Setari Cookie-uri

De ce ti-e frica nu scapi !

Nici nu stiu cum sa incep si cu ce sa incep ca am multe de spus...la inceputul anului ,mai exact in aprilie am iesit cu un tip ,incalcandu-mi unul dintre principii si anume ca sa nu ies niciodata cu persoane cu care imi fac altii cunostint ,dar pt ca era o prietena buna de a mea am zis de ce nu ,macar sa vad cum e . relatia nu a durat la nceputul lui inunie ne-am despartit a era clar faptul ca nu ne dorim aceleasi lucruri de la o relatie . Pe 17 iulie un prieten de al lui cu care nu ma vazusem decat o data inainte mi-a zis cama place f tare dar ca nu a putut face nimic pt ca eu eram cu respectivul . am fost prieteni pt aproximativ o luna el imi confesa f multe lucruri legate de viata si familia lui.Imi facuse si anumite dezvaluiri despre relatia anterioara ca acea fata lasase urme adanci . Dupa aceasta luna am decis sa ne intalnim pt ca aveam multe puncte comune si ne intelegeam f bine desi e eram putin inspaimantata ,pot spune si nu cred ca exagerez, pt ca dupa cum le-am povestit si prietenilor mei imi era teama ca acea fata sa nu se intoarca in viata lui iar eu sa fiu "aruncata" . teama aceasta nu a dispart ,dar nu pot spune ca a fost intretinuta de aciunile lui ,era f dragut cu mine ,desi unele lucruri ii tradau ranile ,dar tot timpul asta m-am incapatanat sa incerc sa-l vindec insa fara succes pt ca pana la urma teama mea a prins viata si a reaparut acea fara in viata lui ,iar eu incepusem sa tin la el si a fost foarte dureros si este foarte dureros . Sper sa nu treceti niciodata prin ceea ce trec eu . (scuze pt postul prea lung)
AnnieG
Postat pe 1 Octombrie 2012 18:02
De la: AnnieG, la data 2012-10-01 18:02:05Nici nu stiu cum sa incep si cu ce sa incep ca am multe de spus...la inceputul anului ,mai exact in aprilie am iesit cu un tip ,incalcandu-mi unul dintre principii si anume ca sa nu ies niciodata cu persoane cu care imi fac altii cunostint ,dar pt ca era o prietena buna de a mea am zis de ce nu ,macar sa vad cum e . relatia nu a durat la nceputul lui inunie ne-am despartit a era clar faptul ca nu ne dorim aceleasi lucruri de la o relatie . Pe 17 iulie un prieten de al lui cu care nu ma vazusem decat o data inainte mi-a zis cama place f tare dar ca nu a putut face nimic pt ca eu eram cu respectivul . am fost prieteni pt aproximativ o luna el imi confesa f multe lucruri legate de viata si familia lui.Imi facuse si anumite dezvaluiri despre relatia anterioara ca acea fata lasase urme adanci . Dupa aceasta luna am decis sa ne intalnim pt ca aveam multe puncte comune si ne intelegeam f bine desi e eram putin inspaimantata ,pot spune si nu cred ca exagerez, pt ca dupa cum le-am povestit si prietenilor mei imi era teama ca acea fata sa nu se intoarca in viata lui iar eu sa fiu "aruncata" . teama aceasta nu a dispart ,dar nu pot spune ca a fost intretinuta de aciunile lui ,era f dragut cu mine ,desi unele lucruri ii tradau ranile ,dar tot timpul asta m-am incapatanat sa incerc sa-l vindec insa fara succes pt ca pana la urma teama mea a prins viata si a reaparut acea fara in viata lui ,iar eu incepusem sa tin la el si a fost foarte dureros si este foarte dureros . Sper sa nu treceti niciodata prin ceea ce trec eu . (scuze pt postul prea lung)




Of,,de ce iti este frica,,nu ai sa scapi niciodata si nici nu ai scapat!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Octombrie 2012 18:09

pai daca ti-a zis ca-i place de tine, ce mai! nu mai scapi! sa fi pregatita!
picard-jean-luc
Postat pe 1 Octombrie 2012 18:12
din pacate se intampla multe lucruri deastea, trebuie sa afli ce isi doreste celalalt de la tine, de la voi... stiai ca sufera mult dupa ea, nu te-a mintit. povestea ta e trista, dar sunt convinsa ca vei fi bine
kudi10
Postat pe 4 Octombrie 2012 14:54
Pentru mine a fost prima data si sper ca am invatat suficiente ca sa nu mai las sa mi se intample a doua oara . Da ... stiu ca oarecum nu m-a mintit pentru ca a fost sincer cu mine de la inceput si a spus ca fosta i-a lasat urme adanci ,dar el a fost cel cu initiativa relatiei si prin lucrul asta spun ca m-a mintit a dat de inteles ca e pregatit penru o noua relatie si apoi a renuntat si s-a intors la fata aceea. Poate m-am aruncat eu cu inima-nainte si am lasat creierul in urma . Multumesc mult de tot si sper sa se intample cat mai curand !:)
AnnieG
Postat pe 4 Octombrie 2012 22:41
De la: AnnieG, la data 2012-10-04 22:41:02Pentru mine a fost prima data si sper ca am invatat suficiente ca sa nu mai las sa mi se intample a doua oara . Da ... stiu ca oarecum nu m-a mintit pentru ca a fost sincer cu mine de la inceput si a spus ca fosta i-a lasat urme adanci ,dar el a fost cel cu initiativa relatiei si prin lucrul asta spun ca m-a mintit a dat de inteles ca e pregatit penru o noua relatie si apoi a renuntat si s-a intors la fata aceea. Poate m-am aruncat eu cu inima-nainte si am lasat creierul in urma . Multumesc mult de tot si sper sa se intample cat mai curand !:)
- pt y89 ( e prima mea postare si nu prea stiu sa umblu pe aici )
AnnieG
Postat pe 4 Octombrie 2012 22:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RELATII LA DISTANTA!!??!! 74 De la: susu 1 Iunie 2013 14:51
Is this love? 6 De la: azumi17 5 Mai 2010 14:49
tine legatura cu fosta! :0 13 De la: oana_petronia1 22 Mai 2013 00:22
complicat 10 De la: geanina1309 3 Octombrie 2009 16:35
Dragoste si datorie 10 De la: kudika052764 26 August 2009 16:32