Setari Cookie-uri

Compatibilitatea dintre o capricoarna si un scorpion

Cum se intelege un capricorn cu un scorpion? cum se incepe o relatie intre semnele astea tari(de cap)din prisma stricta a astrologiei? pareri, experiente etc....sunt binevenite.restul....scutiti'ma cu fraze de genul nu tine de zodii sau alte rahaturi.stiu si eu ca sunt o multitudine de factori...cine nu e interesat e invitat sa inchida si gata. MULTUMESC!!!
dark_eye
Postat pe 19 Septembrie 2012 23:40
Capricornii sunt, in general, persoane calme si domoale, insa s-ar putea lasa cam usor controlati si dominati de catre scorpionii, pentru ca persoanele din zodia scorpion au o personalitate puternica si dominatoare. Uneori capricornii sunt tacuti si cu greu afli ce au pe suflet, cam la fel sunt si scorpionii.

Capricornii sunt, in general, persoane pacifiste, impaciuitoare, pe cand scorpionul este, de obicei, razbunator, mai ales atunci cand simte ca l-ai tradat cu ceva, oricat de minor ar fi acel lucru. Capricornii sunt, de regula, optimisti si persoane conformiste, pe cand scorpionii sunt pesimisti, negativisti, rebeli.

Poate iesi o relatie frumoasa, conditia este sa fie rabdare si sentimente puternice de ambele parti.
kudika_10817
Postat pe 20 Septembrie 2012 13:45
din ce stiu, si capricornii pot fi foarte razbunatori, doar ca ei nu se grabesc, ci cu aceeasi rabdare de neclintit si tact...lovesc cand te astepti mai putin, si poate chiar mai dureros.
dark_eye
Postat pe 20 Septembrie 2012 22:22
De la: dark_eye, la data 2012-09-20 22:22:44din ce stiu, si capricornii pot fi foarte razbunatori, doar ca ei nu se grabesc, ci cu aceeasi rabdare de neclintit si tact...lovesc cand te astepti mai putin, si poate chiar mai dureros.


Nu degeaba se spune: "Fereste-te de furia omului rabdator." Ei, capricornii se aprind greu, dar si cand se supara sunt foc si para, dar le trece repede supararea, si chiar le pare rau pentru ceea ce au zis si facut la nervi.

Si am mai uitat in mesajul de ieri sa mai scriu despre doua aspecte care ar defini, potrivit zodiacului, pe cei din zodia scorpionului: au un apetit sexual mare, in general, si au inclinatii catre ocultism sau au intuitia extrem de dezvoltata si pot presimti anumite lucruri.
kudika_10817
Postat pe 21 Septembrie 2012 13:45
De la: kudika_10817, la data 2012-09-21 13:45:26
De la: dark_eye, la data 2012-09-20 22:22:44din ce stiu, si capricornii pot fi foarte razbunatori, doar ca ei nu se grabesc, ci cu aceeasi rabdare de neclintit si tact...lovesc cand te astepti mai putin, si poate chiar mai dureros.


Nu degeaba se spune: "Fereste-te de furia omului rabdator." Ei, capricornii se aprind greu, dar si cand se supara sunt foc si para, dar le trece repede supararea, si chiar le pare rau pentru ceea ce au zis si facut la nervi.

Si am mai uitat in mesajul de ieri sa mai scriu despre doua aspecte care ar defini, potrivit zodiacului, pe cei din zodia scorpionului: au un apetit sexual mare, in general, si au inclinatii catre ocultism sau au intuitia extrem de dezvoltata si pot presimti anumite lucruri.



Referitor la scorpioni,da,prezinta aceste caracteristici,ca toate semnele de apa dealtfel,,pestii si racii!!! Prezinta extrasensibilitati,dincolo de om,,cred ca si mama ta este astfel,dumneaei apartinand zodiei "Pesti",nu???
kudika_15804
Postat pe 21 Septembrie 2012 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Capricorn 45 De la: kudikagirl05 7 Aprilie 2010 12:44
hello!! 1 De la: kudika175223 29 Aprilie 2010 16:59
buna 15 De la: mj300877 5 Februarie 2010 01:09
pt. Minerva 4 De la: marco918 26 Septembrie 2010 16:28
ea pesti el varsator(18feb) 7 De la: oanzy 14 Decembrie 2009 09:47