Setari Cookie-uri

Caut produse bune pentru par

Parul meu in cateva cuvinte:
-ondulat, fir normal spre gros, brunet cu irizatii castanii, marime medie, bobulet ascuns de bucle(tuns de stilista profi)
-tendinta de uscare, unele suvite par foarte uscate dupa ce il spal si nu se aranjeaza/onduleaza
-tendinta de matreata uscata-pot sa-l spal la 1 sapt. ca nu se unge
-obisnuiam sa il intind des si uneori mai fac asta, asa ca buclele au cam disparut, avand un aspect pierdut si dezordonat.
-volum are primele 2 zile dupa spalari, cu toate ca eu vreau mai mult, asa ca obisnuiesc sa il tapez (ceea ce nu ii face prea bine)
-suvitele din crestet sunt mai drepte(dintotdeauna), iar cele de jos mai ondulate(ceea ce nu ma prea incanta)
-pentru a-l 'aranja' folosesc spuma obisnuita care nu prea da rezultate, dar ii pastreaza forma(volum), fara sa se pleosteasca dupa uscare.

Asa ca am nevoie de produse(profesionale cel mai bine, nu din carrefour:)) care sa contina cat mai putine substante nocive si sa ma ajute pentru a avea un par cu mult volum si totodata cu buclele definite(de obicei cele pt bucle definite functioneaza ca un balsam care pleosteste parul.)Nu vreau balsam/creme care sa il pleosteasca si sa il faca fin!Imi place ca e mai tare firul, trebuie doar disciplinat putin,nu inmuiat.Vreau sa scap si de matreata uscata si eventual de caderea parului.

Pe scurt:produse pt par ondulat(pt a-l ondula),relativ uscat(si scalpul predispus la matreata),volum,reparare,regenerare.

Anyone?Multumesc!
kudika_22241
Postat pe 28 Noiembrie 2012 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilare definitiva? 22 De la: Rainbow_healthy 6 Aprilie 2014 14:10
betiviii 7 De la: 51160 30 Decembrie 2009 16:30
Fara menstruatie 12 De la: maria_popescu2011 23 Aprilie 2012 00:55
Va rog mult, ajutati-ma cu un vot! 18 De la: kudika227169 5 August 2010 09:36
buna 3 De la: maryadima 14 Septembrie 2010 19:41