Setari Cookie-uri

Sechestrata in casa de parintii mei !!!

Am 23 de ani si toata viata mea a fost controlata si am fost tinuta in frau de ai mei.
Am o relatie cu un barbat de 31 de ani si de la inceputul relatiei pana acum tot certuri, amenintari si scandaluri avem, si pana de s-au saturat si parintii lui si ai mei .
Am fost mai demult insarcinata cu el, am pierdut copilul din cauza la ai mei.
Acum am ramas din nou insarcinata, in 11 saptamani si din nou scandal, si sunt stresata rau , ma enervez la culme si nu vreau sa imi fac rau mie si la copil . Din cauza stresului inainte de a ramane insarcinata am facut si herpes genital si virusul il am in organism pt toata viata.
Parintii mei vor sa ma innebuneasca de tot si pe mine si sa ne distruga pe amandoi, sa ne desparta. Au fost si la politie ai mei de au d-at declaratie pt ca de ce prietenul meu i-a amenintat la nervi pe ai mei, normal daca si ai mei vorbesc urat cu el.
Acum mama mea a facut rost la medicul de familie de bilet de trmitere la neurologie si ma tot enerveaza in continuu si vor sa ma bage cu orice pret la nebuni .
Aseara am vrut sa plec la prietenul meu de acasa sa ma mut cu el si nu m-au lasat si mi-au luat cheiile si am urlat la ei si apoi tatal meu a sarit la mine sa ma bata, m-a strans de gat de mi-a lasat rani serioase si apoi amandoi au ineput sa ma loveasca ba in cap, ba palme si a vrut sa imi de-a un genunchi in burta dar m-am ferit. Am chemat apoi politia, si nu au facut nimic, au spus ca parintii mei ma pot bate ca nu au ce face.
AZI A VRUT SA VINA PRIETENUL MEU DUPA MINE CU UN PRIETEN CU MASINA dar ai mei au zis ca daca vine, ei cheama politia si il inchide si nu ma poate duce ca nu imi dau voie ai mei sa plec din casa.
Vreau sa evadez si nu pot sa ma mut cu prietenul meu, si ai mei vor sa ma ditruga de tot, sa ma bage la nebuni si sa semneze ei in locul meu sa imi fca avort sau mai rau de atat sa ma bata sa pierd copilul.
Cum sa scap din casa asta si cum sa faca prietenul meu in situatia asta sa ma poata salva?
kudika_16468
Postat pe 14 Octombrie 2012 14:02
De la: kudika_16468, la data 2012-10-14 14:02:07 Am 23 de ani si toata viata mea a fost controlata si am fost tinuta in frau de ai mei.
Am o relatie cu un barbat de 31 de ani si de la inceputul relatiei pana acum tot certuri, amenintari si scandaluri avem, si pana de s-au saturat si parintii lui si ai mei .
Am fost mai demult insarcinata cu el, am pierdut copilul din cauza la ai mei.
Acum am ramas din nou insarcinata, in 11 saptamani si din nou scandal, si sunt stresata rau , ma enervez la culme si nu vreau sa imi fac rau mie si la copil . Din cauza stresului inainte de a ramane insarcinata am facut si herpes genital si virusul il am in organism pt toata viata.
Parintii mei vor sa ma innebuneasca de tot si pe mine si sa ne distruga pe amandoi, sa ne desparta. Au fost si la politie ai mei de au d-at declaratie pt ca de ce prietenul meu i-a amenintat la nervi pe ai mei, normal daca si ai mei vorbesc urat cu el.
Acum mama mea a facut rost la medicul de familie de bilet de trmitere la neurologie si ma tot enerveaza in continuu si vor sa ma bage cu orice pret la nebuni .
Aseara am vrut sa plec la prietenul meu de acasa sa ma mut cu el si nu m-au lasat si mi-au luat cheiile si am urlat la ei si apoi tatal meu a sarit la mine sa ma bata, m-a strans de gat de mi-a lasat rani serioase si apoi amandoi au ineput sa ma loveasca ba in cap, ba palme si a vrut sa imi de-a un genunchi in burta dar m-am ferit. Am chemat apoi politia, si nu au facut nimic, au spus ca parintii mei ma pot bate ca nu au ce face.
AZI A VRUT SA VINA PRIETENUL MEU DUPA MINE CU UN PRIETEN CU MASINA dar ai mei au zis ca daca vine, ei cheama politia si il inchide si nu ma poate duce ca nu imi dau voie ai mei sa plec din casa.
Vreau sa evadez si nu pot sa ma mut cu prietenul meu, si ai mei vor sa ma ditruga de tot, sa ma bage la nebuni si sa semneze ei in locul meu sa imi fca avort sau mai rau de atat sa ma bata sa pierd copilul.
Cum sa scap din casa asta si cum sa faca prietenul meu in situatia asta sa ma poata salva?



Ai mai postat acest subiect,sub o alta forma de continut,ideea principala ramanand aceeasi!Draga mea,esti majora deci poti parasi oricand casa parinteasca,fara atatea discutii si scandaluri!Nu inteleg inversunarea parintilor tai,in fond ,esti copilul lor si ar trebui sa te sprijine,nicidecum sa aplice astfel de forme de violenta!!Repet,esti majora,deci esti stapana pe viata ta!!!Ceea ce spui legat de semnatura parintilor,nu este valabil,caci nu mai esti minora,ca sa poata dispune de tine si de viata ta!!!Nu implica prietenul in plecarea ta de acasa,este doar problema ta,daca asa ceva doresti!Trebuie sa existe un moment prielnic,daca vrei sa pleci de acasa,dar gandeste-te bine,drum de intoarcere nu mai exista!!!Este ciudat comportamentul parintilor si deplin nejustificat!!!!Nici atitudinea ta nu este de laudat,caci esti destul de recalcitranta ,in relatia cu parintii!!!Restul,,,poti reciti commenturile mele din postarile la topicul precedent!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Octombrie 2012 14:23
Herpes genital facut de la stres? cam ciudat... mai degraba as zice ca l-ai luat de la prietenul tau dar...ma rog... Lasand asta la o parte, mi se pare ca te-ai cam grabit cu copilul... Trebuia mai intai sa-ti clarifici situatia si pe urma sa ramai insarcinata. Mediul in care traiesti este unul extrem de negativ iar pruncul tau s-ar putea sa fie afectat de toata aceasta atmosfera conflictuala. Tu n-ai anturaj? N-ai serviciu? N-ai prieteni? Mi se pare foaarte ciudata povestea...Nu stiu despre ce e vorba dar am impresia ca nu prea sunteti in regula nici tu si nici parintii tai. Sfatul meu e sa te muti cu prietenul (n-ai o prietena sau o ruda la care sa apelezi?) si sa-ti gasesti o ocupatie. Un loc de munca te-ar ajuta foarte mult atat financiar (ca sa nu mai depinzi de altii (parinti sau prieten), cat si psihic.
Micaell
Postat pe 16 Octombrie 2012 14:03
De la: kudika_16468, la data 2012-10-14 14:02:07 Am 23 de ani si toata viata mea a fost controlata si am fost tinuta in frau de ai mei.
Am o relatie cu un barbat de 31 de ani si de la inceputul relatiei pana acum tot certuri, amenintari si scandaluri avem, si pana de s-au saturat si parintii lui si ai mei .
Am fost mai demult insarcinata cu el, am pierdut copilul din cauza la ai mei.
Acum am ramas din nou insarcinata, in 11 saptamani si din nou scandal, si sunt stresata rau , ma enervez la culme si nu vreau sa imi fac rau mie si la copil . Din cauza stresului inainte de a ramane insarcinata am facut si herpes genital si virusul il am in organism pt toata viata.
Parintii mei vor sa ma innebuneasca de tot si pe mine si sa ne distruga pe amandoi, sa ne desparta. Au fost si la politie ai mei de au d-at declaratie pt ca de ce prietenul meu i-a amenintat la nervi pe ai mei, normal daca si ai mei vorbesc urat cu el.
Acum mama mea a facut rost la medicul de familie de bilet de trmitere la neurologie si ma tot enerveaza in continuu si vor sa ma bage cu orice pret la nebuni .
Aseara am vrut sa plec la prietenul meu de acasa sa ma mut cu el si nu m-au lasat si mi-au luat cheiile si am urlat la ei si apoi tatal meu a sarit la mine sa ma bata, m-a strans de gat de mi-a lasat rani serioase si apoi amandoi au ineput sa ma loveasca ba in cap, ba palme si a vrut sa imi de-a un genunchi in burta dar m-am ferit. Am chemat apoi politia, si nu au facut nimic, au spus ca parintii mei ma pot bate ca nu au ce face.
AZI A VRUT SA VINA PRIETENUL MEU DUPA MINE CU UN PRIETEN CU MASINA dar ai mei au zis ca daca vine, ei cheama politia si il inchide si nu ma poate duce ca nu imi dau voie ai mei sa plec din casa.
Vreau sa evadez si nu pot sa ma mut cu prietenul meu, si ai mei vor sa ma ditruga de tot, sa ma bage la nebuni si sa semneze ei in locul meu sa imi fca avort sau mai rau de atat sa ma bata sa pierd copilul.
Cum sa scap din casa asta si cum sa faca prietenul meu in situatia asta sa ma poata salva?


Esti majora si vaccinata, deci esti libera sa faci ceea ce doresti cu viata ta, fara sa le dai niciun fel de explicatii parintilor. Chiar nu inteleg ce te mai retine acolo, in casa parintilor tai, mai ales ca nici nu va intelegeti bine.

Muta-te impreuna cu iubitul tau, indiferent de cat scandal fac ai tai. Nu te pierde cu firea in momentele alea, ci incearca sa fii calma, si sa-i ignori.
kudika_10817
Postat pe 16 Octombrie 2012 14:08
kudika_nikole are dreptate. Fugi si nu te mai uita inapoi. NICIODATA! Nu stiu insa daca ai puterea necesara. O astfel de reltie cu parintii este distructiva.
As putea sa-ti povestestesc cazul unui prieten, fost vecin din copilarie care, crescand intr-o astfel de familie, a fost distrus emotional de mic. Fire de artist, a fugit de acasa de mai multe ori, dar neputand sa se descurce s-a intors de foarte multe ori.NICIODATA DE BUNA VOIE, DOAR DE NEVOIE. Relatia cu mama lui n-a fost niciodata mai buna. A plecat din tara, a revenit. S-au repetat plecarile si intoarcerile de foarte multe ori. S-a casatorit, a facut un copil, a divortat, a dormit in institutia in care lucra, intr-o debara. Zeci de ani s-a chinuit pana cand a contactat un TBC. Nu au stiut multi, dar nici nu s-a tratat cum trebuie. Cand, in sfarsit s-a recasatorit si incepuse sa-i fie bine... a murit! La 47 ani l-a rapus boala. Astfel, mama lui este si criminala lui. Pentru ca i-a distrus viata, nu s-a putut descurca. Din acelasi motiv nu s-a tratat cum trebuie. Indiferent cat ar suna de groaznic, eu am aceasta convingere.
Asa ca, independent de prietenul tau, de sarcina pe care o porti, TREBUIE SA AI PUTEREA SA TE RUPI DE ACASA! Este cel mai important lucru.
Iti doresc multa putere.
Lizicat
Postat pe 21 Octombrie 2012 09:49
o poveste inventata ,sa para interesanta.L-a varsta ta nu mai au parinti nici un drept asupra ta si mai putin asupra ceeace faci,asa ca nu mai cere ajutor s-au sfaturi si dute unde vezi cu ochii .Viata ati apartine in totalitate.
kudika135151
Postat pe 21 Octombrie 2012 10:12

kudika135151 la care poveste te referi, cea expusa de mine este reala sigur. Daca te referi la cea a carei tema se dezbate aici, daca o consideri inventata, sfatul pe care il dai nu se justifica.

In fine. Fiecare cu parerea lui.
Lizicat
Postat pe 21 Octombrie 2012 17:26
De la: Lizicat, la data 2012-10-21 09:49:35kudika_nikole are dreptate. Fugi si nu te mai uita inapoi. NICIODATA! Nu stiu insa daca ai puterea necesara. O astfel de reltie cu parintii este distructiva.
As putea sa-ti povestestesc cazul unui prieten, fost vecin din copilarie care, crescand intr-o astfel de familie, a fost distrus emotional de mic. Fire de artist, a fugit de acasa de mai multe ori, dar neputand sa se descurce s-a intors de foarte multe ori.NICIODATA DE BUNA VOIE, DOAR DE NEVOIE. Relatia cu mama lui n-a fost niciodata mai buna. A plecat din tara, a revenit. S-au repetat plecarile si intoarcerile de foarte multe ori. S-a casatorit, a facut un copil, a divortat, a dormit in institutia in care lucra, intr-o debara. Zeci de ani s-a chinuit pana cand a contactat un TBC. Nu au stiut multi, dar nici nu s-a tratat cum trebuie. Cand, in sfarsit s-a recasatorit si incepuse sa-i fie bine... a murit! La 47 ani l-a rapus boala. Astfel, mama lui este si criminala lui. Pentru ca i-a distrus viata, nu s-a putut descurca. Din acelasi motiv nu s-a tratat cum trebuie. Indiferent cat ar suna de groaznic, eu am aceasta convingere.
Asa ca, independent de prietenul tau, de sarcina pe care o porti, TREBUIE SA AI PUTEREA SA TE RUPI DE ACASA! Este cel mai important lucru.
Iti doresc multa putere.



Si cazul prezentat de tine este traumatizant din punct de vedere al comunicarii dintre parinti si copii,aceasta lipsind cu desavarsire!!!O lipsa de dragoste materna poate distruge sufletul unui copil,marcandu-l pe viata sau conducand,ca si in povestea ta,la urmari grave,chiar si la deces,din cauza complicatiilor,care apar de-alungul vietii!Pacat ca multi oameni aduc copii pe lume,doar ca urmare a nevoilor fiziologice necugetate!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Octombrie 2012 18:35
lizicat esti aceias persoana cu cea care a dat aceasta poveste de esti asa sigura ca este reala?Mie nu mi s-a parut ,pt ca si eu am avut parinti f severi ,aveam program la tot ,dar cand m-am indragostit nu au mai avut ce sa-mi faca ,si eu trecusem cu putin peste 18 ani .Da este parerea mea si o mentin.
kudika135151
Postat pe 23 Octombrie 2012 10:56
stii ce cred eu?ca esti o mare mincinoasa,a venit politia si au zis ca parintii te pot lovi,de-aici incolo nu mai cred nimic
kudika_17747
Postat pe 23 Octombrie 2012 15:32
persoana e mitomana,nu-ti bate capul cu sfaturi,la 23 de ani sechestrata..,sa fim seriosi,ea n-are servoci?scoala?a pardon,face copii
kudika_17747
Postat pe 23 Octombrie 2012 15:35
De la: kudika135151, la data 2012-10-23 10:56:37lizicat esti aceias persoana cu cea care a dat aceasta poveste de esti asa sigura ca este reala?Mie nu mi s-a parut ,pt ca si eu am avut parinti f severi ,aveam program la tot ,dar cand m-am indragostit nu au mai avut ce sa-mi faca ,si eu trecusem cu putin peste 18 ani .Da este parerea mea si o mentin.

Din fericire nu este povestea mea. E vorba despre un barbat, un prieten de o viata. A fost mai mut decat un prieten,. A fost fratele pe care nu l-am avut niciodata. Sunt foarte sigura pentru ca am fost vecini de cand ne-am nascut. Am crescut impreuna si parintii nostrii erau relativ apropiati. Copilarie, adolescenta in acelasi grup. In casa lui mergeam toti vara pentru ca maica-sa era la tara, iar iarna ne mutam la mine. Erau singurele case unde puteam fuma. Restul parintilor nu permiteau sa li se fumeze in casa... Ei.. alte vremuri.
Oare de ce trebuie sa apara in permaneta astfel de suspiciuni? Oare n-am voie sa sufar pentru un om pe care il stiu de cand ma stiu?
Ca idee: se numea Dan Mirel Grigorescu, nascut in Craiova, la 28 octombrie 1965 si mort la Malaga, Spania, in iunie 2012. Peste cateva zile ar fi facut 47 ani. Sotia lui i-a aruncat cenusa in ocean, pentru ca el asa si-a dorit. I-a promis ca mama lui nu il va vedea nici mort. Si asa a fost.
Ma bucur sa spun ca a fost un om de calitate, foarte inteligent, dar mutilat pe interior.
Ti-am raspuns doar pentru ca raman la convingerea ca, in spatele unor ID-uri ce nu inseamna mare lucru, pot fi oameni pentru care conteaza si partenerii de discutie, nu doar pretioasa persoana, atat de "pretioasa" incat minciunea devine o virtute.
Seara buna de la Cluj!
Lizicat
Postat pe 24 Octombrie 2012 22:12
De la: Lizicat, la data 2012-10-24 22:12:54
De la: kudika135151, la data 2012-10-23 10:56:37lizicat esti aceias persoana cu cea care a dat aceasta poveste de esti asa sigura ca este reala?Mie nu mi s-a parut ,pt ca si eu am avut parinti f severi ,aveam program la tot ,dar cand m-am indragostit nu au mai avut ce sa-mi faca ,si eu trecusem cu putin peste 18 ani .Da este parerea mea si o mentin.

Din fericire nu este povestea mea. E vorba despre un barbat, un prieten de o viata. A fost mai mut decat un prieten,. A fost fratele pe care nu l-am avut niciodata. Sunt foarte sigura pentru ca am fost vecini de cand ne-am nascut. Am crescut impreuna si parintii nostrii erau relativ apropiati. Copilarie, adolescenta in acelasi grup. In casa lui mergeam toti vara pentru ca maica-sa era la tara, iar iarna ne mutam la mine. Erau singurele case unde puteam fuma. Restul parintilor nu permiteau sa li se fumeze in casa... Ei.. alte vremuri.
Oare de ce trebuie sa apara in permaneta astfel de suspiciuni? Oare n-am voie sa sufar pentru un om pe care il stiu de cand ma stiu?
Ca idee: se numea Dan Mirel Grigorescu, nascut in Craiova, la 28 octombrie 1965 si mort la Malaga, Spania, in iunie 2012. Peste cateva zile ar fi facut 47 ani. Sotia lui i-a aruncat cenusa in ocean, pentru ca el asa si-a dorit. I-a promis ca mama lui nu il va vedea nici mort. Si asa a fost.
Ma bucur sa spun ca a fost un om de calitate, foarte inteligent, dar mutilat pe interior.
Ti-am raspuns doar pentru ca raman la convingerea ca, in spatele unor ID-uri ce nu inseamna mare lucru, pot fi oameni pentru care conteaza si partenerii de discutie, nu doar pretioasa persoana, atat de "pretioasa" incat minciunea devine o virtute.
Seara buna de la Cluj!


Imi pare din suflet rau pentru pierderea suferita! Condoleantele mele!
kudika_10817
Postat pe 25 Octombrie 2012 10:39
De la: Lizicat, la data 2012-10-24 22:12:54[quote name=
Din fericire nu este povestea mea. E vorba despre un barbat, un prieten de o viata. A fost mai mut decat un prieten,. A fost fratele pe care nu l-am avut niciodata. Sunt foarte sigura pentru ca am fost vecini de cand ne-am nascut. Am crescut impreuna si parintii nostrii erau relativ apropiati. Copilarie, adolescenta in acelasi grup. In casa lui mergeam toti vara pentru ca maica-sa era la tara, iar iarna ne mutam la mine. Erau singurele case unde puteam fuma. Restul parintilor nu permiteau sa li se fumeze in casa... Ei.. alte vremuri.
Oare de ce trebuie sa apara in permaneta astfel de suspiciuni? Oare n-am voie sa sufar pentru un om pe care il stiu de cand ma stiu?
Ca idee: se numea Dan Mirel Grigorescu, nascut in Craiova, la 28 octombrie 1965 si mort la Malaga, Spania, in iunie 2012. Peste cateva zile ar fi facut 47 ani. Sotia lui i-a aruncat cenusa in ocean, pentru ca el asa si-a dorit. I-a promis ca mama lui nu il va vedea nici mort. Si asa a fost.
Ma bucur sa spun ca a fost un om de calitate, foarte inteligent, dar mutilat pe interior.
Ti-am raspuns doar pentru ca raman la convingerea ca, in spatele unor ID-uri ce nu inseamna mare lucru, pot fi oameni pentru care conteaza si partenerii de discutie, nu doar pretioasa persoana, atat de "pretioasa" incat minciunea devine o virtute.
Seara buna de la Cluj!


Lizi,dincolo de orice nemultumire legata de o oarecare postare,ramane povestea adusa de trauma iremediabila si definitiva a unui om!!!A unui prieten adevarat,a unui suflet trist,Dumnezeu sa-l odihneasca!!!Sincere condoleante!
kudika_15804
Postat pe 25 Octombrie 2012 10:45
Dumnezeu sa-l odihneasca!
Va multumesc. Imi dau seama ca chiar aveam nevoie de astfel de cuvinte. Inca nu l-am plans destul.... Ne-am imprastiat cu totii prin toate colturile de tara sau lume si l-am comemorat de skipe! :(

In privinta subiectului in discutie... Oare de ce ar minti cineva despre asa ceva? Pot admite ca faptele relatate sa fie ... mai putin reale, dar nu as intelege inventia unei astfel de chestii...

In fine... fiecare cu tacaneala lui.
Lizicat
Postat pe 25 Octombrie 2012 22:29
De la: Lizicat, la data 2012-10-25 22:29:48Dumnezeu sa-l odihneasca!
Va multumesc. Imi dau seama ca chiar aveam nevoie de astfel de cuvinte. Inca nu l-am plans destul.... Ne-am imprastiat cu totii prin toate colturile de tara sau lume si l-am comemorat de skipe! :(

In privinta subiectului in discutie... Oare de ce ar minti cineva despre asa ceva? Pot admite ca faptele relatate sa fie ... mai putin reale, dar nu as intelege inventia unei astfel de chestii...

In fine... fiecare cu tacaneala lui.



Pentru mult prea putin! Niciodata nu este suficient timpul acordat durerii inimii in dorul dupa un prieten pierdut!R.I.P.
kudika_15804
Postat pe 26 Octombrie 2012 08:13
De la: Lizicat, la data 2012-10-25 22:29:48Dumnezeu sa-l odihneasca!
Va multumesc. Imi dau seama ca chiar aveam nevoie de astfel de cuvinte. Inca nu l-am plans destul.... Ne-am imprastiat cu totii prin toate colturile de tara sau lume si l-am comemorat de skipe! :(

In privinta subiectului in discutie... Oare de ce ar minti cineva despre asa ceva? Pot admite ca faptele relatate sa fie ... mai putin reale, dar nu as intelege inventia unei astfel de chestii...

In fine... fiecare cu tacaneala lui.


Se spune ca timpul vindeca orice rana, ei bine, nu-i chiar asa, o cicatrice tot ramane pe suflet cand pierzi pe cineva drag, fie el prieten, sau ruda.

Bucura-te ca ai avut sansa sa-l cunosti si sa-ti fie prieten de suflet. El oricum ramane viu in amintirile voastre, a celor ce l-ati iubit.

Iar in ceea ce-i priveste pe cei ce te acuza ca ai fi inventat aceasta drama, ignora-i. Tu stii cel mai bine cat de amarnic se inseala aceia, asa ca lasa-i sa trancaneasca cat doresc, daca atata pot.

Iti doresc o zi frumoasa, asa cum e si sufletul tau!
kudika_10817
Postat pe 26 Octombrie 2012 12:00
Daca mi-ai citit pana la capat mesaju ai fi inteles ca nu de ceeace ai scris tu era vorba.Asa ca nu ma fa tacanita pt ca eu nu te-am jignit,subiectul era cu totul altul fata de ce ai relatat tu.
Iar pt tine....o pierdere este durerosa si inteleg acest lucru.
kudika135151
Postat pe 30 Octombrie 2012 10:21
Daca mi-ai citit pana la capat mesaju ai fi inteles ca nu de ceeace ai scris tu era vorba.Asa ca nu ma fa tacanita pt ca eu nu te-am jignit,subiectul era cu totul altul fata de ce ai relatat tu.
Iar pt tine....o pierdere este durerosa si inteleg acest lucru.
kudika135151
Postat pe 30 Octombrie 2012 10:22
Scuza-ma, dar eu NU te-am facut tacanita. Clar ca nu mi-as fi permis. Ai inteles gresit. Ma refeream la o potentiala tacaleala care ar putea duce la o minciuna in ce priveste subiectul deschis de persoana care a deschis acest topic.
Te rog reciteste si ai sa intelegi.

p.s. Multumesc ca mi-ati dat posibilitatea de vorbi despre bietul Dan.
Lizicat
Postat pe 30 Octombrie 2012 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare imi sabotez singura relatia sau chiar nu merge? 46 De la: Radu_Simy28 28 Octombrie 2011 12:53
sorry 11 De la: kudika023770 4 Noiembrie 2009 12:54
am nevoie de niste sfaturi... 19 De la: bulinutzaroz 2 Septembrie 2012 21:38
VIATA SOCIALA SI SEXUALA IN ROMANIA 0 De la: 21 Aprilie 2009 18:30
VA DURA RELATIA ? 4 De la: yumalai 2 Mai 2009 18:23