Setari Cookie-uri

ce inseamna ptr voi pasiune

cum e cand unul dintre fosti iti spune :"nu te-am iubit niciodata ai fost doar o pasiune ptr mine, o atractie"oare poti simti atractie fara iubire?sa fie doar chimie?pasiunea nu are sentimente?
s26
Postat pe 18 Octombrie 2008 01:06
ehi, na!clar primo - chimie - atractie -
apoi, apare si loovee, daca totul e k pana aici, pt ambii, apare si ...pasiunea = dorinta, de a avea acea persoana langa tine, cu care te simti bine - care, dupa ce-ti suceste capul,iti mai ia si mintile...incepe sa-ti lipseasca tot mai mult, si daca esti de'a sola in relatie, dupa ce le-ai pierdut sau consumat pe toate cele de mai sus..apare, dragostea...de aproapele nostru: frate, sora, ruda..hihi...dar,nu se poate generaliza..fiecare simtind, altfel, pe pielea noastra-

Postat pe 28 Octombrie 2008 17:11
De la: dyeve, la data 2008-10-28 17:11:39ehi, na!clar primo - chimie - atractie -
apoi, apare si loovee, daca totul e k pana aici, pt ambii, apare si ...pasiunea = dorinta, de a avea acea persoana langa tine, cu care te simti bine - care, dupa ce-ti suceste capul,iti mai ia si mintile...incepe sa-ti lipseasca tot mai mult , si daca esti de'a sola in relatie, dupa ce le-ai pierdut sau consumat pe toate cele de mai sus..apare, dragostea ...de aproapele nostru: frate, sora, ruda..hihi...dar,nu se poate generaliza..fiecare simtind, altfel, pe pielea noastra-

Postat pe 28 Octombrie 2008 17:14

Postat pe 28 Octombrie 2008 17:22
De la: s26, la data 2008-10-18 01:06:35cum e cand unul dintre fosti iti spune :"nu te-am iubit niciodata ai fost doar o pasiune ptr mine, o atractie"oare poti simti atractie fara iubire?sa fie doar chimie?pasiunea nu are sentimente?





normal ca poti simti doar atractie fara sa iubesti persoana respectiva

Postat pe 28 Octombrie 2008 17:24

Postat pe 28 Octombrie 2008 17:42
depinde de persoana la unii, pasiunea poate insemna un foc de paie, la altii poate sa dureze toata viata eu una sper ca voi fi pasiunea lui pentru totdeauna
cecylya
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:31
De la: s26, la data 2008-10-18 01:06:35cum e cand unul dintre fosti iti spune :"nu te-am iubit niciodata ai fost doar o pasiune ptr mine, o atractie"oare poti simti atractie fara iubire?sa fie doar chimie?pasiunea nu are sentimente?


amesteca-le bine, pune sare, zahar si piper
apoi intreaba-te - da' ulei am pus? o mai trebui sa pun? da' daca puneam si niste mirodenii? o fi prea mult piper? sa mai iau din el?
si tot asa, pina te saturi
ei, cum e?
sandra33
Postat pe 16 Noiembrie 2008 03:48
De la: s26, la data 2008-10-18 01:06:35cum e cand unul dintre fosti iti spune :"nu te-am iubit niciodata ai fost doar o pasiune ptr mine, o atractie"oare poti simti atractie fara iubire?sa fie doar chimie?pasiunea nu are sentimente?



definitia iubirii ....va rugam
ninushk
Postat pe 16 Noiembrie 2008 18:20
normal k exista pasiune...fara sentimente de iubire...dupa parerea mea...pasiunea e numai dorinta fizica care atrage dupa sine iminenta stare de indragostire..sau ma rog..asta pare sa creada pers resp...chestii de genu¨nu mai pot trai fara tine...vreau sa fii a mea ¨ sunt de fapt nu o declaratie de dragoste..ci dovada precisa k pers resp e obsedat..innebunit...dupa fizicul tau..pt k ...vine un mom in care i ai dat totul...el se plictiseste si cauta alta..:D atunci...toooate sent dispar..e chiar posibil nici sa nu t mai bage in seama...
desigur..mai e si dragostea adevarata...kre e ffff rara...si e atunci knd baiatul poate iubi fata pt ceea ce este..si o va iubi mereu...chiar dak s a ingrasat...sau nu mai arata atat de bine..sau a ramas leftera:D
dar cum va spuneam..e rara:D
amy_003
Postat pe 16 Noiembrie 2008 18:40
si pasiunea asta cat a tinut?
fluturasalb85
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:34
pai, exista trei faze:atractia, pasiunea si dragostea.dar nu apar neaparat in ordinea asta.depinde de caz.aaaa si ultima si cea mai inalta faza-dupa parerea mea este PRIETENIA.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:35
prietenia este cel mai inaltator sentiment, pentru ca este cu totul dezinteresata.dragostea e uneori egoista.
cat despre persoana care a deschis topicul:bine ca nu ti-a zis ca ai fost doar o atractie pt el!!!!pasiunea inseamna ceva mai mult si poate fi mistuitoare.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:38
dupa parerea mea ..pasiunea e mai mult decat sentiment ..e ceva profund sau asa inteleg eu lucrurile. in momentul in care daruiesti ceva cu pasiune inseamna ca toate simturile tale afective se indreapta catre acolo ..catre celalalt. varianta ca ai putea sa folosesti pasiunea cand faci sex in grup sau cu o persoana pe care nu o ubesti la mine nu are relevanta. as numi orice dar nu pasiune ..poate satisfacerea placerilor intr`un mod diplomat adica primid si oferind. dar parerile sunt impartite si gusturile la fel ..adevarul asta poate sa fie valabil doar pt mine :D dar o sa sustin toata viata relatia intre 2 persoane de sex opus bazata pe dragoste pasine si creativitate ..nu toate persoanele au capacitatea de a`si surprinde in mod constant perechea k sa nu intervina monotonia ..asta e rezervata firilor artistice ..

Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:09
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 27 Decembrie 2008 01:22
cred ca s-a exprimat gresit ....a vrut sa spuna ....MOFT....dar nu te necaji....nu merita sa iti mai pui intrebari...
ninushk
Postat pe 27 Decembrie 2008 20:10
S-a exprimat gresit; a vorbit aiurea. In loc de pasiune putea sa spuna INTAMPLARE sau chiar VRAJEALA, atractie de moment ...iar tu interpretezi cuvantul.
Din punctul meu de vedere PASIUNE inseamna cu totul altceva : - e o caracteristica permanenta , un hobby, un om poate avea pasiune pentru meseria lui DAR pasiunea nu e ceva de moment. A incurcat cuvintele; a vrut sa spuna una si-a spus alta ceea ce la romani e caracteristic.
ema_rice
Postat pe 3 Martie 2009 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deja nu mai stiu ce sa fac... 29 De la: geo_x 2 Octombrie 2009 14:42
ce sa fac 13 De la: andreea1976 17 Martie 2009 16:10
??? 11 De la: pickard 20 Martie 2011 14:32
problema..sau nu? 25 De la: tzvetociki 26 Ianuarie 2010 17:07
sarcina 3 De la: kudika_23665 7 Septembrie 2014 11:21