Setari Cookie-uri

va rog spuneti-mi daca ati procedat la fel?

Buna seara!trec printr-o perioada nu tocmai buna..amcateva intrebari unde imi puteti raspunde chiar si cu povestea voastra nu ma supar tocmai bine pentru mine,ati renuntat de comun acord la o iubire doar pentru faptul ca erati prea tineri?ca ati considerat ca nu-i momentul vostru?desii voi va iubeati si va vedeati in viitor casatoriti?doar pentru a ne traii fiecare tineretea lui si sperand ca la un moment dat va ve-ti reintalnii ?sa stiti amndoi ca sunteti perfecti impreuna dar sa aveti amndoi o gandire realista ca este prea devreme pentru voi?...chiar daca nu a ti facut la fel puteti s ami povestiti si daca intradevar v ati casatorit cu marea iubire la un moment dat dupa cativa ani ,,cativa ani in care fiecare a avut viata lui ...oare am procedat bine?astept un raspuns o poveste.....
kudika_21232
Postat pe 15 Noiembrie 2012 18:59
buna....cati ani ai ?daca o persoana iubeste cu adevarat si iubirea este reciproca nu conteaza varsta relatia ar trebui sa functioneze ca la inceput cu aceasi pasiune si iubire si paote nu ar trebui sa va grabiti cu casatoria dar totusi sa va continuati relatia .......sau sa faceti cel putin pauza o perioada sa vedeti cum este unul fara celalalt.....si daca iubire exista atunci veti vedea ca veti ramane impreuna la bine si greu multa bafta
kudika_21182
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:06
e o poveste frumoasa destinul a facut sa ne reintalnim dupa cativa ani am fost colegi de generala:)....dar pe la 19 ani ne am reintalnit si am decis sa fim impreuna..a fost dragoste frmoasa iubirea vietii lui am fost ..ap 2 ani am stat impreuna ..tin sa spun ca a fost si primul baiat din viata mea ...dar ne am despartit ..timp de un an eu cik am iubit pe altcnava cel care ma ajutase sa trec peste despartire care cik ma facuse sa l uit...el in acest an s a distrat cu mai mlte dar nu a ajuns sa iubeasca pe nici una tot timpul am fost eu in inima lui desii cand aflase ca sunt cu altul m a urat..asa sustinea el atunci ca ma uraste...in fine ne am reintalnit acum 3 luni cand eu am rupt relatia ci baiatul pt care am simtit doar indragosteala atrctie fizica puternica si atasament dar iubire nu cred ca a fost...acum cand ne am reintalnit am decis sa incercam sa vedem ce o iesii si a iesit bine...adik sentimentele noastre inca sunt la fel:)ceea ce nu mi a venit s acred...dar....suntem prea timeri pt o relatie asa stransa 22 de ani...mi a zs ca eu sunt singura fiinta creia i ar putea face rau sa ma insele mai ales ca el nu poate sa mi faca asta si ca fiind prea tineri peste cva ani nu ste stie cum evolueaza lucrurile si ca nu suntem destul de maturi acum ...si eu gandesc la fel ca el..desii ne doare a trebuit s aluam decizia sa ne despartim ..pt ca nu eram siguri nici eu nici el ca vrem sa ne legam de la varsta asta...in jumatate de an trebuie s aplece pe vas si eram amndoi in dubii..ori sa plec cu el ori sa astept ori mai bn sa ne despartim daca este menit sa fim impreuna din nou asa v a fii...eu il vad tatal copiilor mei si el la fel pe mn...dar nu este momentul nostru
kudika_21232
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:23
hmmmmm..........luptati pentru iubirea voatra daca exista,nu va lasati coplesti de ceea ce injurul vostru viata este pea scurta si nu sstii niciodata ce va fii maine asa ca eu cred ca ar fii mai bn sa incerci s ama vb cu el sa ii explici ca il iubesti si daca te iubeste va ramane cu tine profitati de viata asta frumoasa si nu lasa-ti pe nimeni sa va spulbere visele si dorintele eu zic ca daca este asa cum tu spui viata este de partea voastra multa bafta
kudika_21182
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:32
De la: kudika_21182, la data 2012-11-15 19:32:48hmmmmm..........luptati pentru iubirea voatra daca exista,nu va lasati coplesti de ceea ce injurul vostru viata este pea scurta si nu sstii niciodata ce va fii maine asa ca eu cred ca ar fii mai bn sa incerci s ama vb cu el sa ii explici ca il iubesti si daca te iubeste va ramane cu tine profitati de viata asta frumoasa si nu lasa-ti pe nimeni sa va spulbere visele si dorintele eu zic ca daca este asa cum tu spui viata este de partea voastra multa bafta



da stiu ce zici dar intervin multe..el a fost sincer cu mine si mi-a zs ca el nu m a inselat niciodata si ca nu poate pur si simplu ca eu sunt tot ce si a dorit si nu vrea mai trz cn stie pe la 25 26 de ani s o faca sa regrete toata viata ..si invers sa l insel eu ...in acelasi timp vrem sa pastram iubirea langa noi dar si tineretea libertatea sa nu fii legat de cnva sa ne putem pune pe picioarele noastre sa ne maturizam...in generam relatiile acestea 18 19 20 de ani la un moment data nu tin...pt ca tineretea trece pe langa tine tentatiile sunt mlte ....noi doi ne cunoase complet complet...cu ai lui ma inteleg super eram ca si sot si sotie dar ne am desp atunci si uite ca viata ne a adus din nou pe acelasi drum si trecuse cva eu printr o relatie de un an el prin mai mlte:)) iubirea a ramas aceeasi...
kudika_21232
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:46
De la: kudika_21182, la data 2012-11-15 19:32:48hmmmmm..........luptati pentru iubirea voatra daca exista,nu va lasati coplesti de ceea ce injurul vostru viata este pea scurta si nu sstii niciodata ce va fii maine asa ca eu cred ca ar fii mai bn sa incerci s ama vb cu el sa ii explici ca il iubesti si daca te iubeste va ramane cu tine profitati de viata asta frumoasa si nu lasa-ti pe nimeni sa va spulbere visele si dorintele eu zic ca daca este asa cum tu spui viata este de partea voastra multa bafta
Sunt de acord cu tine! Viata este atat de scurta.....daca in timpul in care stati despartiti, unul dintre voi pateste ceva....oare celalalt nu va trai toata viata cu povara ca a renuntat la dragostea lui din cauza unor copilarii?
kudika_19970
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:48
De la: kudika_19970, la data 2012-11-15 19:48:14
De la: kudika_21182, la data 2012-11-15 19:32:48hmmmmm..........luptati pentru iubirea voatra daca exista,nu va lasati coplesti de ceea ce injurul vostru viata este pea scurta si nu sstii niciodata ce va fii maine asa ca eu cred ca ar fii mai bn sa incerci s ama vb cu el sa ii explici ca il iubesti si daca te iubeste va ramane cu tine profitati de viata asta frumoasa si nu lasa-ti pe nimeni sa va spulbere visele si dorintele eu zic ca daca este asa cum tu spui viata este de partea voastra multa bafta
Sunt de acord cu tine! Viata este atat de scurta.....daca in timpul in care stati despartiti, unul dintre voi pateste ceva....oare celalalt nu va trai toata viata cu povara ca a renuntat la dragostea lui din cauza unor copilarii?


sa stiti ca m am gandit si eu la asta...gen daca patesc eu cv sau el....Doamne Fereste! dar dc sa ne gandim la ce este mai rau? imi este frik sa ma arunc intr-o relatie atat de stransa suunt prea tanara...trebuie sa cunosc viata mai bn...nu vreau sa ma casatioresc asa devreme..sunt tanara frumoasa anii acestia nu se mai intorc...intradevar riscam sa pierdem iubirea ...dar ne gandim logic...daca intradevar a fost scris sa fim impreuna v a fii si peste 3 4 5 ani....si daca nu plecam cu el pe vas trebuia sa il astept 9 luni de zile?el acolo eu aici ..nu nu era bine:(...amndoi simtitm ca iar ni se rupe cva asa din noi din inima o durere...dar suntem realisti....:( de aceea as vrea sa aud asa povesti daca a mai renuntat cnva asa si peste cva tmp poate chiar s au casatorit:)....
kudika_21232
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:59
De la: kudika_21232, la data 2012-11-15 18:59:52Buna seara!trec printr-o perioada nu tocmai buna..amcateva intrebari unde imi puteti raspunde chiar si cu povestea voastra nu ma supar tocmai bine pentru mine,ati renuntat de comun acord la o iubire doar pentru faptul ca erati prea tineri?ca ati considerat ca nu-i momentul vostru?desii voi va iubeati si va vedeati in viitor casatoriti?doar pentru a ne traii fiecare tineretea lui si sperand ca la un moment dat va ve-ti reintalnii ?sa stiti amndoi ca sunteti perfecti impreuna dar sa aveti amndoi o gandire realista ca este prea devreme pentru voi?...chiar daca nu a ti facut la fel puteti s ami povestiti si daca intradevar v ati casatorit cu marea iubire la un moment dat dupa cativa ani ,,cativa ani in care fiecare a avut viata lui ...oare am procedat bine?astept un raspuns o poveste.....


Atunci cand iubesc un om sunt in stare sa daram si muntii pentru el. Eu, una, nu iubesc cu jumatati de masura si, in niciun caz, nu as lasa sa plece de langa mine, barbatul pe care-l iubesc si care ma iubeste.

Sunt intr-o relatie de aproape 13 ani, acum am 34 de ani, deci poti face si tu singura un calcul ca sa vezi ce varsta aveam cand m-am implicat in aceasta relatie. Sotul meu e mai mare decat mine cu 4 ani, deci are 38 de ani acum, deci si el era foarte tanar cand ne-am implicat in relatia noastra. Noi stiam deja dupa aproape 7 luni de relatie, ca vrem sa ne casatorim. Nu dupa 7 luni ne-am casatorit, ci un picut mai tarziu.

Au incercat multi sa ne desparta, dar nimeni nu a reusit, pentru ca iubirea dintre noi doi e mai puternica decat orice intriga din afara cuplului nostru.

Eu te indemn sa nu mai lasi pe nimeni sa plece de langa tine daca tu simti ca-l iubesti pe omul acela. Lupta pentru relatia ta, lupta pentru iubirea ta, lupta pentru omul pe care-l iubesti. Pe lumea asta, doar iubirea ne face sa ne simtim cu adevarat impliniti.
kudika_10817
Postat pe 16 Noiembrie 2012 10:48
De la: kudika_21232, la data 2012-11-15 19:59:41
De la: kudika_19970, la data 2012-11-15 19:48:14
De la: kudika_21182, la data 2012-11-15 19:32:48hmmmmm..........luptati pentru iubirea voatra daca exista,nu va lasati coplesti de ceea ce injurul vostru viata este pea scurta si nu sstii niciodata ce va fii maine asa ca eu cred ca ar fii mai bn sa incerci s ama vb cu el sa ii explici ca il iubesti si daca te iubeste va ramane cu tine profitati de viata asta frumoasa si nu lasa-ti pe nimeni sa va spulbere visele si dorintele eu zic ca daca este asa cum tu spui viata este de partea voastra multa bafta
Sunt de acord cu tine! Viata este atat de scurta.....daca in timpul in care stati despartiti, unul dintre voi pateste ceva....oare celalalt nu va trai toata viata cu povara ca a renuntat la dragostea lui din cauza unor copilarii?


sa stiti ca m am gandit si eu la asta...gen daca patesc eu cv sau el....Doamne Fereste! dar dc sa ne gandim la ce este mai rau? imi este frik sa ma arunc intr-o relatie atat de stransa suunt prea tanara...trebuie sa cunosc viata mai bn...nu vreau sa ma casatioresc asa devreme..sunt tanara frumoasa anii acestia nu se mai intorc...intradevar riscam sa pierdem iubirea ...dar ne gandim logic...daca intradevar a fost scris sa fim impreuna v a fii si peste 3 4 5 ani....si daca nu plecam cu el pe vas trebuia sa il astept 9 luni de zile?el acolo eu aici ..nu nu era bine:(...amndoi simtitm ca iar ni se rupe cva asa din noi din inima o durere...dar suntem realisti....:( de aceea as vrea sa aud asa povesti daca a mai renuntat cnva asa si peste cva tmp poate chiar s au casatorit:)....


Parerea mea: daca poti renunta atat de usor la un om pe care spui ca-l iubesti, nu l-ai iubit niciodata cu adevarat. Orice scuze ai invoca, in ochii mei, ceea ce spui, raman doar scuze.

Un om ce iubeste cu adevarat nu poate renunta atat de usor la persoana iubita.
kudika_10817
Postat pe 16 Noiembrie 2012 10:53
De la: kudika_10817, la data 2012-11-16 10:48:20
De la: kudika_21232, la data 2012-11-15 18:59:52Buna seara!trec printr-o perioada nu tocmai buna..amcateva intrebari unde imi puteti raspunde chiar si cu povestea voastra nu ma supar tocmai bine pentru mine,ati renuntat de comun acord la o iubire doar pentru faptul ca erati prea tineri?ca ati considerat ca nu-i momentul vostru?desii voi va iubeati si va vedeati in viitor casatoriti?doar pentru a ne traii fiecare tineretea lui si sperand ca la un moment dat va ve-ti reintalnii ?sa stiti amndoi ca sunteti perfecti impreuna dar sa aveti amndoi o gandire realista ca este prea devreme pentru voi?...chiar daca nu a ti facut la fel puteti s ami povestiti si daca intradevar v ati casatorit cu marea iubire la un moment dat dupa cativa ani ,,cativa ani in care fiecare a avut viata lui ...oare am procedat bine?astept un raspuns o poveste.....


Atunci cand iubesc un om sunt in stare sa daram si muntii pentru el. Eu, una, nu iubesc cu jumatati de masura si, in niciun caz, nu as lasa sa plece de langa mine, barbatul pe care-l iubesc si care ma iubeste.

Sunt intr-o relatie de aproape 13 ani, acum am 34 de ani, deci poti face si tu singura un calcul ca sa vezi ce varsta aveam cand m-am implicat in aceasta relatie. Sotul meu e mai mare decat mine cu 4 ani, deci are 38 de ani acum, deci si el era foarte tanar cand ne-am implicat in relatia noastra. Noi stiam deja dupa aproape 7 luni de relatie, ca vrem sa ne casatorim. Nu dupa 7 luni ne-am casatorit, ci un picut mai tarziu.

Au incercat multi sa ne desparta, dar nimeni nu a reusit, pentru ca iubirea dintre noi doi e mai puternica decat orice intriga din afara cuplului nostru.

Eu te indemn sa nu mai lasi pe nimeni sa plece de langa tine daca tu simti ca-l iubesti pe omul acela. Lupta pentru relatia ta, lupta pentru iubirea ta, lupta pentru omul pe care-l iubesti. Pe lumea asta, doar iubirea ne face sa ne simtim cu adevarat impliniti.


stiu aveti dreptate poate si de aceea nici eu nu sunt sigura de ce vreau sa fac ...as fii vrut si sa l pastrez dar si sa nu fiu implicata in relatie...si in plus el momentan pune si accent mare pe munca lui...trebuie sa plece in curand si era foarte aiurea ..... suntem prea tineri pt asta ....mai vrem sa 'copilarim' si apoi sa ne asezam la casa noastra...si in plus chestia cu o singura persoana toata viata ne sperie...momentan..cel putin 2 3 ani sa stam in standby...
kudika_21232
Postat pe 16 Noiembrie 2012 21:49
IUBIRE LASAL PE ALA SI IAMA PE MINE
kudika_11391
Postat pe 16 Noiembrie 2012 21:54
De la: kudika_11391, la data 2012-11-16 21:54:06IUBIRE LASAL PE ALA SI IAMA PE MINE


nu mai iau pe nimeni:))) deocamdata...sunt f ambitioasa si daca imi impun cva pai asa este...am sa trec peste si am sa imi vad de viata mea si nu o sa zc nu daca se ibveste sa ma indragostesc si sa iubesc iar...desii stiu ca nu v a fii acelasi sentiment ....el mi a zs ca o sa traiasca fara sentimente cum a fost cu toate pana acum timp de un an cat am fost despartiti...se zice ca marea dragoste nu se uita niciodata oare asa o fi?
kudika_21232
Postat pe 16 Noiembrie 2012 21:59
De la: kudika_21232, la data 2012-11-16 21:49:53
De la: kudika_10817, la data 2012-11-16 10:48:20
De la: kudika_21232, la data 2012-11-15 18:59:52Buna seara!trec printr-o perioada nu tocmai buna..amcateva intrebari unde imi puteti raspunde chiar si cu povestea voastra nu ma supar tocmai bine pentru mine,ati renuntat de comun acord la o iubire doar pentru faptul ca erati prea tineri?ca ati considerat ca nu-i momentul vostru?desii voi va iubeati si va vedeati in viitor casatoriti?doar pentru a ne traii fiecare tineretea lui si sperand ca la un moment dat va ve-ti reintalnii ?sa stiti amndoi ca sunteti perfecti impreuna dar sa aveti amndoi o gandire realista ca este prea devreme pentru voi?...chiar daca nu a ti facut la fel puteti s ami povestiti si daca intradevar v ati casatorit cu marea iubire la un moment dat dupa cativa ani ,,cativa ani in care fiecare a avut viata lui ...oare am procedat bine?astept un raspuns o poveste.....


Atunci cand iubesc un om sunt in stare sa daram si muntii pentru el. Eu, una, nu iubesc cu jumatati de masura si, in niciun caz, nu as lasa sa plece de langa mine, barbatul pe care-l iubesc si care ma iubeste.

Sunt intr-o relatie de aproape 13 ani, acum am 34 de ani, deci poti face si tu singura un calcul ca sa vezi ce varsta aveam cand m-am implicat in aceasta relatie. Sotul meu e mai mare decat mine cu 4 ani, deci are 38 de ani acum, deci si el era foarte tanar cand ne-am implicat in relatia noastra. Noi stiam deja dupa aproape 7 luni de relatie, ca vrem sa ne casatorim. Nu dupa 7 luni ne-am casatorit, ci un picut mai tarziu.

Au incercat multi sa ne desparta, dar nimeni nu a reusit, pentru ca iubirea dintre noi doi e mai puternica decat orice intriga din afara cuplului nostru.

Eu te indemn sa nu mai lasi pe nimeni sa plece de langa tine daca tu simti ca-l iubesti pe omul acela. Lupta pentru relatia ta, lupta pentru iubirea ta, lupta pentru omul pe care-l iubesti. Pe lumea asta, doar iubirea ne face sa ne simtim cu adevarat impliniti.


stiu aveti dreptate poate si de aceea nici eu nu sunt sigura de ce vreau sa fac ...as fii vrut si sa l pastrez dar si sa nu fiu implicata in relatie...si in plus el momentan pune si accent mare pe munca lui...trebuie sa plece in curand si era foarte aiurea ..... suntem prea tineri pt asta ....mai vrem sa 'copilarim' si apoi sa ne asezam la casa noastra...si in plus chestia cu o singura persoana toata viata ne sperie...momentan..cel putin 2 3 ani sa stam in standby...
Este alegerea voastra daca doriti sa dati dragostea pe copilarie!
kudika_19970
Postat pe 16 Noiembrie 2012 23:05
De la: kudika_11391, la data 2012-11-16 21:54:06IUBIRE LASAL PE ALA SI IAMA PE MINE


tu esti cel mai tare! te recomand pustoaicelor
picard-jean-luc
Postat pe 17 Noiembrie 2012 06:26
eu nu inteleg chestia asta cu "mai am de copilarit"
Ghicicummacheama
Postat pe 17 Noiembrie 2012 10:13
Vai.... da' durerile de cuc nu sunt bune. Pune o compresa cu apa rece....si trece
GHEISA_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 10:28
Ok
GHEISA_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 10:42
Am un euro cent in buzunar, ajunge ?? pentru prieteni poti sa faci si tu un discont
GHEISA_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 10:58
De la: kudika_21232, la data 2012-11-16 21:49:53
De la: kudika_10817, la data 2012-11-16 10:48:20
De la: kudika_21232, la data 2012-11-15 18:59:52Buna seara!trec printr-o perioada nu tocmai buna..amcateva intrebari unde imi puteti raspunde chiar si cu povestea voastra nu ma supar tocmai bine pentru mine,ati renuntat de comun acord la o iubire doar pentru faptul ca erati prea tineri?ca ati considerat ca nu-i momentul vostru?desii voi va iubeati si va vedeati in viitor casatoriti?doar pentru a ne traii fiecare tineretea lui si sperand ca la un moment dat va ve-ti reintalnii ?sa stiti amndoi ca sunteti perfecti impreuna dar sa aveti amndoi o gandire realista ca este prea devreme pentru voi?...chiar daca nu a ti facut la fel puteti s ami povestiti si daca intradevar v ati casatorit cu marea iubire la un moment dat dupa cativa ani ,,cativa ani in care fiecare a avut viata lui ...oare am procedat bine?astept un raspuns o poveste.....


Atunci cand iubesc un om sunt in stare sa daram si muntii pentru el. Eu, una, nu iubesc cu jumatati de masura si, in niciun caz, nu as lasa sa plece de langa mine, barbatul pe care-l iubesc si care ma iubeste.

Sunt intr-o relatie de aproape 13 ani, acum am 34 de ani, deci poti face si tu singura un calcul ca sa vezi ce varsta aveam cand m-am implicat in aceasta relatie. Sotul meu e mai mare decat mine cu 4 ani, deci are 38 de ani acum, deci si el era foarte tanar cand ne-am implicat in relatia noastra. Noi stiam deja dupa aproape 7 luni de relatie, ca vrem sa ne casatorim. Nu dupa 7 luni ne-am casatorit, ci un picut mai tarziu.

Au incercat multi sa ne desparta, dar nimeni nu a reusit, pentru ca iubirea dintre noi doi e mai puternica decat orice intriga din afara cuplului nostru.

Eu te indemn sa nu mai lasi pe nimeni sa plece de langa tine daca tu simti ca-l iubesti pe omul acela. Lupta pentru relatia ta, lupta pentru iubirea ta, lupta pentru omul pe care-l iubesti. Pe lumea asta, doar iubirea ne face sa ne simtim cu adevarat impliniti.


stiu aveti dreptate poate si de aceea nici eu nu sunt sigura de ce vreau sa fac ...as fii vrut si sa l pastrez dar si sa nu fiu implicata in relatie...si in plus el momentan pune si accent mare pe munca lui...trebuie sa plece in curand si era foarte aiurea ..... suntem prea tineri pt asta ....mai vrem sa 'copilarim' si apoi sa ne asezam la casa noastra...si in plus chestia cu o singura persoana toata viata ne sperie...momentan..cel putin 2 3 ani sa stam in standby...


Nu sunteti pregatiti ca sa iubiti cu adevarat, asta-i parerea mea.

Atunci cand iubesti, poti face aproape orice pentru omul drag si relatia dintre voi. Iti spun asta din proprie experienta.

In fine, voi stiti mai bine cum vreti sa va traiti viata...
kudika_10817
Postat pe 17 Noiembrie 2012 11:38
De la: kudika_14322, la data 2012-11-17 10:13:41eu nu inteleg chestia asta cu "mai am de copilarit"


Vor sa incerce relatii cu cat mai multe persoane, ca sa fie convinsi ca ala sau aia pe care l-au sau au abandonat-o in urma cu cativa ani, era persoana potrivita.

Eu, una, asta am inteles din mesajele fetei care a initiat topicul.


Parerea mea: cand esti sigur/a ca ai gasit iubirea, nu mai e nevoie sa mai cauti si prin alte parti, ca sa te convingi ca ai gasit-o intr-adevar.
kudika_10817
Postat pe 17 Noiembrie 2012 11:41
De la: kudika_21152, la data 2012-11-17 11:44:09
De la: GHEISA_, la data 2012-11-17 10:58:42Am un euro cent in buzunar, ajunge ?? pentru prieteni poti sa faci si tu un discont
usually i kill people for money but because you are my friend, i kill you for free




Thanks
GHEISA_
Postat pe 17 Noiembrie 2012 11:50
De la: kudika_10817, la data 2012-11-17 11:41:28
De la: kudika_14322, la data 2012-11-17 10:13:41eu nu inteleg chestia asta cu "mai am de copilarit"


Vor sa incerce relatii cu cat mai multe persoane, ca sa fie convinsi ca ala sau aia pe care l-au sau au abandonat-o in urma cu cativa ani, era persoana potrivita.

Eu, una, asta am inteles din mesajele fetei care a initiat topicul.


Parerea mea: cand esti sigur/a ca ai gasit iubirea, nu mai e nevoie sa mai cauti si prin alte parti, ca sa te convingi ca ai gasit-o intr-adevar.


Buna Vio
Tocmai de asta am zis, ca nu inteleg.
Stiu ce este in spatele acestei expresii.
Ei sunt deocamdata, fluturatici si nu sunt pregatiti de o relatie serioasa, cu bune si cu rele. Nu sunt pregatiti de a se abtine de la ispite, care intr-adevar se afla la tot pasul.
La varsta de 22,25 de ani, eu consider ca ar trebui sa fie sufiecient de maturi pentru a-si lua responsabilitatea unei relatii serioase, insa, cu siguranta, nu le plac relatiile serioase, ba mai mult ii si sperie.
Asta se numeste egoism, din pucntul meu de vedere. Urmaresc doar propria lor bunastare. Atata timp cat vor ramane asa, nu vor iubi decat pe sine.
Ghicicummacheama
Postat pe 17 Noiembrie 2012 12:19
De la: kudika_14322, la data 2012-11-17 12:19:10
De la: kudika_10817, la data 2012-11-17 11:41:28
De la: kudika_14322, la data 2012-11-17 10:13:41eu nu inteleg chestia asta cu "mai am de copilarit"


Vor sa incerce relatii cu cat mai multe persoane, ca sa fie convinsi ca ala sau aia pe care l-au sau au abandonat-o in urma cu cativa ani, era persoana potrivita.

Eu, una, asta am inteles din mesajele fetei care a initiat topicul.


Parerea mea: cand esti sigur/a ca ai gasit iubirea, nu mai e nevoie sa mai cauti si prin alte parti, ca sa te convingi ca ai gasit-o intr-adevar.


Buna Vio
Tocmai de asta am zis, ca nu inteleg.
Stiu ce este in spatele acestei expresii.
Ei sunt deocamdata, fluturatici si nu sunt pregatiti de o relatie serioasa, cu bune si cu rele. Nu sunt pregatiti de a se abtine de la ispite, care intr-adevar se afla la tot pasul.
La varsta de 22,25 de ani, eu consider ca ar trebui sa fie sufiecient de maturi pentru a-si lua responsabilitatea unei relatii serioase, insa, cu siguranta, nu le plac relatiile serioase, ba mai mult ii si sperie.
Asta se numeste egoism, din pucntul meu de vedere. Urmaresc doar propria lor bunastare. Atata timp cat vor ramane asa, nu vor iubi decat pe sine.


Buna, Ami! Sunt de acord cu tot ceea ce ai scris!
kudika_10817
Postat pe 17 Noiembrie 2012 12:28
sunt de parere ca iubirea la 22 de ani nu e chiar asa buna...cum nici de altfel cea de la 18 19 ...nu vrem sa ne legam la cap de acum....
kudika_21232
Postat pe 17 Noiembrie 2012 20:18
Si cand crezi ca o sa fie buna? La 30?
Ghicicummacheama
Postat pe 17 Noiembrie 2012 21:09
De la: kudika_21232, la data 2012-11-16 21:59:07
De la: kudika_11391, la data 2012-11-16 21:54:06IUBIRE LASAL PE ALA SI IAMA PE MINE


nu mai iau pe nimeni:))) deocamdata...sunt f ambitioasa si daca imi impun cva pai asa este...am sa trec peste si am sa imi vad de viata mea si nu o sa zc nu daca se ibveste sa ma indragostesc si sa iubesc iar...desii stiu ca nu v a fii acelasi sentiment ....el mi a zs ca o sa traiasca fara sentimente cum a fost cu toate pana acum timp de un an cat am fost despartiti...se zice ca marea dragoste nu se uita niciodata oare asa o fi?



Tu habar nu ai ce vorbesti, fato!
Iubirea vietii mele, vorba prea mare pentru cata
incapatanare si lipsa de stabilitate este in sentimentele voastre.
Nici macar nu aveti o relatie adevarata.
Dragostea nu e bau-bau, nu e sperietoaresi apoi cine va obliga sa va casatoriti acum?
Tu nu iubesti , tu esti o persoana egoista si fricoasa.Habar nu ai ce vrei de la viata.
Copilaritul se poate trai si in doi, nu cred ca relatia cu el ti-ar pune niste lanturi la picioare si te-ar tine legata de el in permanenta.

O vorba spune:
o sa pretuieti ce ai avut abia dupa ce l-ai pierdut.
Tare ma tem ca urmatorul topic pe care il vei deschide curand va fi "Mi-am pirdut marea iubire, nu faceti ca mine!".


Thais13
Postat pe 17 Noiembrie 2012 22:11
De la: kudika_21232, la data 2012-11-17 20:18:07sunt de parere ca iubirea la 22 de ani nu e chiar asa buna...cum nici de altfel cea de la 18 19 ...nu vrem sa ne legam la cap de acum....


Iubirea e iubire la orice varsta dar tu nu ai habar ce e aia.
Thais13
Postat pe 17 Noiembrie 2012 22:14
observ ca nu prea sunteti realisti si visati cu ochii deschisi...as vrea sa aud pareri de la persoane mai inaintetae in varsta cu o gandire matura..persoane care au trecut prin 2 3 casatorii..mai ales casatorii de la varste fragede care majoritatea nu tin....nu mai da ti voi fetelor de 18-25 ani sfaturi aiurea in punga banuiesc ca aveti o relatie tot asa si sunteti oarbite de iubire si considerati ca tot ce zboara se mananca!
kudika_21232
Postat pe 17 Noiembrie 2012 22:34

Hai ca la faza asta, esti tare!
Tu o sa treci prin 2-3 casatorii, ca esti egoista.
Ghicicummacheama
Postat pe 17 Noiembrie 2012 22:53
stiu ca voi daca sunteti acum intr o relatie vreti sa tina pana imbatraniti si de aceea va deranjeaza enorm sa spuna cineva ca in general relatiile din adolescenta nu dureaza...profitati de tineretea voastra!..tu acum esti maritata,locuiesti in concubinaj ceva nu?si sunteti tinerei pai normal ca nu esti de acord cu ceea ce zic eu...
kudika_21232
Postat pe 17 Noiembrie 2012 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 5 De la: kudika_24793 21 Martie 2014 15:16
Aventuri 24 ore - Anunturi 4 De la: Iris4ever 1 Decembrie 2008 23:46
prevenirea traficului de persoane si a evaziuniifiscale pe piata muncii 1 De la: sadora 21 August 2009 13:28
O tara plina de femei proaste si analfabete 284 De la: wolfy 6 Octombrie 2010 11:23
CE SA FAC ? 47 De la: andreea_21_nice 15 Mai 2009 10:16