Setari Cookie-uri

Cand o femeie nu simte atractie(probabil fizica)pentru tine,nu vede nici altceva bun(calitati)chiar daca poate ai.

1.Cand o femeie nu simte atractie(probabil fizica)pentru tine,nu vede nici altceva bun(calitati)chiar daca poate ai.


Am nevoie sa ma clarific in aceasta problema,si poate ma ajutati voi.Multumesc.

Se pare ca nu sunt un tip chiar respingator dpdv fizic,din moment ce vreo 3 tipe,pe rand,m-au abordat,chiar si atunci cand nu eu am parut interesat de ele.Se pare ca le-am parut interesant.
Mi s-a parut ciudat ca toate trei,dupa cateva minute de conversatie cu mine au plecat asa cum au si venit.Cand am incercat sa le mai surprind privirea dupa aceasta conversatie,niciuna nu parea interesata...
Spuneti-mi ce credeti,mie mi se pare ca nu transmit ceva ce le intereseaza.

Ce inseamna sa transmiti masculinitate(atitudine)?Mie mi se pare ca aceasta masculinitate nu imi lipseste.Totusi masculinitatea(atitudinea) se poate confunda cu "baiat frumos"si eu exact asta nu sunt?Iar ele au vrut sa isi confirme ca "degeaba am atitudine daca nu sunt fat frumos"?
babouin
Postat pe 7 Octombrie 2012 13:15
De la: babouin, la data 2012-10-07 13:15:251.Cand o femeie nu simte atractie(probabil fizica)pentru tine,nu vede nici altceva bun(calitati)chiar daca poate ai.


Am nevoie sa ma clarific in aceasta problema,si poate ma ajutati voi.Multumesc.

Se pare ca nu sunt un tip chiar respingator dpdv fizic,din moment ce vreo 3 tipe,pe rand,m-au abordat,chiar si atunci cand nu eu am parut interesat de ele.Se pare ca le-am parut interesant.
Mi s-a parut ciudat ca toate trei,dupa cateva minute de conversatie cu mine au plecat asa cum au si venit.Cand am incercat sa le mai surprind privirea dupa aceasta conversatie,niciuna nu parea interesata...
Spuneti-mi ce credeti,mie mi se pare ca nu transmit ceva ce le intereseaza.

Ce inseamna sa transmiti masculinitate(atitudine)?Mie mi se pare ca aceasta masculinitate nu imi lipseste.Totusi masculinitatea(atitudinea) se poate confunda cu "baiat frumos"si eu exact asta nu sunt?Iar ele au vrut sa isi confirme ca "degeaba am atitudine daca nu sunt fat frumos"?



Masculinitatea se explica hormonal,pe cand,,atitudinea tine de prezenta fizica si psihica,nivel de conversatie ,limbaj si vocabular,cat si de expresie !!!Acum,,depinde si de tipul de femei,care te-au abordat,de interesul mascat avut fata de tine!!!Poate nu prezentai acel avantaj ravnit,dorit!!!Este adevarat,majoritatea femeilor moderne sunt preocupate de aspectul fizic excelent,in ceea ce priveste abordarea barbatilor,dupa care trec la "palparea" situatiei financiare,dar vin si iti spun ca nu toate femeile sunt astfel!!Masculinitatea nu tine de frumusetea fizica,decat,poate,ca un aspect fizic exterior,degeaba esti un barbat frumos,daca in rest,,iti lipseste totul!!!Caracterul de "interesant" in ce anume a constat???? Daca consideri ca esti urat,,nu poti face altceva ,decat sa-ti cauti o femeie urata,caci una frumoasa ,,nu se va uita la tine,nici macar la nivel de conversatie,,asa este lumea,,asa gandesc multe tinere !!! Fructifica calitatile,pe care le detii!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Octombrie 2012 13:30
Parerea mea eate : depinde de ceea ce le-ai raspuns tu cand te-au abordat ele. Daca ,,te-ai dat la ele'' din prima clipa, le-ai aratat ca esti disponibil , asta inseamna pt.ele :,,ah, inca unul singur si disperat''. Daca ai incercat sa pari un tip super inteligent, asta le-a speriat iarasi (daca erau genul pitipoance). Sfatul meu este , la prima impresie, sa arati ca esti un barbat spiritual, glumet. Asta nu supara pe nimeni, fetelor le plac barbatii cu simtul umorului.
GHEISA_
Postat pe 7 Octombrie 2012 13:54
GHEISA

Nu m-am dat la nici una din ele.Nici inainte de a fi abordat,nici dupa.Conversatia a fost zice eu una normala.
"Interesant" ziceam eu ca am fost in sensul in care "m-am facut remarcat" prin spirit de gluma,poate prin felul meu inabordabil.

Ideea de "superinteligent" nu imi convine,pt ca nu ma consider a avea vreun complex de inferioritate sau superioritate.
Cele care m-au abordat nu sunt pitzipoance.Dupa ce am discutat cu ele,am vz k sunt mature totusi.
Au existat si vreo cateva chiar frumoase,pe care cu adevarat le-am simtit departe de mine,dar nici nu am avut iluzii sa le abordez.
Tipele astea de care vorbesc eu sunt normale,nu iesite din comun.

E posibil,de exemplu,ca una sau mai multe din ele sa aiba ele insele vreun complex de inferioritate si sa nu ma placa?


Poi cum naiba se explica masculinitatea hormonal??Eu altceva simt...Poi sa va spun punctul meu de vedere:
Cand o femeie exista in preajma mea,deci prezenta fizica,poate sa fie si atragatoare fizic(mi s-a intamplat sa vad k e frumoasa dar nu ma impresiona in vreun fel)imi dau seama dupa faptul k ma excit sau nu.Dar NIVELUL MEU DE EXCITARE se intampla atunci cand EA SIMTE CEVA PENTRU MINE.Deci,raspunsul e k eu reactionez la atractia pe care o are ea pentru mine si nu eu pentru ea,intelegeti acest lucru?
Mi s-a intamplat sa ma excite femei si la telefon doar din vocea pe care o auzeam.Instinctul meu asta imi spune cand unei femei ii place ceva la mine,si nu mie la ea.
Deci,masculinitatea mea cum o dectectez in cazul asta?Adica cum stiu k eu tramsmit hormonal sau nu?La mine e ceva mai mult decat fizic,dar se pare ca la femei e doar intr-un sens-DOAR FIZIC.
babouin
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:30
Tu esti in poza?
Armain
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:37
Trebuie sa existe alchimia intre doua persoane...de cele mai multe ori spunem ca ne-am indragostit de o voce la telefon, alteori de o singura privire....totul tine de alchimie, ea face ca doi oameni sa se simta atrasi unul de celalat, fara un motiv anume.
Tu inca nu ai intalnit femeia care sa-ti opreasca respiratia, sa te faca sa simti furnicaturi de-a lungul intregului corp....si sa ai o stare pe care nu ai mai avut-o pana acum.
rondina
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:40
Daca nu sunt prea indiscreta....cum ti-ai trait viata pana la 41 de ani? Ai fost burlac sau nu?
Ai fost libertin sau nu ?
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:44
De la: rondina, la data 2012-10-07 16:40:40Tu inca nu ai intalnit femeia care sa-ti opreasca respiratia, sa te faca sa simti furnicaturi de-a lungul intregului corp....si sa ai o stare pe care nu ai mai avut-o pana acum.

Tu ai intalnit-o?
Armain
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:47
De la: Armain, la data 2012-10-07 16:37:11Tu esti in poza?

Ce te intereseaza?! Te-a izbit scava coup de foudre?!
rondina
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:53
De la: babouin, la data 2012-10-07 16:30:10
Nu m-am dat la nici una din ele.Nici inainte de a fi abordat,nici dupa.Conversatia a fost zice eu una normala.
"Interesant" ziceam eu ca am fost in sensul in care "m-am facut remarcat" prin spirit de gluma,poate prin felul meu inabordabil.

Ideea de "superinteligent" nu imi convine,pt ca nu ma consider a avea vreun complex de inferioritate sau superioritate.
Cele care m-au abordat nu sunt pitzipoance.Dupa ce am discutat cu ele,am vz k sunt mature totusi.
Au existat si vreo cateva chiar frumoase,pe care cu adevarat le-am simtit departe de mine,dar nici nu am avut iluzii sa le abordez.
Tipele astea de care vorbesc eu sunt normale,nu iesite din comun.

E posibil,de exemplu,ca una sau mai multe din ele sa aiba ele insele vreun complex de inferioritate si sa nu ma placa?


Poi cum naiba se explica masculinitatea hormonal??Eu altceva simt...Poi sa va spun punctul meu de vedere:
Cand o femeie exista in preajma mea,deci prezenta fizica,poate sa fie si atragatoare fizic(mi s-a intamplat sa vad k e frumoasa dar nu ma impresiona in vreun fel)imi dau seama dupa faptul k ma excit sau nu.Dar NIVELUL MEU DE EXCITARE se intampla atunci cand EA SIMTE CEVA PENTRU MINE.Deci,raspunsul e k eu reactionez la atractia pe care o are ea pentru mine si nu eu pentru ea,intelegeti acest lucru?
Mi s-a intamplat sa ma excite femei si la telefon doar din vocea pe care o auzeam.Instinctul meu asta imi spune cand unei femei ii place ceva la mine,si nu mie la ea.
Deci,masculinitatea mea cum o dectectez in cazul asta?Adica cum stiu k eu tramsmit hormonal sau nu?La mine e ceva mai mult decat fizic,dar se pare ca la femei e doar intr-un sens-DOAR FIZIC.



Da,este posibil sa nu te fi placut niciuna dintre acele femei,cu care ai discutat!!!
Masculinitatea exista in fiecare barbat,in doze personalizate,nu este ceva dobandit ulterior!!!Excitarea tine de atractie,de empatia,care se poate naste instantaneu,,sunt canale de simpatizare autonome,independente de dorintele omului.De ce placerea trebuie sa existe,mai intai,din partea doamnei de interes,,ar trebui,in mod normal,sa fie reciproca si simultana,ca sa se poata materializa ceva romantios!!!Observ ca ai instincte unidirectionale,dar indirecte,,dinspre femeie,spre tine!!!Probabil,,astepti sa fii adulat,placut,admirat,si de-abia,dupa aceea,ti se ridica nivelul hormonal!!! Normal,atractia,dorinta,apar in acelasi timp!!!Imi pari un egoist,,astepti sa ti se ofere,dupa care,,te gandesti daca poti darui sau nu!!!Nu ai nicio problema fizica sau psihica,esti doar dependent de reactiile pozitive ale femeilor,cu care intri in contact!!!Daca acestea exista,,se declanseaza mecanismul masculinitatii,altfel,,nu!!!In ceea ce priveste femeile,la acestea,feminitatea este concentrata in cele doua niveluri de manifestare,fizic si mental!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:54
Pt cea care m-a intrebat ce am facut pana la varsta de 41...

Marea parte a timpului burlac am fost.Se pare ca m-am nascut cu mai multe limitari(locuiesc la tara,o profesie nu foarte banoasa,deci nu pozitie sociala,nu statut...familie modesta)
si asa ca am cam fost evitat de femei.Am simtit pe pielea mea asta tot timpul.Stiti si voi deja...femeile de la tara vizeaza orasul...Am realizat k m-am nascut prea jos social,iar eu am vrut sa depasesc acest nivel social doar prin forte proprii.Nu am reusit.Exista multe motive pt care nu am reusit...Extrem de putine ar fi din cauza mea,atat timp cat nu prea am ce sa imi reprosez...Nu vreau sa le expun aici pt ca nu vreau sa declansez sentimente de compasiune cuiva...Ideea e ca m-am plimbat(locuit) ceva prin lume(tari europene,Emirate,SUA,Anglia).Femeile romance sunt altfel decat cele din alte tari...Conditia mi-am depasit-o dar nu in sensul in care sa am un apartament la oras...Sper k in mare parte am explicat ce era nevoie...
babouin
Postat pe 7 Octombrie 2012 17:33
De la: rondina, la data 2012-10-07 16:53:27
De la: Armain, la data 2012-10-07 16:37:11Tu esti in poza?

Ce te intereseaza?! Te-a izbit scava coup de foudre?!

De ce nu spui cine e femeia aia care iti da furnicaturi, mai bine?
Armain
Postat pe 7 Octombrie 2012 17:48
De la: babouin, la data 2012-10-07 17:33:34Pt cea care m-a intrebat ce am facut pana la varsta de 41...

Marea parte a timpului burlac am fost.Se pare ca m-am nascut cu mai multe limitari(locuiesc la tara,o profesie nu foarte banoasa,deci nu pozitie sociala,nu statut...familie modesta)
si asa ca am cam fost evitat de femei.Am simtit pe pielea mea asta tot timpul.Stiti si voi deja...femeile de la tara vizeaza orasul...Am realizat k m-am nascut prea jos social,iar eu am vrut sa depasesc acest nivel social doar prin forte proprii.Nu am reusit.Exista multe motive pt care nu am reusit...Extrem de putine ar fi din cauza mea,atat timp cat nu prea am ce sa imi reprosez...Nu vreau sa le expun aici pt ca nu vreau sa declansez sentimente de compasiune cuiva...Ideea e ca m-am plimbat(locuit) ceva prin lume(tari europene,Emirate,SUA,Anglia).Femeile romance sunt altfel decat cele din alte tari...Conditia mi-am depasit-o dar nu in sensul in care sa am un apartament la oras...Sper k in mare parte am explicat ce era nevoie...

Femeile sunt prin definitie pline de frustrari si de complexe, daca te-au simtit ca esti mai frustrat si mai complexat decat ele, au fugit mancand pamantul.
Poti sa fi urat, prost si sarac, dar daca esti sigur pe tine, mandru si fudul, esti ok.
Armain
Postat pe 7 Octombrie 2012 17:52
De la: Armain, la data 2012-10-07 17:48:47
De la: rondina, la data 2012-10-07 16:53:27
De la: Armain, la data 2012-10-07 16:37:11Tu esti in poza?

Ce te intereseaza?! Te-a izbit scava coup de foudre?!

De ce nu spui cine e femeia aia care iti da furnicaturi, mai bine?

Am vrut sa te evit, dar tu nu intelegi subtilitatile..."e grele astea" pentru tine! Astfel de senzatii am starnit eu barbatilor si nu femeilor...nu am avut niciodata aceasta "chemare" sub nici o forma a ei si nici curiozitati de genul! Ma simt fericita, iubita fiind de un barbat !
rondina
Postat pe 7 Octombrie 2012 17:56
De la: rondina, la data 2012-10-07 17:56:20
De la: Armain, la data 2012-10-07 17:48:47
De la: rondina, la data 2012-10-07 16:53:27
De la: Armain, la data 2012-10-07 16:37:11Tu esti in poza?

Ce te intereseaza?! Te-a izbit scava coup de foudre?!

De ce nu spui cine e femeia aia care iti da furnicaturi, mai bine?

Am vrut sa te evit, dar tu nu intelegi subtilitatile..."e grele astea" pentru tine! Astfel de senzatii am starnit eu barbatilor si nu femeilor...nu am avut niciodata aceasta "chemare" sub nici o forma a ei si nici curiozitati de genul! Ma simt fericita, iubita fiind de un barbat !
Qui s'excuse s'accuse!
Armain
Postat pe 7 Octombrie 2012 18:00
De la: babouin, la data 2012-10-07 17:33:34Pt cea care m-a intrebat ce am facut pana la varsta de 41...

Marea parte a timpului burlac am fost.Se pare ca m-am nascut cu mai multe limitari(locuiesc la tara,o profesie nu foarte banoasa,deci nu pozitie sociala,nu statut...familie modesta)
si asa ca am cam fost evitat de femei.Am simtit pe pielea mea asta tot timpul.Stiti si voi deja...femeile de la tara vizeaza orasul...Am realizat k m-am nascut prea jos social,iar eu am vrut sa depasesc acest nivel social doar prin forte proprii.Nu am reusit.Exista multe motive pt care nu am reusit...Extrem de putine ar fi din cauza mea,atat timp cat nu prea am ce sa imi reprosez...Nu vreau sa le expun aici pt ca nu vreau sa declansez sentimente de compasiune cuiva...Ideea e ca m-am plimbat(locuit) ceva prin lume(tari europene,Emirate,SUA,Anglia).Femeile romance sunt altfel decat cele din alte tari...Conditia mi-am depasit-o dar nu in sensul in care sa am un apartament la oras...Sper k in mare parte am explicat ce era nevoie...



Poate ca ai alocat prea mult timp calatoriilor,indiferent de interesul avut,si nu ai mai avut timp si rabdare pentru a cunoaste femei,suficient de bine incat sa te manifesti altfel,sa simti altceva,cu cineva!!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Octombrie 2012 18:04
De la: Armain, la data 2012-10-07 18:00:37
De la: rondina, la data 2012-10-07 17:56:20
De la: Armain, la data 2012-10-07 17:48:47
De la: rondina, la data 2012-10-07 16:53:27
De la: Armain, la data 2012-10-07 16:37:11Tu esti in poza?

Ce te intereseaza?! Te-a izbit scava coup de foudre?!

De ce nu spui cine e femeia aia care iti da furnicaturi, mai bine?

Am vrut sa te evit, dar tu nu intelegi subtilitatile..."e grele astea" pentru tine! Astfel de senzatii am starnit eu barbatilor si nu femeilor...nu am avut niciodata aceasta "chemare" sub nici o forma a ei si nici curiozitati de genul! Ma simt fericita, iubita fiind de un barbat !
Qui s'excuse s'accuse!


Mais,pardon,monsieur!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Octombrie 2012 18:06
De la: Armain, la data 2012-10-07 18:00:37
De la: rondina, la data 2012-10-07 17:56:20
De la: Armain, la data 2012-10-07 17:48:47
De la: rondina, la data 2012-10-07 16:53:27
De la: Armain, la data 2012-10-07 16:37:11Tu esti in poza?

Ce te intereseaza?! Te-a izbit scava coup de foudre?!

De ce nu spui cine e femeia aia care iti da furnicaturi, mai bine?

Am vrut sa te evit, dar tu nu intelegi subtilitatile..."e grele astea" pentru tine! Astfel de senzatii am starnit eu barbatilor si nu femeilor...nu am avut niciodata aceasta "chemare" sub nici o forma a ei si nici curiozitati de genul! Ma simt fericita, iubita fiind de un barbat !
Qui s'excuse s'accuse!

Iar daca nu-ti raspundeam la intrebarea pusa de 2 ori...ziceai ca si tacerea este un raspuns! Mda....
rondina
Postat pe 7 Octombrie 2012 18:06
De la: babouin, la data 2012-10-07 17:33:34Pt cea care m-a intrebat ce am facut pana la varsta de 41...

Marea parte a timpului burlac am fost.Se pare ca m-am nascut cu mai multe limitari(locuiesc la tara,o profesie nu foarte banoasa,deci nu pozitie sociala,nu statut...familie modesta)
si asa ca am cam fost evitat de femei.Am simtit pe pielea mea asta tot timpul.Stiti si voi deja...femeile de la tara vizeaza orasul...Am realizat k m-am nascut prea jos social,iar eu am vrut sa depasesc acest nivel social doar prin forte proprii.Nu am reusit.Exista multe motive pt care nu am reusit...Extrem de putine ar fi din cauza mea,atat timp cat nu prea am ce sa imi reprosez...Nu vreau sa le expun aici pt ca nu vreau sa declansez sentimente de compasiune cuiva...Ideea e ca m-am plimbat(locuit) ceva prin lume(tari europene,Emirate,SUA,Anglia).Femeile romance sunt altfel decat cele din alte tari...Conditia mi-am depasit-o dar nu in sensul in care sa am un apartament la oras...Sper k in mare parte am explicat ce era nevoie...


O problema foarte mare este ca te subapreciezi.
Nu cu totii avem un statut, o pozitie sociala peste medie. Mai degraba avem un trai decent.
Daca te citesc bine, prin felul in care te descrii si prezinti situatia, este ca ai vrut sa te afirmi intr-un oarecare mod si nu ai reusit, motiv pentru care esti frustrat si te desconsideri.
Ai avea nevoie de un ajutor de nadejde, o jumatate de ta, dar nici nu accepti. Inconstient nu accepti. De ce? Pentru ca esti orgolios, egoist, dar pe de alta parte nici nu esti in stare sa te afirmi, sa iesi din tipare.
O femeie simte cand frustrarea "urla" dintr-un barbat. Iar daca a simtit-o, fuge ca dracu de tamaie, chiar si daca fizic arata bine. De ce? Pentru ca nu se simte in siguranta langa el.
Femeia, nu se va casatori cu familia ta, asa cum nici tu daca vrei sa te insori. Deci nu vad un motiv pentru care iti descrii familia aici.
Doua jumatati trebuie sa se completeze reciproc. Daca am fi la fel, ce ne-am face?
Problema ta e ca esti foarte frustrat, egoist, negativist, pesimist. Mai degraba vezi jumatatea goala a paharului, decat aceea plina.

Cam asta e concluzia pe care am tras-o eu. Bineinteles, s-ar putea sa ma insel, pentru ca nu te cunosc mai mult decat cum te-ai descris.
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Octombrie 2012 20:54
Daca tu crezi ca eu vreau sa te provoc, te inseli!
Eu imi dau cu parerea, pentru ca ai cerut pareri...de asta ai deschis topicul.
Tot ceea ce se scrie pe aici, sunt chestii subiective.
Dupa cum ti-am zis, s-ar putea sa ma insel, caci nu te cunosc.
Insa, sunt sigura ca in privinta faptului ca esti frustrat si ca nu ai reusit sa iesi din tipar prin ceea ce ti-ai propus tu, nu m-am inselat.
Ceea ce ai descris tu, sunt insusi frustrarile, pentru telurile neatinse.
Admit faptul ca raportat la restul barbatilor din mediul tau esti superior, insa raportat telului propus de tine acum cativa ani, esti inferior.
Cu totii suntem victimele crizei economice. Nu esti singurul, dar trebuie sa ne adaptam ca sa putem supravietui.
Repet, tu nu ai o problema legata de inteligenta (IQ), ci mai degraba ai o problema legata de inteligenta emotionala. Asta din urma ne hotaraste soarta.
Cred cu desavarsire faptul ca pentru a-ti gasi jumatatea, nu conteaza cate limbi vorbesti, ca esti profesor, ca esti director, contabil sau avocat. Eu de profesie sunt economist, vorbesc 3 limbi, am terminat scoala la sectia romana la conta si am tinut conta in limba maghiara dupa legislatia altei tari. Am lucrat pe juridic in engleza si maghiara etc... A...si sunt de etnie maghiara. Viitorul sot e roman....mai conteaza?
Si stau in Bucuresti...
Am vrut sa ma fac avocat si nu am reusit, m-am facut doar economist si nici macar asta nu mai sunt, caci m-am reprofilat de o perioada, caci cu ce ma ocup acum merge mai bine etc. Un amalgam.......
Dar in fine, oricum nu ma pasioneaza diplomele, fac doar ceea ce imi place ca si meserie.
Ideea este sa fii in stare sa te adaptezi in orice situatie.

Ca sa ma intleegi mai bine...nu te critic si nu te condamn. Astea sunt doar pareri din exterior.
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Octombrie 2012 22:12
Si crede-ma ca nimeni nu ti se va inchina, indiferent ce efort ai depus sa schimbi ceva! Si nici ca esti cadru didactic. Au trecut timpurile cand profesorii erau ca niste idoli.
In zilele noastra, indiferent ce profesie ai, esti o sluga, nimic mai mult. Nimeni nu apreciaza pe nimeni!
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Octombrie 2012 22:19
Apreciez raspunsurile.

Ca barbat,inteleg ca e obligatoriu sa sa te mentii emotional indiferent de situatia sau criza in care te afli,asta daca ai pretentia sa te ia in considerare femeile din jur.
Deci repet,nu am probleme financiare majore momentan,chiar am o oarecare stabilitate,ma simt relaxat din punctul asta de vedere.Si nici probleme de recunoastere sociala.
Eu momentan sunt adaptat la criza asta si merg pe linia asta.

Eu am vrut sa subliniez ca nu am probleme de stima de sine in fatza mea,cum tu ai presupus.
Bun,si ce pot face eu acum daca femeile percep ceea ce vor ele?
Eu sunt "frustrat" doar de faptul ca nu pot alege sa fiu singur cum au "dreptul" femeile.
Femeile aleg sa fie singure,barbatii sunt nevoiti sa fie singuri.
Adica ce?Chiar asa de dependent sa fii ca barbat,de nevoile femeii moderne?

EU NU CU MINE AM PROBLEME EMOTIONALE.CI CU EFECTUL PERCEPTIEI A CEEA CE ARE NEVOIE FEMEIA DIN ROMANIA IN GENERAL.

As fi acceptat sa fi inferior situatiei de acum cativa ani cu Anglia doar in cazul in care nu m-as fi readaptat ca acum.

Tocmai am postat mai devreme ca am trecut de etapa "Ce sunt eu in fatza altora"...D-aia nici nu mai sunt afectat,pentru ca m-am prins mai demult de smecherie...adica chiar in perioada cand descopeream si studiam inteligenta emotionala...

Frustrarea tot de la perceptia femeilor vine,si nu de la imaginea mea despre mine.
Daca eu pot fi multumit momentan cu ce fac si chiar sunt relaxat pe tema asta,iar femeilor tot nu le convine ce le pot eu oferi,atunci eu sunt frustratul sau ele?

Mie mi-e greu sa accept FRUSTRAREA LOR la ceea ce le ofer.
Nu cumva cele 3 femei care erau in somaj si ele(eram la niste cursui de recalificare impreauna)care m-au abordat singure,chiar ele aveau frustrari?De unde stiu eu ca nu?Tocmai d-asta am deschis subiectul aici pe Kudika:Sa stiu ce naiba ar putea fi de vina:Gresesc eu undeva prin faptul ca "nu corespund in vreun fel femeilor de la noi" sau ele nu prea inteleg ce vor sa "stiu bine ce vor".
La capitolul "stiu ele ce vor",ramane de discutat,acest subiect e cunoscut deja...

ESTE ADEVARAT CA DINTR-UN ANUMIT PUNCT DE VEDERE FEMEIA TE COMPARA CU ULTIMUL SAU CU FOSTII PE CARE I-A AVUT,DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE?

Adica,daca primul a fost mai sarac,fara masina,mai urat,etc,iar ultimul are bani,masina,mai atragator,etc,daca a ajuns la tine,tu musai trebuie sa fii "dotat" cu cel putin ceea ce avea ultimul ca tu sa ai vreo sansa sa fii pe placul ei,nu-i asa?

Se pare ca nu am luat in calcul serios aceasta idee si tocmai aici pierd teren,fara sa inteleg de fapt situatia,cum ca frustrarile acestea si comparatiile de fapt din subconstientul femeii provin.D-aia pot fi eu respins...

babouin
Postat pe 7 Octombrie 2012 23:37
cam patetic esti nea!
si destul de neinstruit se pare Nu ca as fi mai breaz eu sau altii daca am fi in situatia ta la 40 de ani dar prea o lungesti cu accentul pe frustrari si cautari de explicatii
Femeile sunt femei se descurca in orice situatie
picard-jean-luc
Postat pe 8 Octombrie 2012 00:00
Bai "nea",

Deocamdata nu am cerut opinii de la barbati!
Daca ma interesa opinia barbatilor,ma aflam pe site-ul barbatilor...

Poi ma pot schimba dupa stilul a cum esti tu in 2 timpi si trei miscari!
Sa nu-ti treaca cumva prin minte ca nu as sti ce sa iti raspund...mai ales ca matale nu prea stii sa faci diferenta intre aia instruiti si neinstruiti...si eu inteleg deja de ce...



babouin
Postat pe 8 Octombrie 2012 08:50
De la: babouin, la data 2012-10-07 23:37:46Apreciez raspunsurile.

Ca barbat,inteleg ca e obligatoriu sa sa te mentii emotional indiferent de situatia sau criza in care te afli,asta daca ai pretentia sa te ia in considerare femeile din jur.
Deci repet,nu am probleme financiare majore momentan,chiar am o oarecare stabilitate,ma simt relaxat din punctul asta de vedere.Si nici probleme de recunoastere sociala.
Eu momentan sunt adaptat la criza asta si merg pe linia asta.

................................................


Te raportezi la femeie,,mai mult decat este necesar!!!Femeia este evolutiva,indiferent de modul cum o percep barbatii,,daca acest adevar te poate ajuta la lamurirea problemelor tale,,este in regula!!Probabil,dincolo de stabilitatea ta,se afla ceva,care devine frapant in ochii femeilor,cu care iei contact,insista asupra acestui aspect!!
kudika_15804
Postat pe 8 Octombrie 2012 09:17
parerea mea este ca nu dai 2 bani in primul rand pe tine si apoi pe femei!! nu stii ce vrei pentru a stii ce trebuie sa oferi!!
kiss_my_ass
Postat pe 8 Octombrie 2012 09:22
De la: babouin, la data 2012-10-07 23:37:46Apreciez raspunsurile.

Ca barbat,inteleg ca e obligatoriu sa sa te mentii emotional indiferent de situatia sau criza in care te afli,asta daca ai pretentia sa te ia in considerare femeile din jur.
Deci repet,nu am probleme financiare majore momentan,chiar am o oarecare stabilitate,ma simt relaxat din punctul asta de vedere.Si nici probleme de recunoastere sociala.
Eu momentan sunt adaptat la criza asta si merg pe linia asta.

Eu am vrut sa subliniez ca nu am probleme de stima de sine in fatza mea,cum tu ai presupus.
Bun,si ce pot face eu acum daca femeile percep ceea ce vor ele?
Eu sunt "frustrat" doar de faptul ca nu pot alege sa fiu singur cum au "dreptul" femeile.
Femeile aleg sa fie singure,barbatii sunt nevoiti sa fie singuri.
Adica ce?Chiar asa de dependent sa fii ca barbat,de nevoile femeii moderne?

EU NU CU MINE AM PROBLEME EMOTIONALE.CI CU EFECTUL PERCEPTIEI A CEEA CE ARE NEVOIE FEMEIA DIN ROMANIA IN GENERAL.

As fi acceptat sa fi inferior situatiei de acum cativa ani cu Anglia doar in cazul in care nu m-as fi readaptat ca acum.

Tocmai am postat mai devreme ca am trecut de etapa "Ce sunt eu in fatza altora"...D-aia nici nu mai sunt afectat,pentru ca m-am prins mai demult de smecherie...adica chiar in perioada cand descopeream si studiam inteligenta emotionala...

Frustrarea tot de la perceptia femeilor vine,si nu de la imaginea mea despre mine.
Daca eu pot fi multumit momentan cu ce fac si chiar sunt relaxat pe tema asta,iar femeilor tot nu le convine ce le pot eu oferi,atunci eu sunt frustratul sau ele?

Mie mi-e greu sa accept FRUSTRAREA LOR la ceea ce le ofer.
Nu cumva cele 3 femei care erau in somaj si ele(eram la niste cursui de recalificare impreauna)care m-au abordat singure,chiar ele aveau frustrari?De unde stiu eu ca nu?Tocmai d-asta am deschis subiectul aici pe Kudika:Sa stiu ce naiba ar putea fi de vina:Gresesc eu undeva prin faptul ca "nu corespund in vreun fel femeilor de la noi" sau ele nu prea inteleg ce vor sa "stiu bine ce vor".
La capitolul "stiu ele ce vor",ramane de discutat,acest subiect e cunoscut deja...

ESTE ADEVARAT CA DINTR-UN ANUMIT PUNCT DE VEDERE FEMEIA TE COMPARA CU ULTIMUL SAU CU FOSTII PE CARE I-A AVUT,DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE?

Adica,daca primul a fost mai sarac,fara masina,mai urat,etc,iar ultimul are bani,masina,mai atragator,etc,daca a ajuns la tine,tu musai trebuie sa fii "dotat" cu cel putin ceea ce avea ultimul ca tu sa ai vreo sansa sa fii pe placul ei,nu-i asa?

Se pare ca nu am luat in calcul serios aceasta idee si tocmai aici pierd teren,fara sa inteleg de fapt situatia,cum ca frustrarile acestea si comparatiile de fapt din subconstientul femeii provin.D-aia pot fi eu respins...



Analizezi prea mult si nu mai ai timp sa reactionezi la timp pentru ceea ce femeia iti cere.

Stii cum e vorba aia? Femeile au ochi si in ceafa. Te-a citit din cap pana in picioare in primele 5 minute. Pe jumate cand te-a vazut, iar pe cealalta jumate cand ai deschis gura.

Ca sa te faci remarcat de o femeie, trebuie sa fii in primul rand comunicativ, haios, stabil emotional si numai apoi se uita daca esti frumos. Pentru ca atunci cand scoti o vorba, transmiti ceva si verbal si emotional.

Este adevarat ca femeia te poate compara cu fostul, dar nu e o litera de lege!

Tu analizezi prea mult, asta e problema! Si nu in ultimul rand, tinzi sa generalizezi, sa bagi toate femeile in aceasi oala.
Ghicicummacheama
Postat pe 8 Octombrie 2012 11:50
pai la tara se f00t astia mai ceva ca iepurii , pe tractor , sub tractor, in tractor , pe camp cu vedere la tractor ...pfoai , asa fraier esti tu de n-ai gasit pe niciuna sa-i bagi milogu-n traista ?
kudika_16982
Postat pe 8 Octombrie 2012 12:02
De la: rondina, la data 2012-10-07 17:56:20 Ma simt fericita, iubita fiind de un barbat !

Exact genul de frustrari si complexe tipic feminine!
Eu nu am nevoie sa ma iubeasca nimeni ca sa ma simt fericit, sunt fericit pentru ca asa vrea muschii mei!
Armain
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:03
De la: kudika_16982, la data 2012-10-08 12:02:06pai la tara se f00t astia mai ceva ca iepurii , pe tractor , sub tractor, in tractor , pe camp cu vedere la tractor ...pfoai , asa fraier esti tu de n-ai gasit pe niciuna sa-i bagi milogu-n traista ?

Pentru asta trebuie sa ai tractor! De ce crezi ca si-au cumparat unii tractoare?!
Armain
Postat pe 8 Octombrie 2012 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help :(((( 38 De la: dalimi 28 Iulie 2009 14:49
Posibil obsesie 15 De la: Calandrinon 30 Noiembrie 2009 21:32
Oare diferenta de varsta e o problema ? 235 De la: alinabubi 16 Octombrie 2010 23:48
relatii ciudate 70 De la: stem_29 13 Iulie 2010 13:13
UNDE POT GASI UN SUBIECT DE-AL MEU POSTAT IERI 10 De la: Adrian1992 11 Ianuarie 2014 12:25