Setari Cookie-uri

Problema menstruatie

Fetelor, ma confrunt cu o problema mai ciudata si am nevoie de o parere, o idee, ceva.

De vreo 2-3 luni, perioada mea de menstruatie este la sfarsitul lunii, si intru si in luna urmatoare. Deci cum ar fi, de fiecare data prind si inceputul si sfarsitul lunii cu perioada asta. In fine, in ciuda acestui lucru, era cat de cat regulata, 28-29 de zile, cu simptome premenstruale si tot ce trebuie.

Totusi, luna asta s-a schimbat ceva. Daca inainte pieptul incepea sa ma doara cu ~10 zile inainte (de altfel, era cel mai bun reper ca sa pot anticipa ziua), luna asta, nimic!
Am inceput sa am dureri abia pe 25, data la care in mod normal ar fi trebuit sa-mi vina.
Nu stiu daca sa fiu ingrijorata sau nu, ce-i drept am avut o luna nebuna, cu schimbari majore de program, trag de o raceala de mai bine de o saptamana si presupun ca din aceste cauze am intarzieri.

Am facut o programare la ginecolog, dar a reusit sa-mi gaseasca un loc abia peste vreo saptamana.
Sa fiu insarcinata nu ar fi sanse, ultimul contact l-am avut acum aproape doua luni (deci am mai avut o menstruatie normala de atunci, a fost safe sex, chiar intr-o perioada presupusa a fi safe).

Dar intrebarile mele ar fi: sa mai astept pana vineri cand am programare? Ar trebui sa caut sa ma duc in alta parte, mai curand de atat? Cam cat ar fi normal sa intarzie? Oare va genera o noua dereglare majora?

Multumesc,
Adina M.

Postat pe 27 Octombrie 2012 16:03
De la: , la data 2012-10-27 16:03:28Fetelor, ma confrunt cu o problema mai ciudata si am nevoie de o parere, o idee, ceva.

De vreo 2-3 luni, perioada mea de menstruatie este la sfarsitul lunii, si intru si in luna urmatoare. Deci cum ar fi, de fiecare data prind si inceputul si sfarsitul lunii cu perioada asta. In fine, in ciuda acestui lucru, era cat de cat regulata, 28-29 de zile, cu simptome premenstruale si tot ce trebuie.

Totusi, luna asta s-a schimbat ceva. Daca inainte pieptul incepea sa ma doara cu ~10 zile inainte (de altfel, era cel mai bun reper ca sa pot anticipa ziua), luna asta, nimic!
Am inceput sa am dureri abia pe 25, data la care in mod normal ar fi trebuit sa-mi vina......................................................


Stai linistita,poate fi o simpla derglare de menstra,ni se intampla tuturor,ca femei vorbind,asteapta programarea la medic!!!Nu sunt motive de ingrijorare!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Octombrie 2012 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amenoree? 4 De la: healthy003815 5 Ianuarie 2013 15:09
tricomonoza 4 De la: healthy002469 3 August 2009 21:58
trompe impermeabile 5 De la: healthy007978 17 Ianuarie 2010 19:55
caut ginecolog! 17 De la: kudika_12655 21 Iulie 2015 16:35
va rog ajutatima 6 De la: alixia55 3 Martie 2010 10:23