dar nu sta decat cateva minute,si acelea sunt esentiale!!!


Pot sa-ti zic ca de joi nu am mai discutat cu el, doar prin mesaje, parca suntem 2 tzanci...cred ca niciunul dintre noi nu stie ce vrea.
Nu vreau neaparat o hartie, vreau un om hotarat care stie ce vrea de la viata lui, un om care sa ma implice in viata lui. Traiesc in nesiguranta si urasc asta. Mereu mi-am ordonat lucrurile in viata, mi-a placut sa am o viata ordonata si linistita dar parca acum traiesc in dezordine.
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 12:30
De la: klenica, la data 2012-09-22 12:30:12[quote name='
Pot sa-ti zic ca de joi nu am mai discutat cu el, doar prin mesaje, parca suntem 2 tzanci...cred ca niciunul dintre noi nu stie ce vrea.
Nu vreau neaparat o hartie, vreau un om hotarat care stie ce vrea de la viata lui, un om care sa ma implice in viata lui. Traiesc in nesiguranta si urasc asta. Mereu mi-am ordonat lucrurile in viata, mi-a placut sa am o viata ordonata si linistita dar parca acum traiesc in dezordine.



De ce va aflati in aceasta situatie?Este weekend si ar trebui sa fiti impreuna,sa comunicati,sa va relaxati!!!Ciudata forma de relationare aveti!!!! Nu va aflati la varsta adolescentei si ar trebui sa aveti un altfel de comportament!!!

Draga me,mereu am spus,si imi mentin afirmatia,in momentul in care o femeie nu se mai recunoaste,implineste intr-o relatie,totul este sortit esecului,multumirea interioara,dezvolta acea legatura dintre cei doi!!!Nu stiti,ce anume doriti de la voi!!!Este adevarat,,multe alte persoane,aflate la aceeasi varsta,sunt mai responsabile in lupta zilnica cu viata!!Daca nu va regasiti,nu mai pierdeti timpul,,ce a fost acum o secunda,nu se va repeta,nu va veti mai intalni cu acea traire,,ce doriti sa simtiti maine,incepand de acum,este necesar sa depuneti eforturi pentru obtinerea acelei emotii!!
Nu esti haotica cu organizarea evenimentelor personale,dar ai devenit in relatia cu partenerul tau!!!Suna-l,clarificati lucrurile,,nu va purtati ac doi copii,,,copiii au dragalasenia si inocenta lor,,dar acestea trebuie sa se coaca ,odata cu inaintarea in varsta!!
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 12:50
De la: kudika_15804, la data 2012-09-22 12:50:38
De la: klenica, la data 2012-09-22 12:30:12[quote name='
Pot sa-ti zic ca de joi nu am mai discutat cu el, doar prin mesaje, parca suntem 2 tzanci...cred ca niciunul dintre noi nu stie ce vrea.
Nu vreau neaparat o hartie, vreau un om hotarat care stie ce vrea de la viata lui, un om care sa ma implice in viata lui. Traiesc in nesiguranta si urasc asta. Mereu mi-am ordonat lucrurile in viata, mi-a placut sa am o viata ordonata si linistita dar parca acum traiesc in dezordine.



De ce va aflati in aceasta situatie?Este weekend si ar trebui sa fiti impreuna,sa comunicati,sa va relaxati!!!Ciudata forma de relationare aveti!!!! Nu va aflati la varsta adolescentei si ar trebui sa aveti un altfel de comportament!!!

Draga me,mereu am spus,si imi mentin afirmatia,in momentul in care o femeie nu se mai recunoaste,implineste intr-o relatie,totul este sortit esecului,multumirea interioara,dezvolta acea legatura dintre cei doi!!!Nu stiti,ce anume doriti de la voi!!!Este adevarat,,multe alte persoane,aflate la aceeasi varsta,sunt mai responsabile in lupta zilnica cu viata!!Daca nu va regasiti,nu mai pierdeti timpul,,ce a fost acum o secunda,nu se va repeta,nu va veti mai intalni cu acea traire,,ce doriti sa simtiti maine,incepand de acum,este necesar sa depuneti eforturi pentru obtinerea acelei emotii!!
Nu esti haotica cu organizarea evenimentelor personale,dar ai devenit in relatia cu partenerul tau!!!Suna-l,clarificati lucrurile,,nu va purtati ac doi copii,,,copiii au dragalasenia si inocenta lor,,dar acestea trebuie sa se coaca ,odata cu inaintarea in varsta!!



Dar azi am impresia ca ce clarific maine e la fel. Sunt sigura ca am devenit si eu foarte pretentioasa. Oricum pot sa spun ca noi ne vedeam doar in weekend ptr ca in timpul saptamani..nu stiu nu avem timp sau nu mai stiu ce. I-am spus ca vreau sa ne vedem mai des dar degeaba, eu vb eu aud.
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 12:57
Singuratatea in doi ucide pe dinauntru!
Sfatul meu este sa ai o discutie cu el, astfel incat sa te asiguri ca a inteles corect de ce discuti cu el. Incearca sa ii explici ca tu ai anumite asteptari de la el. Daca se conformeaza, ramai cu el, daca nu, next! Nu vad de ce sa te conformezi doar tu. Compromisuri intr-o relatie mai trebuie facute pentru ca nu suntem la fel, insa nu atatea incat sa iti compromiti toata viata, caci ajungi sa nu te mai recunosti.
Draga mea, daca continui in felul acesta, ai sa ajungi o leguma! Ajungi sa te tratezi la psihiatru, caci dai in angoasa, anxietate, depresie samd. Nu isi are rostul sa te sacrifici pentru un barbat cu un caracter slab, introvertit. O relatie se bazeaza pe multa comunicare. Daca nu comunica cu tine, ce te faci peste cativa ani?
Ghicicummacheama
Postat pe 22 Septembrie 2012 13:13
De la: klenica, la data 2012-09-22 12:57:21[quote name=
Dar azi am impresia ca ce clarific maine e la fel. Sunt sigura ca am devenit si eu foarte pretentioasa. Oricum pot sa spun ca noi ne vedeam doar in weekend ptr ca in timpul saptamani..nu stiu nu avem timp sau nu mai stiu ce. I-am spus ca vreau sa ne vedem mai des dar degeaba, eu vb eu aud.



Nu iti place o astfel de situatie,dar drenezi in ea!!! Sunteti doua firi diferite,,daca timp de atatia ani nu ati reusit sa fiti compatibili,,slabe sanse de acum incolo!!!Parerea mea!!!Vrei mai mult decat iti poate oferi domnia sa!!!Nu iti poate darui sau nu vrea sa depuna mai mult interes,,tu stii cel mai bine cum se prezinta situatia in interiorul relatiei voastre!!Sa insisti ,,nu este o solutie,decat,poate,de moment,dupa care se poate transforma in ceva urat,printr-o reactie nepotrivita,din partea iubitului tau!!Ai incercat sa te duci ,la el,inopinant,fara sa iti anunti vizita??Poate fi o solutie in vederea observarii atitudinii lui,ca urmare a interventiei tale fortate!!
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 13:19
De la: kudika_14322, la data 2012-09-22 13:13:44Singuratatea in doi ucide pe dinauntru!
Sfatul meu este sa ai o discutie cu el, astfel incat sa te asiguri ca a inteles corect de ce discuti cu el. Incearca sa ii explici ca tu ai anumite asteptari de la el. Daca se conformeaza, ramai cu el, daca nu, next! Nu vad de ce sa te conformezi doar tu. Compromisuri intr-o relatie mai trebuie facute pentru ca nu suntem la fel, insa nu atatea incat sa iti compromiti toata viata, caci ajungi sa nu te mai recunosti.
Draga mea, daca continui in felul acesta, ai sa ajungi o leguma! Ajungi sa te tratezi la psihiatru, caci dai in angoasa, anxietate, depresie samd. Nu isi are rostul sa te sacrifici pentru un barbat cu un caracter slab, introvertit. O relatie se bazeaza pe multa comunicare. Daca nu comunica cu tine, ce te faci peste cativa ani?


Pot sa-ti spun ca la inceput nu prea era comunicativ, usor usor am incercat sa-l fac sa inteleaga ca ptr mine conteaza foarte mult comunicarea, in special ca eu sunt o fire sociabila si pot sa comunic cu oricine. Am discutat cu el pe tema aia de care zici tu dar raspunsul lui este "o sa". Dar tu ce crezi in " o sa""? Eu am cerut un sfat de la voi poate ma mai lumineaza cineva ptr ca eu nu mai am raspunsuri. Nu stiu daca fata in fata rezolvam, vorbe sunt multe eu vreau fapte. Credeti-ma ca m-am saturat de vorbe eu vreau si realizari. Poate ca defectul meu este ca sunt mai repezita si vreau totul repede, poate ca am crescut singura la parinti si mi s-a oferit aproape totul. Mi-a fost mereu frica si nu am vrut sa intru in " febra maritisului" cu imi zicea cineva mai devreme. Vreau doar sa ma asez la casa mea, vreau sa am un rost in viata ptr ca acum vad ca muncesc si nu am nicio realizare, parca sunt un robot munca-casa, munca-casa.
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 13:21
De la: klenica, la data 2012-09-22 13:40:47[quote name=
Asa imi pun eu mereu intrebari



Esti sau te simti complexata de ceva anume? Sau ,poate,iti place sa despici firul in patru,mult mai mult decat in mod obisnuit,nu?Numai tu poti hotari asupra viitorului vostru!!! dincolo de caracterul si personalitatea iubitului tau,caracteristicile tale sunt transparente,,este clar faptul ca nu esti multumita,nici de tine,din cauza varstei,pe care o ai,,care nu te avantajeaza,si nici de iubitul tau,o persoana tacuta,neexpansiva,dar cu anumite suferinte ,ce tin de sentimente,din trecutul sau,s-ar putea ca acest aspect,,sa-si fi lasat amprenta asupra lui!!!Stagnand in interogatoriu cu tine insati,,nu vei ajunge la un rezultat pozitiv!!!Sunteti liberul arbitru!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 13:54
De la: kudika_15804, la data 2012-09-22 13:54:42
De la: klenica, la data 2012-09-22 13:40:47[quote name=
Asa imi pun eu mereu intrebari



Esti sau te simti complexata de ceva anume? Sau ,poate,iti place sa despici firul in patru,mult mai mult decat in mod obisnuit,nu?Numai tu poti hotari asupra viitorului vostru!!! dincolo de caracterul si personalitatea iubitului tau,caracteristicile tale sunt transparente,,este clar faptul ca nu esti multumita,nici de tine,din cauza varstei,pe care o ai,,care nu te avantajeaza,si nici de iubitul tau,o persoana tacuta,neexpansiva,dar cu anumite suferinte ,ce tin de sentimente,din trecutul sau,s-ar putea ca acest aspect,,sa-si fi lasat amprenta asupra lui!!!Stagnand in interogatoriu cu tine insati,,nu vei ajunge la un rezultat pozitiv!!!Sunteti liberul arbitru!!!


Mi-a trimis sms si mi-a zis ca vine la mine sa discutam, eu una si parca vreau si parca nu vreau.
Poate ca am pus presiuni asupra lui si el nu s-a simtit bine prinzandu-l la colt
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 13:58
De la: klenica, la data 2012-09-22 13:58:53[quote name='

Mi-a trimis sms si mi-a zis ca vine la mine sa discutam, eu una si parca vreau si parca nu vreau.
Poate ca am pus presiuni asupra lui si el nu s-a simtit bine prinzandu-l la colt



Mi-ai provocat rasul facand astfel de afirmatii!!Pana la urma,,,stii ce anume doresti?? Daca si-a exprimat dorinta de a va vedea si discuta,de ce te opui la ceva ,ce ti-ai dorit,,,limpezirea gandurilor si transpunerea in fapte!!!Lasa-l sa vina la tine si incercati sa incheiati aceasta perioada tulbure,din viata voastra,daca va iubiti!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 14:04
De la: kudika_15804, la data 2012-09-22 14:04:51
De la: klenica, la data 2012-09-22 13:58:53[quote name='

Mi-a trimis sms si mi-a zis ca vine la mine sa discutam, eu una si parca vreau si parca nu vreau.
Poate ca am pus presiuni asupra lui si el nu s-a simtit bine prinzandu-l la colt



Mi-ai provocat rasul facand astfel de afirmatii!!Pana la urma,,,stii ce anume doresti?? Daca si-a exprimat dorinta de a va vedea si discuta,de ce te opui la ceva ,ce ti-ai dorit,,,limpezirea gandurilor si transpunerea in fapte!!!Lasa-l sa vina la tine si incercati sa incheiati aceasta perioada tulbure,din viata voastra,daca va iubiti!!!


Ma bucur ca te-am amuzat.
Crede-ma ca daca vine sunt confuza, nu stiu de unde sa incep si unde sa termin. Mi-e ca iar vb eu si el se uita la mine si imi zambeste, iar eu ma enervez ca-mi zambeste in loc sa-mi vorbesca.
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 14:08
De la: klenica, la data 2012-09-22 14:08:26[quote name=
Ma bucur ca te-am amuzat.
Crede-ma ca daca vine sunt confuza, nu stiu de unde sa incep si unde sa termin. Mi-e ca iar vb eu si el se uita la mine si imi zambeste, iar eu ma enervez ca-mi zambeste in loc sa-mi vorbesca.



Intrucat el a fost initiatorul vizitel,acorda-i inceputul discutiei,tie revenindu-ti sarcina sa -l asculti!!!Si,din cand in cand,adu-i aminte sa nu mai zambeasca atunci cand se discuta la modul cat mai serios!!Poti trata viata zambind,dar nu trebuie sa o iei in ras,caci nu suporta bataia de joc!!!Esti confuza?Gresit!!!Bea o cafea si ai sa te limpezesti!!!Orice poveste are introducere,continut si sfarsit,,voi va aflati putin mai departe de inceputul povestii voastre!!
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 14:14
Nu sunt optimista deloc
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 14:38
De la: klenica, la data 2012-09-22 14:38:42Nu sunt optimista deloc


Eu sunt!!!! Cu optimismul ,,te nasti si ti-l prelucrezi, asa cum doresti,de-alungul vietii!!Nu esti pesimista,caci daca ai fi fost astfel,,clarificai d mult timp problemele,,esti,doar nestapana pe tine si pe calitatile tale,depinzi de iubitul tau,in fiecare clipa,pentru ca te iubeste,chiar si atunci cand vorbesti si el zambeste,in semn de acceptare a situatiei!!Ce inaltime ai?????
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 14:47
De la: kudika_15804, la data 2012-09-22 14:47:11
De la: klenica, la data 2012-09-22 14:38:42Nu sunt optimista deloc


Eu sunt!!!! Cu optimismul ,,te nasti si ti-l prelucrezi, asa cum doresti,de-alungul vietii!!Nu esti pesimista,caci daca ai fi fost astfel,,clarificai d mult timp problemele,,esti,doar nestapana pe tine si pe calitatile tale,depinzi de iubitul tau,in fiecare clipa,pentru ca te iubeste,chiar si atunci cand vorbesti si el zambeste,in semn de acceptare a situatiei!!Ce inaltime ai?????


1,65
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 15:48
De la: klenica, la data 2012-09-22 15:48:34[quote name=

1,65


Hm,nu esti o persoana inalta,deci nu ai predispozitia de a sta cocosata ,incovoiata!!!!!In acest caz,si fiind femeie,este imperios necesar sa-ti corijezi starea de spirit,invers proportional cu inaltimea avuta,adica,,sa-ti impui o doza de optimism uriasa,,,draga mea,orice problema ivita in viata ta,poate fi solutionata ,daca iti insusesti o atitudine optimista,pozitiva,nu folosesc nimanui,,pesimismul,lipsa de initiativa si regresul emotional,cu atat mai putin tie,cea aflata in ceata intrebarilor!!Verticalitatea gandirii unei femei,nu consta in punerea intrebarilor,ci in aflarea raspunsurilor dorite,chair si atunci cand totul este impotriva ei!!!!!O femeie indoita ,dar nu doborata,,iti spune aceste cuvinte din toata inima!! O zi placuta ,in pacea inimii!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 16:07
Ai un ingeras, este foarte atent cu tine ,deoarece nu are munca.Ca sa nu-i ranesti in ghilimele sentimentele face ce spui ori ce vrei si i-ti spune ce vrei sa auzi.In 25 de ani de casnicie ,a stat pe bara si fostul meu, sase luni.I-mi lasa bilet sa-i las si lui cateva tigari dimineata.Cand plecam la serv. ,dormea, logic la 5 dim. Cand ma intorceam il gaseam in fata televizorului.I-l intrebam ;n-ai gasit si tu nimic?iar el senin raspundea;nu , nu vezi ca nu se gaseste de munca?eu, a dracului ii ziceam;pai daca te muti din canapea in fotoliu ,si din fotoliu in canapea nu vei gasi de munca, pleaca, intereseaza-te, fa ceva.Asa si tu, i-l tolerezi, ptr. ca il iubesti.Va deveni un barbat care va trebui impins de la spate.Se complace in situatia data si doamne ajuta!
kudika467548
Postat pe 22 Septembrie 2012 17:08
Eu aveam si trei copii pe atunci si daca le lasam o paine , el manca jumatate iar cealalta jumatate trebuia s-o imparta copii.Parerea mea, lasa-l iubita, nu merita, esti tanara, viata merge inainte, e ca si cum un intretinut.I-ti doresc noroc si numai bine!
kudika467548
Postat pe 22 Septembrie 2012 17:12
De la: kudika467548, la data 2012-09-22 17:08:13 Ai un ingeras, este foarte atent cu tine ,deoarece nu are munca.Ca sa nu-i ranesti in ghilimele sentimentele face ce spui ori ce vrei si i-ti spune ce vrei sa auzi.In 25 de ani de casnicie ,a stat pe bara si fostul meu, sase luni.I-mi lasa bilet sa-i las si lui cateva tigari dimineata.Cand plecam la serv. ,dormea, logic la 5 dim. Cand ma intorceam il gaseam in fata televizorului.I-l intrebam ;n-ai gasit si tu nimic?iar el senin raspundea;nu , nu vezi ca nu se gaseste de munca?eu, a dracului ii ziceam;pai daca te muti din canapea in fotoliu ,si din fotoliu in canapea nu vei gasi de munca, pleaca, intereseaza-te, fa ceva.Asa si tu, i-l tolerezi, ptr. ca il iubesti.Va deveni un barbat care va trebui impins de la spate.Se complace in situatia data si doamne ajuta!


De asta nici nu putem sa ne casatorim deocamdata pana nu isi gaseste un loc de munca, dar sincera sa fiu nici eu nu pot sa muncesc singura intr-o familie. Dar chestia curioasa e dece nu-l sustine familia, parintii lui oare se complac cu ideea? Habar n-am. Am stat si eu un an bara ptr ca mi-am dat demisia de la un loc de munca dar pot sa zic ca parintii mei m-au sustinut si au incercat sa ma ajute in cautarea unui nou loc de munca, oricum tot singura mi-am gasit.
klenica
Postat pe 22 Septembrie 2012 18:37
De la: klenica, la data 2012-09-22 18:37:21[quote name='
De asta nici nu putem sa ne casatorim deocamdata pana nu isi gaseste un loc de munca, dar sincera sa fiu nici eu nu pot sa muncesc singura intr-o familie. Dar chestia curioasa e dece nu-l sustine familia, parintii lui oare se complac cu ideea? Habar n-am. Am stat si eu un an bara ptr ca mi-am dat demisia de la un loc de munca dar pot sa zic ca parintii mei m-au sustinut si au incercat sa ma ajute in cautarea unui nou loc de munca, oricum tot singura mi-am gasit.



Parintii ii cunosc situatia privind locul de munca??Sau,poate il sustin financiar,motiv ce justifica lipsa de interes pentru un job!!!Ar trbui sa cunosti aceste amanunte,,doar aveti suficient timp de relatie!!!Oricum ar fi,,iubitul tau trebuie sa-si gaseasca un loc de munca,chiar daca nu este foarte bine remunerata!!Nu,nu trebuie sa fii singura sustinatoare ,din punct de vedere financiar, a familiei,,parteneriatul conjugal implica existenta a doua persoane!!!Si apoi,fiecare familie are regulile ei de functionare,,ceea ce este in familia ta,nu este obligatoriu,,sa se manifeste si in familia iubitului tau,,poate este sau nu,,indiferenta fata de preocuparile partenerului tau,,ar trebui sa stii astfel de amanunte!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2012 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
NU E SUBIECT DE MODA... 5 De la: mkdisk 17 Decembrie 2008 14:15
Rugaminte catre toate cititoarele ! 1 De la: simoniq 22 Ianuarie 2010 14:43
mofturi 74 De la: fresh_minty 9 Iunie 2013 23:26
fete plinute vs fete slabute:D 166 De la: lil_mariuk 27 Septembrie 2014 08:19