Setari Cookie-uri

Neincrederea in propria persoana

La ce poate duce neincrederea in propria persoana? Am o relatie de aproape 6 luni cu un barbat de 45 de ani, eu am 27...el este in proces de divort de vreo 3 ani mai exact , 3 ani in care traieste o alta viata in care nu se regaseste, cel putin asa spune el , nu are incredere deloc in el...dupa separarea asta, s a indragostit de o femeie care era intr o relatie, binenteles el ia spus despre sentimentele lui, ea spunandu i ca nu poate fi nimic intre ei decat o amicitie...nu stiu cat a inteles el din asta , dar intr o discutie el spunea ca daca ea l ar vrea s ar vedea imediat cu ea si ca este singur desi noi eram impreuna de vreo 3 luni ...i am spus ca am vazut discutia si mi a zis ca ii pare rau, ca regreta , ca stie ca nu a fost frumos ce a facut dar cu femeia aceea oricum nu mai poate fi nimic ca e prea tarziu dar s a lasat dus de val ...si ca nu vrea sa ma piarda...deci nici nu stiu ce sa cred ...
kudika_21593
Postat pe 19 Noiembrie 2012 21:40
Da ce ti-a placut la el asa mult de ai o relatie cu el ?
Baiat_virgin
Postat pe 19 Noiembrie 2012 21:46
e un bosorog ...tie iti place?
Ghicicummacheama
Postat pe 19 Noiembrie 2012 22:26
De la: kudika_21593, la data 2012-11-19 21:40:00 La ce poate duce neincrederea in propria persoana? Am o relatie de aproape 6 luni cu un barbat de 45 de ani, eu am 27...el este in proces de divort de vreo 3 ani mai exact , 3 ani in care traieste o alta viata in care nu se regaseste, cel putin asa spune el , nu are incredere deloc in el...dupa separarea asta, s a indragostit de o femeie care era intr o relatie, binenteles el ia spus despre sentimentele lui, ea spunandu i ca nu poate fi nimic intre ei decat o amicitie...nu stiu cat a inteles el din asta , dar intr o discutie el spunea ca daca ea l ar vrea s ar vedea imediat cu ea si ca este singur desi noi eram impreuna de vreo 3 luni ...i am spus ca am vazut discutia si mi a zis ca ii pare rau, ca regreta , ca stie ca nu a fost frumos ce a facut dar cu femeia aceea oricum nu mai poate fi nimic ca e prea tarziu dar s a lasat dus de val ...si ca nu vrea sa ma piarda...deci nici nu stiu ce sa cred ...



Incertitudine si inconsecventa masculina si pe toate planurile!!!Daca poti crede in vorbele unui astfel de barbat,continua sa traiesti in marea de nelamuriri si baleieri sentimentale!!!Daca nu,,,NEXT!!La care se adauga diferenta de varsta ,,categoric defavorabila tie!!!!S-a lasat dus de val????? Si tu l-ai crezut,nu????Trebuia sa cheme un salvamar ,daca nu stie sa se impotriveasca valurilor inalte si ametitoare!!!Din punctul meu de vedere,as fi plecat ,de langa acel barbat,imediat dupa citirea mesajelor respective!!!Dat,,,tu ,,,esti tu!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2012 11:16
Cred ca te-ai legat la cap cand nu te durea. Are 45 de ani, e divortat, instabil sentimental...si din ce ne-ai povestit, nici prea indragostit de tine nu pare. De ce mai stai cu el? In general, barbatii divortati nici nu prea sunt de incredere... Multi au pitici pe creier, sunt gelosi (in cazul in care fosta nevasta i-a inselat) sau nu se implica in relatii, ca sa nu sufere. Parerea mea e ca ar trebui sa-l lasi si sa-ti cauti pe unul mai apropiat de varsta ta.
Micaell
Postat pe 20 Noiembrie 2012 11:42
Ce divort dureaza mai mult de 3 ani in Romania?!
Asta daca nu cumva este de pe alte meleaguri si este catolic!!!
rondina
Postat pe 20 Noiembrie 2012 13:28
De la: rondina, la data 2012-11-20 13:28:49 Ce divort dureaza mai mult de 3 ani in Romania?!
Asta daca nu cumva este de pe alte meleaguri si este catolic!!!



Probabil se refera si la procesul de partaj,care,intr-adevar,poate dura si ani de zile !!Cultul religios apartinator nu are nicio legatura cu divortul partilor ,si ,ca fapt divers,religia catolica nu il recunoaste ca fapt implinit din punct de vedere religios!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2012 13:34
Oricum ar fi...omu' o "abureste" la greu!
rondina
Postat pe 20 Noiembrie 2012 13:40
De la: rondina, la data 2012-11-20 13:40:26Oricum ar fi...omu' o "abureste" la greu!



Da,asta este adevarat,,oare de ce nu ma mira o astfel de atitudine?????Hm!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2012 13:42
Eu barem, am ales unul mai tanar, pe intelesul tau; m-a ales caci ptr. mine a fost o incercare dupa 25 de ani.Dar tu?!
Esti tanara, poate-ti doresti un barbat matur, insa, gandeste-te si la consecinte.Eu am div. dupa 25 de ani. Procesul de partaj a durat 2luni ,mari si late.Aveam doua fete peste 18 ani, un apart. cu 3 cam, si datorita avocatei si a neprezentarii lui a fost gata in doua luni
.El a inteles o data de prezentare , eu am auzit-o pe cea reala si de aici a plecat totul.
I-ti doresc noroc in ceea ce ti-ai propus , insa ,partenerul tau nu-i chiar sincer cu tine.Joaca pe doua fronturi.
kudika467548
Postat pe 20 Noiembrie 2012 15:21
De la: kudika467548, la data 2012-11-20 15:21:10 Eu barem, am ales unul mai tanar, pe intelesul tau; m-a ales caci ptr. mine a fost o incercare dupa 25 de ani.Dar tu?!
Esti tanara, poate-ti doresti un barbat matur, insa, gandeste-te si la consecinte.Eu am div. dupa 25 de ani. Procesul de partaj a durat 2luni ,mari si late.Aveam doua fete peste 18 ani, un apart. cu 3 cam, si datorita avocatei si a neprezentarii lui a fost gata in doua luni
.El a inteles o data de prezentare , eu am auzit-o pe cea reala si de aici a plecat totul.
I-ti doresc noroc in ceea ce ti-ai propus , insa ,partenerul tau nu-i chiar sincer cu tine.Joaca pe doua fronturi.


Din pacate, nu toti sunt norocosi ca tine in ceea ce priveste un proces de partaj.
Eu spre exemplu, am un proces de partaj pe rol de 3 ani si doua luni. Deci, poate sa dureze enorm de mult, mai ales daca partile nu se opresc la instanta de fond, ci fac apel, sau recurs la tribunal. Partajul este cu mult mai greu decat un divort. Vorbind....dpdv psihic.

In cazul ei, oricum ar trebui sa isi gaseasca un barbat mai tanar, de varsta ei....caci peste 10 ani nu va mai sti cum sa scape de unul ca asta.
Ghicicummacheama
Postat pe 20 Noiembrie 2012 15:29
El e un barbat versat,cum poti sa-l crezii. O sa te foloseasca si dupaia o sa treaca la alta.Dar daca tu consideri ca e bine asa treaba ta. Totusi intreabate,iti doresti sa te casatoresti, sa ai copii si o viata de cuplu. Crezi ca el isi mai doreste copii sau "sa i se puna catusele", pt ca el sigur asa vede o relatie serioasa.El deja a avut o sotie, a trait viata de cuplu si la varsta lui nu cred ca o sa mai vrea sa aiba o relatie stabila,chiar daca el sustine contrariu. O sa-si traiasca viata si o sa profite de orice ocazie sa-si faca placerile si sa-si satisfaca nevoile. Esti dispusa sa renunti la viata pe care o ai pt o viata plina de asteptare, incertitudin si vise distruse. Decizia finala iti apartine.
kudika_20973
Postat pe 20 Noiembrie 2012 16:43
De la: kudika_20973, la data 2012-11-20 16:43:37El e un barbat versat,cum poti sa-l crezii. O sa te foloseasca si dupaia o sa treaca la alta.Dar daca tu consideri ca e bine asa treaba ta. Totusi intreabate,iti doresti sa te casatoresti, sa ai copii si o viata de cuplu. Crezi ca el isi mai doreste copii sau "sa i se puna catusele", pt ca el sigur asa vede o relatie serioasa.El deja a avut o sotie, a trait viata de cuplu si la varsta lui nu cred ca o sa mai vrea sa aiba o relatie stabila,chiar daca el sustine contrariu. O sa-si traiasca viata si o sa profite de orice ocazie sa-si faca placerile si sa-si satisfaca nevoile. Esti dispusa sa renunti la viata pe care o ai pt o viata plina de asteptare, incertitudin si vise distruse. Decizia finala iti apartine.


Foarte bun mesajul tau.
kudika_10817
Postat pe 21 Noiembrie 2012 10:00
De la: kudika_21593, la data 2012-11-19 21:40:00 La ce poate duce neincrederea in propria persoana? Am o relatie de aproape 6 luni cu un barbat de 45 de ani, eu am 27...el este in proces de divort de vreo 3 ani mai exact , 3 ani in care traieste o alta viata in care nu se regaseste, cel putin asa spune el , nu are incredere deloc in el...dupa separarea asta, s a indragostit de o femeie care era intr o relatie, binenteles el ia spus despre sentimentele lui, ea spunandu i ca nu poate fi nimic intre ei decat o amicitie...nu stiu cat a inteles el din asta , dar intr o discutie el spunea ca daca ea l ar vrea s ar vedea imediat cu ea si ca este singur desi noi eram impreuna de vreo 3 luni ...i am spus ca am vazut discutia si mi a zis ca ii pare rau, ca regreta , ca stie ca nu a fost frumos ce a facut dar cu femeia aceea oricum nu mai poate fi nimic ca e prea tarziu dar s a lasat dus de val ...si ca nu vrea sa ma piarda...deci nici nu stiu ce sa cred ...


Neincrederea in propria persoana nu e la el...caci el stie exact ce vrea, de aceea si a ales sa se dea victima, ravasita de neincrederea in femei - off, ce lipsiti de inspiratie sunt unii, mai ales cand formula asta de seductie e asa de cu succes ab/uzata.
Tu esti cea care nu are incredere in propria persoana, cred eu.
La varsta ta nu vezi ca meriti tot ce e mai bun, ca meriti dedicare totala din partea barbatului fata de care te simti atrasa... Tu oferi totul, de ce sa vrei mai putin?!
maybe
Postat pe 24 Noiembrie 2012 15:38
nu are legatura k nu mai poate fii nimic intre ei important e k el a mintit a spus k este singur...a jignit relatia voastra ca si cum n-ar fii...eu una nu cred in relatiile astea cu o diferenta de varsta asa mare,sunt atatia baieti p lumea asta apropiati de varsta ta,nu-ti irosi tineretea cu cineva care nu te apreciaza si nu te respecta.Numai bine!
kudika_21925
Postat pe 25 Noiembrie 2012 22:33
De la: kudika467548, la data 2012-11-20 15:21:10 Eu barem, am ales unul mai tanar, pe intelesul tau; m-a ales caci ptr. mine a fost o incercare dupa 25 de ani.Dar tu?!
Esti tanara, poate-ti doresti un barbat matur, insa, gandeste-te si la consecinte.Eu am div. dupa 25 de ani. Procesul de partaj a durat 2luni ,mari si late.Aveam doua fete peste 18 ani, un apart. cu 3 cam, si datorita avocatei si a neprezentarii lui a fost gata in doua luni
.El a inteles o data de prezentare , eu am auzit-o pe cea reala si de aici a plecat totul.
I-ti doresc noroc in ceea ce ti-ai propus , insa ,partenerul tau nu-i chiar sincer cu tine.Joaca pe doua fronturi.


buni astia tineri!
picard-jean-luc
Postat pe 25 Noiembrie 2012 22:42
buna ziua la toata lumea ....nu merge sa mi accesez contul vechi si am revenit cu altul nou ca sa pot raspunde la mesaje , multumesc frumos celor care mi au raspuns ...aseara dupa o cearta in care s a enervat rau , a vrut sa mi arunce laptop ul, dupa care m a prins de maini si m a strans, spunandu mi ca nu m a inselat , ca mi a vrut binele dar... faptele lui zic altceva iar cand ii zic asta se enerveaza , nu reusesc sa inteleg suferinta lui de dupa divort , nu reusesc sa comunic cu el ...ma trezesc vorbind singura ....cum zicea cineva mai sus , da, probabil eu n am incredere in mine de stau cu o persoana mult mai in varsta decat mine...
kudika_22115
Postat pe 26 Noiembrie 2012 13:07
Renunta pana nu e prea tarziu, adica pana nu te trezesti legata pe viata cu un copil de un astfel de barbat inconstant si imatur emotional, in ciuda varstei lui! Si eu am 45 ani si stiu ca la unii imaturitatea se manifesta toata viata. Fugi cat mai departe si nu te lasa impresionata de jocul lui, el se fosloseste de tine si de altele ca sa-si atinga scopul!!! IAr divortul lungit pe 3 ani arata clar lipsa intelegerii intre parti. Cine vrea sa divorteze, o face in 3 luni. La mine atata a durat, cu 2 copii minori, 20 ani de casnicie si mai multe bunuri partajabile! Succes si fruntea sus, femeile care accepta ce faci tu sunt sclave, nu au demnitate si cu siguranta nu au incredere in ele!!! Iar barbatii speculeaza tocmai acest lucru!
healthy011821
Postat pe 9 Decembrie 2012 13:39
De la: kudika_14322, la data 2012-11-20 15:29:18
De la: kudika467548, la data 2012-11-20 15:21:10 Eu barem, am ales unul mai tanar, pe intelesul tau; m-a ales caci ptr. mine a fost o incercare dupa 25 de ani.Dar tu?!
Esti tanara, poate-ti doresti un barbat matur, insa, gandeste-te si la consecinte.Eu am div. dupa 25 de ani. Procesul de partaj a durat 2luni ,mari si late.Aveam doua fete peste 18 ani, un apart. cu 3 cam, si datorita avocatei si a neprezentarii lui a fost gata in doua luni
.El a inteles o data de prezentare , eu am auzit-o pe cea reala si de aici a plecat totul.
I-ti doresc noroc in ceea ce ti-ai propus , insa ,partenerul tau nu-i chiar sincer cu tine.Joaca pe doua fronturi.


Din pacate, nu toti sunt norocosi ca tine in ceea ce priveste un proces de partaj.
Eu spre exemplu, am un proces de partaj pe rol de 3 ani si doua luni. Deci, poate sa dureze enorm de mult, mai ales daca partile nu se opresc la instanta de fond, ci fac apel, sau recurs la tribunal. Partajul este cu mult mai greu decat un divort. Vorbind....dpdv psihic.

In cazul ei, oricum ar trebui sa isi gaseasca un barbat mai tanar, de varsta ei....caci peste 10 ani nu va mai sti cum sa scape de unul ca asta.

peste 10 ani o sa-i puna prisnite si o sa-i faca frectie cu carmol
asta daca nu o parasaste pt alta
maria-ioana
Postat pe 9 Decembrie 2012 14:04
De la: kudika_21593, la data 2012-11-19 21:40:00 La ce poate duce neincrederea in propria persoana? Am o relatie de aproape 6 luni cu un barbat de 45 de ani, eu am 27...el este in proces de divort de vreo 3 ani mai exact , 3 ani in care traieste o alta viata in care nu se regaseste, cel putin asa spune el , nu are incredere deloc in el...dupa separarea asta, s a indragostit de o femeie care era intr o relatie, binenteles el ia spus despre sentimentele lui, ea spunandu i ca nu poate fi nimic intre ei decat o amicitie...nu stiu cat a inteles el din asta , dar intr o discutie el spunea ca daca ea l ar vrea s ar vedea imediat cu ea si ca este singur desi noi eram impreuna de vreo 3 luni ...i am spus ca am vazut discutia si mi a zis ca ii pare rau, ca regreta , ca stie ca nu a fost frumos ce a facut dar cu femeia aceea oricum nu mai poate fi nimic ca e prea tarziu dar s a lasat dus de val ...si ca nu vrea sa ma piarda...deci nici nu stiu ce sa cred ...
situatia in care esti ti se datoreaza tie insati...daca te respecti ai demnitate, iesi din aceasta minciuna...cum?...pur si simplu!! uita-te in jurul tau si vei observa ca ai atatea lucruri de facut ptr tine si sufletul tau!!!!...ptr ca inainte de orice, fiecare contam si avem pus de o parte dreptul nostru la fericire
mia2123
Postat pe 9 Decembrie 2012 14:11
daca ar reiesii de undeva ca te iubeste.....ar fi ok, sa zicem
dar nu pare sa te iubeasca
nu risipii anii tai frumosi
maria-ioana
Postat pe 9 Decembrie 2012 14:16
De la: kudika_22115, la data 2012-11-26 13:07:34buna ziua la toata lumea ....nu merge sa mi accesez contul vechi si am revenit cu altul nou ca sa pot raspunde la mesaje , multumesc frumos celor care mi au raspuns ...aseara dupa o cearta in care s a enervat rau , a vrut sa mi arunce laptop ul, dupa care m a prins de maini si m a strans, spunandu mi ca nu m a inselat , ca mi a vrut binele dar... faptele lui zic altceva iar cand ii zic asta se enerveaza , nu reusesc sa inteleg suferinta lui de dupa divort , nu reusesc sa comunic cu el ...ma trezesc vorbind singura ....cum zicea cineva mai sus , da, probabil eu n am incredere in mine de stau cu o persoana mult mai in varsta decat mine...



Draga mea,demonstreaza-ti ca ai incredere in tine,elimina tot ceea ce iti aduce neplaceri si suferinta!!!!Comportamentul domnului este plin de aversiune si descarcare nervoasa,iti place asa ceva?????? Nu rusesti sa comunici cu el pentru ca nu este deschis la ceea ce simti pentru el!!!!Toate divorturile marcheaza participantii,dar tine numai de taria personala sa continui sa te bucuri de ceea ce iti ofera viata mai departe!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Decembrie 2012 15:14
Orice relatie implica riscuri. Fii atenta la faptele lui. Iti ofera ca ai nevoie? el este cel langa care vrei sa traiesti? te face fericita?
mergi mai departe. Decizia l=se afla in mainile tale, tu esti stapana vietii tale.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 9 Decembrie 2012 16:28
te foloseste,stai linistita,eu am trecut prin asa ceva,iti jur...cauta unul mai apropiat de varsta ta
gabytza_gab@yahoo.com
Postat pe 12 Decembrie 2012 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce masuri sa iau 54 De la: kudika462277 14 Decembrie 2011 02:52
salut 3 De la: selket 25 Iunie 2009 21:36
Sa ma despart sau nu de iubitul meu?! 17 De la: BUBU_84 21 Decembrie 2012 15:54
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:34
the Dirty Little List... 161 De la: petite_fr 4 Noiembrie 2009 16:02