Setari Cookie-uri

Produse naturiste ca sa fii frumoasa de 1 Martie!

intotdeauna am apreciat produsele naturiste pentru ingrjire, sunt minunate. Insa eu as vrea o masca de ten pentru exfoliere si scoaterea punctelor negre... cunoaste cineva? insa una...naturista ori facuta in casa... multumesc
amalia79_healthy
Postat pe 27 Februarie 2009 15:15
masca naturala de exfoliere si curatarea tenului,un bulb de crin zdrobit cu putin zahar intr-un tifon pe care il intinzi pe fata ,stai 15 minute sa actioneze apoi iti ungi podul palmelor cu miere si prin miscari rapide iti cureti fata de aceasta masca odata cu mierea se exfoliaza celulele moarte si punctele negre ai grija ca operatiunea sa o faci blind altfel risti sa-ti iriti pielea dar succesul e garantat
bineinteles ca incepi operatiunea dupa o bae de aburi pt emolierea si deschiderea porilor apoi aplici o crema usor hidratanta .SUCCES!
marrygligor
Postat pe 1 Martie 2009 07:56
DACA TE INTERESEAZA O MASCA PENTRU EXFOLIERE SI SCOATERE A PUNCTELOR NEGRE TE ROG CONTACTEA ZA MA TEL 0745055065
kppe
Postat pe 1 Martie 2009 08:34
Eu m-am dus intr-o zi la plafar si am cerut ceva de genul asta...doamna de acolo mi-a recomandat Crema antiacneica de la Viva natura cu argila activa si propolis,knd mi-a zis ca pretul ei este 3 lei ma asteptam sa nu imi foloseasca la nimic dar aceasta mi-a garantat k este buna.Intradevar se vad efectele chiar le la prima utilizare.Se aplica local si se lasa se actioneze intre 1-7 ore,eu prima oara am aplicat pe toata fata k aveam peste tot...nu zic k au disparut toate dar se vede clar k sunt mai putine chiar daca nu prea am avut timp sa ma dau constat(doar de vreo 3-4 ori...),ajuta si pt cosuri...sper sa va ajute si pe voi...
Ada016
Postat pe 1 Martie 2009 10:22
iti pot recomanda si chiar te-as ruga sa-mi dai mai multe detalii despre problemele tale,o serie de masti:O masca cremoasa cu argile minerale conceputa sa curete in profunzime tenul prin indepartarea excesului de sebum si a impuritatilor din pori,lasandu-l curat si catifelat.sau o masca hidratanta intensiva
Depinde de problemele pe care le ai tu.
7177
Postat pe 1 Martie 2009 12:15
masca film de la Gerovital Plant folosita 1 data pe saptamana face minuni.sper ca n-am suparat pe nimeni .e de plante si nu da iritatii.u am folosit-o cu succes .dupa ea folosesti o crema hidratanta si totul e super
dianadorin
Postat pe 3 Martie 2009 08:56
De la: Ada016, la data 2009-03-01 10:22:33Eu m-am dus intr-o zi la plafar si am cerut ceva de genul asta...doamna de acolo mi-a recomandat Crema antiacneica de la Viva natura cu argila activa si propolis,knd mi-a zis ca pretul ei este 3 lei ma asteptam sa nu imi foloseasca la nimic dar aceasta mi-a garantat k este buna.Intradevar se vad efectele chiar le la prima utilizare.Se aplica local si se lasa se actioneze intre 1-7 ore,eu prima oara am aplicat pe toata fata k aveam peste tot...nu zic k au disparut toate dar se vede clar k sunt mai putine chiar daca nu prea am avut timp sa ma dau constat(doar de vreo 3-4 ori...),ajuta si pt cosuri...sper sa va ajute si pe voi...

daca imi face asa un ten frumos ca al tau, o sa imi iau ;-) esti o papusa ! ai grija cu invidia feminina
sab628
Postat pe 4 August 2009 20:37
Poate ati auzit de la bunicile voastre despre efectele uimitoare ale laptisorului de matca pur,natural,nu cel din pastile sau fiole.
Un albus batut spuma se amesteca cu o lingurita de suc de lamaie, de fragi sau de capsuni si cu 0,10 g de laptisor de matca PUR. Dupa 20 de minute se indeparteaza cu apa calduta.
O alta varianta pentru hidratare ar fi:
-1 lingura miere
- 0,10 grame laptisor de matca pur
- 1 lingurita ulei de migdale
- 1 lingura iaurt natural.
Aplicati amestecul pe fata, evitand zona ochilor.Clatiti dupa 10 min. Mierea catifeleaza pielea, laptisorul de matca pur regenreaza si revitalizeaza ajutand la refacerea celulara, oul si uleiul hidrateaza, iar iaurtul netezeste tenul si strange porii.
Folesesc mastile naturale cu laptisor de matca pur, iar efectele sunt incerdibile,pielea mea arata impecabil!
kudika116665
Postat pe 12 Februarie 2010 09:22
Fiole pentru uz extern cu elastina, colagen, acid hialuronic, retinol. Se aplica direct pe fata sau se pun in crema de fata. Produ made in elvetia. 6 lei fiola. 0768.05.68.69 sau loapersonal@yahoo.com
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 12 Februarie 2010 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ten cu probleme 13 De la: carmen_natural 28 Aprilie 2011 23:40
Puncte negre Yacx 12 De la: kudika074574 27 Septembrie 2010 21:49
Parfum de vedeta 3 De la: Briella_12 2 Martie 2011 00:32
colagenul marin,alternativa naturala a implantului cu botox 4 De la: healthy001487 4 Septembrie 2009 23:18
Help..pls 6 De la: mitura 10 August 2010 22:13