Setari Cookie-uri

Barbat Capricorn - Femeie Scorpion

Sunt barbat capricorn si am intrat pe acest forum sperand ca voi obtine cat mai multe sfaturi in legatura cu femeia scorpion despre care va voi relata.
Ea se afla intr-o relatie de 6 ani cu un tip.Relatie cu multe despartiri,impacari etc.Eu o cunosc de 4-5 ani.La inceput cred ca avea intentii cu mine,"se juca" prin vorbe,gesturi mai indraznete dar nimic concret.In acele momente cand facea acele gesturi a gustat din ignoranta mea,cinismul meu etc.Faceam pe inabordabilul pt ca aveam impresia ca ea crede ca tot Universul se invarte in jurul ei,in rest imi placea tot la ea,de la fizic pana la intelect.Tin sa mentionez ca ne vedem zilnic din cauza locului de munca.In ultima vreme a devenit rece si se comporta exact cum ma comportam eu.Cand o privesc se intoarce cu spatele la mine,dar cand nu ma uit la ea atunci stie sa se uite..la telefon nu imi raspunde pe motic ca nu aude/e ocupata.La locul de munca se comporta normal ca orice alta colega cu mine.Stiu ca suna poate copilareste dar sunt detalii care ma irita la culme.Acum intrebarea mea este,preferabil pt femeile scorpion,mai are vreo intentie sau doar e acea razbunare caracteristica a scorpionilor?
kudika_17868
Postat pe 8 Octombrie 2012 21:41
Dragul meu in primul rand ar trebui sa inveti cateva chestii despre femeile scorpion. Iti spun asta pentru ca sunt o astfel de nativa dar si pentru ca sunt astrolog. Noi obisnuim sa ne jucam pana cand ne dam seama de ceea ce vrem sa obtinem. Si nu pierdem timpul. Eu cred ca daca acea scorpioanca nu voia sa aiba nimic de-a face cu tine nu-ti arunca nici macar o privire. Daca vrei sa discutam mai in detaliu te rog sa-mi scrii pe adresa kmhaela@yahoo.com si discutam tot ce te intereseaza. O zi placuta!
emiliss
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:56
De la: kudika_17868, la data 2012-10-08 21:41:33Sunt barbat capricorn si am intrat pe acest forum sperand ca voi obtine cat mai multe sfaturi in legatura cu femeia scorpion despre care va voi relata.
Ea se afla intr-o relatie de 6 ani cu un tip.Relatie cu multe despartiri,impacari etc.Eu o cunosc de 4-5 ani.La inceput cred ca avea intentii cu mine,"se juca" prin vorbe,gesturi mai indraznete dar nimic concret.In acele momente cand facea acele gesturi a gustat din ignoranta mea,cinismul meu etc.Faceam pe inabordabilul pt ca aveam impresia ca ea crede ca tot Universul se invarte in jurul ei,in rest imi placea tot la ea,de la fizic pana la intelect.Tin sa mentionez ca ne vedem zilnic din cauza locului de munca.In ultima vreme a devenit rece si se comporta exact cum ma comportam eu.Cand o privesc se intoarce cu spatele la mine,dar cand nu ma uit la ea atunci stie sa se uite..la telefon nu imi raspunde pe motic ca nu aude/e ocupata.La locul de munca se comporta normal ca orice alta colega cu mine.Stiu ca suna poate copilareste dar sunt detalii care ma irita la culme.Acum intrebarea mea este,preferabil pt femeile scorpion,mai are vreo intentie sau doar e acea razbunare caracteristica a scorpionilor?


Pe de-o parte se joaca cu tine, te tachineaza, dar pe de alta parte, se razbuna oarecum pentru ca ai ignorat-o atunci cand ea iti trimitea semnale ca te place!

Cel mai bine te porti ceva mai rece cu ea, te arati dezinteresat de persoana ei, pentru ca lucrul asta o s-o irite, o s-o zgandareasca, pana cand va ceda si va veni ea la tine sa-ti spuna ca te doreste sau chiar te iubeste.

Cei din zodia scorpion sunt oameni foarte complicati si dificili, dar din momentul in care ai reusit sa ajungi la inima lor, devin oameni calzi.
kudika_10817
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:58
mai ce nu vi clar ,scorpioancele-s cele mai misto femei de pe intreg universul sunt exagerat de frumoase ,destepte la maxim,amuzante,vesele,de succes,intelegatoare ,iubitoare ,niste mame deosebite ,sotii iubitoare ....toate astea intr-o singura fiinta pana in momentu in care ai calcat pe bec.Dupa care suporti consecintele ...si vai de tine
Piscolinoo
Postat pe 9 Octombrie 2012 11:02
Ileana1970
Postat pe 14 Octombrie 2012 11:32
Barbat Capricorn (ambitios, taciturn, saturnian), si femeia Scorpion (extra ambitioasa, intriganta, razbunatoare, fara prejudecati, oricand gata sa raneasca, sa acapareze) cred ca este cel mai nepotrivit cuplu. SI mai e ceva: femeia Scorpion este mare amatoare de amor, in timp ce Capricornul este mai retinut, mai calculat, mai retras. Spun astea nu din astrologie ci din experienta vietii.
kudika442659
Postat pe 14 Octombrie 2012 12:26
Eu sunt femeie capricorn si este exact asa cum spui tu in privinta barbatilor.Si noi femeile, adica eu una , sunt la fel ca si unii dintre barb. capricorni.
kudika467548
Postat pe 15 Octombrie 2012 07:18
Femeile scorpion sunt puternice...si hotarate...dar rel cu capricornul...nu cred ca merge...e cam rigid...trebuie sa ai rabdare cu el....si s-ar putea sa te plictisesti...
stmaria
Postat pe 6 Noiembrie 2012 08:57
buna,eu sunt o scorpioanca cu un baiat capricorn de 2 luni jumatate si pot spune ca e foarte dificil,sunt anumite momente cand ma plictisesc enorm si nu inteleg faptul ca mereu eu trebuie sa decid unde sa mergem sau ce sa facem, am discutat cu el acuma cateva zile si sper ca l`am facut sa inteleaga, si eu la randul meu ca oricare femeie imi doresc sa vad ca ia singur initiativa si imi e ciuda ca e genul de om de care am nevoie dar totusi se lasa prea moale.in wekeenduri prefera sa stee inchis cu mine si sa ne uitam la filme in loc sa mai iesim si noi la o pizza , o prajitura, orice altceva , in timpul saptamanii numai munca si munca nimic altceva iar in wekeend sa stau numai in casa , pt mine e ca si cum m`ai inchide inr`o incapere,acuma am sa astept sa vad daca seva schimba ceva si mai ales ca am ajuns sa tinem foarte mult unul la celalat
kudika_20824
Postat pe 11 Noiembrie 2012 02:40
ce parere aveti?
kudika_20824
Postat pe 11 Noiembrie 2012 02:43
Eu sunt femeie scorpion si sunt in relatii cu un barbat capricorn. Sfatul meu este sa va lasati parerile si concluziile in fata unei femei scorpion. Da! noua ne place sa ne simtim perfecte si in centrul atentiei dar....nu ar trebui sa fim presate emotional din cauza asta de cineva...mai ales un barbat. Si daca femeia scorpion se joaca cu mintea si corpul vostru inseamna ca reprezinti un interes pentru ea. Noi nu ne jucam pur si simplu ca avem chef! Noi o facem pentru ca ne place...si o facem cu cine ne place. Si daca a facuto cu tine inseamna ca iai placut si ea a vrut ca...tu sa intri in joc cu ea si sa te joci si tu. Insa tu iai oferit ei indiferenta asa ca ea a renuntat la tine DAR NU DE FINITIV! Undeva acolo in adinc tu inca esti prada ei!
kudika_1036663
Postat pe 30 Aprilie 2019 16:20
Eu sunt femeie scorpion si sunt in relatii cu un barbat capricorn. Sfatul meu este sa va lasati parerile si concluziile in fata unei femei scorpion. Da! noua ne place sa ne simtim perfecte si in centrul atentiei dar....nu ar trebui sa fim presate emotional din cauza asta de cineva...mai ales un barbat. Si daca femeia scorpion se joaca cu mintea si corpul vostru inseamna ca reprezinti un interes pentru ea. Noi nu ne jucam pur si simplu ca avem chef! Noi o facem pentru ca ne place...si o facem cu cine ne place. Si daca a facuto cu tine inseamna ca iai placut si ea a vrut ca...tu sa intri in joc cu ea si sa te joci si tu. Insa tu iai oferit ei indiferenta asa ca ea a renuntat la tine DAR NU DE FINITIV! Undeva acolo in adinc tu inca esti prada ei!
kudika_1036663
Postat pe 30 Aprilie 2019 16:22
Eu sunt femeie scorpion si sunt in relatii cu un barbat capricorn. Sfatul meu este sa va lasati parerile si concluziile in fata unei femei scorpion. Da! noua ne place sa ne simtim perfecte si in centrul atentiei dar....nu ar trebui sa fim presate emotional din cauza asta de cineva...mai ales un barbat. Si daca femeia scorpion se joaca cu mintea si corpul vostru inseamna ca reprezinti un interes pentru ea. Noi nu ne jucam pur si simplu ca avem chef! Noi o facem pentru ca ne place...si o facem cu cine ne place. Si daca a facuto cu tine inseamna ca iai placut si ea a vrut ca...tu sa intri in joc cu ea si sa te joci si tu. Insa tu iai oferit ei indiferenta asa ca ea a renuntat la tine DAR NU DE FINITIV! Undeva acolo in adinc tu inca esti prada ei!
kudika_1036663
Postat pe 30 Aprilie 2019 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu pesti si el rac 1 De la: kudika337034 6 Decembrie 2010 20:53
astrograma 22 De la: alla31rom 13 Iulie 2009 04:50
femeie scorpion barbat taur ??? :-? 3 De la: cammel63 8 Aprilie 2010 19:23
sot rac, sotie scorpion, stie cineva ceva? 15 De la: 592777 11 August 2009 11:33
eu scorpion ea rac 10 De la: klappaucius 19 Iulie 2012 21:32